Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 114.05.2015, 21:17

Arsenal are set to hand Arsène Wenger a £100m transfer war-chest to turn his squad into title winners. (Source: L'Équipe)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 21:12

Thide
Wiec na dobra sprawe ty kup mocnego lapka i dopiero potem ps3. Jeszcze sie plejakiem nacieszysz ;>

aguero10 komentarzy: 854514.05.2015, 21:07

Talks with Cech at an advanced stage. Liverpool, Villa & Everton all have an interest in signing Szczesny on loan/perm.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 21:07

Thide
Ja najpierw kupilem ps3 a potem lapka mocniejszego.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.05.2015, 21:05

co powiecie: lepiej wziąć PS3 i słabszego laptopa czy mocniejszego laptopa, a po paru miesiącach PS3?

marz2 komentarzy: 521914.05.2015, 21:05

Mihex
Ja odpalam sobie Sevillę. Myślę, że mimo 3:0 może być jeszcze ciekawie. Mimo wszystko Sevilla awansuje. Napoli - Dnipro jakoś mi nie leży.

Mihex komentarzy: 2360414.05.2015, 21:01

Warto oglądać LE dzisiaj? Niby Sevilla me sporą przewagę, ale w sumie w LE nic nie wiadomo :D

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52414.05.2015, 21:00

Najbardziej nieskuteczna "11" PL:

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 20:59

Arsenal159
No ja dalem 3:0 dla Fiore w jednym konkursie. Nie wyjdzie trudno ale nie mialem wyjscia bo wyniki mi pozajmowali :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:55

Dałbym, ale jak ja na minusie jestem haha. Zakładając konto przelałem 25 albo 30 złotych. A mam 17 obecnie, raz wygrałem reszta przegrane, haha :D

@arsenal
Na wschodzie może być różnie. Napoli poziomem przewyższa rywali, jednak każdy wie jak sie tam gra.. Nie lepiej awans Dnipro i 1x w meczu Fiorentiny? Większy kurs ;p

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:52

Gunner: Kliknij - Piłka nożna - Rozgr klubowe - Liga Europejska - Klasyfikacja końcowa.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52414.05.2015, 20:51

MaciekGoooner
Jest jeszcze młody. Myślę, że spokojnie jeszcze to osiągnie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:51

Bo dałbym za dyszkę na Seville, i remis do przerwy w meczu Dnipro - Napoli. Ale jakoś tak mam mieszane odczucia :D Pewnie nie wejdzie, zasranego pecha mam w tym typowaniu :P

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 20:51

Szukam na fortunie i stsie ale znaleźć nie mogę. Chcę obstawić zwycięzcę LE. Pomoże ktoś?

Kanonier: Nie pomogłeś!

Kiedyś mój tato kupił Saaba 95 benzyna 2.0 z gazem, ale to był kombi i kiedy mama zdecydowała się robić prawko i zdała. Stwierdziła, że kombi dla niej za długi, sprzedaliśmy znajomemu, już z 3 lata temu może i do tej pory jeździ i chwali sobie bardzo, nic mu się nie dzieje. Także tutaj uwaga, że nie zawsze warto patrzeć tylko na znane marki typu audi, ale Saabami też można jeździć, naprawdę świetne auto było...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 20:47

Arsenal159
Szczerze to ciezko powiedziec w LE co sie wydarzy. Ja licze na Fiore i Napoli.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52414.05.2015, 20:45

No to było to wszystko rozdmuchane. Nie wyobrażam sobie by rozgrywający grał jedną ręką.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457314.05.2015, 20:44

Znam się na autach tyle co krowa na kalesonach ale z tego co przerabiali moi znajomi ze sprzedawcami aut, to niezłe wuje z nich są.

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 20:42

Zaproś jeszcze jednego fachowca. Jeśli postanowisz sprzedać obecne autko, daj znać.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:41

Kanonier204: Jesteś tu ?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:38

Gunner: To pewne :D Z nim się nic nie zrobi już, na bank. Taki zaufany mechanik go sprawdził.

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 20:37

Pierwsze co, to upewnij się czy aby na pewno potrzebny jest zakup całego silnika.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:36

Gunner: Wiem wiem, no on też musi wsadzić w niego trochę, żeby go postawić na nogi. Wymienić silnik przede wszystkim :D

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 114.05.2015, 20:36

Maciek

A ja właśnie bardzo chce odpadnięcia Cavs właśnie przez LeBrona. Gość jest Barceloną NBA, ciągłe pretensje, rozkładanie rąk i robienie teatru po faulach.

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 20:36

@arsenal
To brzmi jak kiepska komedia szczerze mówiąc. Bez obrazy, ale uciekaj z tym autem od "znajomego" ;p

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 20:34

@arsenal
Handlarz oferował tysiąc, bo kolejny chce zarobić.
Podczas ewentualnego zakupu, musisz wziąć ogarniętego mechanika i sprawdzać poszczególne elementy. Ryzyko felernego auta ograniczyć do minimum. I nie słuchaj tych zabobonów, że większość aut na sprzedaż w Polsce to złomy.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52414.05.2015, 20:33

Czyli co? Grał jedną ręką? Masz rację, ciężko w to uwierzyć. Liczę, że drużyna Gortata jeszcze powalczy i będzie ten siódmy mecz.
Harden i Howard. Jeśli ten duet dobrze się zaprezentuje to Clippers łatwo mieć nie będą.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:32

Gunner: Bo to jest dość głupia sytuacja, bo po stłuczce auto zawiozłem do takiego mechanika z rodziny. Zaczął robić blacharkę, a nawet go do końca nie odpalił, bo myślał, że to coś z komputerem. Podłączył go gość pod komputer, wziął 50 złoty. Okazało się, że to silnik jest zrypany. Pewnie zatarł sie. No, a na blacharkę poszedł już tysiak. Bezsensu zrobił.

songoku95 komentarzy: 2348614.05.2015, 20:29

nawet wszelkiego rodzaju forum też nie jest pewnym źródłem. A a159 wspominałeś coś o kupnie auta. W Polsce kupić dobry samochód to tylko od jakiegoś znajomego albo coś. Cały rynek jest zaśmiecony autami ściągniętymi z Niemieckich złomowisk. Przykre jest to że ludzie jeżdżą autami które miało iść do kasacji (największy mit jaki istnieje jest taki że Niemcy zmieniają auta jak rękawiczki).

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:29

Gunner: no niby tak, ale można też kupić gówno kolejne, powiedzmy w takich pieniądzach. A jakiś handlarz oferował tysiaka za tego Scenica, więc tak średnio :)

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 20:28

Gdybyś mieszkał bliżej, mogliśmy pogadać, sprawdzić. Przez Internet nic nie załatwimy :D

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 20:27

Moim zdaniem wkładać 2 tysiące w auto warte 4k to bez sensu. Najlepiej sprzedać Scenika na części i szukać coś innego :)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457314.05.2015, 20:26

songoku95
Jasne, że ktoś nie będzie kupował silnika z allegro bo ktoś na k.com mu powiedział, że będzie git. Bez jaj.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:26

Songoku

Masz rację w zupełności, ale po prostu chciałbym wiedzieć czy w ogóle jest szansa, że by się nadał.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:24

Co myślicie o szansach kuponu:
Fiorentina - Sevilla - 2
Dniepro - Napoli - X do przerwy

songoku95 komentarzy: 2348614.05.2015, 20:24

No i co z tego że ktoś jest mechanikiem? Nie chce nikogo urazić, ale nie każdy mechanik ma odpowiednią wiedzę. Napisałem że do porządnego mechanika, czyli zaufanego, bo szczerze? Nawet na wszelkich forach nie ufam ludziom, owszem ich zdanie w pewien sposób daje pewien podgląd na sprawę, jednak trzeba to wszystko skonsultować z zaufanym mechanikiem. Tym bardziej jeżeli chodzi o wymianę silnika z różnych modeli.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:23

Gunner: Z 4-5 tysięcy myślę. To jest kwestia tego, że to automat i mamie dobrze się nim jeździ. Obecnie nie mamy możliwości jeździc za autami i oglądać bo nie ma czym :D W dodatku tato za granicą obecnie, więc nawet z mamą nie miałbym możliwości kupić czegokolwiek, bo się na tym nie znam. A trochę auto by się przydało, bo stoi u znajomego mechanika.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52414.05.2015, 20:23