Garncarze odprawieni z kwitkiem: Arsenal - Stoke 3:0

Garncarze odprawieni z kwitkiem: Arsenal - Stoke 3:0 01.04.2018, 16:34, Kamil Garczorz 505 komentarzy

Arsenal po powrocie do klubowej rzeczywistości pokonał walczące o utrzymanie Stoke 3-0. Wynik tylko pozornie wskazuje na łatwe i pewne zwycięstwo. Kanonierzy przebudzili się w odpowiednim momencie i golach Aubameyanga oraz Lacazette'a pokonał swoich rywali.

Arsene Wenger zapowiadał przed meczem, że ustawi drużynę w najmocniejszym zestawieniu, ale pomimo tego postanowił dokonać kilku niespodzianek w wyjściowej jedenastce. Na ławce rezerwowych znaleźli się Laurent Koscielny, Henrich Mchitarian oraz Granit Xhaka, który dotychczas grał w każdym spotkaniu Premier League, co może sugerować, że priorytetem dla francuskiego szkoleniowca jest Liga Europy. Jednak mogłoby się wydawać, że nawet przy braku kilku ważnych graczy, Arsenal poradzi sobie z ekipą Stoke. Ale życie w Arsenalu nie jest takie proste.

Poniżej przedstawiamy składy, w jakich wystąpiły oba zespoły.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mustafi, Monreal - Elneny (77' Xhaka), Wilshere (77' Mchitarian), Ramsey - Özil, Aubameyang, Welbeck (61' Lacazette)

Stoke City: Butland - Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters - Bauer, Badou, Allen - Ramadan (80' Crouch), Diouf (60' Berahino), Shaqiri

Nie od dziś wiadomo, że zespoły walczące o utrzymanie gryzą trawę, by zdobyć chociaż punkt, nie zważając przy tym na klasę rywala. Tak było i tym razem. To Stoke zaczęło ambitniej, a przede wszystkim agresywniej stawiając na wysoki pressing. Wielkanocna niedziela wszystkim dała się we znaki, wszystko wokół wydaje się senne oraz leniwe i tak wyglądała gra Arsenalu.

Jak już wspomniałem wyżej to przyjezdni wykazywali większą chęć zwycięstwa i już w 3. minucie mogli zdobyć prowadzenie- z szesnastego metra na bramkę Ospiny uderzał Shaqiri, ale minimalnie chybił celu. Pierwsze 45. minut było dość monotonne, Kanonierzy mieli problemy z wyprowadzeniem piłki, a większość akcji kończyła się niedokładnym podaniem. Na pierwszą dobrą okazję strzelecką musieli czekać aż do 23. minuty, gdy po zamieszaniu w polu karnym, Aaron Ramsey sprytnym lobem próbował pokonać Butlanda.

Ta sytuacja nieco pobudziła graczy The Gunners, którzy częściej zaczęli podchodzić pod bramkę rywali, ale wciąż zdecydowanie brakowało dokładności przy rozgrywaniu piłki, a podania były niecelne lub na tyle czytelne, że goście nie mieli problemu z przechwyceniem piłki.

Na drugą połowę w zespole Arsenalu przebudził się Mr. Hyde i oglądaliśmy znacznie lepszą grę w wykonaniu naszych ulubieńców. Gospodarze zdecydowanie przeważali, a Jack Butland miał dużo więcej pracy i kilkukrotnie w dobrym stylu zatrzymywał uderzenia londyńczyków. Goście również próbowali wyprowadzać ataki, a niecodzienną sytuację oglądaliśmy w 69. minucie, kiedy to Shaqiri trafił w słupek bezpośrednio z rzutu... rożnego.

Jack Butland walczy o miano bramkarza numer 1 w reprezentacji i w tym meczu był, obok Shaqiriego, najjaśniejszą postacią w zespole Stoke, ale w końcu przyszedł moment kapitulacji. W 75. minucie Arsenal w kontrowersyjnych okolicznościach dostał rzut karny po faulu na Mesucie Özilu, a jedenastkę pewnie wykonał Pierre-Emerick Aubameyang. Od tego momentu atakował tylko Arsenal co przyniosło kolejne gole. Dziesięć minut później swojego drugiego gola zdobył Aubameyang, a po kolejnych trzech minutach na listę strzelców wpisał się powracający po kontuzji Alexandre Lacazette, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul właśnie na Francuzie.

W tym meczu oglądaliśmy dwie różne połowy. W pierwszej nie doczekaliśmy się żadnej bramki i zaledwie kilka strzałów na bramkę. Jednak w drugiej połowie Arsenal pokazał zupełnie inne oblicze i gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3-0.

Oceń graczy po meczu ze Stoke

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11703.04.2018, 11:52

@Traitor: Powinien się cieszyć. Bądź co bądź miał u nas formę życia, a my to zmarnowaliśmy. Teraz oczywiście jest mi obojętny, ale cenię go za to co zrobił dla Arsenalu.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 903.04.2018, 11:45

@Traitor:
Na bank będzie celebrował.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.04.2018, 11:43

aaa dobra mam, starszy chorąży sztabowy

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.04.2018, 11:41

orientuje się ktoś, czy jest jakiś oficjalny wojskowy sklep? szukam dokładnie rogatywki dla dziadka. Druga sprawa, był on młodszym. chorążym. sztabowym, ale znieśli ten stopień, to jaki mu przysługuje? Bo to dość istotne przy zakupie otoków itp

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2403.04.2018, 11:41

Za niecały msc mecz z United i chciałbym rozpocząć pewną dyskusję

Alexis -

Będzie buczenie? Sanchez bedzie celebrował ewentualną bramkę/ fani nie powinni buczeć/ jakie jest wasze zdanie? Ja mam nadzieje, że nie będzie buczenia i chłopak wstrzyma radość przy ew. strzeleniu bramki

new_star komentarzy: 6851 newsów: 903.04.2018, 11:39

@kamilo_oo:

Jednak trudniej zamienić rzut wolny na bramkę niż karny.

Ech0z komentarzy: 1039603.04.2018, 11:38

@Gunnerrsaurus: Przez ostatni rok to przeciwko Arsenalowi dyktowali bardzo głupie i naciągane jedenastki więc bardzo mnie to irytowalo więc teraz trochę karma wraca. Pozatym piłkarz takiej klasy jak Ozil potrafi wywalczyć karnego Lacazette to samo. Ale w ocenie pierwszy naciągany drugi ewidentny.

Ech0z komentarzy: 1039603.04.2018, 11:36

A ja myślę że Lacazette że zdrowym kolanem wróci silniejszy i jest w stanie dać nam te 20 bramek w sezonie jeśli będziemy grali normalny football a nie z podwinietymi jajkami

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52403.04.2018, 11:28

@Gunnerrsaurus
Powtórzę to, co pisałem ostatnio - dla mnie pierwszego karnego nie było (ale sytuacja ciężka do oceny dla sędziego), a drugi już ewidentny i prawidłowy.

Womanizer komentarzy: 989203.04.2018, 11:21

@Gunnerrsaurus:

Pierwszy mocno naciągany. Ale sędzia był zasłonięty więc zareagował intuicyjnie. Drugi natomiast 100% prawidłowy, to było czyste popchnięcie.

Ale akurat w 2 kolejce na Britania zostaliśmy wydymani na 2 karne więc lata mi to koło wentla. Stoke tam zyskało a tutaj straciło.

lukasz845 komentarzy: 454203.04.2018, 11:16

@Gunnerrsaurus: jak najbardziej

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187403.04.2018, 11:12

Uważacie, że oba karne dla Arsenalu zostały podyktowane słusznie?

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52403.04.2018, 10:16

@Chakaa
2014/15.

kamilo_oo komentarzy: 2356703.04.2018, 10:16

@new_star:

Przy bramce Carlitosa też nie powinno być tego wolnego.

Chakaa komentarzy: 191203.04.2018, 10:05

@Simpllemann: W którym sezonie?

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52403.04.2018, 10:05

@Ech0z
Królem strzelców Ligue 1 był tylko raz.

Ech0z komentarzy: 1039603.04.2018, 10:01

@Simpllemann: Bo Lacazette to jest kosior tylko ludzie go niedoceniaja. Koleś był kilka razy królem strzelców w lidze gdzie gra PSG także trochę szacunku się nalezy

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52403.04.2018, 09:54

Lacazette przez 30 minut miał tyle samo kontaktów z piłką, co Welbeck grając przez godzinę - 21.

Paczuszek komentarzy: 84303.04.2018, 08:48

@danielosik: Życie upływa, Wenger się topi, Pochettino pływa...

ejmati komentarzy: 94803.04.2018, 08:45

Dzień dobry, dziś mamy 3 kwietnia 2018 roku, do końca kontraktu Wengera pozostały 453 dni.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 903.04.2018, 07:39

Strasznie naciagany wczoraj ten rzut karny dla Lecha, który ustawił mecz. Ta bramka mogła wpłynąć na psychikę.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 203.04.2018, 07:21

www. dopiszcie

Masakra, co za emocje :D

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 203.04.2018, 07:20

efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=MzQyMDI4NDkyNDcwNjAwMDqfQfUwsBlgEJ%2Fz%2BzQ%3D&kind=MAIN

@ares765:

A no tak, była dyskusja o konieczne zaliczce.

Chakaa komentarzy: 191202.04.2018, 23:52

Tak btw, wie ktoś moze do kiedy Lakazet ma kontrakt?

vitold komentarzy: 46102.04.2018, 23:44

@borxon: Umowa skonczyla sie 6 marca.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.04.2018, 23:41

@new_star:

Wiem, ale Lech - Legia to co innego jednak

KapitanJack10 komentarzy: 5374 newsów: 402.04.2018, 23:31

No czyli Wengerek przed odejściem zablokuje drogę kilku potencjalnym następcom. Ewidentnie kocha ten klub.
Niedługo przy definicji słowa egoizm będzie jego zdjęcie..

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 602.04.2018, 23:14

Raphael Honigstein [@honigstein] on Tuchel to Arsenal: “All the indications in Germany, in London, is that he’s not going to Arsenal for the very simple reason that Arsenal have a coach who is not leaving.” [BBC] #afc

Honigstein: “That is the status quo right now. They can’t offer him [Tuchel] a job that’s not available because Arsène Wenger has given no indication, to my knowledge, that he is leaving at the end of the season & they haven’t told him that he has to leave.” #afc

He he. He he.

kaljot komentarzy: 63802.04.2018, 23:13

@filo94: napewno lepszy niż czakaa :D (dm)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 202.04.2018, 23:12

Ndidi dobry?

new_star komentarzy: 6851 newsów: 902.04.2018, 22:54

@kamilo_oo:
Powiem Ci, że w poprzednim sezonie podczas ostatniej kolejki Jaga Lech były wielkie emocje, a mecz też był praktycznie o mistrzostwo.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041302.04.2018, 22:15

@TheBestGooner: daj więcej ramu i pomysl nad dyskiem SSD, bardzo przyśpiesza to uruchomienie każdego procesu.

Tevez komentarzy: 408702.04.2018, 22:04

VAR to jest parodia a nie technologia. Przecież to tylko zabiera czas i wprowadza chaos. Od analizowania sytuacji i podejmowania decyzji powienien być specjalny sędzia a nie że główny se leci przez całe boisko do monitorka. Już nie mogę się doczekać tej parodia która czeka nas na Mundialu. Może wtedy wszystkim się otworzą oczy że to zabija futbol.

kamilo_oo komentarzy: 2356702.04.2018, 21:58

Kurłła, Lech - Legia w ostatniej kolejce i jeszcze jakby było o mistrzostwo, to może być niezły roz....l na koniec najlepszej ligi świata.

silvano95 komentarzy: 979602.04.2018, 21:46

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.04.2018, 21:41

@TheBestGooner:
Jaka płyta?

TheBestGooner komentarzy: 358402.04.2018, 21:41

@JanikK
No właśnie. Chyba najprościej będzie wrzucić troszkę więcej ramu i zobaczyć co się wydarzy.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.04.2018, 21:39

Wiele rzeczy to może być tak naprawdę. Natomiast ilość zakładek jak dobrze spostrzegłeś jest poniekąd związana z ramem.

TheBestGooner komentarzy: 358402.04.2018, 21:30

Goal-line jest okej, bo to daje sygnał do zegarka sędziemu, VAR mnie denerwuje, bo zaczynam odczuwać to co w czasie meczu siatkówki. A najlepsze jak jest VAR i sędzia podejmie złą decyzję. Wtedy takiego za jaja i na latarnie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.04.2018, 21:27

@Bednar: mi się już nie podoba oprawa. nawet nie podobają mi się belki. kiedyś były ładne, które od razu kojarzył się z Premier League, a teraz nie ma Barclays i są jakieś fioletowo-niewiemjakie.