Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg!

Formalność dopełniona: Arsenal 1-0 Wolfsburg! 26.07.2015, 18:08, 2908 komentarzy

Kanonierzy pokonali dziś skromnie, bo różnicą jednego gola, VfL Wolfsburg i po raz pierwszy od 2010 wygrali turniej Emirates Cup, odbywający się na ich stadionie. To już ich drugie trofeum w tym okresie przygotowawczym. Tydzień temu podopieczni Wengera zwyciężyli przecież w Barclays Asia Trophy. W następną niedzielę przekonamy się, czy utrzymają serię i kolekcję uzupełnią o Tarczę Wspólnoty.

To nie był wybitny mecz w wykonaniu The Gunners. Zwłaszcza pierwsza połowa wyglądała nie najlepiej. Boss najwyraźniej przeprowadził w szatni rozmowę motywacyjną, która zaowocowała lepszą grą w drugiej części batalii. Walcott zdobył jedyną bramkę tego pojedynku, a Arsenal zakończył rozgrywki z 13 oczkami na koncie. Drugie miejsce przypadło dla Villarrealu (10 punktów), trzecie zajął Wolfsburg (1 punkt), na ostatniej lokacie uplasował się Olympique Lyon (bez żadnego oczka).

Poniżej składy obu zespołów:

Arsenal: Cech, Bellerin, Chambers, Gabriel, Monreal, Arteta (63' Ramsey), Cazorla, Reine-Adelaide (63' Chamerlain), Özil (45' Akpom), Wilshere (75' Hayden), Walcott (75' Giroud)

Wolfsburg: Benaglio, Jung, Naldo, Klose, R. Rodriguez, Träsch, Guilavogui, (80' Seguin) Vieirinha (45' Caligiuri), De Bruyne (61' Kruse), Schürrle, Bendtner (80' F. Rodriguez)

W 8. minucie uderzenie sprzed pola karnego oddał Jung. Gabriel znalazł się jednak na linii strzału, blokując go. Rzut rożny, bez zagrożenia.

Minął kwadrans, a wicemistrzowie Niemiec stworzyli dwie sytuacje - najpierw po wrzutce skiksował Bendtner, potem bardzo niecelnie uderzył De Bruyne. Posiadanie piłki na korzyść Wolfsburga (62% do 38%).

W 19. minucie Träsch był bliski zdobycia gola, ale jego próbę po rzucie rożnym zablokował jeden z Kanonierów. Coraz goręcej pod bramką Cecha. Po chwili wreszcie The Gunners wyprowadzili atak, ale strzał Walcotta z ostrego kąta obronił Benaglio.

W 25. minucie Theo otrzymał przepiękne podanie na wolne pole, wbiegł w pole karne i zamiast uderzyć, zaczął rozmyślać. Obrońcy Wolfsburga dogonili go i odebrali mu piłkę. Szkoda tej sytuacji.

Klose ukarany żółtym kartonikiem za faul na Wilsherze.

Jeszcze przed przerwą gospodarze turnieju mogli wyjść na prowadzenie. Monreal po ziemi dograł w pole karne do Mesuta, lecz piłka po strzale byłego zawodnika Realu Madryt minęła słupek. Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy. 15 minut odpoczynku.

Zmiany w przerwie: Caligiuri za Vieirinhę, Akpom w miejsce Özila.

50. minuta i mamy gola dla Arsenalu! Reine-Adelaide ograł rywala, posłał ładne podanie do Walcotta, a ten pewnym strzałem w róg pokonał Benaglio! 1-0!

W 58. minucie Reine-Adelaide odgrywał na wolne pole do Theo, ale szwajcarski golkiper Wolfsburga wybiegł przed szesnastkę i wybił futbolówkę. Przyjezdni zrewanżowali się uderzeniem Ricardo Rodrigueza, lecz Petr Cech obronił bez problemów.

Po godzinie gry Walcott spróbował jeszcze raz, lecz jego strzał z pierwszej piłki minął słupek Benaglio. Trener niemieckiej ekipy dokonuje zmiany - De Bruyne schodzi, Kruse pojawia się na boisku.

Zaraz potem Guilavogui huknął na bramkę Arsenalu z dwudziestu trzech metrów po ziemi, jednak Cech w świetnym stylu wybronił to uderzenie. Rzut rożny dla gości, Naldo główkuje, ale niecelnie. Podwójna roszada u londyńczyków: Reine-Adelaide zastąpiony przez Chamberlaina, Ramsey wprowadzony za Artetę.

W 71. minucie Dieter Hecking posłał do boju Maximiliana Arnolda, a zdjął z placu gry Träscha. Akpom natomiast oddał celne uderzenie z półwoleja, ale Benaglio złapał futbolówkę.

Żółta kartka dla Naldo. Cazorla wykonuje rzut wolny, jednak Szwajcar interweniuje. Następne roszady w szeregach The Gunners: Giroud zmienia Walcotta, a Wilshere ustępuje miejsca Haydenowi.

W 78. minucie Benaglio wybronił strzał z dystansu Isaaca Haydena. Kolejne zmiany: Seguin za Guilavoguiego, Francisco Rodriguez za Bendtnera.

W 85. minucie Arnold sfaulował Cazorlę i między zawodnikami doszło do małej konfrontacji. Skończyło się na żółtym kartoniku dla obu panów. Po kilku chwilach Monreal został ukarany w identyczny sposób.

Przed samym końcem spotkania Akpom zmarnował kontratak Arsenalu. Sędzia doliczył sześćdziesiąt sekund i zakończył cały mecz.

Emirates CupRaport pomeczowyVfL Wolfsburg autor: źrodło: własne
lays komentarzy: 3987129.07.2015, 12:13

doktor

On dołączy do Atletico

new_star komentarzy: 6852 newsów: 929.07.2015, 12:12

Gorrann

To jakbym wieczorem podeslal Ci zdjęcie, to porozmawialbys z bratowa? Nie chce robić kłopotu, ale w tym roku już raz się przejechałem na "ortopedzie" w innej sprawie i mam teraz problem.

lolkoznoob komentarzy: 96829.07.2015, 12:12

To moja opinia

Doktor komentarzy: 770629.07.2015, 12:11

Ja już mówiłem, sprowadzić Thiago Mottę na dwa lata za Artetę. Coq miałby się od kogo uczyć, a i zastępstwo było całkiem solidne. Albo nawet bardzo solidne. A Motta to koszt maksymalnie 2 mln euro, bo bardzo chce odejść z Paryża.

Doktor komentarzy: 770629.07.2015, 12:10

To było dopiero straszne:

lolkoznoob komentarzy: 96829.07.2015, 12:10

Ja obstawiam, że najwięcej bramek zdobędzie czwórka Sanchez, Giroud, Walcott(jeżeli się nie polamie) i Ramsey. Ewentualnie nowy napastnik.Kolejność przypadkowa.

Gorrann komentarzy: 212829.07.2015, 12:10

new_star

Bratowa, nie siostra. Mimo że tak ją traktuje.

Opolskie.

kaman17 komentarzy: 498429.07.2015, 12:09

new_star
I fakt, po zdjęciu ciężko cokolwiek powiedzieć, wiec musisz sie postarac o dokładny opis jesli nie chce Ci się pojechać do lekarza lub nie masz możliwości;)

Gorrann komentarzy: 212829.07.2015, 12:08

lolkoznoob

Trzech najlepszych? To Twoje zdanie?

Uważam że Aguero jest lepszy od Neymara.

Doktor komentarzy: 770629.07.2015, 12:08

A ja się dziwię, że United nie chcą wywalić tych 35 mln funtów na Otamendiego. Serio. Gość to kozak, chyba żaden obrońca w Europie nie dorównywał mu poziomem w ciągu ostatniego półrocza.

No, może jeszcze Terry i ewentualnie Godin. Ale i tak.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 929.07.2015, 12:07

Gorran

skąd jest Twoja siostra?

Gorran

kaman17 komentarzy: 498429.07.2015, 12:07

New star
Daj to zdjęcie i opisz dokladnie co Ci jest. Może fizjoterapeutą nie jestem, ale wiele urazów juz w zyciu odniosłem

Doktor komentarzy: 770629.07.2015, 12:06

@kamo99111

3. Papa jedzie właśnie na stację po benzynę.

Albo trolluje, to też lubi.

Miemtusek komentarzy: 9729.07.2015, 12:06

Ja też wierzę, bo jak niekiedy to teraz trzeba po prostu wygrać i dobrze wejść w sezon. Ja myślę że zwycięstwo rozstrzygnie się w karnych. A karne to Arteta u nas umie strzelać najlepiej razem z Cazorlą.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 12:06

Jak donoszą angielskie media, włodarze Manchesteru United są rozgoryczeni decyzją Sergio Ramosa, który zdecydował się pozostać na Santiago Bernabeu. Hiszpan podpisze nową umowę z Realem i będzie zarabiać 9 milionów euro za sezon.

Manchester United jest rozgoryczony decyzją Ramosa, gdyż wcześniej miał zawrzeć z nim słowne porozumienie.

Jak czytamy w angielskich mediach, Czerwone Diabły czują się oszukane. "Chcieliśmy nakłonić Sergio do ogłoszenia swojej decyzji o opuszczeniu Realu. Tak się jednak nie stało. Wygląda na to, że pertraktował z nami tylko po to, by otrzymać lepszą ofertę w Madrycie" - powiedziała dziennikarzom osoba z samego klubu.

Gorrann komentarzy: 212829.07.2015, 12:06

new_star

Ja nie:D Moja bratowa to świetna specjalistka, pewnie po fotce może coś powiedzieć, ale szczerze, to bez obejrzenia nic nie zrobi.

lolkoznoob komentarzy: 96829.07.2015, 12:05

Co się dziwić, że Barcelona tak zgniotła wszystkich w poprzednim sezonie. Nie wliczając w to Ronaldo mają trzech najlepszych piłkarzy świata.

Doktor komentarzy: 770629.07.2015, 12:05

Mnie też brak Sancheza nie martwi, podoba mi się to, iż nawet pomimo jego braku, i tak jest dość ostra rywalizacja o pierwszy skład.

Chcę, by w tym sezonie skrzydła Ox/Alexis miażdżyły jaja.

kamo99111 komentarzy: 690629.07.2015, 12:04

imo w kwestii naszego mistrzostwa(jeżeli nie będzie napastnika) zadecydują 3 rzeczy:

1.Brak kontuzji
Już tamten sezon pokazał, że gdy zespół nie jest przetrzebiony przez kontuzje to potrafi wygrywać z najlepszymi. Jednak kontuzje często krzyżują plany AW. Wystarczy spojrzeć na początek sezonu.

2.Forma Coquelina
Od jego powrotu gra Kanonierów odmieniła się o 180 stopni. To był całkiem inny Arsenal, który wreszcie znalazł balans pomiędzy atakiem i obroną.

3. Forma Giroud, Alexisa, Walcotta i Welbecka.
Ta czwórka zapewne będzie miała największą odpowiedzialność w zdobywaniu goli. Jeżeli będą się w miarę uzupełniać, to we czwórkę powinni dać radę zastąpić top class napastnika.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 12:02

A mnie brak Sancheza nie martwi wcale.

Damy rade.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 929.07.2015, 12:02

Gorran

będziesz potrafił ocenić co się stało mi w nodze po obejrzeniu zdjęcia z telefonu?

Trzymać jak najdalej Artete od podstawy. On coraz gorzej porusza sie po boisku, a co dopiero dodawać do tego zadania defensywne i odbior pilki.

Miemtusek komentarzy: 9729.07.2015, 12:02

Jedyne co mnie martwi to brak Sancheza, odczujemy jego nieobecność w tym meczu.

Miemtusek komentarzy: 9729.07.2015, 12:01

Arteta już najlepsze lata ma za sobą, to fakt.

Gorrann komentarzy: 212829.07.2015, 11:58

new_star

Jaką poradę od fizjoterapeuty potrzebujesz?

Doktor komentarzy: 770629.07.2015, 11:58

@Miemtusek

Arteta to chyba poza Flaminim najsłabszy gracz Arsenalu. Doświadczenie okej, ale ja się bardzo boję kontuzji Coqa, już chyba wolałbym oglądać duet Ramsey/Wilshere, Jack na pozycji DM'a próbowany jest u zgreda Hodgsona.

Miemtusek komentarzy: 9729.07.2015, 11:56

Dla mnie mogłoby wypalić Arteta i Coq w jednej linii, dwóch DM i gra na kontry

Doktor komentarzy: 770629.07.2015, 11:56

@MaciekGoooner

Są rzeczy, których się nie wybacza.
I ja właśnie niesprowadzenia Suareza nie wybaczam Wengerowi. Teraz zamiast szukać i przekonywać Reale do Benzemów, które są i tak gorsze od Suareza (chociaż dalej niezłe), mógłby wydawać sobie kasę na Fekirów czy innych de Bruyne'ów.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.07.2015, 11:53

James Chester przeszedł z Hull City do West Bromwich Albion. W nowym klubem podpisał czteroletnią umowę.

Ale, ale, ale... Suarez...

Wiesz, uwielbiam grę Ozila, ale mimo wszystko łatwiej byłoby teraz szukać ofensywnego pomocnika niż napastnika. Poza tym, na tej pozycji jest jeszcze Santi.

A tak Wenger miałby supernapadziora, który gwałciłby całą PL. Uważam, że Suarez jest najlepszym piłkarzem globu wyłączając Messiego i Ronaldo.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.07.2015, 11:45

Bramka jak bramka. Nic ciekawego. Bardziej chodzilo o akcje ktora stworzyl.

Belg w tym meczu byl niczym Messi. Bardzo ladnie to wygladalo ;)

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 11:45

Rafson

No niektórzy juz pisali tu wczoraj deal done po fotce z insta :D

Mihex komentarzy: 2360429.07.2015, 11:45

domis
Nom wiadomo, siedzi sobie w Chinach z kolegami z drużyny. Niedawno doleciał.

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 11:44

Już od dawna wiadomo, że Beniteza i Mourinho nie łączą najlepsze relacje. Ostatni konflikt został spowodowany słowami żony Beniteza. - Real to trzeci były klub Jose Mourinho, który trenuje Rafa. Znowu sprzątamy jego bałagan! - zażartowała Seara. - Jednak to oczywiste, że nasze ścieżki się przecinają. Na najwyższym poziomie jest tylko kilka klubów.

Mourinho odpowiedział jej na konferencji prasowej po towarzyskiej wygranej Chelsea z Barceloną (4-2 po rzutach karnych). - Z całym szacunkiem, ale tej pani coś się pomyliło. Nie śmieję się, gdyż jej mąż zastąpił w Chelsea Roberto Di Matteo, natomiast w Realu Madryt Carlo Ancelottiego. Jej mąż zastąpił mnie jedynie w Interze Mediolan. Tam w sześć miesięcy zniszczył wówczas najlepszy zespół w Europie.

- Zamiast myśleć i mówić o mnie, może powinna czymś się zająć, na przykład dietą swojego męża, wtedy nie będzie musiała mówić o mnie.

Mou ostro :D

Rafson95 komentarzy: 1053129.07.2015, 11:44

a co ma być z Benzemą? Od kiedy wstawienie zdjęcia na instagrama ma świadczyć o transferze?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 329.07.2015, 11:44

domis

zostaje w Realu przynajmniej na razie

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 11:43

Ale Hazard ładna brameczke wczoraj strzeli. Pol boiska przebiegl i strzelil gola :P

Rafson95 komentarzy: 1053129.07.2015, 11:42

są na świecie miliony ludzi którym można by współczuć i mało który zarabia z 50tys euro tygodniowo :D kontuzja to kontuzja, wpisana w zawód piłkarza

domis komentarzy: 35229.07.2015, 11:42

Witajcie Arsenalowcy.... Wiadomo coś o tym Benzema....

lays komentarzy: 3987129.07.2015, 11:41