Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham

Fatalne rozpoczęcie ligi. Arsenal 0-2 West Ham 09.08.2015, 15:32, Łukasz Wandzel 4452 komentarzy

Sezon Premier League powrócił na dobre, ale Arsene Wenger nie zapamięta go, jako miłe wydarzenie. Jego zespół poległ na własnym stadionie, ulegając Młotom w derbach Londynu. Piłkarzom Arsenalu wydawało się, że spokojna gra i brak pośpiechu pozwoli im wygrać spotkanie. Respekt do rywala był widoczny, ale być może Kanonierzy za bardzo chcieli nie popełnić błędu. Taka sytuacja wyraźnie się zemściła.

Świetnie spisujący się w tym meczu West Ham, na czele z Payetem, najpierw zaskoczyli The Gunners w końcówce pierwszej połowy. A wszystko po to, by zrobić to kolejny raz, kiedy Arsenal był wyraźnie nastawiony na odrabianie straty. Podopieczni Wengera grali, jakby walili głową w mur. Rzadko dochodziło do wykreowanej okazji, która zasługiwała na miano groźnej. W strzeleniu bramki nie pomogły nawet dwa, wyciągnięte w drugiej połowie, działa. Pierwsze - szybko wprowadzony Walcott oraz drugie - zasługujący na odpoczynek Sanchez.

Składy w jakich oba zespoły pojawiły się na boisku:

Arsenal: Cech - Debuchy (67. Sanchez), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (59. Walcott), Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Özil, Cazorla - Giroud

West Ham United: Adrian - Tomkins, Reid, Ogbonna, Cresswell - Noble, Oxford (79. Nolan), Kouyate, Payet - Zarate (61. Jarvis), Sakho (90. Maiga)

Wydawało się, że to Arsenal przejmie inicjatywę od samego początku spotkania. Było zgoła inaczej, bo Młoty nie przestraszyły się rywala i próbowały zbliżyć się pod bramkę Petra Cecha.

Żółtą kartkę, w 7. minucie, otrzymał Ogbonna. Faulował w okolicy 20. metrów od bramki. Do rzutu wolnego podszedł Özil, lecz Niemcowi udało się uzyskać tylko rzut rożny.

Chwilę później doszło do nietypowej sytuacji, w której to Giroud znalazł się na skrzydle i starał się dośrodkować. Futbolówka znalazła się na tuż przed polem karnym, skąd uderzył, prosto z powietrza, Chamberlain. Niestety niecelnie.

W 14. minucie to obrońcy Kanonierów mieli szansę na zdobycie gola. Piłkę z rzutu wolnego wrzucił Cazorla, Mertesacker zdołał przedłużyć do Kościelnego, ale Francuzowi nie udało się strzelić, celnie, głową. Co więcej, Laurent znajdował się na spalonym.

Arsenal, przez kolejne kilkanaście minut, coraz bardziej chciał uzyskać prowadzenie. Niefortunnie dla Arsene'a Wengera, z ataków jego podopiecznych nie dochodziło do groźniejszych sytuacji. Wyróżnić można drybling Chamberlaina na prawej stronie boiska i próbę wykorzystania dośrodkowania od Anglika przez Cazorlę, a także strzał Ramsey'a z 30. minuty, kiedy to Walijczyk uderzył w poprzeczkę.

W 35. minucie, Payet zdołał podbiec z piłką blisko pola karnego The Gunners. Miał wystarczająco czasu, aby nawet przełożyć sobie piłkę na lepszą nogę, lecz po tym uderzeniu jego drużyna otrzymała rzut rożny.

1-0 dla West Hamu! Młoty niespodziewanie wykorzystały rzut wolny. Futbolówkę z dośrodkowania wykorzystał Kouyate, który wyprzedził wszystkich obrońców i zdecydowanie skierował piłkę do bramki, przy której nie zdążył interweniować już Petr Cech.

Chwilę później, Martin Atkinson zaprosił wszystkich na przerwę.

Widać było, że drugą połowę zespół Arsenalu rozpoczął ze świadomością o prowadzeniu gości. Mimo zauważalnej chęci zdobycia gola, nie przełożyło się to na groźniejsze sytuacje w pierwszych minutach drugiej połowy.

W 55. minucie, podanie z lewej strony dostał Giroud. Zawodnik świetnie obrócił się z piłką, po czym uderzył, lecz tylko w boczną siatkę. Francuz, minutę później po raz kolejny znalazł się w odpowiednim miejscu, w polu karnym i zmusił Adriana do interwencji.

Dwubramkowe prowadzenie gości! Piłkarze West Hamu po raz kolejny zostali wpuszczeni za głęboko na połowie Arsenalu. Z zaskoczenia uderzył Zarate, równie zaskoczony okazał się Petr Cech i wpuścił gola.

Gol przyćmił wejście Theo Walcotta, który zastąpił Francisa Coquelina. Dwie minuty po tym zdażeniu, boisko opuścił także strzelec bramki - Zarate. W jego miejsce pojawił się Jarvis.

Aktywny stał się Olivier Giroud. Tym razem, w 65. minucie, uderzył piłkę głową po wrzutce, lecz blokowany przez dwóch obrońców nie miał szans aby oddać strzał wystarczająco mocno.

Kolejna, stawiająca na ofensywę, zmiana w szeregach Arsenalu. Alexis Sanchez pojawił się na boisku, a do zejścia zmuszony został Debuchy.

Obraz gry nie zmienił się, mimo zmian. Kanonierzy, po 70. minutach, nadal przegrywali. Dodatkowo, dwie minuty później, Koscielny o mały włos nie przyprawił Cecha o kolejny ból głowy. Francuski obrońca prawie pozwolił przejąć piłkę przeciwnikowi pod polem karnym, jednak czeski bramkarz zdążył do futbolówki.

Na 10 minut przed końcem spotkania doszło do pierwszego zagrożenia pod bramką Adriana od wielu minut. W zamieszaniu, groźny strzał oddał Chamberlain. Kanonierzy zamknęli na ostatnie minuty swojego przeciwnika na jego połowie, lecz Młoty skutecznie broniły dostępu do własnej bramki.

Kanonierzy pozwolili jeszcze w końcówce rywalowi między innymi na rzut rożny czy wtargnięcie Payeta w pole karne Arsenalu i jak najdłuższe przetrzymywanie piłki, aby zawodnicy Arsene'a Wengera nie mieli nic do powiedzenia.

W doliczonym czasie gry, Sanchez jeszcze dwukrotnie próbował zdobyć bramkę, ale oba jego strzały pewnie wybronił Adrian.

Pan Martin Atkinson zakończył mecz wraz z 95. minutą.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29713.08.2015, 21:23

Mi też często neta rozłącza, dosłownie na sekundę, ale mnie to denerwuje.

czusiek komentarzy: 78113.08.2015, 21:21

thide a jaka ranga normalnie?

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 21:20

Ja polecam mecz PP Ruch Chorzów vs Wisła Kraków na Polsacie Sport. Obecnie 65 minuta i Ruch prowadzi 1:0.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 21:18

Ja też ostatnio mam huśtawki neta, więc teraz nie gram w csa..

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 21:18

Na Polsacie Film "To tylko seks". Bardzo fajny film, z bardzo słodką Milą Kunis. Polecam, jak ktoś nie ma co robić.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 21:16

Szkoda ze mam problemy ostatnio z netem. Tak to bym zakupił Csa i popykał z wami.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.08.2015, 21:12

Ja nie gram w takich godzinach. Max 18. Na smurfie wiadomo mniejszy focus i mniejsza spina ale nie wwszystkim tak do smiechu jak illpadrino zwleka 10s z podlozeniem bomby a slimszejdi go zaczyna wyzywac :D

czusiek komentarzy: 78113.08.2015, 21:09

a dzis juz nie gracie?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185213.08.2015, 21:07

Grata jutro w kantyr sztrejki? Jest grupa kanonierzy.com na steamie i dzis juz gralismy 2 mecze

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52413.08.2015, 21:04

Mihex
Jeszcze kilka zmian w tym sezonie będzie.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 20:59

@Dancer - Widzisz? My z @Shinevem jesteśmy porządni, nie to co Ty i @arsenallord.. :P

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.08.2015, 20:58

Super pomysl z tym przelewem na fundacje. Oby wiecej takich zakladow

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 20:56

@Alonso

Nie martw się, za bardzo bym się bał operacji. Dopuszczam myśl, że przegram.

Zakłady to świetna zabawa, a jak przy okazji zyska jakieś chore dziecko albo piesek ze schroniska, to już w ogóle będę zachwycony :)

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 20:51

@Shinev - Oczywiście, że musi zostać ukazany dowód :-) I tak, tak wygląda zakład :P

Alonso komentarzy: 1282413.08.2015, 20:51

Shinev ty przez ten hazard kiedyś się o nerke założysz

ElSar komentarzy: 416813.08.2015, 20:50

Kanonier204

no jak tak okreslasz to niech bedzie , ja pogrywam ale lepiej z kims normalnym zagrac a nie z randomami :D

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11713.08.2015, 20:50

simpllemann---> Polski Simeone jak ja na niego mówię. Niech mu się wiedzie. Cały czas powinien być u nas.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 20:49

@pierre

Dobra, tylko wymagany screen zrobionego przelewu na konto jakiejś fundacji ;)

Tottenham wyżej - Ja wygrywam
Southampton wyżej - Ty wygrywasz

Tak?

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52413.08.2015, 20:48

Leszek Ojrzyński nowym trenerem Górnika Zabrze.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 20:46

Elsar
W ten Hax Ball 3d z nutą Re-volta?

Myślałem o tym ale zabiorę się za to jak Internet mi się unormuje.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 20:44

@Shinev - "COYS!" dodawałoby pewnego smaczku, ale mogę się zgodzić :-) Deal?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 20:43

@pierre

Zgadzam się, tylko bez tego "COYS!". Nie chcę denerwować dzikich pseudofanów. Może być?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 313.08.2015, 20:42

MONREAL SET FOR NEW DEAL

Nacho Monreal is on the verge of agreeing a new contract at Arsenal, according to the Daily Mail.

The full-back started in the defeat to West Ham at the weekend and looks to have become Arsene Wenger's first choice ahead of Kieran Gibbs.

Monreal's current deal expires in 2017 and the paper claims talks are underway over a new three-year contract.

ElSar komentarzy: 416813.08.2015, 20:40

Pogrywa tu ktos w Rocket League na PC ? :>

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 20:39

@Shinev - A co Ty na to żeby skrócić czas zakładu? Do połowy sezonu czyli 19 kolejek. Moją stawką jest 20 zł na cel charytatywny + przez kolejne pół sezonu przegrany ma w avatarze herb Tottenhamu i na końcu każdego komentarza pisze "COYS!"

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52413.08.2015, 20:37

arsenallord
Najbardziej rozłożył mnie ten pisuar przy oknie.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 20:37

@Shinev - Choć w sumie nie wchodzę z Tobą w taki zakład. Bo jak przegrasz któryś z dotychczasowych zakładów to Cię prze jakiś czas tu "nie będzie" :D

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.08.2015, 20:37

Lord

Takze zycze powodzenia.

Ja tez ostatnio przejezdzalem kolo tego nowego stadionu. On juz jest oddany do uzytku?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 20:36

@pierre

Okej. Przegrany wpłaca 20 zł na dowolny cel charytatywny. Może być? :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40013.08.2015, 20:35

Zmieniajac temat: strasznie podobaja mi sie transfery slabszych klubow Premier League. Teraz w takich klubach jak Soton, WHU, Stoke, Swansea czy inne sa pilkarze, ktorzy spokojnie mogliby grac w czolowych klubach niemieckich, wloskich czy nawet hiszpanskich. Nawet druzyny z dolu tabeli maja klasowych zawodnikow. Super, uwielbiam tę ligę.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11713.08.2015, 20:33

Dancer---> No to świetnie :D Życzę powodzenia!

simpllemann---> Nie widziałem. Dawno na meczu nie byłem. Muszę się wybrać kiedyś na ten nowy stadion. Ostatnio obok niego przejeżdżałem i wygląda całkiem OK.

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 20:29

@arsenallord - Każdy ma swoje preferencje :-)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 20:28

Gin jest znośny. Mi tam odpowiada jednak wole whisky- moja żono.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11713.08.2015, 20:26

pierre---> Nie wiesz co dobre :D

pierre_afc komentarzy: 1207113.08.2015, 20:24

@arsenallord - Arsenal w lidze będzie wyżej niż 3 miejsce. Jednak nie odpowiada mi zakład dotyczący LM :P ii kto lubi gin? fuj.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11713.08.2015, 20:23

lays,Shinev---> Jest tu tyle Wengerstajlów, że któryś musi się zgodzić! Wierzących (Jak ja uwielbiam te słowo) w tytuł nawet.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 313.08.2015, 20:23

Jordy Clasie i Steven Caulker nie będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz drugiej kolejki Premier League - poinformował trener Southamptonu, Ronald Koeman na konferencji prasowej.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.08.2015, 20:21

@pierre

Sądzę, że nie zagra.

@arsenallord

Ale bezpieczny zakład wybrałeś. Oglądanie pleców Chelsea to pewniak, na dodatek piłkarze City wrócili do formy. A i United słabe nie jest. A dalej niż 1/4 LM? 0% szans, nie trzeba komentować.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11713.08.2015, 20:18

Arsenal nie zajmie wyższego miejsca w lidze niż 3. i nie zajdzie dalej w LM niż 1/4 - kto wchodzi?