Fulham na deskach, 5-1 dla Arsenalu w derbach!

Fulham na deskach, 5-1 dla Arsenalu w derbach! 07.10.2018, 14:00, Łukasz Wandzel 2316 komentarzy Derby kojarzą się z wielkimi emocjami, wzmożoną intensywnością meczu, częstymi pojedynkami fizycznymi i niejednokrotnie obfitują w bramki. Choć nie wszystkie te elementy mogliśmy oglądać tego popołudnia w starciu Arsenalu z The Cottagers, kibice Kanonierów nie mają powodów do narzekań. Ich drużyna zmiażdżyła Fulham w spotkaniu wyjazdowym. Zdobycie trzech punktów było obowiązkiem podopiecznych Unaia Emery'ego, ale nie dość, że Arsenal kontynuuje serię zwycięstw, to w końcu robi to we wspaniałym stylu. Drużyna z The Emirates wygrała dużą różnicą bramek, przy czym każde trafienie mogło się podobać, a niektóre wręcz zapierały dech w piersiach.

Składy obu drużyn:

Fulham:
Bettinelli - Odoi, Ream (54' Kamara), Le Marchand - Christie, Zambo Anguissa (62' McDonald), Serii, Sessegnon - Vietto (83' Johansen), Schürrle, Mitrović.

Arsenal: Leno - Monreal, Holding, Mustafi, Bellerin - Xhaka, Torreira - Iwobi (67' Ramsey), Welbeck (62' Aubameyang), Mchitarian - Lacazette (80' Guendouzi).

oceń zawodników po meczu

Miejsce w tabeli Fulham zobowiązywało Arsenal do zwycięstwa w tym spotkaniu, ale wśród zespołu The Cottagers znajdowali się zawodnicy, którzy byli zdolni do postraszenia przy bramce Bernda Leno. Niemiecki golkiper już na początku spotkania został wystawiony na próbę, ale udanie wywiązał się ze swoich obowiązków.

Nie można przyznać, że podczas pierwszych 45. minut na Craven Cottage panowała atmosfera derbów. Co prawda, piłkarze obu ekip nie odstawiali nogi, więc nie brakowało starć fizycznych, a szczególnie często faulowany był Alexandre Lacazette. Nie zmienia to jednak faktu, że ogółem gracze Fulham nie naciskali na Arsenal, który mając przewagę, powoli i swobodnie konstruował akcje.

To przyniosło skutek w 29. minucie, kiedy nastąpiło otwarcie wyniku. Pędzący w stronę bramki Bettinelliego Alex Iwobi zaczekał na Nacho Monreala, który posłał niskie podanie w środek pola karnego. Tam znajdował się już zabójczo skuteczny Alexandre Lacazette. Francuz znakomicie wziął na plecy obrońcę i pokonał bramkarza gospodarzy. Wykończenie to ostatnio drugie imię napastnika Arsenalu, 1-0.

Gospodarze znakomicie uśpili czujność Kanonierów, ponieważ przez większość czasu nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Leno. Nic nie zapowiadoło, by podopieczni Slavišy Jokanovićia mieli odpowiedzieć na gola, a wystarczyło lekkie podanie Luciano Vietto, aby Andre Schürrle tuż przed przerwą zmusił bramkarza Arsenalu do wyciągnięcia piłki z siatki, 1-1!

Po przerwie The Gunners od razu ruszyli do ataku, chcąc jak najszybciej ponownie wyjść na prowadzenie. Kapitan Fulham, Marcus Bettinelli, przez chwilę skutecznie przeszkadzał gościom w osiągnięciu tego celu, choćby przy uderzeniu Hectora Bellerina. Bramkarz gospodarzy nie mógł jednak nic poradzić na późniejszy strzał Alexandre'a Lacazette'a. Francuz bajecznie uderzył skozłowaną piłkę zza szesnastki, a precyzja jego strzału sprawiła, że to musiał być gol na 2-1.

Drużyna Fulham nieudolnie dążyła do remisu. Szczególnie aktywny po stronie gospodarzy byl Aboubakar Kamara, ale wchodzącemu z ławki francuskiemu napastnikowi niewiele wychodziło. Arsenal Emery'ego jednak szybko zamknął usta Wieśniakom po efektownej akcji rodem z PlayStation. Wielką wyobraźnią odznaczyli się Bellerin i Ramsey, którzy podawali do siebie piłkę górą. Następnie futbolówka wylądowała na lewej stronie u Aubameyanga, który dograł do Ramseya. Walijczyk popisał się w tej sytuacji fantazyjnym wykończeniem. Akcja nie warta opisania, tylko zobaczenia!

To nie był koniec kanonady w wykonaniu Kanonierów. Pierre-Emerick Aubameyang chyba pozazdrościł trafienia Ramseyowi, ale chyba też Lacazette'owi, ponieważ Gabończyk, podobnie jak Francuz przy swojej pierwszej bramce, po otrzymanym podaniu wziął obrońcę na plecy i popisał się znakomitym wykończeniem. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego PEA postanowił uzyskać taką samą zdobycz bramkową jak Lacazette, dlatego po podaniu Ramseya ponownie wpisał się na listę strzelców. Pastwienie się nad zrezygnowanymi piłkarzami Fulham ostatnim gwizdkiem zakończył sędzia. Fulham 1, Arsenal 5.

Sponsorem serwisu jest sklep z gadżetami Arsenalu Fanzone.pl

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
praptak komentarzy: 633913.10.2018, 00:02

Ok tera serio dobrej nocy

@arsenal159: to tylko bzdury nie gniewaj się, wiem że nigdy byś mi nie zrobił gałki bo kumple tak nie robią
pomijając tamten zakład ^^

dobranoc

Gunner012 komentarzy: 5167 newsów: 212.10.2018, 23:58

Ares po coming oucie?

FabsFAN komentarzy: 1445012.10.2018, 23:57

A z innych waznych kwestii. Gral ktos juz w Black Opsa 4? Zastanaiwam sie, czy kupic;D

FabsFAN komentarzy: 1445012.10.2018, 23:56

@praptak:
Uwierzylbym, gdybys napisal, ze miales randke z Aresem:D

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14494 newsów: 29312.10.2018, 23:56

Nic więcej nie powiem bez adwokata.

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 23:55

@arsenal159:
Najpierw zapraszasz na spaghetti a teraz że durny..?

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 23:54

@FabsFAN:
Rozwinęła, to arsenal159

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14494 newsów: 29312.10.2018, 23:53

@praptak: W takiej sytuacji Twój smutek znowu stał się dla mnie obojętny :D

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14494 newsów: 29312.10.2018, 23:53

@praptak: Gościu, ty jesteś taki durny, że szok :D

FabsFAN komentarzy: 1445012.10.2018, 23:52

@praptak:
Czyli znajomosc z tamta dziewczyna, z ktora musiales przlozyc spotkanie, jednak sie nie rozwinela :/ ?

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 23:51

@arsenal159:
Gdybyś mnie przytulił albo chociaż.. gałeczkę pyknął to może byłbym znów wesoły :>

arsenal159 (redaktor) komentarzy: 14494 newsów: 29312.10.2018, 23:46

@praptak: możemy Ci jakoś pomóc?

Kysio2607 komentarzy: 1071612.10.2018, 23:41

@praptak: to może warto zadzwonić po rokse?

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 23:33

@ZielonyLisc:
Nie spożywam dziś alkoholu bo to niezdrowe. Penis marudzi

ZielonyLisc komentarzy: 819012.10.2018, 23:31

@praptak: naebny to do domu

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 23:26

Ok ja idę bo dzisiaj zero wyobraźni u Was, ja preferuję kulturę a Wy o zachlapanych kalesonach *******icie ****a jakby doszczętnie Was *****ało dobranoc

new_star komentarzy: 5795 newsów: 912.10.2018, 23:20

@FabsFAN:
Suzkales go bo ognia nie miałeś?

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 23:15

@kamilo_oo napisał: "To pewnie kalesony zachlapane? ^^"
Zacząłem szybko myśleć o domach starców i obyło się bez ofiar

FabsFAN komentarzy: 1445012.10.2018, 23:11

@Ranczomen:
Prezes tamtego sadu stwierdzil, ze KRzaka jest dobrym pilkarzem, wiec wzialem siekiere, 2 baniaki beznyny i poszedlem go szukac.

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 23:05

@praptak napisał: "Ale mnie dzisiaj fryzjerka smyrnęła kolanem po centrum krocza. Czasem i kamyk potrafi wywołać lawinę"

To pewnie kalesony zachlapane? ^^

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 22:58

Ale mnie dzisiaj fryzjerka smyrnęła kolanem po centrum krocza. Czasem i kamyk potrafi wywołać lawinę

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 22:54

@Adrian12543:
Właściwie to bardzo Cię rozumiem, chociaż mam wobec tej sytuacji większy dystans, tak mi się wydaje. Ale pamiętaj o jednym - Aaron bardziej byłby podbudowany jednym wdzięcznym kibicem, niż całymi rzeszami hipokrytów zdejmujących czapki pod presją tłumu.

Mihex komentarzy: 1932912.10.2018, 22:48

@lucasnoline: Ale po co szukać alternatyw? Idź na łatwiznę.

Adrian12543 komentarzy: 15209 newsów: 212.10.2018, 22:45

@praptak:
Ja jednak się przejmuję. Ramsey jest jaki jest, w jego grze były lepsze i gorsze okresy. Zdaję sobie z tego sprawę. Z drugiej jednak strony ma dla klubu niezaprzeczalne zasługi - sporo goli, wśród których było kilka naprawdę cudownych oraz dwa dające trofea. Poza tym zawsze był profesjonalistą. Nie wywoływał skandali, nie narzekał w wywiadach, nie pajacował. Ciężko pracował na treningach, a w meczach dawał z siebie wszystko. Najzwyczajniej w świecie godnie reprezentował siebie i klub. A na kanonierzy.com większym szacunkiem darzy się Wilshere'a, który z kolei kilka razy dał się złapać na pozaboiskowych ekscesach, a z dokonań sportowych można wymienić mecz z Barcą i gola z Norwich. To jest dla mnie niepojęte, jak dla Twarowskiego gol Rooneya z City.

Jest mi po prostu przykro gdy widzę, że facet, który był z nami kawał czasu i dał nam naprawdę sporo, jest tak szkalowany.

michal192837465 komentarzy: 572012.10.2018, 22:43

Co za emocje dzisiaj w Lidze Narodów

Chopinno komentarzy: 215312.10.2018, 22:42

@Adrian12543: zrozumiałbym, gdyby chciał kilka milionów, ale 60? To absurd jakiś...

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 22:37

@Adrian12543:
Tutaj ciężko o szacunek do czegokolwiek, bardziej istotne jest żeby pokazać jakim idiotą jest osoba, która uważa inaczej niż Ty.
No i co? Będziemy się przejmować :)

Rotendie komentarzy: 18112.10.2018, 22:36

@axe: Ja włączyłem na moment i było około 30k, nie wiem jak pózniej, pewnie były duże skoki

Adrian12543 komentarzy: 15209 newsów: 212.10.2018, 22:33

@praptak:
Rozumiem, Ramsey ma swoje wady. Jednak dał temu klubowi bardzo dużo, przede wszystkim odegrał kluczową rolę w przełamaniu pucharowej niemocy Arsenalu. Tak, to on sprawił, że wreszcie przestaliśmy być przegrywami i możemy do woli podśmiewać się z Tottenhamu.

Nie mówię, że należy go wielbić, ale wypadałoby mieć do niego szacunek. A tego na tej stronie niestety brakuje.

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 22:30

@Adrian12543:
A ja tam bardziej doceniam wkład zawodników z wcześniejszych lat i nie będę żałował braku Walijczyka. Szanuję czas który poświęcił na grę w Arsenalu, ale wątpię by wiele osób co miesiąc prasowało koszulkę z jego nazwiskiem.

axe komentarzy: 48212.10.2018, 22:25

wie ktoś ile miał wczoraj widzów Ozil na twitchu ?

Sobieski14 komentarzy: 256512.10.2018, 22:25

Przejrzałem Rocking Soccer...o kurde, dawno nie widziałem tak brzydkiego i nieczytelnego interfejsu.
Teraz sprawdzam ten hattrick ale coś długo drużyne tworzy, pierwszy minus który widzę to że sezon trwa 16 tygodni... Długooo

Adrian12543 komentarzy: 15209 newsów: 212.10.2018, 22:22

@praptak:
Z pięknych bramek i dwóch wygranych przez niego finałów FA Cup.

Ranczomen komentarzy: 517512.10.2018, 22:19

Z uśmieszku po strzale w gołębie.

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 22:17

Ramsey, Ramsey, Ramsey... Był, jest a będzie ktoś inny. Czas leci a futbol się nie zmienia. Z czego będziecie go pamiętać? Ja z nieustającego potencjału, który się nie spełnił, jednego sezonu, w którym był wybitny i kontuzji, której nie życzyłbym nikomu.

Adrian12543 komentarzy: 15209 newsów: 212.10.2018, 22:12

@thide:
Wyobraź sobie, że zrobiłeś parę lat temu wielką głupotę, ale istnieje pewna furtka prawna, dzięki której możesz ją naprawić i dostać parę milionów. Nie spróbowałbyś?

Bawi mnie ten zbiorowy atak na Sapkowskiego, tak jakby nikt w takiej sytuacji nie spróbował skorzystać z okazji na gruby pieniądz.

Deiigloo komentarzy: 127812.10.2018, 21:56

Rashford

mistiqueAFC komentarzy: 2499012.10.2018, 21:52

Finansowe realia Arsenalu pozwoliły ściągnąć do zespołu Torreire więc spokojnie.Jak się chce, to się znajdzie porządne wzmocnienie za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Sobieski14 komentarzy: 256512.10.2018, 21:49

@adamkanonier: FMU polecam. Gram od stycznia i mega wciągnęło.
Nie trzeba przesiadywać całymi dniami żeby piąc się w górę, można mieć kilka podejść do gry, nie trzeba pakować w nią kasy żeby osiągać sukcesy.

kaziu874 komentarzy: 531512.10.2018, 21:39

@Alonso: Poza tym młodych w środku pola mamy wystarczająco - Guendo, Smith i Niles (w dwóch ostatnich nie wierzę, że osiągną coś w Arsenalu, ale swoje szanse na pewno dostaną).

kaziu874 komentarzy: 531512.10.2018, 21:37

@Alonso: Zobaczymy, ja po ostatnich transferach Arsenalu jestem dobrej myśli i wierzę, że klub idzie we właściwym kierunku.

thide (redaktor) komentarzy: 26945 newsów: 32112.10.2018, 21:30

@lucasnoline: napisz książkę, sprzedaj prawa do stworzenia gry dla polskiego studia za małą kwotę, bo wiesz, że okaże się ona klapą, a potem domagaj się olbrzymiego odszkodowania, może być xD?

Ranczomen komentarzy: 517512.10.2018, 21:28

@Redzik: Chyba coś się ostatnio kurła wyłysiało somsiadowi.

Alonso komentarzy: 917712.10.2018, 21:28

@kaziu874 napisał: ". A po trzecie i co najważniejsze, prawdopodobnie przyjdzie za niego ktoś, kto po prostu doda STAŁEJ jakości do pierwszego składu"

Prawdopodobnie to przyjdzie zapchajdziura, emeryt albo młodzian który może odpali za kilka lat a nie klasowa ósemka do pierwszego składu. Takie realia finansowe Arsenalu.

kaziu874 komentarzy: 531512.10.2018, 21:24

@Kill_Bill: BYŁBY, a nie jest. Skoro przez tyle lat nie potrafił tego udowodnić, to po co mają za wszelką cenę go zatrzymywać w klubie? Oczywiście, szkoda go puszczać za darmo po takim czasie, ale nic na siłę. Niech idzie do Milanu czy innego Liverpoolu i niech mu się wiedzie, ale nie widzę tego, nie w Arsenalu. Ale co najważniejsze - to on więcej zawdzięcza Arsenalowi, a nie Arsenal jemu. Na pierwszy skład i tak jest za słaby i mamy lepszych od niego, a na ławce może siedzieć piłkarz, który zarabia 100 tys/tydzień a nie 250.

Tevez komentarzy: 158712.10.2018, 21:20

Zwolnili Wengera, pogonili Wilshera, anulowali kontrakt dla Ramseya. Decydenci tego klubu są tacy okrutni... Gdzie się podział ten romantyczny i grający młodzikami Arsenal?

polandblood komentarzy: 9967 newsów: 112.10.2018, 21:19

@lucasnoline: Aż tak źle?

Kill_Bill komentarzy: 10312.10.2018, 21:16

@kaziu874 napisał: "Ramsey oficjalnie odchodzi, cieszy mnie ta informacja z kilku powodów. Po pierwsze nie zasługuje na tygodniówkę, której podobno oczekiwał. Po drugie koniec z sentymentami w tym klubie dla piłkarzy, którzy nie są wystarczająco dobrzy"
Dla mnie Ramsey jest jakościowo jednym z pięciu, sześciu najlepszych piłkarzy obecnego składu Arsenalu. Czemu nie zawsze ten potencjał wykorzystuje nie mam pojęcia. Jednego, za to, jestem pewien, Ramsey w nastepnym klubie niezależnie, czy w PL czy SerieA będzie wyróżniającym się piłkarzem. Oddawanie za drobne lub całkowicie za darmo tej klasy pilkarza w obecnej sytuacji kadrowej Arsenalu to zwykłe marnotrawstwo.

lucasnoline komentarzy: 504212.10.2018, 21:15

Jaką Panowie macie alternatywę dla pójścia w alkoholizm?

Redzik komentarzy: 11781 newsów: 3312.10.2018, 21:14

No i co mi somsiady powiecie?

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Leicester 22.10.2018 - godzina 21:00
? : ?
Fulham - Arsenal 7.10.2018 - godzina 13:00
1 : 5
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City862020
2. Chelsea862020
3. Liverpool862020
4. Arsenal860218
5. Tottenham860218
6. Bournemouth851216
7. Wolves843115
8. Man United841313
9. Watford841313
10. Leicester840412
11. Everton833212
12. Burnley82248
13. Brighton82248
14. Crystal Palace82157
15. West Ham82157
16. Southampton81255
17. Fulham81255
18. Huddersfield Town80353
19. Newcastle80262
20. Cardiff80262
ZawodnikBramkiAsysty
Eden Hazard73
Sergio Agüero52
Harry Kane51
Glenn Murray50
Aleksandar Mitrovic50
Alexandre Lacazette42
Raheem Sterling42
Marko Arnautovic41
Pierre-Emerick Aubameyang41
Gylfi Sigurdsson41
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
9.13
Gracz października wybór redaktorów Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
9.05
Gracz października wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna