Flamini: Ten czas może być kluczowy

Flamini: Ten czas może być kluczowy 25.12.2013, 12:59, Paweł Szala 10 komentarzy

Dla Mathieu Flaminiego natłok spotkań rozgrywanych w okresie Bożego Narodzenia wyraźnie oznacza, że może być to decydujący okres w walce o tytuł.

Arsenal, przed styczniowymi derbami z Tottenhamem w ramach FA Cup, rozgrywa aż trzy mecze w przeciągu sześciu dni.

Francuz uważa, że te spotkania mogą odegrać ważną rolę w uporządkowaniu sytuacji na górze tabeli.

- Wszyscy wiedzą, że w grudniu i styczniu rozgrywa się wiele spotkań, które w znacznym stopniu wpływają na losy drużyn w Premier League - powiedział Flamini dla Arsenal Player. - Ważne, abyśmy byli skupieni i skoncentrowani. Musimy upewnić się, że możemy przejść przez ten czas jak najlepiej.

- Mecz w Boxing Day jest bardzo ważny, to część tradycji, więc będziemy tym uczestniczyć. Mam zamiar zaprosić rodzinę do Anglii i spędzić z nimi czas - dodał pomocnik. - Myślę, że przerwa zimowa mogłaby dobrze wpłynąć na piłkarzy. Pomaga zawodnikom fizycznie i psychicznie. Ale skoro na Wyspach jest taki zwyczaj, to nie widzę w tym nic złego. Trzeba szanować tradycję i być częścią tej pięknej ligi angielskiej, w której gra się w Boxing Day.

Mathieu Flamini autor: Paweł Szala źrodło: Arsenal.com
dudekns komentarzy: 605026.12.2013, 12:17

Będzie ciężko, ale damy rade.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.12.2013, 11:16

To zawsze ciężki czas, ale to akurat charakteryzuje Premier League. I to jedyna rzecz, która mnie potem cieszy gdy nudzę się w święta :)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078426.12.2013, 09:34

9 punktów w 3 najbliższych meczach w lidze i dokopanie kurczakom to powinien być nasz cel

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3426.12.2013, 00:00

Na pewno to będzie bardzo ważny okres, szczególnie biorąc pod uwagę nasze ostatnie wyniki. Nasi nie mogą rozpamiętywać ostatnich meczów, przede wszystkim muszą jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę. Najbliższa do tego okazja, to mecz z WHU. Co do przerwy zimowej to zgadzam się z wami co do tego, że kluby z Hiszpani cz Niemiec przez to dobrze radzą sobie w LM. Gdy kluby ze wspomnianych przed chwilą krajów siedzą sobie na Cyprze itp, to w lidze angielskiej trzeba grać co trzy dni.

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57025.12.2013, 22:51

A później się śmieją kibice Barcelony, BVB, że kluby z Anglii szybko odpadają w Lidze Mistrzów, a nie za bardzo zdją sobie sprawę, że Boxing Day daje się we znaki w ogólnej dyspozycji zawodników. Jednak jak dla mnie ta tradycja jest bardzo dobra i fajna, im więcej piłki tym lepiej.

mar12301 komentarzy: 2311525.12.2013, 21:19

Dlatego właśnie PL jest najciekawszą, najlepszą i najtrudniejszą ligą na świecie. Trzeba za przeproszeniem zapieprzać bez przerwy, nie ma "lelum polelum".

Paniu76 komentarzy: 1246425.12.2013, 21:03

Przydałaby się choćby dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach

Verminator97 komentarzy: 1490025.12.2013, 14:13

Właśnie to uwielbiam w Premier League. Ten okres świąteczno-noworoczny gdzie jest ten natłok spotkań. Wszystkie ligi mają zimową przerwę, a w Anglii się gra. Przez cały rok można emocjonować się najlepszą ligą świata. Ja tam zawsze lubię oglądać mecze PL w święta. Jutro będzie co oglądać, mam nadzieje, że już po jutrzejszych meczach z powrotem będziemy na fotelu lidera.