Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Emirates CupRaport pomeczowyVfL Wolfsburg autor: źrodło: własne
Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.07.2015, 16:20

taki stary, a tak daje soba manipulowac :P

Ceran komentarzy: 215429.07.2015, 16:20

a czemu w ogóle nie gra? tak się zapowiadał, nie może wrócić do formy po kontuzji?

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 16:19

Doktor

Nie zdziwilbym sie gdyby chodzilo o Obamejanga, czkolwiek dla mnie nie jest to wschodzaca gwiazda :P Draxler?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.07.2015, 16:18

lays - obiecaj mi, ze jak nikt klasowy nie trafi i deal nie bedzie wyzszy niz 20 mln funtow to go przestaniesz obserwowac ;]

rysiek098 komentarzy: 248929.07.2015, 16:16

Slaviola; dobra paka, w drugiej połowie zmiany Cazorla za Ramseya, Wilshere za OXa, bo Welbz nie wiem czy będzie gotowy

Doktor komentarzy: 770629.07.2015, 16:16

Pewnie wyjdzie coś takiego:

Cech - Debuchy/Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey, Ozil, Cazorla, Ox - Walcott/Giroud

Ławka: Martinez, Debuchy/Bellerin, Gabriel, Arteta, Wilshere, Reine-Adelaide/Iwobi, Walcott/Giroud

Trybuny: Chambers, Gibbs

Widzieliscie co napisał Ozcan odnosnie tego transferu sezonu AFC?

Muzzi Ozcan @Muzziozcan 1 min
The signing of the season ! That I quoted was a player that 2 unsuccessful bids where placed !! And he is a raising star ! €26 - €33

Takie małe ceny i to w euro i transfer sezonu? wtf

Kondziu10 komentarzy: 89129.07.2015, 16:15

Poważnie chcecie wystawić z prawej strony Walcott & Bellerin przeciwko Hazardowi? Równie dobrze możemy od razu im oddać puchar.

Jeśli Bellerin, to Ramsey na PS.

kaman17 komentarzy: 497829.07.2015, 16:15

Jest ktoś z podkarpacia? Szukamy ze znajomymi jakiegoś ciekawego miejca na kilkudniowy wypad, niekoniecznie musi być to jakieś oklepane miejsce typu Solina, ale jak ktoś zna fajny, tani domek do wynajęcia to i miejsce wielkiej roli nie odgrywa

Doktor komentarzy: 770629.07.2015, 16:11

Znów drzewka z Walcottem i bez Ramseya. Ta sytuacja jest niemożliwa.

Giroud

Jednak wolałbym Ramseya, bo wydaje się ostatnio w dobrej formie (lepszej niż Cazorla) i zaczyna świetnie się zgrywać z Ozilem, który notabene również jest w świetnej formie :)

youtube.com/watch?v=wvR1cVZnCqI

kiedyś to grali piłkarze z jajami... przewrócony to od razu wstaje i zapierdziela dalej, a teraz zwijają się dopóki sędzia nie odgwiżdże i machają łapami. Szkoda że nie dane mi było żyć w tamtych czasach i musze (w sumie nie musze) tak gówniany futbol :(

Traitor komentarzy: 10287 newsów: 2429.07.2015, 15:46

wyjdziemy jednym skrzydlowym, a na skrzydle zagra ramsey/wilshere -

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 15:45

przez to, ze dzis juve w Gdansku to az juvepoland padło.

jacekcz komentarzy: 10929.07.2015, 15:42

To zdjęcie Reusa to stare zdjęcie z lotniska w Dortmundzie. Nie dajcie się ponieść emocjom:)

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 129.07.2015, 15:38

Nasz środek pola wyglądał ostatnio lepiej z Ramseyem niż z Santim. Ale może to być spowodowane tym, że razem z Cazorlą grał Arteta, a z Aaronem Coquelin.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 15:31

Times: Arsenal jest zainteresowany zatrudnieniem trenera bramkarzy Chelsea - Christophe'a Lalikona.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 15:30

Ja bym postawił prędzej na Aarona niż Cazorlę na CFC. Widać, że jego współpraca z Ozilem układa się znakomicie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.07.2015, 15:29

Alexis Sanchez has played more minutes of football over the past 2 years than any other Premier League player.

Rivaldo

Do Ramseya nic nie mam, ale na chelsea, cazorla ze strony technicznej ogarnął by środek pola. Wg mnie lepei niż Ramsey regulowałby tempo gry. Ramseya wpuscic na obronę wyniku, za theo w drugiej.

lolkoznoob komentarzy: 96729.07.2015, 15:25

RIVALDO
Pochwal się swoim drzewkiem :P

3rdpitch komentarzy: 452229.07.2015, 15:25

Po ch... nam Reus jak i tak conajmniej trzech bardzo dobrych pomocników musi u nas siedzieć na ławce.
Cazorla, Ozil, Sanchez, Jack, Ramsey, Ox, Walcott - trzeba ich zmieścić na 4 pozycjach.

Ja marzę o wywaleniu Mertesackera z pierwsego składu, z prostej przyczyny - potraficie sobie wyobrazić jak robi to co Koscielny na tym filmiku? No właśnie... a to jest Arsenal, a nie Górnik Zabrze i tutaj nie wystarczy być tylko wysokim i potrafić podać na 10m.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 15:25

Gadaniem, że nikt nie odejdzie i tak dalej to nie ma co sie przejmowac. Wenger tez tak mowil, a sprzedawał. Co ma powiedzieć taka osoba w klubie? Jak powie coś w stylu '' dajcie tyle, a wam sprzedamy '' to ludzie zwiazani z klubem powiedzą, że nie ma ambicji. To kwestia ceny i tego co sądzi o tym zawodnik

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.07.2015, 15:24

video-bru2-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xpa1/v/t43.1792-2/11820917_1635451110075163_680446976_n.mp4?efg=eyJybHIiOjI2MjksInJsYSI6MTAyNH0%3D&rl=2629&vabr=1753&oh=97d2e6a51c64c50a522ffb4b88983386&oe=55B8F621

Tu jest

Kaidus komentarzy: 62629.07.2015, 15:24

Caulker oficjalnie w Southampton. Świetny ruch zarówno dla zawodnika, jak i dla klubu. W poprzednich klubach z Anglika chcieli zrobić lidera defensywy, co mu niezbyt wychodziło. Teraz przychodzi do zespołu, gdzie lider defensywy już jest (Fonte). Moim zdaniem razem z Portugalczykiem stworzą świetną parę stoperów. Caulker ma talent, ale zbyt często popełniał błędy. Praca z Koemanem może sprawić, że stanie się jednym z najlepszych.

lolkoznoob komentarzy: 96729.07.2015, 15:23