Garncarze odprawieni z kwitkiem: Arsenal - Stoke 3:0

Garncarze odprawieni z kwitkiem: Arsenal - Stoke 3:0 01.04.2018, 16:34, Kamil Garczorz 505 komentarzy

Arsenal po powrocie do klubowej rzeczywistości pokonał walczące o utrzymanie Stoke 3-0. Wynik tylko pozornie wskazuje na łatwe i pewne zwycięstwo. Kanonierzy przebudzili się w odpowiednim momencie i golach Aubameyanga oraz Lacazette'a pokonał swoich rywali.

Arsene Wenger zapowiadał przed meczem, że ustawi drużynę w najmocniejszym zestawieniu, ale pomimo tego postanowił dokonać kilku niespodzianek w wyjściowej jedenastce. Na ławce rezerwowych znaleźli się Laurent Koscielny, Henrich Mchitarian oraz Granit Xhaka, który dotychczas grał w każdym spotkaniu Premier League, co może sugerować, że priorytetem dla francuskiego szkoleniowca jest Liga Europy. Jednak mogłoby się wydawać, że nawet przy braku kilku ważnych graczy, Arsenal poradzi sobie z ekipą Stoke. Ale życie w Arsenalu nie jest takie proste.

Poniżej przedstawiamy składy, w jakich wystąpiły oba zespoły.

Arsenal: Ospina - Bellerin, Chambers, Mustafi, Monreal - Elneny (77' Xhaka), Wilshere (77' Mchitarian), Ramsey - Özil, Aubameyang, Welbeck (61' Lacazette)

Stoke City: Butland - Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters - Bauer, Badou, Allen - Ramadan (80' Crouch), Diouf (60' Berahino), Shaqiri

Nie od dziś wiadomo, że zespoły walczące o utrzymanie gryzą trawę, by zdobyć chociaż punkt, nie zważając przy tym na klasę rywala. Tak było i tym razem. To Stoke zaczęło ambitniej, a przede wszystkim agresywniej stawiając na wysoki pressing. Wielkanocna niedziela wszystkim dała się we znaki, wszystko wokół wydaje się senne oraz leniwe i tak wyglądała gra Arsenalu.

Jak już wspomniałem wyżej to przyjezdni wykazywali większą chęć zwycięstwa i już w 3. minucie mogli zdobyć prowadzenie- z szesnastego metra na bramkę Ospiny uderzał Shaqiri, ale minimalnie chybił celu. Pierwsze 45. minut było dość monotonne, Kanonierzy mieli problemy z wyprowadzeniem piłki, a większość akcji kończyła się niedokładnym podaniem. Na pierwszą dobrą okazję strzelecką musieli czekać aż do 23. minuty, gdy po zamieszaniu w polu karnym, Aaron Ramsey sprytnym lobem próbował pokonać Butlanda.

Ta sytuacja nieco pobudziła graczy The Gunners, którzy częściej zaczęli podchodzić pod bramkę rywali, ale wciąż zdecydowanie brakowało dokładności przy rozgrywaniu piłki, a podania były niecelne lub na tyle czytelne, że goście nie mieli problemu z przechwyceniem piłki.

Na drugą połowę w zespole Arsenalu przebudził się Mr. Hyde i oglądaliśmy znacznie lepszą grę w wykonaniu naszych ulubieńców. Gospodarze zdecydowanie przeważali, a Jack Butland miał dużo więcej pracy i kilkukrotnie w dobrym stylu zatrzymywał uderzenia londyńczyków. Goście również próbowali wyprowadzać ataki, a niecodzienną sytuację oglądaliśmy w 69. minucie, kiedy to Shaqiri trafił w słupek bezpośrednio z rzutu... rożnego.

Jack Butland walczy o miano bramkarza numer 1 w reprezentacji i w tym meczu był, obok Shaqiriego, najjaśniejszą postacią w zespole Stoke, ale w końcu przyszedł moment kapitulacji. W 75. minucie Arsenal w kontrowersyjnych okolicznościach dostał rzut karny po faulu na Mesucie Özilu, a jedenastkę pewnie wykonał Pierre-Emerick Aubameyang. Od tego momentu atakował tylko Arsenal co przyniosło kolejne gole. Dziesięć minut później swojego drugiego gola zdobył Aubameyang, a po kolejnych trzech minutach na listę strzelców wpisał się powracający po kontuzji Alexandre Lacazette, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul właśnie na Francuzie.

W tym meczu oglądaliśmy dwie różne połowy. W pierwszej nie doczekaliśmy się żadnej bramki i zaledwie kilka strzałów na bramkę. Jednak w drugiej połowie Arsenal pokazał zupełnie inne oblicze i gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3-0.

Oceń graczy po meczu ze Stoke

Premier LeagueRaport pomeczowyStoke City autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
TheBestGooner komentarzy: 358402.04.2018, 11:52

Z tym mistrzostwem było trochę inaczej.

Ramsey musi zostać. Jeżeli Wenger odejdzie, obawiam się, że on też.

enrique komentarzy: 1904602.04.2018, 11:52

@Piotrek123:
Jak się ma wpisaną tak małą sumę odstępnego za takiego piłkarza, to nie dziw że go biorą. Dziś za 42mln to można sprowadzić w najlepszym wypadku dobrego lub obiecującego zawodnika.

lays komentarzy: 3987102.04.2018, 11:51

Wilshere nie chce przedluzyc to elo, ale Ramseya trzeba zatrzymac. Mega duzy potencjał, przy innym trenerze moglby wejsc na poziom wyzej, a wyzszego poziomu juz od tego nie bedzie. TOP TOP TOP.

Alonso komentarzy: 1282402.04.2018, 11:43

2012 - Arsene Wenger's decision to build next Arsenal team around a young British core
2014 - Arsene Wenger: I will win Premier League title with Arsenal again inside three years
2018 - xD

Wenger to się nadaje na eksperta do TV, dobrze mu wychodzi pouczanie innych.

gunners007 komentarzy: 954302.04.2018, 11:41

@Ranczomen:
Wenger nie przewidział formy Leicester.

Ranczomen komentarzy: 1230302.04.2018, 11:35

@ZielonyLisc: A gdzie ta co mieliśmy w ciągu 3 lat wygrać mistrza? Ohhh... wait.

ZielonyLisc komentarzy: 2027502.04.2018, 11:30

Było młodzieży?

Wenger's top 4 predictions that came true:
2002 - Wenger says a team can go unbeaten in the PL.
2004- Arsenal go the PL unbeaten.
2005- Wenger says this about Mourinho - 'When you give success to stupid people, it makes them more stupid sometimes and not more intelligent.'
2014 - Mourinho sells De Bruyne for peanuts.
2016 - After Pogba is signed for record 89 mills, Wenger predicts 200 mills transfer fee will be paid soon.
2017 - Neymar to PSG for 222 mills.
2017- Wenger says no English refs will go to the World Cup.
2018 - No English refs in the World Cup.

TomekZ komentarzy: 78202.04.2018, 11:16

@squarecube: @lukaszksso:
No to trzeba będzie obejrzeć. O The Crossing nie słyszałem, także dzięki za polecenie, zapowiada się fajnie.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 602.04.2018, 10:23

@ejmati:

Wyczuwam rekord plusów za 10 dni.

ejmati komentarzy: 94802.04.2018, 10:19

Dzień dobry, dziś mamy 2 kwietnia 2018 roku, do końca kontraktu Wengera pozostały 454 dni.

AlexVanPersie komentarzy: 806402.04.2018, 10:04

Raczej Hectorek opsrany, ze dostanie ostry pocisk od Ozila w szatni.

Na szczęście Mesut mu wybaczył i pozwolił dalej żyć.

Tym razem.

marimoshi komentarzy: 472202.04.2018, 10:01

Auba chce grać w LM, więc na rękę jest mu odzyskanie formy przez Lace.

praptak komentarzy: 880802.04.2018, 09:33

Auba podobno wypowiedział się, że oddał karnego Lacy, bo uznał że to doda mu pewności siebie. Jeśli to jego indywidualna decyzja, to bardzo fajnie o nim świadczy, jak na bramkowego łasucha. Przecież nawet w BVB krążyły legendy, że kiedy Pierrnik nie podchodzi do karnego to gdzieś zostaje rozjechany mały kotek :(

lukaszksso komentarzy: 61802.04.2018, 09:22

@TomekZ - oglądnąłem pierwsze dwa odcinki i zapowiada się bardzo ciekawie. Czuć ten mróz, w pozytywnym znaczeniu.

Widziałem także pierwszy odcinek The Crossing i również polecam.

Alonso komentarzy: 1282402.04.2018, 09:15

Kilkadziesiąt lokalnych stacji w USA z jednym właścicielem:

Jak w Black Mirror xD

squarecube komentarzy: 74702.04.2018, 08:45

@TomekZ: Mój kumpel oglądał i bardzo polecał ten serial.

Barney komentarzy: 2084702.04.2018, 08:26

Ok widzę odpowiedzi podzielone :d
Najlepiej wygrac I tyle

Artu komentarzy: 188502.04.2018, 06:02

@Barney: Dzika karta ;)

TomekZ komentarzy: 78202.04.2018, 05:51

Pytanko do serialomaniaków. Zaczął ktoś już "The Terror"? Warto?

mistiqueAFC komentarzy: 2676902.04.2018, 00:25

Melo 3 faule w połowie pierwszej kwarty O_o

TheBestGooner komentarzy: 358402.04.2018, 00:12

@mistique
Ok. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i życzę wesołego poniedziałku.

TheBestGooner komentarzy: 358402.04.2018, 00:05

A mnie zastanawia czy możliwe jest 6 drużyn z jednego kraju. 4 za lige, 1 za lige mistrzów i 1 za lige europy

Radek97 komentarzy: 138101.04.2018, 23:52

@Barney: To działa trochę w drugą strone,kolejny z ligi dostaje szansę w LM o ile się nie mylę.

TheBestGooner komentarzy: 358401.04.2018, 23:30

@Barney
Nie.

Barney komentarzy: 2084701.04.2018, 23:28

Sorki zawiesił mi się tel

Barney komentarzy: 2084701.04.2018, 23:26

Mam pytanie jeśli przegramy w finale z Atletico to jesteśmy w LM. Bo oni już mają Awans z ligi?

DexteR_000 komentarzy: 762101.04.2018, 23:21