Fatalny Arsenal przegrywa z Bradfordem i odpada z COC!

Fatalny Arsenal przegrywa z Bradfordem i odpada z COC! 11.12.2012, 21:37, Sebastian Czarnecki 4515 komentarzy

Sensacja na Valley Parade! Czwartoligowy Bradford przetrwał 120 minut z o wiele bardziej renomowanym Arsenalem i doprowadził do rzutów karnych, w których pewnie rozprawił się z przeciwnikiem i awansował do półfinału Capital One Cup. Kanonierzy zawiedli na całej linii, gdyż mimo wystawienia ligowej jedenastki nie potrafili pokonać CZWARTOLIGOWCA! Ogromne upokorzenie londyńczyków, ale w pełni zasłużone zwycięstwo niezwykle dzielnych gospodarzy!

Początek meczu nie zwiastował wielkiego widowiska. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a piłkarze z Bradfordu grali tak, jak gdyby w ogóle nie obawiali się o wiele wyżej notowanego przeciwnika.

Na pierwszą groźną akcję musieliśmy czekać do 8. minuty, kiedy na wolną pozycję wyszedł Gervinho. Obywatel WKS zakręcił obrońcami w polu karnym, ale nie udało mu się zrobić z futbolówki żadnego pożytku, a ta powędrowała na rzut rożny.

Stały fragment gry mógł przynieść Kanonierom sporo pożytku. Świetne dośrodkowanie Cazorli na gola mógł zamienić Vermaelen, ale jego strzał głową minimalnie przeszedł nad poprzeczką.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 16. minuty, a na prowadzenie wyszła drużyna... gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu wolnego przedłużył Atkinson, a Thompson z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego. 1-0 dla Bradfordu!

Stracona bramka jakby w ogóle nie podziałała na zespół Arsenalu. Mimo że londyńczycy przegrywali 0-1, to najgroźniejsze akcje i tak przeprowadzali gospodarze, występujący przecież w czwartej lidze! W 30. minucie Bradford przeprowadził groźną akcję lewą stroną; Atkinson zauważył wybiegającego na pozycję Wellsa, ale ten został zablokowany.

Dopiero od 33. minuty podopieczni Arsene'a Wengera zaczynali kreować sobie dogodne sytuacje. Wtedy to groźny strzał z powietrza oddał Kieran Gibbs, ale minimalnie się pomylił. Trzy minuty później już naprawdę mogło być 1-1. Indywidualną akcję przeprowadził Coquelin, który minął kilku rywali, a następnie huknął po ziemi w słupek.

W 42. minucie Kanonierzy wypracowali sobie stuprocentową okazję. Spore zamieszanie w polu karnym Bradfordu, piłka trafiła pod nogi niepilnowanego Gervinho, a ten pomylił się z najbliższej odległości, mając jedynie pustą bramkę.

Tuż przed przerwą mogło być 2-0! Hanson wykorzystał fatalny błąd Vermaelena i wyszedł sam na sam ze Szczęsnym. Zawodnik gospodarzy mógł podwyższyć prowadzenie swojej ekipy, ale strzelił minimalnie obok długiego słupka bramki polskiego golkipera.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, póki co czwartoligowiec jest lepszy od londyńskiego Arsenalu!

Początek drugiej połowy nie przyniósł większych emocji. Kanonierzy dalej grali bez ładu i składu, a gospodarze wyglądali na dużo lepiej poukładaną ekipę. Na murawie nie wydarzyło się nic istotnego aż do 60. minuty, kiedy to zameldował się na niej Marouane Chamakh, który zastąpił Francisa Coquelina.

Dziesięć minut później Arsene Wenger wykorzystał limit zmian, wprowadzając na murawę Rosicky'ego i Chamberlaina. Zastąpili oni Ramseya i Podolskiego.

Dopiero w 71. minucie Kanonierzy oddali pierwszy celny strzał na bramkę Bradfordu! Nawet to nie pomogło londyńczykom w doprowadzeniu do wyrównania. Dziesięć minut później przyszło nam poczekać na kolejne celne uderzenie ze strony Arsenalu! Jack Wilshere spróbował z dystansu, ale jego uderzenie pewnie zatrzymał bramkarz.

W 88. minucie Kanonierzy w końcu doprowadzili do wyrównania! Dośrodkowanie Cazorli na gola zamienił Vermaelen, który oddał pewne uderzenie głową.

W końcowych minutach Kanonierzy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw strzał Cazorli z rzutu wolnego pewnie zatrzymał Duke, a następnie ten sam golkiper obronił dobitkę.

Wynik nie uległ już zmianie. Regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia, na Valley Parade odbędzie się dogrywka.

Dogrywka zaczęła się od prób Arsenalu. W 95. minucie Jack Wilshere zapędził się w pole karne rywala, sklepał piłkę z Chamakhiem, a następnie znowu minął kilku rywali. Wszystko bo to, by w rezultacie się pogubić i wpaść na fotoreporterkę.

Z minuty na minutę londyńczycy zaczęli się powoli rozkręcać. W 8. minucie dogrywki dobrze uderzał Gibbs, ale na wysokości zadania stanął Duke, wybijając piłkę na rzut rożny.

Kieran Gibbs stał się najgroźniejszym zawodnikiem Arsenalu w polu karnym rywala. Na minutę przed końcem pierwszej połowy dogrywki znowu spróbował swoich sił, tym razem strzałem głową. Anglik niewiele się pomylił.

Pierwsza część dogrywki nie odmieniła wyniku meczu. Do końca pozostało 15 minut.

Extra time to już wyłącznie dominacja Arsenalu. W 109. minucie Santi Cazorla oddał potężny strzał z dystansu, ale futbolówka odbiła się od poprzeczki. Tak blisko, a jednak tak daleko.

Nawet dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu, czekają na nas rzuty karne!

Jako pierwszy do wykonania jedenastki podszedł Doyle. Początkowo wydawało się, że Szczęsny obroni uderzenie, ale jednak piłka wpadła do siatki. 1:0 dla Bradfordu!

Pierwszym egzekutorem w Arsenalu miał być Cazorla, ale jego strzał pewnie zatrzymał Duke, wciąż 1:0!

Gary Jones strzałem z jedenastu metrów nie dał szans Szczęsnemu na obronę, 2:0 dla gospodarzy!

Sytuacja Arsenalu stała się nieciekawa, Marouane Chamakh stanął przed szansą, żeby nieco to naprawić, ale trafił w słupek! Wciąż 2:0!

Na szczęście dla Kanonierów Darby zmarnował trzecią jedenastkę, którego strzał dobrze zatrzymał Szczęsny. W dalszym ciągu 2:0.

Jack Wilshere na ratunek Arsenalowi i zmiana wyniku na 2:1.

Connell w następnej jedenastce pokazał Kanonierom, że Bradford nie zamierza odpuszczać. 3:1 dla gospodarzy, nieciekawa sytuacja Arsenalu.

Oxlade-Chamberlain nie mógł się pomylić przy tej jedenastce i tego nie zrobił. Pewnie pokonał Duke'a, 3:2.

Ritchie Jones mógł zakończyć spotkanie. Wystarczyło jedynie pokonać Szczęsnego, ale polski golkiper okazał się lepszy od przeciwnika. Wciąż 3:2!

Thomas Vermaelen okazał się ostatnią nadzieją Arsenalu na powrót do gry, jego bramka mogła dać Kanonierom remis. Kapitan The Gunners trafił jednak w słupek! Konkurs jedenastek wygrali gospodarze!

Bradford CityCapital One CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
szymoniq97 komentarzy: 166815.12.2012, 15:36

Gra ktoś może w LoLa i wie jak odwołać się od bana?

Luki342 komentarzy: 271215.12.2012, 15:36

szkoda stocha blisko wygrana ale wrocil w.dobrym stylu inni polacy tez dobrze oprocz zyly

Yakub97 komentarzy: 574615.12.2012, 15:35

I znow Rio Myiachiego nie ma naet na lawce w Wigan.
Cos zdaje mi sie ze wiecej u nas by pogral w Lm czy pucharach

sledziooo komentarzy: 88015.12.2012, 15:33

Tym przelicznikiem można łatwo manipulować. Kto oglądał skoki w zeszłym sezonie to wie że Stocha często puszczano w najgorszych możliwych warunkach. Ale i tak brawa za powrót Polaków do jako takiej formy :)

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 215.12.2012, 15:33

a yaya grał bardziej na pozycji xaviego, iniesty a po drugie to jaja chciał odejść a city dało mu full kasy

maciek199022 komentarzy: 90215.12.2012, 15:33

No i to ma się nijak do faktycznego skakania (te punktu za wiatr). Przecież Małyszowi najlepiej się skakało gdy miał lekko z tyłu, to teraz, raz że by był zadowolony, że ma od tyłu, a dwa dali by mu jeszcze do tego dodatnie punkty. Głupota i tyle, warunków atmosferycznych nie da się objąć wzorem matematycznym, tym bardziej mierząc wiatr w tak niewielu punktach.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 215.12.2012, 15:32

ale ta Panienka jest perfekcyjny dla barcy. Opanowanie piłki, klepka, odbiór wszystko na najwyższym poziomie.

mitmichael komentarzy: 4924315.12.2012, 15:31

No wlasnie ciekawe kto tymi punktami operuje, ze jeden dostaje +3.3 za wiatr a drugi wiecej. Ja od tego sezonu skokow nie ogladam - właczyłem tylko na skok Stocha.

Ars3n komentarzy: 1235415.12.2012, 15:31

Bo Toure jest zbyt twardy, a taki busquets to panienka i wychowanek.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 215.12.2012, 15:30

a teraz przecież za niekorzystny wiatr to się dostaje dodatnie punkty, więc to chyba już nie ma znaczenia. Choć przyznam, że nie oglądam skoków ostatnio :)

czarny7777777 komentarzy: 251615.12.2012, 15:29

to było wiadomo wiatr zmniejszli o 0,1 to trudne nie jest

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 215.12.2012, 15:29

bo ma busqueta, który może nie pasuje do innych drużyn, ale do barcy idealnie.
Zrobić dobry transfer do barcy to jest dwa trzy razy trudniejsze niż do innych drużyn.
Zadoptowanie się do tego systemu nawet dla najlepszych jest często niemożliwe

maciek199022 komentarzy: 90215.12.2012, 15:29

Pan Bóg zrobi wszystko, żeby Stoch nie wygrał, zawsze najgorszy wiatr, zawsze.

mallen komentarzy: 2123815.12.2012, 15:29

Ten Santon jest całkiem niezły.

sledziooo komentarzy: 88015.12.2012, 15:28

Austriacy swoje zrobią na górze żeby nikt poza AUS-GER nie wygrał ;]. W zeszłym sezonie to już zakrawało na kpiny jak tępili Stocha (zawsze najgorszy wiatr - ZAWSZE)

michal192837465 komentarzy: 765415.12.2012, 15:28

Stoch 2 miejsce. 0.1 punktu do Koflera. Ale pech.

mitmichael komentarzy: 4924315.12.2012, 15:27

Kurde ale pech 0,1pkt mniej od Koflera

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 115.12.2012, 15:26

Arsene kup Ba naprawde :D

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1415.12.2012, 15:26

Stoch 2 miejsce :( 0.1 punkta .. kurna...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 215.12.2012, 15:26

Kolejny dowód na to że Guardiola umie pracować tylko z pipami, po co sprzedawał Jaja ?

mitmichael;
Z NU nie trzeba sie dogadywac wystarczy zaplacic klauzule odejscia 7,5mln funtow.Z zawodnikiem trzeba sie dogadac w sprawie tygodniowki

Damian20 komentarzy: 127515.12.2012, 15:25

w zasadzie to mam mialem na mysli CHampinship chcialem po ogladac Crystal palace dzis gra ;

maciek199022 komentarzy: 90215.12.2012, 15:21

Damian20 nawet meczów Championship nikt w Polsce nie transmituje, a co dobpiero League One.

maniek56 komentarzy: 300715.12.2012, 15:20

pytanie z innej bajki. Jak tam FM 13 ? jest już grywalny? bo nie wiem czy warto kupować a cracka ciągle nie wypuścili ;/

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 115.12.2012, 15:20

mitmichael, 9/6 asysty skrzydeł (w tym Theo 4) do asyst innych zawodników. My nie możemy polegać tylko na podaniach Cazorli, cała drużyna ma działać, nie 3 czy 4 zawodników

Damian20 komentarzy: 127515.12.2012, 15:19

wie ktos moze gdzie mozna obejrzec mecze 1 Ligi angielskiej?

mitmichael komentarzy: 4924315.12.2012, 15:14

@Marzag
No tak bo My strzelamy gole tylko po podaniach skrzydłowych, w ogole inni pilkarzez z pola nie asystują.

Damian20 komentarzy: 127515.12.2012, 15:10