Emocjonujące derby: Crystal Palace 2-3 Arsenal

Emocjonujące derby: Crystal Palace 2-3 Arsenal 28.12.2017, 21:58, Łukasz Wandzel 1037 komentarzy

Rozgrywany dzisiaj mecz derbowy na Selhurst Park mógł się podobać za sprawą Crystal Palace Roya Hodgsona. Orły zaprezentowały otwarty futbol, co pozwoliło im, jak i Kanonierom dać kibicom widowisko, w którym padło aż pięć goli. Gospodarze nie zamykali się we własnym polu karnym, licząc na remis, ale do samego końca stwarzali zagrożenie. Reszta zespołów z dolnej części tabeli zapewne postawiłaby przed bramką autobus, aby tylko móc uzyskać remis. Natomiast piłkarze Palace zagrali dobry mecz i może właśnie dlatego Arsenal zdołał strzelić aż trzy gole.

Ale także stracił dwie bramki. To pokazuje, że łatwiej przebić się przez pole karne przeciwnika, gdy nie jest nastawiony tylko na defensywę, jednak zawodnicy prowadzeni przez Arsene'a Wengera nie byli wystarczająco czujni i w końcówce mogli nawet podzielić się z rywalem punktami. Grali na wyjeździe przeciwko ekipie, którą także było stać na zdobycie bramek, bo dysponuje ona chociażby takimi zawodnikami jak Wilfried Zaha. Iworyjczyk potrafił namieszać, mimo że gole dla Orłów strzelali Townsend i Tomkins.

Składy, w jakich zagrały oba zespoły:

Arsenal: Cech - Chambers, Mustafi, Koscielny - Bellerin, Xhaka (87' Maitland-Niles), Wilshere, Kolasinac - Özil, Alexis - Lacazette (74' Coquelin).

Crystal Palace: Speroni, Kelly (80' Fosu-Mensah), Dann, Tomkins, Schlupp, Cabaye, Milivojevic, Loftus-Cheek (70' Sako), Townsend, Zaha, Benteke.

Można powiedzieć, że Arsenal przeważał w trakcie pierwszej połowy, ale nie dominował. Z pewnością częściej znajdował się przy piłce i stworzył więcej okazji, lecz pierwsze minuty pokazały, że gospodarze także mają ofensywę, którą mogą postraszyć. Jednak przez to Arsenal był w stanie stwarzać klarowne sytuacje i aż trudno uwierzyć, że wiele z nich zostało zmarnowanych.

Na otwarcie wyniku trzeba było czekać do 25. minuty, kiedy to gola zdobył Shkodran Mustafi, który

dobił po dziwnym, ale skutecznym strzale Lacazette'a. Francuz uderzył z ostrego kąta lewą nogą i zmusił golkipera Crystal Palace do interwencji, po której niemiecki stoper mógł wpisać się na listę strzelców.

Mecz, po strzelonej bramce, wydawał się być pod kontrolą Kanonierów, ale ci dali się zaskoczyć na początku drugiej połowy, bo wtedy niezłym dryblingiem popisał się Zaha, który przeszedł Bellerina i dograł piłkę do wbiegającego w szesnastkę Townsenda. Anglik nie dał najmniejszych szans Cechowi, umieszczając futbolówkę w lewym dolnym rogu bramki. Czeski bramkarz nawet się nie poruszył.

Wyrównanie wyniku sprawiło, że derbowe spotkanie zaczęło się od nowa, chociaż Arsenalowi uciekał czas, a po ostatnich niepowodzeniach nie mógł sobie pozwolić na wpadkę. Alexis Sanchez, ze względu na zaistniałą sytuację, postanowił zagrać najlepszy mecz od bardzo dawna. Chilijczyk wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 62. minucie, gdy nie dał szans Speroniemu, strzelając w polu karnym.

Nie trzeba było czekać nawet pięciu minut i Alexis podwyższył na 3-1, choć uznanie należy się także Wilsherowi, który posłał górną piłkę, którą Sanchez opanował, po czym wykończył akcję. To wyglądało jak typowa sytuacja sprzed lat, kiedy Alex Song wypuszczał tak na wolne pole Robina van Persiego. Na szczęście Wilshere nie wybiera się marnować kariery do Barcelony...

To, że Kanonierzy nie strzelą już bramki do końca spotkania można było przewidzieć po zmianach, jakich dokonał Wenger. Zdjął z murawy Lacazette'a, wpuszczając na boisko Coquelina, a później Maitland-Niles zastąpił Xhakę. I wszystko byłoby w porządku, gdyby obrona wyniku wychodziła piłkarzom The Gunners. Orły zaczęły napierać w taki sposób, jakby walczyły o zwycięstwo, a miały dwa gole straty do odrobienia.

Ich napór sprawił, że w końcówce bramkę na 3-2 strzelił Tomkins i wielu kibiców Arsenalu zaczęło drżeć o wynik. Nic się jednak już nie zmieniło i Arsenal cały czas nie odstaje w pogoni za top four, gdzie ich bezpośrednimi rywalami w walce o gwarancję gry w Lidze Mistrzów są Tottenham i Liverpool.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Crystal Palace!

obstawiaj mecze premier league!

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 130.12.2017, 16:48

Liverpool na razie zgodnie z planem

DontCry komentarzy: 760830.12.2017, 16:46

@Barney: Jak dla mnie to on już ostatnio grał kiepsko, to że punktował to fajnie, ale widać że nieco przemęczony jest.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2017, 16:45

Jezu, jak oni pokazują te niektóre skoki...

Barney komentarzy: 2084730.12.2017, 16:45

@DontCry:

WTF w kazdym meczu punktowal ,a teraz do przerwy nic i juz sprzedawac.
Pewnie sprzedaj

DontCry komentarzy: 760830.12.2017, 16:44

Salah już zgubił formę? Sprzedawać w FPL?

Barney komentarzy: 2084730.12.2017, 16:43

@PabloCebular:

Ja zaczalem od 35 minuty bo oglądalem w krzywym zwierciadle :)

PabloCebular komentarzy: 68030.12.2017, 16:40

siema, ogląda ktoś z was live z lisami?

PhiLife komentarzy: 96730.12.2017, 16:33

Dzięki bardzo, jeżeli dobrze pamiętam to nie pierwszy raz. :) Można na Ciebie liczyć.

Dzięki bardzo!

Gerwciu komentarzy: 372230.12.2017, 16:33

Chelsea już 3 strzelone

PhiLife komentarzy: 96730.12.2017, 16:28

Próbowałem już link od Ciebie ale wchodząc tam mam napisane, że Alizee jest zablokowany i nie nadaje

mitmichael komentarzy: 4924330.12.2017, 16:27

tysiecy nie milionow :D

Ale mecz w Liverpoolu, fajny poczatek.

Widzialem dzisiaj rano zarobki pilkarzy Premier League - Harry Kane na 35 miejscu 110 funtow tygodniowo, zaraz za nim...... Krychowiak 108mln xD

PhiLife komentarzy: 96730.12.2017, 16:26

Hej, podarowałby ktoś linkiem do Liverpoolu? Chciałbym obejrzeć na telefonie. Z góry dziękuję

Ranczomen komentarzy: 1230330.12.2017, 16:14

Jezus Maria, jaki Zaha za Sancheza. Jak już bym miał kogoś z PL brać za niego to tylko Mahreza, on przeżywa coś podobnego w Leicester, jak Alexis w Arsenalu. I tak zaczyna mu forma wracać już.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2017, 16:13

Chelsea już 2:0

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18430.12.2017, 16:10

@Ranczomen: I nadal będzie cienki.

Ranczomen komentarzy: 1230330.12.2017, 16:09

Już niedługo Walcott przefarbuje się na blond.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18430.12.2017, 16:07

Mahrez i Vardy w FPL. Mniam.

Gerwciu komentarzy: 372230.12.2017, 16:07

ale to Salah zepsuł, ale przyjęcie to cud miód

barthezz84 komentarzy: 18230.12.2017, 16:06

Vvd w Liverpoolu dobry transfer ale przepłacili, chociaż lepiej kupic tak niż nic bo My wiemy ze nic nie kupimy a oddamy dwóch grajków bardziej mi szkoda sancheza niż oezila

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 330.12.2017, 16:04

Karius jeszcze sie nie pomylil, to Matip go wyreczyl

Papaciok komentarzy: 438730.12.2017, 16:04

Nie oszukujmy sie gdyby zaha trafil do city guardiola zrobilby z niego ronaldo :P

@ElNennyM
6 min.
Who will come with me Russia

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2017, 15:29

Elneny jaki śmieszek

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 330.12.2017, 15:28

Karius zawali dzisiaj jakas brame - pewniaczek

ejmati komentarzy: 94830.12.2017, 15:22

Dzień dobry, dziś mamy 30 grudnia 2017 roku, do końca kontraktu Wengera pozostało 547 dni.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.12.2017, 15:19

@Argudo
No gdzie w półfinale, jedyna szansa siwego na najlepszy puchar.

kamilo_oo komentarzy: 2356730.12.2017, 15:19

Albo Wenger weźmie tego gościa z Barcelony B

Qarol komentarzy: 1450230.12.2017, 15:18

Zaha może sobie przychodzić, ale w miejsce Walcotta a nie Alexisa.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 630.12.2017, 15:18

Może Bielik dostanie szansę ze słabszym rywalem w pucharach. Na przykład w FA Cup z Nottingham, albo w półfinale Carabao Cup.

mitmichael komentarzy: 4924330.12.2017, 15:16

Ta zamiast tych co myslimy przyjdzie z Leverkusen Leon Bailey bo ostatnio czytalem, ze jestesmy nim zainteresowani, Chelsea ponoc tez a Fekiry czy Lemary odejda do lepszych klubow. Juz widze jak Wenger robi super zmiane za Sancheza

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 330.12.2017, 15:15