Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Emirates CupRaport pomeczowyVfL Wolfsburg autor: źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52429.07.2015, 14:25

songoku95
I tak wróci. Z czasem.

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 14:23

Ale Walcott sezonu nie udzwignie, nie wiadomo czy se wogole poradzi z lepszymi na szpicy. Przy naszych napastnikach to moze i by sobie nawet wywalczyl podstawowy sklad, nie zdziwilbym sie.

Narazie nie wiadomo czy w ogole kupimy jakiegos napastnika do podstawy gotowego. Ale z takich alternatyw to bym bral.

songoku95 komentarzy: 2348629.07.2015, 14:23

Ma wrocic na skrzydlo Theo? Troche niepoważne tym bardziej ze strzela ostatnio jak na zawołanie. Theo będzie brakującym napastnikiem ktorego potrzebowaliśmy w poprzednim sezonie.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52429.07.2015, 14:22

afc4life
Jeśli nie to nie widzę sensu by go do nas sprowadzać.

Doktor komentarzy: 770629.07.2015, 14:21

@afc4life

Jakoś nie widzę, by ktoś w Realu za nim płakał. Już jestem Welbeck na ławkę, gdyby nie on, to Chicha byłby niezłym wyjściem jako rezerwowy, ale błagam, nie jako główny środkowy napastnik. Przyszedłby i po dwóch latach byłby traktowany jak szort.

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 14:21

simple
Oczywiscie, ze nie.

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 14:20

W Realu w poprzednim sezonie mnie zadziwial. Sporo ich meczy ogladalem i gral swietnie.

Doktor komentarzy: 770629.07.2015, 14:19

Żadne Cziczarity, albo przyjdą Cavanie i inne Benzemy, albo trzeba sobie hodować jakichś Milików. Żadnych półśrodków nie chcę, już Welbeck przyszedł.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52429.07.2015, 14:19

afc4life
On miałby być głównym napastnikiem?

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 14:18

Ja tam bym chcial Chicharito z MU jakby United sie na Lukaku czy kogos innego zdecydowalo a Javier mialby odejsc. Oczywiscie w ostatecznosci ale i tak sadze, ze by strzelal na zawolanie z taka pomoca. Takiego sprytnego lisa pola karnego bym z checia ugoscil, mialby raj z naszymi pomocnikami i na odwrot.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52429.07.2015, 14:17

Platini oficjalnie kandydatem na prezydenta FIFA.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 14:16

I tak wyglada to biednie

new_star komentarzy: 6851 newsów: 929.07.2015, 14:15

Może Theo temu gra na szpicy ostatnio, bo trwają negocjacje w sprawie nowego kontraktu. Jak podpisze nowa umowę, to zapewne wroci na skrzydło.

lolkoznoob komentarzy: 96829.07.2015, 14:14

Ten Falcao to obecnie ma tylko nazwisko nic poza tym.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 14:13

R700

2 sezony jak juz.

songoku95 komentarzy: 2348629.07.2015, 14:09

Theo jest najlepszym wyborem na szpice w obecnej sytuacji kadrowej. Sam fakt ze Wenger wystawił go na FA CUP z Villa pokazuje ze Theo będzie często gral na szpicy. I ja sie z tego powodu ciesze.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.07.2015, 14:06

Dużo, zwłaszcza na początku okna transferowego, mówiło się o transferze Gonzalo Higuaina. Poważnie zainteresowany nim był m.in. Arsenal. Okazuje się jednak, że Argentyńczyk najprawdopodobniej zostanie w Napoli, mimo, że ostatnio częściej zawodził. W ostatniej kolejce Serie A zmarnował rzut karny, który zdecydował o tym, że Napoli zajęło czwarte miejsce tabeli i nie zagra w Lidze Mistrzów. Przestrzelił również "jedenastkę" w finale Copa America, a ostatnio szarpał się z mężczyzną pod klubem na Ibizie. Napoli jednak chce przedłużyć z nim kontrakt o rok. Nowa umowa ma obowiązywać do 2019 roku. Dodatkowo usunięta ma zostać klauzula odstępnego wynosząca 94 miliony euro. Jeżeli Napoli znów nie awansuje do Ligi Mistrzów, to za rok Higuain ma zostać sprzedany.
La Gazzetta dello Sport

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 14:03

Falki to już nawet pewnego składu w Kolumbii nie ma. Ale co się dziwić jak facet w klubach przez ostatnie 3 sezony nawet20 bramek nie strzelił.

Monaco - 13 , united - 4

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 229.07.2015, 14:02

nawiazując do ramu, ostatnimi czasy wykopałem stare kości. 512mb to było cos ;P

gunners007 komentarzy: 954329.07.2015, 13:57

Rafson95-----> Jednak to i tak lepiej niż z Giroudem, który gra teraz taką kaszanę, że Ozil nawet mu piłki nie chce podawać. Giroud jest totalnie bez formy i Wenger na pewno to widzi, a Walcott ostatnio jak gra to strzela bramki, może nie porywa swoją grą, ale nawet gdy mu nie idzie to ma to coś, że potrafi strzelić (jak z Wolfsburgiem na przykład) Theo jest ostatnio gwarantem bramek, krążyła kiedyś po sieci taka statystyka, że gdy Walcott gra od pierwszych minut to zawsze strzela. Jego dobra dyspozycja w końcówce ubiegłego sezonu też na pewno będzie wzięta pod uwagę przez Wengera przy wyborze składu na najważniejsze mecze, w których to Giroud nigdy delikatnie mówiąc nie powalał.

bobslej22 komentarzy: 825229.07.2015, 13:54

Kelob>>> ja kupiłem swojej dziewczynie Xiaomi Redmi 2 ( wersja 2gb ramu). Jestem mega zaskoczony co wyrabia ten fon. Sam mam redmi note i zastanawiam się czy nie sprzedać i nie kupić tego mniejszego . Jedyną słaba rzecz w tym telefonie to przedni aparat . Reszta jest bardzo spoko. Na stronie Xiaomi for sale kupisz go za niecałe 600 zł. Poczytaj o Xiaomi trochę. Ja się przekonałem i nie chce telefonu z innej firmy.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.07.2015, 13:53

Czemu Begovic ma numer 1, a nie Courtois?

afc4life komentarzy: 478329.07.2015, 13:44

Chelsea ma Remy'ego przeciez tez. Jak dla mnie nadal super napastnik. Moze nie jak Costa ale wie gdzie sie znalezc i jak strzelic bramke. Nie sadze, zeby wyszli niebiescy z Falcao w 1-wszym tylko z Remym jak Diego nie zagra.

FadeIn komentarzy: 354729.07.2015, 13:43

RIVALDO

Co nie zmienia faktu, że jest lepsiejszy a w Chelsea może być świetnym konkurentem dla Costy. Chociaż nie obrażę się jak jego kariera potoczy się tak samo jak w UTD

gunners007 komentarzy: 954329.07.2015, 13:40

Na Chelsea wyjdziemy z Walcottem na szpicy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 13:40

Falcao ,tez nic ostatnio nie pokazuje by mówić, że jest lepszy od ziru tak szczerze.

FadeIn komentarzy: 354729.07.2015, 13:38

Gorrann

hue hue hue. Masz ty humor:-)

Traitor

Błagam. A co takiego Giroud pokazał w przygotowaniach przed sezonowych żeby twierdzić, że ma tak wysoką formę i zjada Falcao ? Bo jak nic takiego nie zauważyłem.

Chodzi o sam Fakt. Chelsea ma kompletny atak a my mamy Giroud. Czyli solidnego grajka. Dziękuje dobranoc już mi się nie chcę siusiu :__)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 13:35

Falcao to jest znak zapytania i to duży. Widziałem jego sparingi W cfc i nadal wyglada ciężko na nogach. Nie zaskoczy mnie jeśli remy będzie tym pierwszym zmiennikiem.

Falki to już nie ten z atletico . Żaden duży atut.

rysiek098 komentarzy: 248929.07.2015, 13:30

kelob; ja co 2 lata biorę sobie jakiś telefon wartości 600-700 zł. na mixa i mi styka :)
Dzwonić dzwonię, smsa chcę wysłać to wysyłam, muzykę odpala, nic więcej nie trzeba :}
Zazwyczaj jakiegoś Soniaka sobie biorę, dobrze się u mnie spisuję, teraz mam 2 letnią Xperię J :)
Zamierzam wymienić na Z

dissault komentarzy: 326829.07.2015, 13:30

Gorrann
nie no, chodziło tylko o te które znasz, nic poza tym :)

kelob komentarzy: 86229.07.2015, 13:28

Polecacie telefon do 700zł? Zależy mi na wyświetlaczu, korzystaniu z internetu etc.

musti komentarzy: 30929.07.2015, 13:27

Donyell Malen - jeden z największych talentów szkółki Ajaxu - został Kanonierem! Zawodnik wybrał Arsenal, odrzucając oferty Barcelony i Manchesteru United.

dissault

Nie byłem pewien czy chodzi o te które znam i akceptuje w produkcje, czy np znam ale nigdy nie kupię. Czy ogólnie znam i tyle. Niekiedy brakowało mi wyjaśnienia co dalej.

Może się czepiam, ale ostatnio sporo tych ankiet:)

tyson880 komentarzy: 1049629.07.2015, 13:16

Ale zakręcony dzisiaj jestem. Temat dotyczy Balotellego rzecz jasna.

Ciekaw jestem, jaką formę będzie miał Falcao w tym sezonie. Byłyby jaja, gdyby wygryzł Coste z podstawy. Do powrotu do zdrowia Hiszpana Falcao pewnie będzie robił wszystko, żeby już nie oddać swojego miejsca.

tyson880 komentarzy: 1049629.07.2015, 13:11

Oczywiście chodzi rzekomo o trzecioligowe kluby, ale nie chce mi się w to wierzyć :D

tyson880 komentarzy: 1049629.07.2015, 13:10

Jaki nagłówek na wp :

"Upadek gwiazdy! Walczyli o niego najwięksi, dziś chcą go tylko śmieszne kluby"

Z tymi śmiesznymi klubami to przegięli.

Gorrann komentarzy: 212429.07.2015, 13:07

dissault

Zrobione, chociaż musze przyznać że niekiedy zastanawiałem się przy pytaniu co autor miał na myśli.

Kluivert komentarzy: 29629.07.2015, 13:05

Hans Zimmer ja nie piszę tego złośliwie bo taka jest prawda bądźmy poważni.Rozumiem gdyby Real teraz zakontraktował jakiegoś Aguero czy innego Cavaniego to Benzema byłby na na wylocie to można by wierzyć i spekulować na serio.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.07.2015, 13:05

Ja coś czuje ,ze Costa z ta kontuzja będzie się bawil cały sezon.

To wyglada na poważna sprawę.

tyson880 komentarzy: 1049629.07.2015, 13:02

dissault

Dobra, ankieta wypełniona. Na raty, ale jest.

Hans_Zimmer komentarzy: 594529.07.2015, 13:02

Costa to największe zwierzę jakie ostatnio biegało po boiskach Europy. Neandertalczyk taki