Fulham na deskach, 5-1 dla Arsenalu w derbach!

Fulham na deskach, 5-1 dla Arsenalu w derbach! 07.10.2018, 14:00, Łukasz Wandzel 2316 komentarzy Derby kojarzą się z wielkimi emocjami, wzmożoną intensywnością meczu, częstymi pojedynkami fizycznymi i niejednokrotnie obfitują w bramki. Choć nie wszystkie te elementy mogliśmy oglądać tego popołudnia w starciu Arsenalu z The Cottagers, kibice Kanonierów nie mają powodów do narzekań. Ich drużyna zmiażdżyła Fulham w spotkaniu wyjazdowym. Zdobycie trzech punktów było obowiązkiem podopiecznych Unaia Emery'ego, ale nie dość, że Arsenal kontynuuje serię zwycięstw, to w końcu robi to we wspaniałym stylu. Drużyna z The Emirates wygrała dużą różnicą bramek, przy czym każde trafienie mogło się podobać, a niektóre wręcz zapierały dech w piersiach.

Składy obu drużyn:

Fulham:
Bettinelli - Odoi, Ream (54' Kamara), Le Marchand - Christie, Zambo Anguissa (62' McDonald), Serii, Sessegnon - Vietto (83' Johansen), Schürrle, Mitrović.

Arsenal: Leno - Monreal, Holding, Mustafi, Bellerin - Xhaka, Torreira - Iwobi (67' Ramsey), Welbeck (62' Aubameyang), Mchitarian - Lacazette (80' Guendouzi).

oceń zawodników po meczu

Miejsce w tabeli Fulham zobowiązywało Arsenal do zwycięstwa w tym spotkaniu, ale wśród zespołu The Cottagers znajdowali się zawodnicy, którzy byli zdolni do postraszenia przy bramce Bernda Leno. Niemiecki golkiper już na początku spotkania został wystawiony na próbę, ale udanie wywiązał się ze swoich obowiązków.

Nie można przyznać, że podczas pierwszych 45. minut na Craven Cottage panowała atmosfera derbów. Co prawda, piłkarze obu ekip nie odstawiali nogi, więc nie brakowało starć fizycznych, a szczególnie często faulowany był Alexandre Lacazette. Nie zmienia to jednak faktu, że ogółem gracze Fulham nie naciskali na Arsenal, który mając przewagę, powoli i swobodnie konstruował akcje.

To przyniosło skutek w 29. minucie, kiedy nastąpiło otwarcie wyniku. Pędzący w stronę bramki Bettinelliego Alex Iwobi zaczekał na Nacho Monreala, który posłał niskie podanie w środek pola karnego. Tam znajdował się już zabójczo skuteczny Alexandre Lacazette. Francuz znakomicie wziął na plecy obrońcę i pokonał bramkarza gospodarzy. Wykończenie to ostatnio drugie imię napastnika Arsenalu, 1-0.

Gospodarze znakomicie uśpili czujność Kanonierów, ponieważ przez większość czasu nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Leno. Nic nie zapowiadoło, by podopieczni Slavišy Jokanovićia mieli odpowiedzieć na gola, a wystarczyło lekkie podanie Luciano Vietto, aby Andre Schürrle tuż przed przerwą zmusił bramkarza Arsenalu do wyciągnięcia piłki z siatki, 1-1!

Po przerwie The Gunners od razu ruszyli do ataku, chcąc jak najszybciej ponownie wyjść na prowadzenie. Kapitan Fulham, Marcus Bettinelli, przez chwilę skutecznie przeszkadzał gościom w osiągnięciu tego celu, choćby przy uderzeniu Hectora Bellerina. Bramkarz gospodarzy nie mógł jednak nic poradzić na późniejszy strzał Alexandre'a Lacazette'a. Francuz bajecznie uderzył skozłowaną piłkę zza szesnastki, a precyzja jego strzału sprawiła, że to musiał być gol na 2-1.

Drużyna Fulham nieudolnie dążyła do remisu. Szczególnie aktywny po stronie gospodarzy byl Aboubakar Kamara, ale wchodzącemu z ławki francuskiemu napastnikowi niewiele wychodziło. Arsenal Emery'ego jednak szybko zamknął usta Wieśniakom po efektownej akcji rodem z PlayStation. Wielką wyobraźnią odznaczyli się Bellerin i Ramsey, którzy podawali do siebie piłkę górą. Następnie futbolówka wylądowała na lewej stronie u Aubameyanga, który dograł do Ramseya. Walijczyk popisał się w tej sytuacji fantazyjnym wykończeniem. Akcja nie warta opisania, tylko zobaczenia!

To nie był koniec kanonady w wykonaniu Kanonierów. Pierre-Emerick Aubameyang chyba pozazdrościł trafienia Ramseyowi, ale chyba też Lacazette'owi, ponieważ Gabończyk, podobnie jak Francuz przy swojej pierwszej bramce, po otrzymanym podaniu wziął obrońcę na plecy i popisał się znakomitym wykończeniem. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego PEA postanowił uzyskać taką samą zdobycz bramkową jak Lacazette, dlatego po podaniu Ramseya ponownie wpisał się na listę strzelców. Pastwienie się nad zrezygnowanymi piłkarzami Fulham ostatnim gwizdkiem zakończył sędzia. Fulham 1, Arsenal 5.

Sponsorem serwisu jest sklep z gadżetami Arsenalu Fanzone.pl

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
silvano95 komentarzy: 200612.10.2018, 20:59

Arsenal have made the most fouls in the premier league this season. (103)

new_star komentarzy: 5795 newsów: 912.10.2018, 20:57

Dziwne, że Guendouzi nie dostał powołania do U21.

AlexVanPersie komentarzy: 692012.10.2018, 20:54

"5. Guendouzi zanotował w tym sezonie 15 odbiorów, więcej niż jakikolwiek z naszych obrońców. Mustafi ma 12."

Podanie jak malina, odbiory są. Czego chcieć więcej od pomocnika?

Jak Guendo ogarnie rozgrywanie od bramki i zminimalizuje straty, to będzie pomocnikiem wartym każdych pieniędzy.

Widać, że pracują nad tym aspektem z Unaiem, bo gra coraz rozważniej w tej strefie. Dodatkowo Torreira wprowadza tam dużo spokoju i jest gościem, z którym można zagrać szybką piłkę na jeden kontakt(sorry Xhaka, ale to ciebie i twoje sztywne nogi przerasta), co zdejmuje ciężar z Matteo i minimalizuje ryzyko błędu.

Arsenal zasłużył by mieć znów WIELKIEGO pomocnika w środku pola, to zawsze był nasz znak rozpoznawczy.

Niech tylko kontuzje go omijają, a będzie dawał wiele radości swoimi podaniami. Obejrzałem specjalnie jeszcze raz ostatnie 15 minut meczu z Fulham by na spokojnie zobaczyć co on tam grał i powiem wam, że takich podań to ja dawno nie widziałem. Komentator angielski też się zachwycał.

I tak, jestem jego fanbojem i się tego nie wstydzę. :)

mistiqueAFC komentarzy: 2499012.10.2018, 20:49

Ale bieda.Dziwnie się tak mecz ogląda

new_star komentarzy: 5795 newsów: 912.10.2018, 20:49

Też wam się wydawało, że Żurkowski biegał dziś w czerwonkawych włosach?

mistiqueAFC komentarzy: 2499012.10.2018, 20:46

Mecz Anglia-Chorwacja przy pustych trybunach?

Argudo komentarzy: 7245 newsów: 612.10.2018, 20:32

Może i ja się w tym Hattricku spróbuję. Kiedyś katowałem goalunited, ale wyżej niż do 5 ligi nie doszedłem.

Gunner012 komentarzy: 5167 newsów: 212.10.2018, 20:31

@filo94:
Bilety na co?

Gunner012 komentarzy: 5167 newsów: 212.10.2018, 20:31

Jak gry przeglądarkowe to tylko Footballcup i Margonem.

new_star komentarzy: 5795 newsów: 912.10.2018, 20:31

@kamilo_oo:
A ile przebiegł?

kaziu874 komentarzy: 531512.10.2018, 20:29

Ramsey oficjalnie odchodzi, cieszy mnie ta informacja z kilku powodów. Po pierwsze nie zasługuje na tygodniówkę, której podobno oczekiwał. Po drugie koniec z sentymentami w tym klubie dla piłkarzy, którzy nie są wystarczająco dobrzy a jadą na łatce kilku dobrych występów w ciągu paru lat. A po trzecie i co najważniejsze, prawdopodobnie przyjdzie za niego ktoś, kto po prostu doda STAŁEJ jakości do pierwszego składu, a nie raz na 5 meczów. Nawet wiecznie kontuzjowanego Abou Diaby bardziej żałowałem jak odchodził niż Ramseya. Adios!

Adrian12543 komentarzy: 15209 newsów: 212.10.2018, 20:28

@Ziebka:
https://hattrick.org/

Nie jakiś manager, tylko najlepszy :). I tak, jest apka na telefon i spokojnie idzie wszystko na nim ogarniać. Polecam :)

Ziebka komentarzy: 181012.10.2018, 20:25

Co to za gierka o której mówicie?? Jakiś manager? Da radę na telefonie ?

Mats komentarzy: 44312.10.2018, 20:17

Panowie administratorzy, występuje problem z certyfikatem na stronce ( brak https )

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 19:48

Ten Żurkowski, to jakiś maratończyk chyba

thide (redaktor) komentarzy: 26945 newsów: 32112.10.2018, 19:45

a ktoś łoi w trophymanagera xD?

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 19:45

@Adrian12543:

Właśnie widzę, ze supporter zakupiony, wiec nie ma żartów ;p

Adrian12543 komentarzy: 15209 newsów: 212.10.2018, 19:41

@kamilo_oo:
No ja to od razu wszedłem z myślą, by wreszcie stworzyć poważny klub. Trening mam zaplanowany na minimum następne 3 sezony, a z grubsza na 5. Podobnie jak transfery :p.

Ranczomen komentarzy: 517512.10.2018, 19:36

@FabsFAN: Ale co się stało? Wilshere miał w Szczecinie jakąś rozprawę, że tak zareagowałeś, czy co?

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 19:35

@Adrian12543:

Ja już trochę lat w to gram, ale w sumie dopiero od niedawna zacząłem się bardziej interesować treningiem, taktyką itp. ;p

Adrian12543 komentarzy: 15209 newsów: 212.10.2018, 19:30

@kamilo_oo:
Zostałem Twoim kibicem, chcesz to sobie przejrzyj. Jak tak patrzę na Twoje mecze, to jakiejś wielkiej przepaści w formacjach nie widzę, moglibyśmy się zmierzyć w przerwie międzysezonowej pierwszymi składami.
Masz niesamowicie fajną ligę, spójrz jakich koksów mam w mojej :p

filo94 komentarzy: 4468 newsów: 212.10.2018, 19:28

@darek250s: bilety jeszcze są :D

Marcinafc93 komentarzy: 1703112.10.2018, 19:27

w grudniu Tottenham, Manu i Liverpool, to będzie ciekawy miesiąc, oby w dobrym znaczeniu xd

JanikK komentarzy: 729912.10.2018, 19:20

Btw. wedlug transfmarket ramsey ma 63 bramki i 63 asysty :D

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 19:18

@Adrian12543:

https://www74.hattrick.org/Club/Manager/?teamId=1046624

Spoko, ja w sparingach i tak gram rezerwami, bo trenuje aktualnie rozgrywanie ;p

Adrian12543 komentarzy: 15209 newsów: 212.10.2018, 19:13

@kamilo_oo:
O proszę, nie sądziłem, że na kanonierach znajdę jeszcze jednego prezesa. Podaj nazwę klubu, może kiedyś zagramy sparing. Oczywiście jeśli nie będzie zbyt dużej dysproporcji, bo ja wróciłem do HT niecały rok temu i jestem dopiero na początku mojej drogi ku chwale :p.

new_star komentarzy: 5795 newsów: 912.10.2018, 19:11

@ZielonyLisc:
On już pewnie wydłubuje mak z między zębów.

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 19:08

@Adrian12543:

Tak

ZielonyLisc komentarzy: 819012.10.2018, 19:05

@Witowo95: będzie nam ogarniał szlugi

thide (redaktor) komentarzy: 26945 newsów: 32112.10.2018, 19:05

@FabsFAN: ale że z Tomasza Komendy xD?

ZielonyLisc komentarzy: 819012.10.2018, 19:05

@FabsFAN: jak wychodek będzie się ciebie pytał to powiedz, że chcesz do grupsujących.

darek250s komentarzy: 516612.10.2018, 19:03

@filo94:

Szkoda, że tak pozno sie dowiedzialem, bo bym osobiscie pojechal do tego cyrku

kwiatinho komentarzy: 363312.10.2018, 19:02

LGDS podało że Roma odrzuciła ofertę Arsenalu za Undera. Pierwsza propozycja 30 mln €
Ciekawy pomysł na skrzydło. Młody przebojowy i już z niezłym doświadczeniem

Witowo95 komentarzy: 12390 newsów: 112.10.2018, 18:56

@FabsFAN: PDW bracie Kanonierze!

new_star komentarzy: 5795 newsów: 912.10.2018, 18:56

@FabsFAN:
Powiedz, że jesteś studentem prawa to wypuszcza.

Adrian12543 komentarzy: 15209 newsów: 212.10.2018, 18:56

@kamilo_oo:
Grasz?

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 18:56

@FabsFAN:

ch....y z Ciebie student prawa, skoro jeszcze siedzisz na komendzie :D

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 18:55

@Adrian12543 napisał: "Tylko hattrick. Wprawdzie jest to gra pierwotnie stworzona na normalne przeglądarki, ale można z powodzeniem grać na apce. Jest to bez dwóch zdań najlepszy internetowy manager, bardzo rozbudowany, z dużą, międzynarodową społecznością, a zarazem nie zabiera za dużo czasu (oczywiście jeśli chcesz, to zabierze :p)."

Też polecam hattricka ;)

FabsFAN komentarzy: 1445012.10.2018, 18:52

@Ranczomen:
Właśnie piszę z komendy. Dobre chłopaki siedzą za niewinność.

Adrian12543 komentarzy: 15209 newsów: 212.10.2018, 18:49

@adamkanonier:
Tylko hattrick. Wprawdzie jest to gra pierwotnie stworzona na normalne przeglądarki, ale można z powodzeniem grać na apce. Jest to bez dwóch zdań najlepszy internetowy manager, bardzo rozbudowany, z dużą, międzynarodową społecznością, a zarazem nie zabiera za dużo czasu (oczywiście jeśli chcesz, to zabierze :p).

new_star komentarzy: 5795 newsów: 912.10.2018, 18:46

Mało brakowało a Michalak strzelilby ważnego gola do szatni.

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 18:45

szybka odpowiedź!

Brawo Kownaś

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 18:43

i cyk 1:0 w plecy

Niezły ten Bruun Larsen

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 18:39

@new_star:

Znając naszych, to dzisiaj wymęczą jakieś 1:0, a we wtorek wtopią z Gruzją

filo94 komentarzy: 4468 newsów: 212.10.2018, 18:36

@darek250s: tak, w Poznaniu gala :D

new_star komentarzy: 5795 newsów: 912.10.2018, 18:35

Widzieliście kiedyś formacje 1-6-3-1? Ja pierwsze widzę.

new_star komentarzy: 5795 newsów: 912.10.2018, 18:33

@kamilo_oo:
Żeby nie dwie wtopy z Wyspami Owczymi, to ten mecz nie byłyby z gatunku - must win.

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 18:32

@new_star:

Nie wiem, ale teraz komentuje U21 Dania - Polska ;p

new_star komentarzy: 5795 newsów: 912.10.2018, 18:31

@kamilo_oo:
Andrzej będzie sluchany w dwóch miejscach jednocześnie?

kamilo_oo komentarzy: 1953212.10.2018, 18:30

Nawet nie wiedziałem, że dzisiaj młodzieżówka gra ważny mecz z Danią

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Leicester 22.10.2018 - godzina 21:00
? : ?
Fulham - Arsenal 7.10.2018 - godzina 13:00
1 : 5
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City862020
2. Chelsea862020
3. Liverpool862020
4. Arsenal860218
5. Tottenham860218
6. Bournemouth851216
7. Wolves843115
8. Man United841313
9. Watford841313
10. Leicester840412
11. Everton833212
12. Burnley82248
13. Brighton82248
14. Crystal Palace82157
15. West Ham82157
16. Southampton81255
17. Fulham81255
18. Huddersfield Town80353
19. Newcastle80262
20. Cardiff80262
ZawodnikBramkiAsysty
Eden Hazard73
Sergio Agüero52
Harry Kane51
Glenn Murray50
Aleksandar Mitrovic50
Alexandre Lacazette42
Raheem Sterling42
Marko Arnautovic41
Pierre-Emerick Aubameyang41
Gylfi Sigurdsson41
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
9.13
Gracz października wybór redaktorów Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
9.05
Gracz października wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna