"Giroud musi grać więcej"

"Giroud musi grać więcej" 04.12.2017, 13:33, Kamil Garczorz 13 komentarzy Sztab szkoleniowy reprezentacji Francji ostrzega Oliviera Girouda, że gra zbyt mało przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Rosji.

Po przenosinach Alexandre'a Lacazette'a do północnego Londynu, Giroud wyraźnie przegrywa rywalizację o miejsce w wyjściowej jedenastce ze swoim rodakiem. 31-letni napastnik musi pogodzić się z tym, że szanse dostaje tylko w mniej istotnych rozgrywkach jak Liga Europy czy Carabao Cup, natomiast w Premier League w żadnych z dotychczasowych spotkań nie wyszedł w pierwszej jedenastce.

Jak przyznaje asystent Didiera Deschampsa, Guy Stephan, Giroud musi zacząć grać więcej.

- Didier miał okazję, by z nim porozmawiać, a teraz Olivier musi znaleźć rozwiązanie w najbliższych tygodniach. Wypożyczenie w styczniu? To zależy od niego. Olivier zrobił dla nas bardzo wiele w ostatnich miesiącach i ma niezwykle duży stosunek rozegranych meczów do zdobytych goli, ale teraz musi grać więcej.

W meczach reprezentacyjnych Giroud nie zawodzi i w 69 meczach zdobył 29 goli, a tylko w 2017 roku 8 razy wpisywał się na listę strzelców w 10 spotkaniach. W barwach klubowych Francuz zagrał 20 meczów, w których strzelił 5 bramek.

Olivier GiroudPamiątki kibica Arsenalu autor: Kamil Garczorz źrodło: skysports.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
dudekns komentarzy: 5580 18.12.2017, 09:42

Oli powinien dostawać zdecydowanie więcej szans.

mitmichael komentarzy: 42524 05.12.2017, 13:33

Teraz bedzie pare kolejek w ciagu paru dni to bedzie mial sporo szansy zeby grac

stahustaszku komentarzy: 396 05.12.2017, 12:39

Bo chociaż czasem powinniśmy grać 2 napastnikami z Ozilem za ich plecami.

Wtedy by to miało pewnie większy sens niż udawanie że Sanchez nas w każdym meczu zbawi albo ślepa wiara w grę tzw. skrzydłowymi.

Womanizer komentarzy: 4292 04.12.2017, 20:38

Nie ma co sie oszukiwać że Giroud będzie pierwszym wyborem na mundialu. Konkurencja jest ogromna, Griezmann, Lacazette czy Mbappe.

Griezmann to pewniak do 1 składu więc nawet nie wiadomo nawet czy Laca zagra w każdym meczu.

DexteR_000 komentarzy: 4820 04.12.2017, 16:38

Przyszedl Grudzien wiec i Giroud dostanie wiecej szans tak czuje.
Ja bym czasem sprobowal Lace na skrzydlo a Giroud na 9, ewentualnie dwoch obok siebie.

Leehu komentarzy: 8655 04.12.2017, 16:03

A bo Lacazette to gra więcej. Mecz z Manchesterem United był jego drugim meczem rozegranym w pełnym wymiarze czasu. Pierwszym był mecz z Leicester w pierwszej kolejce. :)

paw3u komentarzy: 3679 04.12.2017, 15:40

Czas Giroud w Arsenalu dobiega końca. Myślę, ze jesli nie w styczniu to latem odejdzie.

melek90 komentarzy: 371 04.12.2017, 15:08

@pumeks: Mi chodziło o kadrę Francji, nie o Arsenal, bo to kompletnie inna bajka. Chodzi mi o to że z Lacą ich atak wygląda dużo ciekawiej.

wojtek1256 komentarzy: 2303 04.12.2017, 14:44

Najgorsze jest to że Welbeck jest wyzej ceniony niz Giroud i zaraz wyjdzie że Giroud bedzie grał jeszcze mniej

pumeks komentarzy: 16186 04.12.2017, 14:36

@melek90:

Lacazette łapie kontuzję na "3 tygodnie" i kim gramy?
Sanchcezem na szpicy?
Odbijającym się od obrońców Welbeckiem?
Panem spalonym Walcottem?

Tormentor komentarzy: 58 04.12.2017, 14:28

Nie znam się na taktykach jak 90% trenerow swiatowej klasy udzielajacej sie w komentarzach ale Lace dzieli miesiac dwa od urazu bo powoli staje sie kanonierem wiec tradycja bedzie jakas wymuszona przerwa.
Giroud z drugiej strony jest ambitny, wypoczety wbije i wsciekly wiec chyba postawilbym na Zwira.

melek90 komentarzy: 371 04.12.2017, 14:23

Przecież mają Lacę więc po co im Żwiru? Ja tego Deschampsa nigdy nie rozumiałem i uważam że mając taką kadrę z takim trenerem niewiele ugrają MŚ. I w sumie dobrze.

Sobieski14 komentarzy: 1768 04.12.2017, 13:41

Czy ja wiem... gra i tak sporo, troche minut nazbiera do konca sezonu i nie bedzie zajechany... patrzac na intensywnosc ligi angielakiej to sytuacja Giroud moze okazac sie plusem dla Francji

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz