Fornals zastąpi Ramseya?

Fornals zastąpi Ramseya? 20.11.2018, 13:07, Mateusz Szyller 45 komentarzy

Brytyjskie media donoszą, że Arsenal jest zainteresowany usługami Pablo Fornalsa z Villarealu.

Hiszpan ma zapisaną w kontrakcie klauzulę odstępnego w wysokości 17,8 miliona funtów, w związku z czym będzie łakomym kąskiem na rynku transferowym. 22-latek miałby być zastępca Aarona Ramseya, który niedługo odejdzie z klubu.

Fornals gra na pozycji środkowego pomocnika ofensywnego, ale z powodzeniem radzi sobie również na prawym skrzydle, mierzy 178 centymetrów wzrostu, waży 67 kilogramów. W aktualnej kampanii La Ligi strzelił 3 bramki i zaliczył 2 asysty w 17 spotkaniach.

Hiszpan nie cechuje się zabójczą szybkością, ale wykazuje odpowiednią inteligencję boiskową, potrafi także jednym podaniem przyspieszyć grę i bardzo dobrze reaguje na wydarzenia boiskowe. Gra z piłką przy nodze nie stanowi dla niego żadnego problemu - to zawodnik, który podchodzi ze spokojem do większości sytuacji. 22-latek jest również pracowity, co pozwala mu zyskać sporo przestrzeni.

Kanonierzy, chcąc zakupić Fornalsa, będą musieli najprawdopodobniej aktywować jego klauzulę odstępnego.

Pablo Fornals autor: Mateusz Szyller źrodło: Mirror
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
M4RJANO komentarzy: 50923.11.2018, 21:24

tylko i wyłącznie Houssem Aourar z Lyonu mega kocur

zly_kanonier komentarzy: 429222.11.2018, 23:56

Takich zawodników nam trzeba!

hidd3nly komentarzy: 431 newsów: 321.11.2018, 23:42

Rok temu był do wyciągnięcia z Betisu Ceballos, chociaż wątpię, że Arsenal wygrałby walkę o niego z Realem, a w tym Fabian, który przeszedł do Napoli a z nimi jak najbardziej można byłoby powalczyć do Hiszpana. Szkoda, że żadnym Arsenal się nie interesował.

Nomad komentarzy: 169321.11.2018, 20:27

Bierzmy i to migiem!

adaminho77 komentarzy: 329921.11.2018, 19:28

Fornalsa chcialbym u nas już od dawna. Bierzmy go!

Alonso komentarzy: 938621.11.2018, 14:47

No i to są zastępstwa a nie Banega czy Herrera. Troche dziwne że ma tak niską klauzule, trzy lata temu za podobną kwote kupiliśmy od nich Pauliste.

ZebDarek komentarzy: 204 newsów: 121.11.2018, 13:59

Już wkrótce pojawi się pewnie temat Jamesa Rodrigeza. Do Realu wrócić raczej nie będzie chciał a Byern mimo prawa pierwokupu z niego chyba nie skorzysta...

Nomad komentarzy: 169321.11.2018, 11:28

@Kondi:

Bardzo dobrze reaguje na gotujące sie ziemniaki po upływie czasu gdy rozmiękną na tzw papke. Krojenie pomidorów, ogórków i selera nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Podchodzę z niebiańskim spokojem do większości (takowych) sytuacji...

LunaticLama komentarzy: 71721.11.2018, 10:20

@cobi90: Helena mam zawał! Co ty w ogóle gadasz ? Nasze rozegranie woła o pomste do nieba. Piłka stoi w środku pola kopana przez xhake do tyłu i na boki. Taki środkowy pomocnik byłby dla nas wybawieniem. Jestem na tak

SzopenWWA komentarzy: 3221.11.2018, 09:53

Patrzyłem na tego Fornalsa na yt i w sumie niby spoko ale nie wiem czy to wystarczy, bo ja bym chciał, że by nowy nabytek też w defensywie grał a na tym filmiku niezbyt widać akcje defensywne :< No ale jak już pisano wielokrotnie na tej stronie, mamy w klubie właściwych ludzi do wyłapywania talentów, więc jak kupią, to pewnie będzie dobry zakup ;)

jarod77 komentarzy: 13421.11.2018, 02:09

A co z fekirem z lyonu???????????????

Kondi komentarzy: 64120.11.2018, 23:58

@Nomad:
zalezy co robisz w kuchni

RahU (administrator) komentarzy: 2527 newsów: 205720.11.2018, 23:53

@fabregas1987: @fabregas1987 napisał: "Cena zachęca, ale liczby już mniej. Ofensywny zawodnik i udział tylko przy 5 golach?"
Cóż, Santiago Cazorla w sezonie 2015/2016 miał zaledwie 4 asysty i zero goli w LM i PL, rozgrywając 1732 minut (20 spotkań). A jego znaczenie dla drużyny? Nie do przecenienia. Zostawmy cyferki statystykom. Nie widać w nich wkładu w grę drużyny, asyst "drugiego stopnia". Potem ludzie zastanawiają się czemu Ramsey ma na whoscored oceny powyżej 7... :)

Kontenerek komentarzy: 920.11.2018, 20:17

to byłby dobry ruch

Nomad komentarzy: 169320.11.2018, 19:26

"....bardzo dobrze reaguje na wydarzenia boiskowe. Gra z piłką przy nodze nie stanowi dla niego żadnego problemu.."

Czy ja czytam o piłkarzu czy kucharzu hmmm..

arsenalkings14 komentarzy: 620.11.2018, 19:04

Interia podaję że Arsenal kładzie na stół 90mln za Jamesa Rodrigueza.

DoomSlayer komentarzy: 31920.11.2018, 18:48

Powiem tak, jakby doszedł to byłoby spoko i jarałbym się naszym środkiem pomocy:

-----------Ozil----------
Torreira- Fornals

Ktoś powie że, jak na gracza z ofensywy ma słabe staty, to powiem że u nas trzeba takiego grajka jak Santi co nie pęka i ogarnie środek, przyśpieszy grę, a liczby to ogarnie czy Ozil czy chłopaki z przodu, jak poleci dobra kontra, klepa.

PS. Za Ozila chciałbym Isco, ale nie pyknie.

P29LJ komentarzy: 59020.11.2018, 18:35

Super

Jacek1s komentarzy: 111020.11.2018, 17:58

Jestem na tak, bardzo fajny chłopak. Mógłby wypełnić lukę po Santim.

Dominik11 komentarzy: 1438020.11.2018, 17:40

Jestem na tak , gorszy raczej od Aarona nie będzie . A młodszy jest i chorej tyg tez nie będzie chciał.

havoc komentarzy: 73320.11.2018, 17:28

Kto by nie przyszedl bedzie lepszy od walijczyka, nawet blaszczykowski ;)

Salenko (zawieszony) komentarzy: 2120.11.2018, 17:15

Nie znam. Ale wiek i cena ok.

pierre_afc komentarzy: 950920.11.2018, 17:15

Fornals, Ndombele lub Soler. Kogoś z tej trójki brałbym w ciemno.

Sobieski14 komentarzy: 281120.11.2018, 17:08

Oby oby, oglądam dosyc czesto la nigger, widzialem w ostatnich dwoch sezonach moze z 10 jego meczow i zawsze imponowal. Prowadzi pilke jak czlowiek, nie panikuje, ma dobre podanie i pomysły. Nogi tez nie odstawia wiec jak najbardziej.
18mln to nie powinien byc problem, przypominam ze za Chambersa daliśmy 16mln. Do tego dobrac tego Pepe i nie powinno byc źle. Jakbysmy wcisneli lisom za 15mln Elnenego a kupili Fornalsa, to bym klaskał dwa dni ;)

fabregas1987 komentarzy: 1901320.11.2018, 17:06

Cena zachęca, ale liczby już mniej. Ofensywny zawodnik i udział tylko przy 5 golach? Cieszy jednak, że ma 22 lata, bo takiego zawodnika można jeszcze ukształtować, w odróżnieniu od 30 letniego Maty

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 514920.11.2018, 16:56

@cobi90 napisał: "A po co nam kolejny grajek do srodka pola"
Torreira Xhaka i Guendo,Elnenego nie liczę bo z nim się trzeba pożegnać jak najszybciej.Zastępstwo za Ramseya będzie potrzebne.

marcin04c komentarzy: 190620.11.2018, 15:57

@cobi90: Na lewą obronę widziałbym u nas Jonasa Hectora, dziwne że do tej pory jeszcze nikt go nie ściągną.

schnor25 komentarzy: 1534120.11.2018, 15:30

Rok temu były już z Nim związane ploty. Wtedy tak średnio przekonywał, może przez ten czas zaliczył progres...

cobi90 komentarzy: 51920.11.2018, 15:23

A po co nam kolejny grajek do srodka pola. Mamy nowych toreria i guendo więc wystarczy. Nam potrzeba nowych obrońców lewy prawy środek chociaż baleron plus holding robią ostatnimi czasy postępy

Serduszko komentarzy: 33720.11.2018, 15:11

Przecież Aarona zastąpi Mata za którego Arsenal nic nie zapłaci

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 514920.11.2018, 15:10

@ljungberg77: Policz ile mamy w składzie stoperów,a ile mamy skrzydłowych.Nie jesteśmy City żeby sobie pozwolic na 2 bomby transferowe w zimę,skrzydłowy to priorytet,potem stoper.Z Sokratisem,Koscielnym,Leno i przed nimi Torreirą top4 spokojnie można osiągnąć.

filo94 komentarzy: 4862 newsów: 220.11.2018, 14:30

Za Ramseya tak na dobrą sprawę już zastępstwo mamy - Guendouzi :D

coooyg11 komentarzy: 24920.11.2018, 14:28

Z tego co kojarzę Fornalas to bardzo duży talent, tamten sezon miał bardzo dobry, w tym trochę spuścił z tonu, ale za takie "śmieszne" pieniądze jak na dzisiejsze czasy to bym się nawet nie zastanawiał :)

Tak z innej strony Arsenal w końcu wrócił do tego co zostało zatracone w ostatnich latach, zaczyna się interesować i ściągać młodych zdolnych.

ljungberg77 komentarzy: 157320.11.2018, 14:25

@Elastico07:
mamy czekać ze stoperem ??? :))
nie mamy nawet pół stopera na poziomie uzasadniającym marzenia o 4 miejscu
wspomnisz moje słowa na początku marca

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 514920.11.2018, 14:10

@youngboy: Przede wszystkim skrzydłowy.Mając Kose i Sokratisa zdrowego,na ławce Mavro,Holdinga i Mustafiego można spokojnie ze stoperem poczekać do lata.Skrzydłowy potrzebny na już.

youngboy komentarzy: 153620.11.2018, 14:03

@Rafson95
Zgadzam się, zastąpienie Ramseya jest ważne, ale priorytetem powinien jednak być skrzydłowy (oraz oczywiście stoper). Idealnym kandydatem wydaje się Lozano, ale po niego już zapewne spora kolejka chętnych się ustawiła.

Rafson95 komentarzy: 444520.11.2018, 13:46

Zresztą nie uważam, żeby Ramseya trzeba było zastępować takim typowym, ofensywnym pomocnikiem. Na ŚPO mamy Ozila i Mkhitaryana, a Ormianin już gra zazwyczaj na skrzydle bo w pomocy nie ma miejsca.
Moim zdaniem lepszą opcją byłoby w miejsce Ramseya sprowadzenie jakiegoś klasycznego, dynamicznego skrzydłowego, bo nikogo takiego w zespole teraz nie mamy. Kiedyś byli Sanchez, Ox, Walcott, wszyscy odeszli i nie pojawił się nikt o podobnej charakterystyce.

Szogun komentarzy: 22220 newsów: 320.11.2018, 13:42

O kurcze. Taka zamiana na faceta który jest młody i już pokazuje wysoką klasę i może grać jako środkowy i ofensywny pomocnik tudzież skrzydłowy byłoby bombowe. Trzymam kciuki za ten transfer.

lays komentarzy: 3456720.11.2018, 13:42

TAK, TAK, TAK. Chcialem go juz zanim trafil do " Zoltej łodzi podwodnej". Swietny technik i obiera kierunki kariery jak Santi. Fornals , Pepe i SO, daligo

Kerandeb komentarzy: 18620.11.2018, 13:42

Kiedyś oglądałem jakiś mecz Villareal żeby popatrzeć na grę Santiego i nie powiem ten Fornals wyglądał całkiem fajnie. Jeśli chodzi o la ligę to Soler z Valencji też mógłby być fajną opcją.

Rafson95 komentarzy: 444520.11.2018, 13:41

Nie widziałem go nigdy, ale gol i asysta na 961 minut w La Liga w tym sezonie nie wyglądają zachęcająco.

kuzguwu komentarzy: 76020.11.2018, 13:41

Nawet transfermarkt wycenia go na 25 mln, więc myślę, że byłoby to odpowiednie zastępstwo za Walijczyka.

kamilek1805 komentarzy: 120.11.2018, 13:30

https://www.youtube.com/watch?v=PAFiuA9M5bM
tu jest kilka jego akcji z tego roku. Można brać w ciemno.

White_Walker komentarzy: 6020.11.2018, 13:28

Suma odstępnego jest bardzo zachęcająca, ale nie kojarzę typa.

wojtek1256 komentarzy: 266920.11.2018, 13:17

Ktoś widział tego gracza w akcji?

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Southampton - Arsenal 16.12.2018 - godzina 14:30
? : ?
Arsenal - Huddersfield Town 8.12.2018 - godzina 16:00
1 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City17142144
2. Liverpool16133042
3. Tottenham17130439
4. Chelsea16104234
5. Arsenal16104234
6. Man United1675426
7. Wolves1774625
8. Everton1766524
9. West Ham1773724
10. Watford1773724
11. Bournemouth1772823
12. Leicester1764722
13. Brighton1663721
14. Newcastle1744916
15. Crystal Palace17431015
16. Cardiff17421114
17. Burnley17331112
18. Huddersfield Town17241110
19. Southampton161699
20. Fulham1723129
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah104
Pierre-Emerick Aubameyang103
Raheem Sterling96
Harry Kane93
Callum Wilson85
Sergio Agüero84
Glenn Murray80
Richarlison80
Eden Hazard78
Aleksandar Mitrovic72
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7.91
Gracz listopada wybór redaktorów Lucas Torreira
Lucas Torreira
8.06
Gracz listopada wybór użytkowników Lucas Torreira
Lucas Torreira
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna