Fulham na deskach, 5-1 dla Arsenalu w derbach!

Fulham na deskach, 5-1 dla Arsenalu w derbach! 07.10.2018, 14:00, Łukasz Wandzel 2316 komentarzy Derby kojarzą się z wielkimi emocjami, wzmożoną intensywnością meczu, częstymi pojedynkami fizycznymi i niejednokrotnie obfitują w bramki. Choć nie wszystkie te elementy mogliśmy oglądać tego popołudnia w starciu Arsenalu z The Cottagers, kibice Kanonierów nie mają powodów do narzekań. Ich drużyna zmiażdżyła Fulham w spotkaniu wyjazdowym. Zdobycie trzech punktów było obowiązkiem podopiecznych Unaia Emery'ego, ale nie dość, że Arsenal kontynuuje serię zwycięstw, to w końcu robi to we wspaniałym stylu. Drużyna z The Emirates wygrała dużą różnicą bramek, przy czym każde trafienie mogło się podobać, a niektóre wręcz zapierały dech w piersiach.

Składy obu drużyn:

Fulham:
Bettinelli - Odoi, Ream (54' Kamara), Le Marchand - Christie, Zambo Anguissa (62' McDonald), Serii, Sessegnon - Vietto (83' Johansen), Schürrle, Mitrović.

Arsenal: Leno - Monreal, Holding, Mustafi, Bellerin - Xhaka, Torreira - Iwobi (67' Ramsey), Welbeck (62' Aubameyang), Mchitarian - Lacazette (80' Guendouzi).

oceń zawodników po meczu

Miejsce w tabeli Fulham zobowiązywało Arsenal do zwycięstwa w tym spotkaniu, ale wśród zespołu The Cottagers znajdowali się zawodnicy, którzy byli zdolni do postraszenia przy bramce Bernda Leno. Niemiecki golkiper już na początku spotkania został wystawiony na próbę, ale udanie wywiązał się ze swoich obowiązków.

Nie można przyznać, że podczas pierwszych 45. minut na Craven Cottage panowała atmosfera derbów. Co prawda, piłkarze obu ekip nie odstawiali nogi, więc nie brakowało starć fizycznych, a szczególnie często faulowany był Alexandre Lacazette. Nie zmienia to jednak faktu, że ogółem gracze Fulham nie naciskali na Arsenal, który mając przewagę, powoli i swobodnie konstruował akcje.

To przyniosło skutek w 29. minucie, kiedy nastąpiło otwarcie wyniku. Pędzący w stronę bramki Bettinelliego Alex Iwobi zaczekał na Nacho Monreala, który posłał niskie podanie w środek pola karnego. Tam znajdował się już zabójczo skuteczny Alexandre Lacazette. Francuz znakomicie wziął na plecy obrońcę i pokonał bramkarza gospodarzy. Wykończenie to ostatnio drugie imię napastnika Arsenalu, 1-0.

Gospodarze znakomicie uśpili czujność Kanonierów, ponieważ przez większość czasu nie potrafili stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Leno. Nic nie zapowiadoło, by podopieczni Slavišy Jokanovićia mieli odpowiedzieć na gola, a wystarczyło lekkie podanie Luciano Vietto, aby Andre Schürrle tuż przed przerwą zmusił bramkarza Arsenalu do wyciągnięcia piłki z siatki, 1-1!

Po przerwie The Gunners od razu ruszyli do ataku, chcąc jak najszybciej ponownie wyjść na prowadzenie. Kapitan Fulham, Marcus Bettinelli, przez chwilę skutecznie przeszkadzał gościom w osiągnięciu tego celu, choćby przy uderzeniu Hectora Bellerina. Bramkarz gospodarzy nie mógł jednak nic poradzić na późniejszy strzał Alexandre'a Lacazette'a. Francuz bajecznie uderzył skozłowaną piłkę zza szesnastki, a precyzja jego strzału sprawiła, że to musiał być gol na 2-1.

Drużyna Fulham nieudolnie dążyła do remisu. Szczególnie aktywny po stronie gospodarzy byl Aboubakar Kamara, ale wchodzącemu z ławki francuskiemu napastnikowi niewiele wychodziło. Arsenal Emery'ego jednak szybko zamknął usta Wieśniakom po efektownej akcji rodem z PlayStation. Wielką wyobraźnią odznaczyli się Bellerin i Ramsey, którzy podawali do siebie piłkę górą. Następnie futbolówka wylądowała na lewej stronie u Aubameyanga, który dograł do Ramseya. Walijczyk popisał się w tej sytuacji fantazyjnym wykończeniem. Akcja nie warta opisania, tylko zobaczenia!

To nie był koniec kanonady w wykonaniu Kanonierów. Pierre-Emerick Aubameyang chyba pozazdrościł trafienia Ramseyowi, ale chyba też Lacazette'owi, ponieważ Gabończyk, podobnie jak Francuz przy swojej pierwszej bramce, po otrzymanym podaniu wziął obrońcę na plecy i popisał się znakomitym wykończeniem. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem sędziego PEA postanowił uzyskać taką samą zdobycz bramkową jak Lacazette, dlatego po podaniu Ramseya ponownie wpisał się na listę strzelców. Pastwienie się nad zrezygnowanymi piłkarzami Fulham ostatnim gwizdkiem zakończył sędzia. Fulham 1, Arsenal 5.

Sponsorem serwisu jest sklep z gadżetami Arsenalu Fanzone.pl

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
filo94 komentarzy: 4468 newsów: 212.10.2018, 13:01

@RIVALDO700: Co masz za laseczkę nową? :D

RIVALDO700 komentarzy: 2594312.10.2018, 12:57

Mbappe pojawił się na okładce amerykańskiego timesa. Przed nim byli na okladce tylko w historii 3 piłkarze C.Ronaldo,Messi i...Balotelli.

wojtek1256 komentarzy: 263012.10.2018, 12:51

@RIVALDO700: Mertens bliski końca kariery? xd

RIVALDO700 komentarzy: 2594312.10.2018, 12:49

Podobno Napoli jest chętne na Piątka, bo mertens bliski końca kariery a milik nie przekonuje Carlo.

TW_Szczepan komentarzy: 142312.10.2018, 12:37

@Sobieski14: Genialny pomysł, zwłaszcza dla emerytów z oszałamiającymi dochodami 1200 zł na rękę.

TW_Szczepan komentarzy: 142312.10.2018, 12:36

@Rotendie: W Norwegii masz tak zwane flex hours, czyli zwyczaj jest taki, że przez pół roku, kiedy jest zimno, buro i ponuro u nich, pracujesz po 9 godzin dziennie, potem kiedy przez pół roku masz, ogólnie rzecz biorąc, ładną pogodę, te dodatkowe godziny są do twojej swobodnej dyspozycji.

No i jakiekolwiek badania godzin pracy, czy jak to nazwać na polski mówią, że powinno się pracować max 7 godzin dziennie. Oczywiście, jeśli ma być to praca efektywna.

Sobieski14 komentarzy: 256512.10.2018, 12:31

Ja to czekam az ktoś w koncu wezmie się za prywatyzacje sluzby zdrowia..

veron komentarzy: 393112.10.2018, 12:30

https://twitter.com/TheMasterBucks/status/1050693376713023488

a tu jego 2 gol :p
Niestety nie ma go na FIFIE, do FUTa idealny by był

veron komentarzy: 393112.10.2018, 12:27

https://www.youtube.com/watch?v=TBJFEFNIQP0

Usain Bolt 2 gole strzelił wczoraj w lidze australijskiej, fajnie by było nim pograć na FIFIE, 195cm, pace pewnie koło maxa :D

CzerwonaRoza komentarzy: 42612.10.2018, 12:17

@new_star: nagraj rapową płytę :D

new_star komentarzy: 5795 newsów: 912.10.2018, 11:57

Żeby nie samoboj glika, to wczoraj Silva miałby hat tricka.

Rotendie komentarzy: 18112.10.2018, 11:44

@RIVALDO700: Nie dawno słyszałem, że w Szwecji była propozycja, aby pracownicy w sektorze państwowym pracowali po 6h dziennie ale żeby było płacone jak za 8.
O Norwegii nie dawno czytałem artykuł chyba w wyborczej , że jest taki zwyczaj, dużo osób wyjeżdza z miast już w czwartki robią sobie wczesniej weekend. Ale już nie pamiętam czy chodziło o miejscowych czy tych co przybyli do tego kraju.
My się z nimi równać nie możemy, ale i nie jest to po prostu dobre dla gospodarki. Więc oczywiscie nietrafiony pomysł tej partii Razem.

DzejCoop komentarzy: 221212.10.2018, 11:39

@Dominik11:
Skauci Newcastle obserwują kogo? :D

JanikK komentarzy: 729912.10.2018, 11:33

a nie denerwujcie mnie nawet z jakimiś ograniczeniami w dniach pracy i innych swobód. Nie ma nic bardziej irytującego i tylko nieracjonalnie myślący ludzie by się zgodzili na kolejne ograniczenia

DexteR_000 komentarzy: 552212.10.2018, 11:29

Przecież te Razem to jakiś syf, mają pojęcie o gospodarce?

Lolke komentarzy: 34012.10.2018, 11:02

@RIVALDO700: Brzmi atrakcyjnie, jeśli ktoś dużo zarabia, ponieważ pensja redukuje się automatycznie o 20%. Myślę, że jednak większości na to nie stać.

Dominik11 komentarzy: 1404812.10.2018, 10:44

Niejasna jest przyszłość Arsene'a Wengera. Prawdopodobnie Francuz nie wróci na ławkę trenerską, ale może zostać dyrektorem sportowym i w takiej roli chcą zobaczyć go w Paris Saint-Germain. (RMC)

Scouci Newcastle obserwują 21-letniego Mady Cam

Dominik11 komentarzy: 1404812.10.2018, 10:39

@RIVALDO700: Powiem tak jak słucham naszych polityków, to się zastanawiam czy oni choć jedna klepkę w mózgu mają dobrą.

Gdzieś czytałem że jakaś partia chce dać 1000 + zamiast 500 +.

NaliniAFC komentarzy: 21712.10.2018, 10:36

@RIVALDO700: ja od następnego roku tak będę miał. Tylko że w zamian za piątek wolny będę miał sobotę pracująca na rano i popołudnie.

RIVALDO700 komentarzy: 2594312.10.2018, 10:26

Słyszeliscie o tym, ze partia razem ma propozycje by pracować tylko do czwartku, bo wg nich praca 5 dni w tygodniu jest za długa, ale pewnie nigdy to nie przejdzie, bo to byłby 1 kraj na skale światowa na moje w historii.

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 10:22

@RIVALDO700:
Wieem wygłupiam sie ^

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 10:21

@erykgunner:
Też bardzo ładnie. To słuchaj tego: rok temu wyciągnąłem worki na śmieci suche i mokre, by wynieść je na zewnątrz. Udałem się więc by osiągnąć cel, wróciłem do kuchni, a kiedy przestałem myśleć nad tym, co zabrało moją uwagę, okazało się że te worki wylądowały z powrotem w kuchni w pojemnikach ^^. Ja chyba naprawdę nieraz już okrążyłem Ziemię ^^

Gunner915 komentarzy: 75312.10.2018, 10:21

@RIVALDO700

rzeczywiście żyła aż 102 lata, niesamowity wiek.

Gunner915 komentarzy: 75312.10.2018, 10:19

mi z kolei zdarzyło się brudne ciuchy zamiast do kosza na pranie wyrzucić do kosza na śmieci :D

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 46237 newsów: 29812.10.2018, 10:19

@Gunner915
Rola była znakomita i została uhonorowana wieloma nagrodami.

RIVALDO700 komentarzy: 2594312.10.2018, 10:18

@praptak: To nie było do ciebie pisałem ogólnie. Nie chce Was dołować ale w Polsce sa badania, ze statystycznie co 3 Polak nie dożyje swojej emerytury.

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 10:16

@RIVALDO700:
Ale zobacz jak ją wyeksploatował że po tej roli żyła jeszcze tylko 10 lat

erykgunner (administrator) komentarzy: 1730 newsów: 118912.10.2018, 10:16

@praptak:

Ja miałem kiedyś tak dużo pracy, że zamyślony w kuchni parzyłem herbatę, wyjąłem woreczek i zamiast wyrzucić go do kosza, wylałem tam herbatę :D

RIVALDO700 komentarzy: 2594312.10.2018, 10:15

@Gunner915: Ona zyła jeszcze 10 lat po tym filmie.

Gunner915 komentarzy: 75312.10.2018, 10:14

@Simpllemann

to chyba nie ma czym się szczycić, że zagrała w tym wieku w filmie o takim tytule... :D

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 10:12

@RIVALDO700:
Dzięki stary, doceniam pobożne życzenie. Aż chyba pojadę do Gdyni żeby przyzwyczajać się do piasku :

RIVALDO700 komentarzy: 2594312.10.2018, 10:10

@praptak: Jeden będzie zdrowym bykiem w wieku 80 lat, drugi pójdzie do piachu po 20 , życie.

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 10:08

@Simpllemann:
Podziwiam że ci ludzie nie zapominają kwestii. Jestem młodszy o 70 lat a ostatnio tak się zamyśliłem że kubeczek którego przeznaczeniem był zlew, wylądował w koszu.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 16285 newsów: 11012.10.2018, 10:08

@mistiqueAFC: Nuda. Kilkadziesiąt stron i zakończyłem czytanie.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 46237 newsów: 29812.10.2018, 10:03

@RIVALDO700
Eastwood nie ma jeszcze 90 lat - 88. Jeśli chodzi o główne role w późnym wieku, to nieżyjąca już Danuta Szaflarska w filmie "Pora umierać" miała 92 lata.

RIVALDO700 komentarzy: 2594312.10.2018, 09:53

Widzieliście trailer filmu z Clintem? Facet ma ponad 90 lat i bedzie grał główna role w filmie, chyba jakiś rekord pod tym względem.

erykgunner (administrator) komentarzy: 1730 newsów: 118912.10.2018, 09:47

@Kondek1987hks napisał: "Noga w gipsie jakie polecicie seriale do ogladania by zabic nude ?"

"Tottenham: w pogoni za mistrzostwem", jest dużo sezonów i prędko się nie skończy.

Chopinno komentarzy: 215312.10.2018, 09:46

@mistiqueAFC: zastanawiałem się nad zakupem, warto?

mistiqueAFC komentarzy: 2499012.10.2018, 09:44

Ciekawa wydaje się być Futbonomia.Długo leżała i czekała na swoją kolej, bo jakoś nie byłem do niej przekonany chociaż kupiłem ją już dosyć dawno.
Jak wam się czytało?

praptak komentarzy: 633912.10.2018, 09:42

@Witowo95:
Krzysio swego czasu to był prawdziwy arbiter elegancji, taki Petroniusz trochę

Chopinno komentarzy: 215312.10.2018, 09:42

Ej takie pytanie, bo ja już w końcu nie wiem. Ljungberg jest trollem czy jest taki nawiedzony? :D

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 46237 newsów: 29812.10.2018, 09:40

"Z resztą pewnie masz z 17 lat..."
Gdyby padło jeszcze zdanie o pierwszym wąsie, to pomyślałbym, że to multikonto użytkownika @ljungberg77.

RIVALDO700 komentarzy: 2594312.10.2018, 09:31

@Witowo95: Piatek ma 23 lata, wiec w 2011 miał...16 lat tam gdzie pisze zle o policji . Hehe typowe w tym wieku.

Gunnerrsaurus komentarzy: 971512.10.2018, 09:29

@Kondek1987hks:

Moda na sukces

Witowo95 komentarzy: 12390 newsów: 112.10.2018, 09:27

Krzysio Piątek 6 lat temu. Klasyka gatunka niczym Piotrek Zieliński.
https://i.imgur.com/YJVdGCP.jpg

Er4s komentarzy: 29212.10.2018, 09:22

@macc:
Dla mnie tacy ludzie jak Ty są maluczcy. Madziubdzi jesteś jak chrabąszczyk. Ten film to totalny gniot że scenariuszem napisanym na kolanie na potrzeby 1) hype'u i 2) wyborów samorządowych. Poziom Vegi - tak nisko Smazowskiego nie widziałem. Jeśli zachwycasz się tym filmem to widać jaki z Ciebie kinoman. Z resztą pewnie masz z 17 lat więc jeszcze wszystkie zmiany ksztaltujace przed Tobą - mam nadzieję....

Kondek1987hks komentarzy: 112.10.2018, 09:17

Noga w gipsie jakie polecicie seriale do ogladania by zabic nude ?

Szebson komentarzy: 348712.10.2018, 08:13

@filo94: ale by siadlo takie Stoke z West Bromem...

Gunner18AFC komentarzy: 107512.10.2018, 08:11

A wy tu Zielińskiego chcecie w Arsenalu. Nigdy w życiu

RIVALDO700 komentarzy: 2594312.10.2018, 08:09

Imo nie dziwi, mnie ze ta kadra znów zalicza zjazd. Atak i Gk fajne, ale na dzien dzisiejszy obrona i formacja pomocy to lipa na maksa. Błaszczu i Grosicki moga zbierac fale krytyki ale od nich i tak w Polsce jeszcze pewnie pare lat nie bedzie lepszego skrzydłowego na poziomie nawet od 30 paroletniego Błaszcza.

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Leicester 22.10.2018 - godzina 21:00
? : ?
Fulham - Arsenal 7.10.2018 - godzina 13:00
1 : 5
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City862020
2. Chelsea862020
3. Liverpool862020
4. Arsenal860218
5. Tottenham860218
6. Bournemouth851216
7. Wolves843115
8. Man United841313
9. Watford841313
10. Leicester840412
11. Everton833212
12. Burnley82248
13. Brighton82248
14. Crystal Palace82157
15. West Ham82157
16. Southampton81255
17. Fulham81255
18. Huddersfield Town80353
19. Newcastle80262
20. Cardiff80262
ZawodnikBramkiAsysty
Eden Hazard73
Sergio Agüero52
Harry Kane51
Glenn Murray50
Aleksandar Mitrovic50
Alexandre Lacazette42
Raheem Sterling42
Marko Arnautovic41
Pierre-Emerick Aubameyang41
Gylfi Sigurdsson41
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
9.13
Gracz października wybór redaktorów Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
9.05
Gracz października wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna