Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Newcastle!

Grad bramek na Emirates, Arsenal gromi Newcastle! 29.12.2012, 19:22, Sebastian Czarnecki 3180 komentarzy

Po wyniku 1-1, który widniał na tablicy po pierwszej połowie meczu, nikt nie spodziewał się, że w drugiej części meczu przyjdzie nam obejrzeć aż OSIEM bramek! Kanonierzy zmarnowali dużo sytuacji na zdobycie goli nie tylko w pierwszej odsłonie meczu, ale i na początku drugiej, ale nie przeszkodziło im to w zaliczeniu siedmiu trafień w przeciągu 90 minut!

Fatalny popis dała defensywa Newcastle, która raz po raz była penetrowana fantastycznymi zagraniami podopiecznych Arsene'a Wengera. Nie popisali się również defensorzy Arsenalu, którzy zawinili przy dwóch straconych golach, których spokojnie mogli uniknąć. Niemniej jednak Kanonierzy w końcu wyregulowali zardzewiałe celowniki i zaczęli zdobywać bramki. Każdy domyślał się, że ten dzień w końcu nadejdzie, ale na pewno mało który spodziewał się, że prezentujący ostatnio słabą formę zawodnicy Arsenalu zdobędą ich w jednym spotkaniu aż siedem!

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere - Chamberlain (74. Giroud), Cazorla, Podolski (82. Ramsey) - Walcott

Newcastle: Krul - Simpson, Perch, Coloccini, Santon - Tiote, Bigirimana (82. Ameobi) - Cisse, Marveaux, Obertan - Ba

Już pierwsze sekundy meczu mogły przynieść nam bramkę dla Arsenalu. Jack Wilshere świetnie zablokował strzelającego Tiote, tym samym wychodząc z szybkim kontratakiem. Anglik posłał piłkę na prawe skrzydło do swojego rodaka - Chamberlaina - który pewnie ruszył na bramkę Krula. Młody skrzydłowy zrobił jeden zwód, a następnie strzelił na bramkę Holendra, ale zabrakło mu precyzji, by mu zagrozić.

Wydawać by się mogło, że szybka akcja z pierwszej minuty zachęci oba zespoły do dalszego atakowania, ale nic z tych rzeczy. Najbliższe 15 minut to głównie gra w środkowej części boiska i sporadyczne ataki kończące się przeważnie na defensywie przeciwnika. Żadna z takich kontr nie stanowiła dla bramkarzy żadnego zagrożenia.

Dopiero w 16. minucie zawodnicy Newcastle odważyli się oddać groźny strzał na bramkę Szczęsnego, który mógł przynieść bramkę. Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego głową na gola chciał zamienić Demba Ba, ale nie porozumiał się z Papissem Cisse, który miał taki sam zamiar. W rezultacie piłka poszybowała ponad bramką strzeżoną przez polskiego bramkarza.

Dwudziesta minuta przyniosła oczekiwaną bramkę! Lukas Podolski świetnie uruchomił na lewym skrzydle Theo Walcotta, który natychmiast zaczął schodzić z futbolówką do środka. Przez moment wydawało się, że Anglik poda do dużo lepiej ustawionego Cazorli, ale samodzielnie pokonał Krula mierzonym strzałem z ostrego kąta w długi róg. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce tempo gry znacznie się uspokoiło. Kanonierzy próbowali kontrolować sytuację na boisku, zaś Sroki nieudolnie dążyły do wyrównania. W rezultacie żadna ze stron nie potrafiła zagrozić bramce przeciwnika.

W 37. minucie mogło być jednak 2-0, a swoją drugą bramkę mógł zdobyć Theo Walcott. Anglik dostał nieoczekiwane podanie na wolne pole od Podolskiego, a następnie wyszedł sam na sam z Krulem. Tym razem Holender w porę zareagował i odpowiednio skrócił kąt, dzięki czemu zatrzymał szturmującego gracza Arsenalu.

Minutę później do głosu doszli podopieczni Alana Pardewa, Groźny strzał z dystansu oddał Tiote, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Szczęsny, który przerzucił piłkę nad poprzeczką.

40. minuta mogła przynieść Arsenalowi fenomenalną kontrę, która powinna się zakończyć bramką. Theo Walcott ruszył w stronę bramki Tima Krula, a przed sobą widział jedynie osamotnionego obrońcę i wybiegającego na wolne pole Cazorlę. Anglik posłał mu jednak koszmarną piłkę za plecy, z której nie mógł nic zrobić.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a Demba Ba idealnie wykorzystał moment rozluźnienia Kanonierów. Senegalczyk oddał mocny strzał z rzutu wolnego, który trafił w głowę Wilshere'a i wpadł do bramki koszmarnie ustawionego Szczęsnego. 1-1!

Końcówka pierwszej połowy zdecydowanie należała do podopiecznych Alana Pardewa. W ostatnich minutach Wojciech Szczęsny obronił mocne uderzenie jednego z zawodników Newcastle, a chwilę później Demba Ba mógł drugi raz pokonać polskiego bramkarza, tym razem strzałem głową po rzucie rożnym. Sędzia odesłał jednak obie drużyny do szatni przy wyniku 1-1.

Druga część meczu zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Cazorla do Chamberlaina, a ten strzałem po ziemi pokonał Tima Krula, 2-1!

W 56. minucie Kanonierzy mieli kolejną świetną okazję do strzelenia gola i kolejną zmarnowaną przez Theo Walcotta. Anglik wybrał najgorszą z możliwych opcji, fatalnie strzelając ze znacznej odległości od bramki, zamiast poszukać podania do lepiej ustawionego partnera.

Kolejna zmarnowana kontra Walcotta przyniosła błyskawiczne wyrównanie dla Newcastle. Lewym skrzydłem ruszył Obertan, który posłał piłkę w pole karne Arsenalu. Żaden z defensorów, a zwłaszcza Laurent Koscielny, nie kwapił się do wybicia futbolówki, co strzałem do pustej bramki wykorzystał Marveaux. 2-2!

Tempo meczu znacznie się ożywiło, a Kanonierzy coraz częściej przechodzili do ataku. W 61. minucie mocny strzał z dystansu oddał Santi Cazorla, ale na wysokości zdania stanął Tim Krul, który pewnie zatrzymał pędzącą w jego kierunku futbolówkę.

Minutę później podopieczni Arsene'a Wengera stworzyli sobie kolejną świetną okazję. Cazorla na wolne pole do Podolskiego, ale w porę z bramki wyszedł Krul, który zastopował wybiegającego Niemca.

Starania Kanonierów w końcu się opłaciły! W 65. minucie Jack Wilshere samotnie ruszył w pole karne Srok, dotarł do linii końcowej boiska, a następnie fenomenalnie dośrodkował w stronę bramki. Próbujący ratować sytuację Coloccini chciał wybić piłkę poza boisko, ale niefortunnie trafił w poprzeczkę, co wykorzystał Lukas Podolski, który zdobył gola do pustej bramki. Fantastyczne widowisko, 3-2 dla Arsenalu!

Kolejne minuty przynosiły kolejne błędy w obronie Arsenalu. Jeden z takich błędów wykorzystał Demba Ba, którego nie przypilnował żaden z czterech stojących obok niego defensorów. Wnet z 3-2 dla Arsenalu zrobiło się 3-3.

Fatalne błędy w defensywach obu zespołów zwiastowały, że na The Emirates obejrzymy jeszcze jakieś bramki, albo chociaż kilka sytuacji do nich prowadzących.

Nic mylnego! Podolski dobrze wypatrzył Gibbsa, który spróbował mu odegrać, lecz Niemiec minął się z piłką. W porę dopadł do niej jednak Walcott, który bezproblemowo ją przyjął, obrócił się na pięcie i huknął w okienko. 4-3 dla Arsenalu, co za mecz!

Chwilę po bramce Olivier Giroud zastąpił na placu gry Chamberlaina. W 82. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Aaron Ramsey.

Dosłownie kilka sekund po wejściu na boisko Ramsey mógł zanotować asystę. Theo Walcott jednak nie trafił w światło bramki.

W 85. minucie było już 5-3! Theo Walcott fantastycznie dośrodkował na głowę Girouda, a ten pięknym szczupakiem pokonał Krula!

Minutę po bramce Francis Coquelin wszedł na boisko kosztem Cazorli.

Co za strzelanina na Emirates! Rajd prawym skrzydłem przeprowadził Walcott i tuż przed upadkiem zdołał dograć do Girouda, który znalazł sobie miejsce między trzema defensorami Newcastle i potężnie huknął na bramkę Krula, 6-3!

W 90. minucie Davide Santon mógł zostać spokojnie ukarany czerwoną kartką, po tym jak od tyłu zaatakował Oliviera Girouda. Sędzia pokazał Włochowi jedynie żółty kartonik, co nie było jednak mocno krzywdzącą decyzją w stosunku do Arsenalu.

Rzut wolny przyniósł Kanonierom kolejną bramkę! Walcott krótko rozegrał stały fragment z Wilshere'em, przyjął futbolówkę, minął dwóch defensorów, upadł na ziemię, wstał, minął dwóch kolejnych obrońców i pięknie podciął piłkę nad Krulem, zdobywając tym samym hat-tricka! 7-3 dla Arsenalu!

Dwie minuty później kolejny z zawodników Arsenalu mógł zapisać na swoje konto hat-tricka! Olivier Giroud strzałem z pierwszej piłki trafił jednak w poprzeczkę.

Chwilę później sędzia zakończył strzelaninę na Emirates Stadium, podczas której Kanonierzy rozgromili o wiele słabsze tego dnia Newcastle.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
karlo komentarzy: 906931.12.2012, 13:21

no to Ba sie troche spalil zadajc za duzych pieniedzy

tomekafc95 komentarzy: 413631.12.2012, 13:20

a widzialem ze agenci chcieli 5 mln przy transferze 7mln hehe

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 13:17

Teraz Ba zapyta może szejków z PSG? :D Tam się przelewa oni powiedzą nie bo my chcemy gwiazdy, a nie gracza z rozsypującym się kolanem ;)

afckonrad9101 komentarzy: 783431.12.2012, 13:15

Jezeli Chelsea nie sprostala jego wymaganiom to my tym bardziej..

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 131.12.2012, 13:15

karlo
Pewno ma dużo hajsu, ale Ba stwierdził że jest super napadziorem pokroju Falcao i może żądać kasy ile chce :)

Rivaldo700
w końcu i portfelik Romka nie jest bez dna, a Senegalczyk pewnei zażyczł sobie bajońska tygodniówkę :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747431.12.2012, 13:09

Wszystkie media donosza ze Ba nie dogadal sie z chelsea

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2012, 13:07

Od sezonu 2014/15 ja już widzę Henry'ego w naszym sztabie szkoleniowym.
:)
Rozegra sobie jeszcze jeden sezon w NYRB od marca do listopada, zrobi sobie pół roku przerwy i do nas jako trener napastników (albo może coś więcej) ^^

karlo komentarzy: 906931.12.2012, 13:01

Henryk w 6 tygodni moze dac nam niebotycznie duzo. Za rok bym go widzial juz na stale. Nie koniecznei na boisku. Jak nie bedzie Gerwazego, nie wiemy tez czy Boss juz kogos sensownego po polnocy zakontraktuje, kto by mogl wzmocnic nasza sile ognia, to opcja Titiego jest calkiem sensowna. Coz taka prawda. A fakt ze t razem da nam wiecej bo jest w gazie i bez brody.

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3431.12.2012, 13:00

fabregas1987

Wiadomo, że to dobry pomysł. Przyda się legenda w szatni. Wilshere mówił, że od zawsze chciał z nim zagrać w Arsenalu. Zmotywuje on cały zespół do lepszej gry. W dodatku jest teraz w lepszej dyspozycji niż rok temu. Możliwe, że nakłoni też Theo do podpisania kontraktu ;p

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 231.12.2012, 12:57

Przecież to widać ,że jest lepszy niż rok temu, ta broda mu ciążyła.

Ars3n komentarzy: 1235431.12.2012, 12:53

ajc. Komentarz skierowany mialbyc do Fabregas1987*

TakKrzysiu komentarzy: 893631.12.2012, 12:53

Sieba, szukałem informacji o Ryo i jego kontuzji ale nie znalazłem nic ciekawego:/ wiecie może kiedy wraca..? W jutrzejszym meczu ma szanse..? Byłbym wdzieczny za odp. Juz denerwuje mnie to całe wypożyczenie. Taki potencjał a rozwój w miejscu. Nawet kiedy zdrowy to ława.

mit
Henry w tym sezonie w MLS miazdzy. Jest napewno w lepszej formie niz rok temu.

ArseneAl komentarzy: 2341731.12.2012, 12:51

@fabregas1987
Sam Wenger powiedział, że Thierry jest w lepszej dyspozycji fizycznej niż przed rokiem.
No i statystyki po tym sezonie MLS ma też lepsze niż rok temu :)
No i jeszcze na + dochodzi obecność legendy na treningach co pomaga młodszym piłkarzom i lepsza atmosfera w szatni.
Dla mnie same plusy. Gervinho leci na PNA, a w tym samym czasie Henry może na 6 tyg do nas przyjść.
Gervinho -> Henry top IMO niewyobrażalny skok w jakości (przynajmniej na te półtora miesiąca) :P

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511631.12.2012, 12:46

fabregas

Węgier mówi, że ponoć jest w lepszej dyspozycji niż rok temu. ; )

krakuus komentarzy: 182931.12.2012, 12:46

Banda hipokrytów ,jednak czego można się spodziewać po tej hołocie ;D Nie tak dawno śmiali się z Wengera jak mówił ,że Arsenal ciągle ma szanse ,teraz mają trzy punkty przewagi nad nami przy naszym zaległym meczu i walczą o mistrza...

fabregas1987 komentarzy: 2577031.12.2012, 12:46

Myślicie, że ponowne wypożyczenie Henryka to dobry pomysł ?? wiem, że nie stracimy do niego szacunku, ale jak się okaże, że jest w słabszej formie niż przed rokiem, to po co ??

karlo komentarzy: 906931.12.2012, 12:45

KFC o mistrza, no chyna z qpr i vliia co najwyżej.

Walcott, Defoe, Bale

Nie liczę Cazorli, Vertonghena itp. bo oni grali pół roku.

Cech

vantastic komentarzy: 99231.12.2012, 12:26

Jeszcze słowo o mojej jedenastce:Została wyselekcjonowana na podstawie ostatniej rundy,tak gwoli ścisłości.

@pasterz
Starałem się obiektywnie ocenić danych zawodników,Walcott mimo fantastycznych występów w CC z Reading,a także ostatnim ligowym przeciwko NUFC miewał momenty różne.Pamiętam,że po pierwszym meczu ligowym z Sunderlandem większość chciała go sprzedawać.Chwała mu za to,że fantastycznie skończył rundę,ale trzeba też docenić starszego z Anglików.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50331.12.2012, 12:25

@karlo:
Haha, no tak bez niego nasza defensywa kuleje. ;)

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2731.12.2012, 12:23

Topek, skąd to?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 131.12.2012, 12:23

A może oceniajmy na podstawie całego roku? Mertesacker i Cazorla parę miesięcy na wysokim poziomie i w jedenastce roku?

pasterz komentarzy: 13831.12.2012, 12:22

vantastic
Defoe jest a Theo niema? ok...

karlo komentarzy: 906931.12.2012, 12:20

Camillo144
o co to to nie. SS niegdzie i za żada kase nie puścimy.

vantastic komentarzy: 99231.12.2012, 12:19

To jest jedenastka złożona z zawodników występujących w klubach londyńskich.Zamiast bulwersu ,polecam dokładną lekturę.Druga sprawa,że jest ona kiepściutka i jak dla mnie byłoby to coś takiego:
Lloris-Ivanovic,Mertesacker,Caulker,Vertonghen-Zaha,Cazorla,Ramires,Mata,Bale-Defoe

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50331.12.2012, 12:19

Słyszałem, ze szukają obrońcy, to może SS ?

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12631.12.2012, 12:18

'He has just come back from holiday and is a bit short to play on Tuesday night,' added Wenger.

Wenger o Henrym. Czyli raczej wypożyczenie mamy pewne.

karlo komentarzy: 906931.12.2012, 12:16

Shinev
.....oby chamak co najwyzej....

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 131.12.2012, 12:13

Btw. Real bierze zawodników z Tottenhamu a Barca z Arsenalu. Latem do Królewskich idzie Bejl, a do Katalończyków...?

Mati0123 komentarzy: 3531.12.2012, 12:11

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/marca-modric-i-song-niewypalami-transferowymi,1,5382066,wiadomosc.html

karlo komentarzy: 906931.12.2012, 12:05

Gdzie bylby teraz united jakby nie bramki Robina ?
To samo oni nam wytykali w porzednim sezonie, a teraz....no prosze jake zycie i pilak potrafi byc przewrotne ?

Ceran komentarzy: 215431.12.2012, 12:03

Dla mnie ta 11 dobra, może tylko Cazorla -> Zaha, ale w sumie nie wiem co ten chłopak potrafi. Chcieli pewnie docenić młodego.

pronik komentarzy: 517931.12.2012, 12:02