Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea!

Gomis ucisza Emirates: Arsenal 0-1 Swansea! 11.05.2015, 21:56, 2533 komentarzy

Porażka na własne życzenie - tak możemy opisać to, co przydarzyło się dzisiejszego wieczoru na Emirates Stadium Kanonierom. Podopieczni Wengera przespali pierwszą połowę, w której nie potrafili stworzyć pod bramką Fabiańskiego realnego zagrożenia, a w drugiej zmarnowali mnóstwo dogodnych sytuacji. To spotkanie mogło spokojnie skończyć się wygraną Arsenalu 2-0. Bafetimbi Gomis zadbał jednak o mocną końcówkę i swoim trafieniem zakończył serię meczów The Gunners bez porażki w Premier League.

Swansea City to zespół przeciwko któremu londyńczycy nie potrafią grać. Jeśli już udawało się im Walijczyków pokonać, to zwycięstwa te przychodziły z ogromnym trudem. Doświadczyliśmy dziś powtórki z rozrywki - tylko zamiast Michu, wyrok wykonał Gomis.

Walka o wicemistrzostwo kraju nabierze jeszcze większego tempa, a Arsenal nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek wpadki. Drużynę czekają teraz bardzo ważne spotkania w lidze oraz finałowy test na Wembley przeciwko Aston Villi w FA Cup.

Oto składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin (66' Wilshere) - Ramsey, Cazorla, Özil, Alexis - Giroud (69' Walcott)

Swansea City: Fabiański - Rangel (60' Richards), Fernandez, Williams, Taylor - Ki (73' Gomis), Shelvey, Cork - Sigurdsson, Dyer (79' Barrow), Montero

Pierwszą groźną akcję Kanonierzy przeprowadzili w 3. minucie meczu. Bellerin zagrał do Ramseya, który dośrodkowaniem znalazł Girouda, a ten nieznacznie pomylił się, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.

W 10. minucie Giroud został sfaulowany przez Ashleya Williamsa. Stoper przyjezdnych ucierpiał podczas tego starcia. Krótka przerwa w grze.

Czas mijał, a strzałów brakowało. W ekipie Łabędzi szczęścia próbował Shelvey, jednak jego uderzenia były bardzo słabe. Główka Ramseya po skutecznym odbiorze Özila również pozostawiła wiele do życzenia. Warto natomiast zwrócić uwagę na bardzo ostry i agresywny styl gry Swansea.

W 38. minucie Jonjo Shelvey otrzymał żółty kartonik za nieczyste wejście w nogi Alexisa. Niedługo później napastnik The Gunners - Olivier Giroud - uderzył z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

Sędzia główny doliczył do pierwszej połowy 120 sekund. Po ich upłynięciu zaprosił nas na krótki odpoczynek.

51. minuta przynosi wreszcie typową dla Arsenalu, szybką akcję. Giroud nie zdołał jednak oddać strzału wślizgiem, piłka wybita na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później francuski snajper pięknie odegrał do Alexisa, jednak strzał Chilijczyka minął słupek Fabiańskiego i trafił w boczną siatkę.

Po niecałej godzinie spotkania Angel Rangel został zmieniony przez Jazza Richardsa. Zaraz potem niezły kontratak przeprowadzili gospodarze, jednak Aaron Ramsey nie nastawił odpowiednio swojego celownika i posłał futbolówkę obok bramki golkipera Swansea. Walijczyk powinien chyba podać w tej sytuacji.

W 66. minucie Jack Wilshere zastąpił Francisa Coquelina. Wenger szuka kreatywności i chce wywalczyć trzy punkty. Chwilę później za Girouda na boisku zameldował się Walcott.

Arsenal wyraźnie w drugiej połowie zmienił bieg ze wstecznego na trójkę. Widać było, jak bardzo zależy gospodarzom na zdobyciu kompletu oczek. Gary Monk natomiast przeprowadził drugą zmianę w zespole - zszedł Ki, wszedł Gomis.

W 78. minucie gospodarze marnują wyśmienitą okazję. Najpierw Sanchez z kilku metrów trafił prosto w Fabiańskiego, a Theo Walcott nie popisał się przy dobitce. Upłynęło trochę czasu i Barrow zastąpił Dyera.

W 85. minucie Bafetimbi Gomis zdobywa gola dla walijskiego klubu! Coś nieprawdopodobnego! Były zawodnik Lyonu wygrywa pojedynek główkowy z Monrealem i pokonuje bramkarza londyńczyków, który wybijał futbolówkę już zza linii bramkowej. 0-1!

Arbiter doliczył do drugiej połowy cztery minuty. Niczego one nie zmieniły. Piękna seria podopiecznych Wengera przerwana.

Premier LeagueRaport pomeczowySwansea City autor: źrodło: własne
AaronJamesRamsey komentarzy: 457314.05.2015, 20:19

We wtorek u Kuby Wojewódzkiego....Prezydent Komorowski! Będzie ciekawie. Mógł jeszcze Andrzeja zaprosić.

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 20:19

@arsenal
Zrobić przekładkę to nie problem. Ile Twój scenik jest wart? Nie chce mi się szukać ;)
Przemyśl czy warto.

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11714.05.2015, 20:17

simpll---> A najlepsze jest to, że Paul wcale źle nie zagrał.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:17

Cały czas mam benzyne :D Męczę, bo był u jednego mechanika i okazało się, że silnik zatarty :D I najpierw miałabyć zmiana auta, teraz silnika. A po prostu ciężko go znaleźć. Tzn, wiem że spytać mechanika, ale chciałbym tylko wiedzieć czy dobry znalazłem i nadałby się do Scenica :)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457314.05.2015, 20:17

songoku95
Ale ktoś może jest mechanikiem i chociaż trochę doradzi.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457314.05.2015, 20:14

Przeglądam sobie internet i jako, że są te cholerne wybory wszędzie w wuj o polityce. No i trzeba przyznać, że pomysłowość niektórych internatów jest wielka.

-Panie Prezydencie za granicą zarabiają kupę euro, a my jakieś grosze.
-Zawsze można sobie wymienić w kantorze.

-Z czego żyć?
-Z przyzwyczajenia.

- Panie Prezydencie jak to jest, że nagle stał się Pan zwolennikiem JOW-ów?
- ŁOWów szanowny Panie ! Proszę słuchać uważnie.

Oczywiście wszystko z serii #CoNaToBronek

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52414.05.2015, 20:14

Trochę zabawne było wczorajsze narzekanie na dyspozycję Pogby nie zwracając uwagi na to, że 2 miesiące pauzował (i to był jego drugi mecz po powrocie). Walcott już prawie pół roku temu wrócił po kontuzji a wciąż to nie ten sam zawodnik.

songoku95 komentarzy: 2348614.05.2015, 20:14

poza tym zapytaj się porządnego mechanika. Taka mała rade, ja userom k.com w tak poważnych sprawach raczej bym nie zaufał.

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 20:14

Rozumiem, że teraz masz benzyne? :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 20:14

Swój pierwszy transfer przed sezonem 2015/2016 potwierdziła londyńska Chelsea. Do zespołu mistrza Anglii dołączy Nathan z brazylijskiego Atletico Paranaense!

songoku95 komentarzy: 2348614.05.2015, 20:13

widze że dalej męczysz tego scenica ;D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:12

allegro.pl/silnik-renault-laguna-scenic-espace-2-0-16v-f4-i5342903365.html

Czy ten silnik nada się do Scenica 2001 rok ?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 20:09

Panowie wczoraj pytałem, ale spytam jeszcze raz :D Zna ktoś się z Was może na samochodach?

Gundogan był świetny, ale przed tą długą kontuzją.

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 314.05.2015, 20:08

arsenal Pewnie juz sprzedali Pogbe.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698214.05.2015, 20:08

Gundogan jest nam niepotrzebny. Moim zdaniem jest za słaby.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 214.05.2015, 20:03

D00myb
To jest taki b2b, gra na środku chociażby przed benderem, a za tym mchitaryanem(sorry za pisownię) Środkowy pomocnik.

d00myb
U nas to Ozil gra na skrzydle, Ramsey na skrzydle, więc i Gundogan by mógł grać na skrzydle :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 314.05.2015, 20:00

Z awansu i zaskorniakow xD

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29714.05.2015, 19:58

Skąd Juve ma tyle kasy, żeby kupić Dybale? + ponoć też plotki o Cavanim...

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52414.05.2015, 19:57

Piłkarki 1. FFC Frankfurt wygrały Ligę Mistrzyń UEFA. W finale pokonały zespół PSG 2:1.

Gunner48 komentarzy: 792914.05.2015, 19:55

Ktoś z obecnych zdawał już maturę w języku niemieckim? Na myśli mam absolwentów technikum.

TakKrzysiu komentarzy: 893614.05.2015, 19:48

(www1).skysports.com/football/news/11095/9850004/arsenals-areas-to-improve-ahead-of-premier-league-title-bid

shark31 komentarzy: 601314.05.2015, 19:48