Garść statystyk: Dwie połowy meczu

Garść statystyk: Dwie połowy meczu 14.02.2013, 10:52, Adam Cygański 16 komentarzy

W tym tygodniu nasz klubowy statystyk – Josh James – przygotował kolejny, obszerny raport, tym razem dotyczący postawy Kanonierów w pierwszych i w drugich połowach meczów w obecnym sezonie.

Sobotnie zwycięstwo nad Sunderlandem to pierwszy taki przypadek od 12 meczów i zwycięstwa nad Reading (19 grudnia 2012 roku), kiedy to Kanonierzy prowadzili po pierwszej połowie meczu. Było to również dopiero 10 spotkanie z 38 rozegranych w obecnym sezonie, w którym The Gunners byli lepsi po pierwszych 45 minutach. Zdecydowanie lepiej Arsenal spisuje się w drugich połowach (20 zwycięstw). Mało tego, podopieczni Wengera są niepokonani w drugiej części gry od 15 meczów.

Pod względem postawy w lidze w drugich połowach Arsenal nie ma sobie równych. Kanonierzy prowadzą w tej tabeli z 50 punktami zgromadzonymi w 26 meczach (13 zwycięstw – 11 remisów – 2 porażki; bramki: 29-11) i o punkt wyprzedzają Manchester City. Jeśli natomiast weźmiemy pod uwagę postawę w pierwszych 45 minutach, to tu Arsenal wypada zdecydowanie gorzej. Kanonierzy z bilansem 6 zwycięstw – 14 remisów – 6 porażek plasują się na 10. miejscu, z 32 punktami na koncie.

Image and video hosting by TinyPic

W ty sezonie we wszystkich rozgrywkach, jeśli Arsenal prowadzi po pierwszej połowie, przeważnie zwycięża w tym meczu. Tak było w 8 przypadkach na 10 (ponadto remis i porażka). Inne rezultaty na koniec spotkania, względem pierwszych połów, prezentują się następująco: 20 remisów po pierwszych 45 minutach - 10 zwycięstw, 7 remisów, 3 porażki oraz 8 przegranych pierwszych połów - 4 remisy, 4 porażki. Z tego wynika, że jeśli Kanonierzy prowadzą po pierwszej połowie, to szansa na końcowy sukces wynosi 80%, gdy remisują 50%, a gdy przegrywają to statystycznie nie mają już szans na zwycięstwo.

W tym sezonie jako pierwsi na listę strzelców Arsenalu najczęściej wpisują się Mikel Arteta, Theo Walcott, Olivier Giroud i Lukas Podolski (3 razy), natomiast dwukrotnie uczynił to Jack Wilshere.

Najwięcej bramek gracze Arsenalu strzelają pomiędzy 75-90 minutą meczu (21 z 81), z kolei najwięcej goli tracą między 16-30 minutą (12 z 47).

Stan wszystkich statystyk w artykule na 13 lutego 2013 roku.

Verminator97 komentarzy: 1490014.02.2013, 17:06

Z Bayernem trzeba w obydwu meczach grać na wysokim poziomie przez całe 90 min.

InArseneWeTrust09876 komentarzy: 29414.02.2013, 15:54

spokojnie- mamy przyszlosciowych zawodnikow i mam nadzieje, ze zarzad zaczal uczyc sie na bledach!

mitmichael komentarzy: 4924314.02.2013, 15:34

I to jest Nasz najwiekszy bol. Wolałbym wyrownane obie połowy i prowadzenie w tabeli zreszta jak chyba kazdy. Nie wiem czemu w 1 połowach tak zle wchodzimy w mecze

Lukiner komentarzy: 194914.02.2013, 15:24

Gdybyśmy w pierwszej połowie tak jak w drugiej, to byłboby fenomenalnie. A tak? TOP 4 :(

matik66 komentarzy: 22414.02.2013, 13:25

Nasze statystyki mnie akurat nie dziwią , bo widać to gołym okiem jak się mecz ogląda . Jednak zobaczcie co wyczynia Newcastle :D

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 114.02.2013, 13:19

Drugie połowy są naprawdę świetne, potrafią niezłe namieszać w końcowym wyniku meczu ;p Szkoda ze tak od początku meczu nie gramy bo byłoby pozamiatane ;D

wataha978 komentarzy: 10314.02.2013, 12:46

:D można sobię wyobrazić że straciliśmy chyba tylko 11goli w drugiej polowie :P oczywiście na całą ligę , puchary i LM

Agher komentarzy: 278414.02.2013, 12:35

problem to dobre wejście w mecz, widać, że nasi zawodnicy od początku meczu nie są w 100% skoncentrowani. Gdy już się rozegrają to nie ma problemu ze skupieniem i motywacją do końca spotkania, ale czasami nie udaje się nadrobić straty z pierwszej części meczu.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125114.02.2013, 12:19

No nasze drugie połowy są genialne :)

mallen komentarzy: 2123914.02.2013, 11:50

Dobry news.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52414.02.2013, 11:43

Przygotowanie fizyczne jest dobre, tylko coś z koncentracją mamy problem skoro tak słabo gramy pierwsze połowy.

Yakub97 komentarzy: 574614.02.2013, 11:26

Fajne statystyki ktore tylko pokazują że słabe miejsce w lidz wynika ze zlego rozpoczynania meczy