"Giroud musi grać więcej"

"Giroud musi grać więcej" 04.12.2017, 13:33, Kamil Garczorz 13 komentarzy Sztab szkoleniowy reprezentacji Francji ostrzega Oliviera Girouda, że gra zbyt mało przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Rosji.

Po przenosinach Alexandre'a Lacazette'a do północnego Londynu, Giroud wyraźnie przegrywa rywalizację o miejsce w wyjściowej jedenastce ze swoim rodakiem. 31-letni napastnik musi pogodzić się z tym, że szanse dostaje tylko w mniej istotnych rozgrywkach jak Liga Europy czy Carabao Cup, natomiast w Premier League w żadnych z dotychczasowych spotkań nie wyszedł w pierwszej jedenastce.

Jak przyznaje asystent Didiera Deschampsa, Guy Stephan, Giroud musi zacząć grać więcej.

- Didier miał okazję, by z nim porozmawiać, a teraz Olivier musi znaleźć rozwiązanie w najbliższych tygodniach. Wypożyczenie w styczniu? To zależy od niego. Olivier zrobił dla nas bardzo wiele w ostatnich miesiącach i ma niezwykle duży stosunek rozegranych meczów do zdobytych goli, ale teraz musi grać więcej.

W meczach reprezentacyjnych Giroud nie zawodzi i w 69 meczach zdobył 29 goli, a tylko w 2017 roku 8 razy wpisywał się na listę strzelców w 10 spotkaniach. W barwach klubowych Francuz zagrał 20 meczów, w których strzelił 5 bramek.

Olivier Giroud autor: Kamil Garczorz źrodło: skysports.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
dudekns komentarzy: 605018.12.2017, 09:42

Oli powinien dostawać zdecydowanie więcej szans.

mitmichael komentarzy: 4461905.12.2017, 13:33

Teraz bedzie pare kolejek w ciagu paru dni to bedzie mial sporo szansy zeby grac

stahustaszku komentarzy: 52005.12.2017, 12:39

Bo chociaż czasem powinniśmy grać 2 napastnikami z Ozilem za ich plecami.

Wtedy by to miało pewnie większy sens niż udawanie że Sanchez nas w każdym meczu zbawi albo ślepa wiara w grę tzw. skrzydłowymi.

Womanizer komentarzy: 628204.12.2017, 20:38

Nie ma co sie oszukiwać że Giroud będzie pierwszym wyborem na mundialu. Konkurencja jest ogromna, Griezmann, Lacazette czy Mbappe.

Griezmann to pewniak do 1 składu więc nawet nie wiadomo nawet czy Laca zagra w każdym meczu.

DexteR_000 komentarzy: 552204.12.2017, 16:38

Przyszedl Grudzien wiec i Giroud dostanie wiecej szans tak czuje.
Ja bym czasem sprobowal Lace na skrzydlo a Giroud na 9, ewentualnie dwoch obok siebie.

Leehu komentarzy: 918404.12.2017, 16:03

A bo Lacazette to gra więcej. Mecz z Manchesterem United był jego drugim meczem rozegranym w pełnym wymiarze czasu. Pierwszym był mecz z Leicester w pierwszej kolejce. :)

paw3u komentarzy: 387004.12.2017, 15:40

Czas Giroud w Arsenalu dobiega końca. Myślę, ze jesli nie w styczniu to latem odejdzie.

melek90 komentarzy: 40004.12.2017, 15:08

@pumeks: Mi chodziło o kadrę Francji, nie o Arsenal, bo to kompletnie inna bajka. Chodzi mi o to że z Lacą ich atak wygląda dużo ciekawiej.

wojtek1256 komentarzy: 263004.12.2017, 14:44

Najgorsze jest to że Welbeck jest wyzej ceniony niz Giroud i zaraz wyjdzie że Giroud bedzie grał jeszcze mniej

pumeks komentarzy: 1754604.12.2017, 14:36

@melek90:

Lacazette łapie kontuzję na "3 tygodnie" i kim gramy?
Sanchcezem na szpicy?
Odbijającym się od obrońców Welbeckiem?
Panem spalonym Walcottem?

Tormentor komentarzy: 8604.12.2017, 14:28

Nie znam się na taktykach jak 90% trenerow swiatowej klasy udzielajacej sie w komentarzach ale Lace dzieli miesiac dwa od urazu bo powoli staje sie kanonierem wiec tradycja bedzie jakas wymuszona przerwa.
Giroud z drugiej strony jest ambitny, wypoczety wbije i wsciekly wiec chyba postawilbym na Zwira.

melek90 komentarzy: 40004.12.2017, 14:23

Przecież mają Lacę więc po co im Żwiru? Ja tego Deschampsa nigdy nie rozumiałem i uważam że mając taką kadrę z takim trenerem niewiele ugrają MŚ. I w sumie dobrze.

Sobieski14 komentarzy: 256404.12.2017, 13:41

Czy ja wiem... gra i tak sporo, troche minut nazbiera do konca sezonu i nie bedzie zajechany... patrzac na intensywnosc ligi angielakiej to sytuacja Giroud moze okazac sie plusem dla Francji

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Leicester 22.10.2018 - godzina 21:00
? : ?
Fulham - Arsenal 7.10.2018 - godzina 13:00
1 : 5
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City862020
2. Chelsea862020
3. Liverpool862020
4. Arsenal860218
5. Tottenham860218
6. Bournemouth851216
7. Wolves843115
8. Man United841313
9. Watford841313
10. Leicester840412
11. Everton833212
12. Burnley82248
13. Brighton82248
14. Crystal Palace82157
15. West Ham82157
16. Southampton81255
17. Fulham81255
18. Huddersfield Town80353
19. Newcastle80262
20. Cardiff80262
ZawodnikBramkiAsysty
Eden Hazard73
Sergio Agüero52
Harry Kane51
Glenn Murray50
Aleksandar Mitrovic50
Alexandre Lacazette42
Raheem Sterling42
Marko Arnautovic41
Pierre-Emerick Aubameyang41
Gylfi Sigurdsson41
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
9.13
Gracz października wybór redaktorów Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
9.03
Gracz października wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna