Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Emirates CupRaport pomeczowyVfL Wolfsburg autor: źrodło: własne
Adu (zawieszony) komentarzy: 549829.07.2015, 15:14

jak napisał GKS

Temat można zamknąć, to że był na Heathrow to nic nie oznacza.

GKS_AFC komentarzy: 871529.07.2015, 15:13

Rivaldo@
a za kogo by grał za Theo czy za Sancheza, a może za Ozila, ten transfer miałby sens gdyby Ozila nie było.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 15:11

GKS

Reus to akurat ma srednia 1 gol co 2 mecz , wiec to ze to nie napastnik to mało kto by z tego powodu tu płakał, bo by swoje ladowal.

GKS_AFC komentarzy: 871529.07.2015, 15:11

Marco Reus will not leave Borussia Dortmund this summer, the club have told ESPN FC.

no i można temat zamknąć.

TheInvincibles komentarzy: 130429.07.2015, 15:10

chelsealive.pl/n-43076-fabregas-moja-milosc-do-arsenalu-nigdy-nie-wygasnie.php

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 15:09

jak ktos lubi robic drzewka, to podajcie mi swoje sklady na mecz przeciwko Chelsea. Z ciekawosci zobacze jak widzicie szczegolnie sytuacje theo i ziru.

GKS_AFC komentarzy: 871529.07.2015, 15:09

Nie ma się co napalać bo Reus nie przyjdzie do nas.
Po co jak mamy tylu pomocników że głowa mała, Wenger albo kupi topowego napastnika albo nikogo.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 129.07.2015, 15:06

Reus z agentem przyłapani na Heathrow

bobslej22 komentarzy: 813529.07.2015, 15:03

Nie chcecie nam dac Benzyny to my weźmiemy Reusa .

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 15:02

Pewnie zarty bo ja tam nic nie widze na ich stronie.

bobslej22 komentarzy: 813529.07.2015, 15:02

Ja tam myślę że to trochę zagranie na nosie Perezowi...

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 129.07.2015, 15:02

Nie żarty, jest na Bildzie to info

Fanatic komentarzy: 599129.07.2015, 15:01

Już niebawem mecz z chelsea a następnie pierwsza kolejka tydzien pozniej. Znamy Wengera, więc na razie nikogo wiecej nie kupimy. Ewentualny tranafer bedzie uzależniony od wyników sierpniowych i emocje DD. Jezeli faktycznie tak planuje Wenger postąpić, to ciekaw teraz jestem, ilu kibiców Arsenalu życzy na sierpien niekorzystnych wyników by wymusic transfery - a ilu jest takich kibiców, którzy chcą, aby Arsenal wszystko wygrał, grał dobrze w sierpniu, ryzykując brak więcej transferów... Ja jestep po stronie drugiej - wygrajmy każdy możliwy mecz, mamy kadrę na mistrza.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 15:01

oprocz 1 wpisu na tt, nie widze mocnego zrodla z tym wpisem bild-reus.

Poczekałbym z tym...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 15:00

zaczely chodzic ploty ze campbella chce palermo

bobslej22 komentarzy: 813529.07.2015, 15:00

Z tym Bildem to żarty?

sebastix11 komentarzy: 599129.07.2015, 15:00

Arsenal prepared to pay £48m to complete transfer of Marco Reus from Borussia Dortmund. (Sport Bild)

mozdzierzjakub komentarzy: 429.07.2015, 15:00

Benzema jest dziś w Shanghai z Modricem:)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.07.2015, 14:58

sebastix11
Oby tylko uczulenia nie dostal od tego materialu.

sebastix11
Niby 5 minut pozniej Diaby mial cos z nadgarstkiem.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52429.07.2015, 14:54

MaciekGoooner
Przez sentyment stawiałbym na Jordana i spółkę.

songoku95 komentarzy: 2348529.07.2015, 14:54

Rafson
To byl tylko przyklad ze Theo nie jest tak statyczny jak myślicie. Dodatkowo lubi strzelać przeciwko The Blues wiec wybór jest oczywisty.

sebastix11 komentarzy: 599129.07.2015, 14:52

Abou z koszulką Marsylii

songoku95 komentarzy: 2348529.07.2015, 14:52

Oczywiście ze tak, to nie jest dwumecz, ani liga. Wszystko rozstrzygnie sie 2.08.2015. Watpie aby Mou liczył na wyrwanie cały mecz i farta w karnych. Podejrzewam ze lekko sie cofna i beda liczyc na kontry.

Rafson95 komentarzy: 1045129.07.2015, 14:52

songo
Naprawdę porównujesz obronę WBA do Chelsea?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 14:49

lokoznoob

zgadzam sie , podobnie jak torres od czasow lfc, tak falcao od czasow atletico , jada tyllko na nazwisku.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.07.2015, 14:48

za rok Higuain nie bedzie gral w podstawie klubow z top10-top12

takie zycie

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.07.2015, 14:48

new_star
video-bru2-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xpa1/v/t43.1792-2/11820917_1635451110075163_680446976_n.mp4?efg=eyJybHIiOjI2MjksInJsYSI6MTAyNH0%3D&rl=2629&vabr=1753&oh=37e293c9315fbb201aa347002a9a0b95&oe=55B8ECC1

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 14:48

Chelsea otwarcie gra tylko na Stamford Bridge. Wyjazdy graja tak by nie przegrac. Puchar to samo, beda wolec nie stracic niz pozniej nadrabiac. Na dodatek rzuty karne to jeden z ich najwiekszych atutow od zawsze. Mamy szczescie posiadac Cecha na taka ewentualnosc co w konkursach karnych nie raz ratowal Chelsea.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 14:44

Jak nie uda sie sciagnac napastnika to widzę jeszcze jedno wyjscie.

Wrzucic hajs z Benzemy na Reusa i Theo przekwalifikowac niby na napastnika.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52429.07.2015, 14:44

Jak się nie ma co się lubi...

Kto by wygrał?

domis komentarzy: 35229.07.2015, 14:44

Bild: Arsenal will pay £48m to complete Marco Reus deal....

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.07.2015, 14:43

Koscielny widze na treningu zaszalal. Super sie to oglada tylko szkoda ze tak krotko :(

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 14:39

R700

Gdy spojrzy sie na ilosc minut i wystepow to juz nie az tak streaszeni

R700

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52429.07.2015, 14:38

Dlatego wymienność stylów się przyda - gdy twardy napastnik nie da rady wejdzie mały szybki i odwrotnie.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 929.07.2015, 14:37

nawet z giroud w podstawie jestem pewien, że obronimy trofeum w niedzielę.

songoku95 komentarzy: 2348529.07.2015, 14:36

Poza tym mecz ze Swansea, CFC dobitnie pokazal ze Olek tez nie zawsze daje rade autobusowi, dopiero Theo jak wszedł rozruszal towarzystwo.

igiszu komentarzy: 44629.07.2015, 14:35

Macie już Windowsa 10?

songoku95 komentarzy: 2348529.07.2015, 14:35

R95
Ta szczególnie potwierdza to mecz z np. WBA ktorzy zrobili autobus a Theo im strzelił 3 bramki.
Mecz z CFC jest meczem pucharowym, bedzie wiecej otwartej gry ze strony The Blues.

songoku95 komentarzy: 2348529.07.2015, 14:32

Ale to logiczne ze bedsie grywał na skrzydle. Zalezy od sytuacji kadrowej. Na chwile obecna gdy mamy wszystkich zdrowych to nie wyobrażam sobie gry bez Theo na szpicy i zmieniajacym go Olkiem (ew. Odwrotnie). Badz wchodzący Olek a Theo schodzi na skrzydlo.

Rafson95 komentarzy: 1045129.07.2015, 14:32

gunners007
Ale Walcott żeby dobrze grać i strzelać potrzebuje wolnych przestrzeni. A defensywa Chelsea jest tak zorganizowana, a Mourinho jest takim taktykiem, że tam wolnej przestrzeni nie będzie. Nie ma miejsca = nie ma Walcotta.

chelsea989 komentarzy: 26729.07.2015, 14:32

@Dancer bo 13 to ulubiony numer Thibo, wiec Begovic sobie wzial 1.

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 14:28

Doktor
No ale Chicha to zawsze byl zelazny rezerwowy i skuteczny kiedy tylko wchodzil. Po dwoch latach to pewnie bysmy sie go pozbyli ale przeciez trzeba wykorzystac tu i teraz. Jesli nie bedzie Benzyny czy kogos innego dostepnego.

Jedno jest pewne, ze z obecnym atakiem calego sezonu nie udzwigniemy na wszystkich frontach.