"Giroud musi grać więcej"

"Giroud musi grać więcej" 04.12.2017, 13:33, Kamil Garczorz 13 komentarzy Sztab szkoleniowy reprezentacji Francji ostrzega Oliviera Girouda, że gra zbyt mało przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Rosji.

Po przenosinach Alexandre'a Lacazette'a do północnego Londynu, Giroud wyraźnie przegrywa rywalizację o miejsce w wyjściowej jedenastce ze swoim rodakiem. 31-letni napastnik musi pogodzić się z tym, że szanse dostaje tylko w mniej istotnych rozgrywkach jak Liga Europy czy Carabao Cup, natomiast w Premier League w żadnych z dotychczasowych spotkań nie wyszedł w pierwszej jedenastce.

Jak przyznaje asystent Didiera Deschampsa, Guy Stephan, Giroud musi zacząć grać więcej.

- Didier miał okazję, by z nim porozmawiać, a teraz Olivier musi znaleźć rozwiązanie w najbliższych tygodniach. Wypożyczenie w styczniu? To zależy od niego. Olivier zrobił dla nas bardzo wiele w ostatnich miesiącach i ma niezwykle duży stosunek rozegranych meczów do zdobytych goli, ale teraz musi grać więcej.

W meczach reprezentacyjnych Giroud nie zawodzi i w 69 meczach zdobył 29 goli, a tylko w 2017 roku 8 razy wpisywał się na listę strzelców w 10 spotkaniach. W barwach klubowych Francuz zagrał 20 meczów, w których strzelił 5 bramek.

Olivier GiroudSklep kibica Arsenalu autor: Kamil Garczorz źrodło: skysports.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
dudekns komentarzy: 604918.12.2017, 09:42

Oli powinien dostawać zdecydowanie więcej szans.

mitmichael komentarzy: 4421605.12.2017, 13:33

Teraz bedzie pare kolejek w ciagu paru dni to bedzie mial sporo szansy zeby grac

stahustaszku komentarzy: 51005.12.2017, 12:39

Bo chociaż czasem powinniśmy grać 2 napastnikami z Ozilem za ich plecami.

Wtedy by to miało pewnie większy sens niż udawanie że Sanchez nas w każdym meczu zbawi albo ślepa wiara w grę tzw. skrzydłowymi.

Womanizer komentarzy: 592304.12.2017, 20:38

Nie ma co sie oszukiwać że Giroud będzie pierwszym wyborem na mundialu. Konkurencja jest ogromna, Griezmann, Lacazette czy Mbappe.

Griezmann to pewniak do 1 składu więc nawet nie wiadomo nawet czy Laca zagra w każdym meczu.

DexteR_000 komentarzy: 537304.12.2017, 16:38

Przyszedl Grudzien wiec i Giroud dostanie wiecej szans tak czuje.
Ja bym czasem sprobowal Lace na skrzydlo a Giroud na 9, ewentualnie dwoch obok siebie.

Leehu komentarzy: 909704.12.2017, 16:03

A bo Lacazette to gra więcej. Mecz z Manchesterem United był jego drugim meczem rozegranym w pełnym wymiarze czasu. Pierwszym był mecz z Leicester w pierwszej kolejce. :)

paw3u komentarzy: 381604.12.2017, 15:40

Czas Giroud w Arsenalu dobiega końca. Myślę, ze jesli nie w styczniu to latem odejdzie.

melek90 komentarzy: 39604.12.2017, 15:08

@pumeks: Mi chodziło o kadrę Francji, nie o Arsenal, bo to kompletnie inna bajka. Chodzi mi o to że z Lacą ich atak wygląda dużo ciekawiej.

wojtek1256 komentarzy: 255504.12.2017, 14:44

Najgorsze jest to że Welbeck jest wyzej ceniony niz Giroud i zaraz wyjdzie że Giroud bedzie grał jeszcze mniej

pumeks komentarzy: 1725204.12.2017, 14:36

@melek90:

Lacazette łapie kontuzję na "3 tygodnie" i kim gramy?
Sanchcezem na szpicy?
Odbijającym się od obrońców Welbeckiem?
Panem spalonym Walcottem?

Tormentor komentarzy: 8604.12.2017, 14:28

Nie znam się na taktykach jak 90% trenerow swiatowej klasy udzielajacej sie w komentarzach ale Lace dzieli miesiac dwa od urazu bo powoli staje sie kanonierem wiec tradycja bedzie jakas wymuszona przerwa.
Giroud z drugiej strony jest ambitny, wypoczety wbije i wsciekly wiec chyba postawilbym na Zwira.

melek90 komentarzy: 39604.12.2017, 14:23

Przecież mają Lacę więc po co im Żwiru? Ja tego Deschampsa nigdy nie rozumiałem i uważam że mając taką kadrę z takim trenerem niewiele ugrają MŚ. I w sumie dobrze.

Sobieski14 komentarzy: 234904.12.2017, 13:41

Czy ja wiem... gra i tak sporo, troche minut nazbiera do konca sezonu i nie bedzie zajechany... patrzac na intensywnosc ligi angielakiej to sytuacja Giroud moze okazac sie plusem dla Francji

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Chelsea - Arsenal 18.08.2018 - godzina 18:30
? : ?
Arsenal - Man City 12.08.2018 - godzina 17:00
0 : 2
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool11003
2. Chelsea11003
3. Bournemouth11003
4. Crystal Palace11003
5. Man City11003
6. Watford11003
7. Man United11003
8. Tottenham11003
9. Everton10101
10. Wolves10101
11. Burnley10101
12. Southampton10101
13. Leicester10010
14. Newcastle10010
15. Arsenal10010
16. Brighton10010
17. Cardiff10010
18. Fulham10010
19. Huddersfield Town10010
20. West Ham10010
ZawodnikBramkiAsysty
Sadio Mané20
Richarlison20
Roberto Pereyra20
Callum Wilson11
Rúben Neves11
Daniel Sturridge10
Jamie Vardy10
Joselu10
Dele Alli10
Pedro10
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.6
Gracz sierpnia wybór redaktorów Stephan Lichtsteiner
Stephan Lichtsteiner
6.33
Gracz sierpnia wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna