Guendouzi: Mogę iść w bój z kolegami z drużyny

Guendouzi: Mogę iść w bój z kolegami z drużyny 10.08.2018, 18:33, Tomasz Kochański 23 komentarzy

Matteo Guendouzi zrobił olbrzymie wrażenie w swoich pierwszych tygodniach w klubie.

Młody Francuz został jednym z najlepszych zawodników w przedsezonowych zmaganiach, dyktując tempo gry Arsenalu z głębi pola oraz ukazując klasę również poza boiskiem.

Guendouzi stał się popularny pośród kolegów z drużyny, szczególnie po spotkaniu z Chelsea, kiedy to zagrzewał drużynę do walki.

- Najważniejszą rzeczą dla drużyny jest bycie wspólnotą i działanie jako jednostka. Nie wszyscy się z tym rodzą i nie wszyscy to potrafią. Chodzi o to, aby każdy z nas miał wspólny cel, który chcemy osiągnąć razem. To oznacza dla mnie wspieranie swoich kolegów z drużyny.

- To pomaga mi wejść w rytm spotkania i być bliskim dla moich kolegów. Z nimi wiem, że mogę iść w bój.

Guendouzi będzie miał szansę na takową walkę już w niedzielę podczas hitowego starcia z Manchesterem City - bardzo wymagającym "chrztem" dla zawodnika, który ma zaledwie 19 lat, ale uważa on, że atmosfera, która towarzyszy zespołowi może dać wymierne korzyści:

- Jestem wesołą osobą, a w zespole panuje joie de vivre [radość życia przyp. red.] - świetna atmosfera. To pozwoliło mi być sobą ze swoimi kolegami, aby móc się śmiać i robić dowcipy.

- Ale musisz pamiętać o tym, kiedy masz być poważny na treningu. Jestem w stanie utrzymywać równowagę pomiędzy obiema sytuacjami, a jak dotąd wszystko idzie po mojej myśli.

Matteo Guendouzi autor: Tomasz Kochański źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Forever_gunner komentarzy: 238411.08.2018, 16:20

Podoba mi się ten Guendouzi. Jest szybki, zwrotny i cały czas patrzy do przodu. Nie jest hamulcowym jak Xhaka i to jest bardzo duży atut tego młodziana. Nie zdziwię się jak posadzi Szwajcara na ławce w tym sezonie.

pipolina komentarzy: 23911.08.2018, 11:12

Takiego piłkarza Arsenal potrzebował myślę że długo miejsca w obecnym klubie nie zagrzeje .

illpadrino komentarzy: 8201 newsów: 311.08.2018, 09:14

@Fabi44:

Fabri... gość stracił tyle razy piłkę w pre seazonie ile Ramsey w jednym meczu lub w połowie meczu...

Proszę Cię. Każdy z naszych graczy traci piłkę. Wartością staje się wtedy, czy później o nią zawalczy czy się podda. Ten młody kolo walczy i mi to wystarczy.

The088 komentarzy: 16511.08.2018, 07:46

A może właśnie ten młody dzik z nikąd powalczy na poważnie o pierwszy skład w tym sezonie i będzie kluczową postacią w drużynie?

Jak dla mnie scenariusz mocno prawdopodony.

Fabi44 komentarzy: 111810.08.2018, 23:49

Chłopak ma potencjał, ale dużo traci piłkę i takie Man City tego nie zmarnuje. Niech się na razie ogrywa wchodząc z ławki przy "pewnym wyniku".

kuzguwu komentarzy: 131410.08.2018, 23:39

Być może rośnie nam pociecha na lata, jeśli wszystko pójdzie po jego myśli to widać zadatki na niezłego zawodnika.

KapitanJack10 komentarzy: 123510.08.2018, 23:15

To trochę smutne, że tacy goście muszą ustępować starzyszm, niekoniecznie lepszym odpowiednikom. Bo powiedzmy sobie szczerze, w pre sezonie był bardziej aktywny niż Xhaka w całym poprzednim sezonie. Dlaczego miałby nie grać? Bo ma 19 lat? Bo nie kosztował 30mln? To krzywdzące, za Wengi to była codzienność. Może teraz coś się zmieni.
Nie chcę udawać profety, ale jeśli Guendonzi nie zagra kosztem Szwajcara z City to przewiduję 6 miejsce, bo będzie to znaczyć, że nic się tu nie zmieniło

Filiparsenal komentarzy: 52610.08.2018, 23:01

Chłopak bez kompleksów, większość piłek gra do przodu, ma pomysł na rozegranie akcji, szczerze to nie miałbym nic przeciwko gdyby grał od początku.

illpadrino komentarzy: 8201 newsów: 310.08.2018, 22:47

W sumie to chciałbym, żeby zagrał w pierwszym. Szanse na wygraną są nikłe, więc czy przegramy 1-0 czy 3-0 z nim w składzie to bez różnicy. Przynajmniej będę oglądać walkę i zaangażowanie.

n0thing komentarzy: 4482 newsów: 36210.08.2018, 22:15

@Redzik: może i coś stracił, ale był najlepszy na boisku.

Malina komentarzy: 83510.08.2018, 21:53

@sWinny: Baaardzo słuszna uwaga. Ten "chaka" miał być gościem od czarnej roboty a jest gościem dosłownie od niczego. Totalny brak rozumienia taktyki, szybkości, podejmowania decyzji, odbioru piłki. Nawet uderzenie z dystansu, które miało być jego mocną stroną, okazało się dziełem przypadku....dużo by wymieniać. Nie zapomnę, jakie kiedyś Song dawał piłki do RvP, czy podciągał drużynę do pressing'u. Ten facet (Xhaka) nie zrobił nawet 5% tego, co wspomniany Alex Song....

sWinny komentarzy: 133610.08.2018, 20:31

Ja mam tylko nadzieję że posadzi tego paralityka Xhake na ławce na większość o ile nie na cały sezon

Dominik11 komentarzy: 1564810.08.2018, 20:07

Nastawienie ok teraz czas na formę i może przyszła gwiazda. Powtarzam może.

sha komentarzy: 163 newsów: 110.08.2018, 20:01

Obiecujący, ale bez przesady. Z drugiej ligi francuskiej trafi do pierwszej 11, ale nie w Premier League, tylko w lidze Europy. To chłopak na przyszłość, nie na teraz.

Marcinafc93 komentarzy: 1887410.08.2018, 19:47

@Redzik: Ramsey też często tracił mnóstwo piłek i szły po nich kontry

fabregas1987 komentarzy: 2001610.08.2018, 19:41

Ma 19 lat, a wszedł do zespołu jak gwiazda. Emery chyba widzi w nim poważnego kandydata do pierwszego składu.

Redzik (redaktor) komentarzy: 14067 newsów: 7910.08.2018, 19:36

Lubię go ale on tracił piłki nawet w meczu z młodzikami z PSG. To co będzie w meczu Premier League z City?

mitmichael komentarzy: 4615210.08.2018, 19:32

Pokazal sie ze swietnej strony w przygotowaniach do sezonu. Wielu mlodych pilkarzy, ktorzy walcza o to by pojawic sie w 18stce meczowej Arsenalu nie doznaje tego zaszczytu a tu przychodzi Guendouzi i ma na to ogromna szanse. Musi sie jeszcze troche poprawic gre defensywna

mistiqueAFC komentarzy: 2657810.08.2018, 19:26

Trzymam kciuki ;)

Jacek1s komentarzy: 198910.08.2018, 19:08

Xhaka będzie grzać ławkę, a Guendouzi razem z Torreirą wyjdą w podstawowej 11

Miszhka komentarzy: 28310.08.2018, 19:03

Trzymam za niego kciuki, żeby mu się udało

darek250s komentarzy: 6188 newsów: 410.08.2018, 18:46

Na bank wyjdzie. Nie widze innej opcji.

emelkan99 (redaktor) komentarzy: 1387 newsów: 10410.08.2018, 18:38

Czuję, że wyjdzie w pierwszym składzie na City

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 12.05.2019 - godzina 16:00
1 : 3
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City38322498
2. Liverpool38307197
3. Chelsea38219872
4. Tottenham382321371
5. Arsenal382171070
6. Man United381991066
7. Wolves381691357
8. Leicester381571652
9. West Ham381571652
10. Everton371491451
11. Watford381481650
12. Crystal Palace381471749
13. Newcastle381291745
14. Bournemouth381361945
15. Burnley371171940
16. Southampton389121739
17. Brighton38992036
18. Cardiff381042434
19. Fulham38752626
20. Huddersfield Town38372816
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.5
Gracz maja wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
6.58
Gracz maja wybór użytkowników Eddie Nketiah
Eddie Nketiah
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna