Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham

Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham 09.08.2015, 15:32, Łukasz Wandzel 4452 komentarzy

Sezon Premier League powrócił na dobre, ale Arsene Wenger nie zapamięta go, jako miłe wydarzenie. Jego zespół poległ na własnym stadionie, ulegając Młotom w derbach Londynu. Piłkarzom Arsenalu wydawało się, że spokojna gra i brak pośpiechu pozwoli im wygrać spotkanie. Respekt do rywala był widoczny, ale być może Kanonierzy za bardzo chcieli nie popełnić błędu. Taka sytuacja wyraźnie się zemściła.

Świetnie spisujący się w tym meczu West Ham, na czele z Payetem, najpierw zaskoczyli The Gunners w końcówce pierwszej połowy. A wszystko po to, by zrobić to kolejny raz, kiedy Arsenal był wyraźnie nastawiony na odrabianie straty. Podopieczni Wengera grali, jakby walili głową w mur. Rzadko dochodziło do wykreowanej okazji, która zasługiwała na miano groźnej. W strzeleniu bramki nie pomogły nawet dwa, wyciągnięte w drugiej połowie, działa. Pierwsze - szybko wprowadzony Walcott oraz drugie - zasługujący na odpoczynek Sanchez.

Składy w jakich oba zespoły pojawiły się na boisku:

Arsenal: Cech - Debuchy (67. Sanchez), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (59. Walcott), Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud

West Ham United: Adrian - Tomkins, Reid, Ogbonna, Cresswell - Noble, Oxford (79. Nolan), Kouyate, Payet - Zarate (61. Jarvis), Sakho (90. Maiga)

Wydawało się, że to Arsenal przejmie inicjatywę od samego początku spotkania. Było zgoła inaczej, bo Młoty nie przestraszyły się rywala i próbowały zbliżyć się pod bramkę Petra Cecha.

Żółtą kartkę, w 7. minucie, otrzymał Ogbonna. Faulował w okolicy 20. metrów od bramki. Do rzutu wolnego podszedł Özil, lecz Niemcowi udało się uzyskać tylko rzut rożny.

Chwilę później doszło do nietypowej sytuacji, w której to Giroud znalazł się na skrzydle i starał się dośrodkować. Futbolówka znalazła się na tuż przed polem karnym, skąd uderzył, prosto z powietrza, Chamberlain. Niestety niecelnie.

W 14. minucie to obrońcy Kanonierów mieli szansę na zdobycie gola. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił Cazorla, Mertesacker zdołał przedłużyć do Kościelnego, ale Francuzowi nie udało się strzelić, celnie, głową. Co więcej, Laurent znajdował się na spalonym.

Arsenal, przez kolejne kilkanaście minut, coraz bardziej chciał uzyskać prowadzenie. Niefortunnie dla Arsene'a Wengera, z ataków jego podopiecznych nie dochodziło do groźniejszych sytuacji. Wyróżnić można drybling Chamberlaina na prawej stronie boiska i próbę wykorzystania dośrodkowania od Anglika przez Cazorlę, a także strzał Ramsey'a z 30. minuty, kiedy to Walijczyk uderzył w poprzeczkę.

W 35. minucie, Payet zdołał podbiec z piłką blisko pola karnego The Gunners. Miał wystarczająco czasu, aby nawet przełożyć sobie piłkę na lepszą nogę, lecz po tym uderzeniu jego drużyna otrzymała rzut rożny.

1-0 dla West Hamu! Młoty niespodziewanie wykorzystały rzut wolny. Futbolówkę z dośrodkowania wykorzystał Kouyate, który wyprzedził wszystkich obrońców i zdecydowanie skierował piłkę do bramki, przy której nie zdążył interweniować już Petr Cech.

Chwilę później, Martin Atkinson zaprosił wszystkich na przerwę.

Widać było, że drugą połowę zespół Arsenalu rozpoczął ze świadomością o prowadzeniu gości. Mimo zauważalnej chęci zdobycia gola, nie przełożyło się to na groźniejsze sytuacje w pierwszych minutach drugiej połowy.

W 55. minucie, podanie z lewej strony dostał Giroud. Zawodnik świetnie obrócił się z piłką, po czym uderzył, lecz tylko w boczną siatkę. Francuz, minutę później po raz kolejny znalazł się w odpowiednim miejscu, w polu karnym i zmusił Adriana do interwencji.

Dwubramkowe prowadzenie gości! Piłkarze West Hamu po raz kolejny zostali wpuszczeni za głęboko na połowie Arsenalu. Z zaskoczenia uderzył Zarate, równie zaskoczony okazał się Petr Cech i wpuścił gola.

Gol przyćmił wejście Theo Walcotta, który zastąpił Francisa Coquelina. Dwie minuty po tym zdażeniu, boisko opuścił także strzelec bramki - Zarate. W jego miejsce pojawił się Jarvis.

Aktywny stał się Olivier Giroud. Tym razem, w 65. minucie, uderzył piłkę głową po wrzutce, lecz blokowany przez dwóch obrońców nie miał szans aby oddać strzał wystarczająco mocno.

Kolejna, stawiająca na ofensywę, zmiana w szeregach Arsenalu. Alexis Sanchez pojawił się na boisku, a do zejścia zmuszony został Debuchy.

Obraz gry nie zmienił się, mimo zmian. Kanonierzy, po 70. minutach, nadal przegrywali. Dodatkowo, dwie minuty później, Koscielny o mały włos nie przyprawił Cecha o kolejny ból głowy. Francuski obrońca prawie pozwolił przejąć piłkę przeciwnikowi pod polem karnym, jednak czeski bramkarz zdążył do futbolówki.

Na 10 minut przed końcem spotkania doszło do pierwszego zagrożenia pod bramką Adriana od wielu minut. W zamieszaniu, groźny strzał oddał Chamberlain. Kanonierzy zamknęli na ostatnie minuty swojego przeciwnika na jego połowie, lecz Młoty skutecznie broniły dostępu do własnej bramki.

Kanonierzy pozwolili jeszcze w końcówce rywalowi między innymi na rzut rożny czy wtargnięcie Payeta w pole karne Arsenalu i jak najdłuższe przetrzymywanie piłki, aby zawodnicy Arsene'a Wengera nie mieli nic do powiedzenia.

W doliczonym czasie gry, Sanchez jeszcze dwukrotnie próbował zdobyć bramkę, ale oba jego strzały pewnie wybronił Adrian.

Pan Martin Atkinson zakończył mecz wraz z 95. minutą.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1613.08.2015, 23:37

pauleta19;
W wieku 18 lat powinno znać się religie panujące na świecie na tyle, by podjąć decyzję. Chociażby ze szkoły. Niby też nie jestem za tym, by robić z chrztu wielkie halo, ale z drugiej strony, wybór naszych rodziców jest wbrew wolnej woli, którą każdy człowiek posiada. Po drugie po tym jesteśmy już na stałe zapisani w kościele jaki katolicy. Niby nic, ale ja czuje teraz psychicznie pewien dyskomfort z tym związany.

marimoshi komentarzy: 471613.08.2015, 23:37

Pedalstwo to całe środowisko LGBT,które z homoseksualizmem ma niewiele wspólnego
:D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.08.2015, 23:36

Mixerovsky
Moja krew, ja również jestem chrześcijaninem, a nie w żaden sposób katolikiem.
W sumie najczęściej bywam w kościele metodystycznym.

W katolicyźmie jest tak, że jak nie wierzysz w chodźby jeden zapisek w katechiźmie, np. to że hostia jest dosłownie ciałem Jezusa to wedlug kościoła jesteś niewierny.
U nas w Polsce jest straszne uprzedzenie do protestantów, w sumie nie wiem czemu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.08.2015, 23:35

Mixerovsy, "Generalnie nie mam nic do gejów, ale nie trawie pedalstwa (to dwie różne grupy). "

Rozwiń myśl jak możesz.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.08.2015, 23:34

A co sadzicie o spowiedzi? Czy potrzebny jest do tego posrednik w postaci ksiedza, czy nie lepiej samemu zainicjowac rozmowe z Bogiem I przyznac, ze zalujecie za swoje grzechy?

A jesli chodzi o uczestniczenie w mszach? Nie lepiej we wlasnym zaciszu domowym pomodlic sie, kiedy zajdzie taka wewnetrzna potrzeba, niz isc bezmyslnie za tlumem I odsiedziec ta swoja godzine w laweczkach koscielnych?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 23:34

@Dancer

Masz mój wielki szacunek za chęć rozwijania wiedzy. Nie znam Twoich obecnych poglądów, ale jestem przekonany, że jak przeczytasz ten Efekt Lucyfera, to będą podobne do moich ;)

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1613.08.2015, 23:33

pierre_afc;
Zgadzam się w 100%. Prosta sprawa. Nie zmienia się umeblowania, gdy jest się gościem w cudzym domu. Proste.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.08.2015, 23:33

Dancer, jak 18-latek może zdecydować o przynależności do danej religii nie znając jej? A rodzice chrzczą dzieci, bo uważają to za słuszne. Z resztą nie robiłbym z tego sztucznego problemu. Rozumiem, że byś się pieklił za obcięcie napletka, ale z polanie wodą takie halo? :D

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 313.08.2015, 23:33

już do nas idą. he he.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.08.2015, 23:31

Shinev
Twój przyjaciel moim i przyjacielem :D

Zastanawialiście się, jak może wyglądać społeczeństwo za 20-30 lat? W mojej opinii może nastąpić spore wymieszanie osób o rożnych poglądach, opinii, rasie. W sumie wystarczy obserwować co się dzieje/ będzie działo na zachodzie. Kiedyś i to nas pochłonie.
Dobrze, że polacy są bardzo zaborczy, może nie będzie takiej sytuacji(przynajmniej nie w taki sposób jak zachodni "blitzkrieg"), że związek homoseksualny będzie uważany powszechnie przez społeczeństwo za normalność. Nie przeszkadza mi to, iż nie doświadczam tych osób codziennie moim zwrokiem, i mam nadzieję, że nasz styl bycia zatrzyma się na takim poziomie, jakim jest obecnie.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 23:31

Przywrócę swój stary przykład. Prawda jest taka, że jak kogoś zapraszasz do domu to on nie może Ci narzucać zmian w Twoim domu bo mu coś nie odpowiada. Obecnie tak się dzieje w wielu europejskich krajach. Jest kraj chrześcijański, przyjeżdżają muzułmanie i zaczną krzyczeć, że tu jest źle bo nie ma ich świątyń, że rodowici mieszkańcy uważają się za nie wiadomo kogo itd. Sprawa jest prosta. Jeśli komuś się nie podoba kultura, styl bycia rodowitych mieszkańców itd. to niech spierdala. Skoro taki muzułmanin przyjeżdża do kraju katolickiego to powinien zaakceptować go takim jaki jest, bo on jest gościem. Ale świat tak się popieprzył, że zamiast tych ludzi wy****ć to oni wszystko zmieniają pod nich. Już pomijam fakt, że większość muzułman przyjeżdżają do Europy dla socjalu i dupy nie ruszą. Ale politycy nic nie zrobią bo się boją zamieszek itd. A prawda jest taka, że potem ludzie obudzą się z ręką w nocniku. W sumie już się obudzili.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 23:31

Jakimiś rezerwami pewnie grają. Każdy musi dostać swoją szansę.

josephik komentarzy: 46313.08.2015, 23:30

W Anglii że tak powiem biali tez zaczynają protestować przeciwko budowaniu nowych meczetów itp. Na imigracyjnych ulicach co raz częściej spotkasz jakiegoś jak ja to mówię, bez obrazy - brudasa albo hindusa niż białego.
Źle sie dzieje.
Aaa zapomniałem dodac że nie jestem rasistą :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.08.2015, 23:29

Nie wiem w sumie dlaczego Thiago nie został powołany. W sumie Dancer ma pewnie racje, bo jest Gabriel, Kaka, a nie ma np. Coutinho, Marcelo itd.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1613.08.2015, 23:28

Widzę, że był tu temat o religii. Jeżeli o mnie chodzi, to smucę się tym, że wiele osób nie wie czym się różni bycie chrześcijaninem od bycia katolikiem. Często ludzie robią duże oczy gdy mówię, że jestem chrześcijaninem, ale nie jestem katolikiem. Ba, nie jestem i nie chcę być związany z jakimkolwiek kościołem. Wierzę, ale z tą wiarą bywa różnie, bo sercem podpowiada jedno, ale rozum często mówi, że nic po śmierci nie ma.
Jeżeli chodzi o związki partnerskie (ktoś pytał), to jestem tolerancyjny i myślę, że każdy człowiek ma prawo kochać kogo chce. Generalnie nie mam nic do gejów, ale nie trawie pedalstwa (to dwie różne grupy). Uważam też, że mimo wszystko nie powinni adoptować dzieci, ani zawierać związków małżeńskich. Niech będą w parach, niech układają sobie życie i niech robią co chcą, bo to ich życie i wolna wola. Szanuję ich, bo na pewno wielu z nich to dobrzy ludzie. Nie zaakceptuję jednak ich małżeństw i adopcji. Tyle.

Paniu76 komentarzy: 1246413.08.2015, 23:27

Mnie się nawet podobają te 3 stroje nasze :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.08.2015, 23:26

A159

Bo tam zostali powolani drugoplanowi zawodnicy (slyszalem o Gabrielu I Kace)

Paniu76 komentarzy: 1246413.08.2015, 23:26

a159

Jakiś konkretny powód?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.08.2015, 23:25

Josephik

Nigdzie nie napisalem, ze w innych religiach jest inaczej. Nie wspomnialem nawet o niczym, co zwiazane jest z inna religia. Skomentowalem po prostu fakty zwiazane z nasza.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 23:25

Paniu76
Nie jest najgorzej w zasadzie całkiem całkiem. Polazlem zobaczyć w sports Direct koszulki wczoraj i nie było tak zle jak to było widoczne na zdjęciach.

xif komentarzy: 35213.08.2015, 23:24

Kanonier204

Odpuść, to nie ma sensu, są na świecie ludzie, którzy zawsze wiedzą lepiej ;-)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.08.2015, 23:23

Widzieliście, że Thiago Silva nie został powołany do kadry Brazylii?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 23:23

Ale Sewera to Wy szanujcie. To jedyny użytkownik tej strony który nie jest dzikusem uprzedzonym do wszelkiej "inności" i jest otwarty na opinie innych. Tylko z nim mogę normalnie porozmawiać.

Reszta się tylko uczepi jednej opcji. Coś jest albo czarne, albo białe. I nie szuka argumentów, które coś wniosą do dyskusji, tylko takich, które będą popierać ich zdanie. Nawet w naciągany sposób.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 23:23

Wywalasz z rodowitymi Belgami*

Tel.

Sewer komentarzy: 157013.08.2015, 23:23

Nie jestem zwolennikiem tego co dzieje się teraz na zachodzie a przede wszystkim w Szwecji ale moim zdaniem należy zachować jakiś umiar w tych ocenach.Przede wszystkim powinniśmy uczyć się na błędach zachodu i bo oni popełnili ich wiele i sami już o tym wiedzą.

marimoshi komentarzy: 471613.08.2015, 23:22

Dla mnie wybór Dudy równał się z jednym. Z lepszą prezentacją państwa na arenie międzynarodowej no i z słabszym posłuszeństwem wobec Niemiec.

Paniu76 komentarzy: 1246413.08.2015, 23:22

K204

U mnie w sumie nic ciekawego, wszystko po staremu, jeszcze "trzeźwieję" po meczu z WHU, ale nie poruszam już tego tematu :D

U Ciebie jak? :p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 23:21

Serwer
To teraz cię oswiece bo mieszkam w Belgii i dokładnie w Brukseli. To co oddalają Araby to jest jeden wielki cyrk.

Oczywiście nie mówię że każdy jest terrorysta ale wystarczy ze zobaczysz nocą co się dzieje w dzielnicach Marokanskich. Radzę się zapoznać.

I jeśli mi wysyłasz z rodowitych Belgsmi zapraszam do Brukseli. Jak znajdziesz jednego to będziesz kimś.

Komunikację miejską kto opanowal? Marokance.

Oczywiście mamy inne zdanie na ten temat ale uwierz mi jest zle.

oczomajster komentarzy: 18213.08.2015, 23:20

@marimoshi: "Ale jak to!? NASZ Prezydent odbuduje Polskę!"

Ręce opadają!

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 23:20

A potem będą płakać jak Muzułmanie wyrzucą ich z własnego kraju..

josephik komentarzy: 46313.08.2015, 23:20

Dancer co do twojego długiego posta - dziwisz się , że dziecko urodzone w rodzinie chrześcijańskiej jest powiedzmy przymuszane do chrztu
a teraz sprawdź czy dziecko urodzone w rodzinie muzułmańskiej czy innej ma jakieś prawo wyboru i sie zastanów

Sewer komentarzy: 157013.08.2015, 23:19

JanikK,i jeszcze nikt go nie wysadził w powietrze? :)

marimoshi komentarzy: 471613.08.2015, 23:18

Z tym 500 zł na dziecko to było wiadomo,że to bajka od samego początku :D Z resztą prezydent tylko podpisuję ustawy,a większość w sejmie ma PO i PSL i to oni musieliby napisać oraz przegłosować tą ustawe

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.08.2015, 23:18

Sewer
Kanonier to właśnie w Brukseli baluje z tego co wiem :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.08.2015, 23:17

Novazzy, widziałem dziś dokument o życiu w Szwecji i tam księża protestanccy też są homo i udzielają takich ślubów w kościele. Wiedziałem, że coś z tymi Szwedami nie tego, ale nawet mnie to zaskoczyło.

Z ciekawostek, których się dowiedziałem dodam, że instytucja rodziny w Szwecji już prawie nie istnieje, a współczynnik imigrantów do mieszkańców jest najwyższy w Europie.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 213.08.2015, 23:17

ja się podzielę z Wami równie ciekawym spostrzeżeniem.
Słyszałem pewną historyjkę.
Mianowicie mamy Afrykę, a tam jakiś kraj, a raczej plemię. Żyje kilkadziesiąt/set osób w wiosce.
Tak naprawdę Ci ludzie żyli jak kilkaset lat temu, każdy sobie pomagał, dzielił się czym mam, nie było głodu, kradzieży. Każdy pracował dla dobra wspólnego-jak w socjalu, lecz w tej wiosce nie było takowego naczelnika.

Pewnego słonecznego-jak to w Afryce; poranka, przybyli dwaj przybysze, dwoje osobowości żyjące według prawd, zasad, przykazań, a w głównej mierze-katechizmu.
Los chciał, że część osób w wiosce była chrześcijanami. Dwie mocne osobowości miały w zwyczaju robić z Afryki Europę tak więc zbudowali kościoły, jakieś szkółki przykościelne i zaczęło się źle dziać w tej wiosce, dlaczego?
Misjonarze ustanowili prawo i zasady funkcjonowania takiej wioski. Zaczęły się liczne kradzieże i każdy musiał pilnować swój dobytek...jednak to wszystko to pikuś z sytuacją, która zaistniala po ustanowieniu nakazów, zakazów i praw.
Tamtejsi mieszkańcy, jak na Afrykę przystało chodzili półnago. Tak właśnie w grupkach oddawali cześć i modlili się m.in do Jezusa. To było dla nich normalne, zresztą powiedzieli misjonarzowi, że w czasach Jezusa ludzie też chodzili z nim w takich ubiorach, a on kochał i nie miał nic przeciwko. Pech chciał, że misjonarz miał asa w rękawie-podparł się katechizmem:D
Każdy domyśli się jakie nakaz został ustanowiony.

W taki oto sposób przejdę do tego, że we Włoszech spotkała mnie podobna sytuacja. Chciałem wejśc do kościola cyknąc parę fotek, i wygonili mnie za krótki rękaw przy 35C:D
Oczywiście nie mam nic do pomagania ludziom, a tym bardziej do Chrystianizacji, ale nie można z Afryki zrobić Ameryki w kilka dni.

Sewer komentarzy: 157013.08.2015, 23:16

Kanonier204,miałem raczej na myśli rodowitych Belgów.Skoro każdą osobę z tych 60% uważasz za terrorystów to o czym mamy dyskutować? Pojedź do Brukseli i porównaj kulturę,świadomość społeczną do naszej ale to już się na szczęscie powoli zmienia.

I mniej agresji jeśli można.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 23:15

Paniu76
No i gitara. Co tam ogólnie Spychowa opowiadaj.

@Sewer

Pomimo twojej pewności, doczytaj proszę chociażby tylko informacje o sytuacji mniejszości religijnych w Antwertpii, UDMF we Francji.

Dyskusja na takim poziomie, do jakiego ją sprowadzasz, nie ma sensu.

Paniu76 komentarzy: 1246413.08.2015, 23:12