Guendouzi: Mogę iść w bój z kolegami z drużyny

Guendouzi: Mogę iść w bój z kolegami z drużyny 10.08.2018, 18:33, Tomasz Thide 23 komentarzy Matteo Guendouzi zrobił olbrzymie wrażenie w swoich pierwszych tygodniach w klubie.

Młody Francuz został jednym z najlepszych zawodników w przedsezonowych zmaganiach, dyktując tempo gry Arsenalu z głębi pola oraz ukazując klasę również poza boiskiem.

Guendouzi stał się popularny pośród kolegów z drużyny, szczególnie po spotkaniu z Chelsea, kiedy to zagrzewał drużynę do walki.

- Najważniejszą rzeczą dla drużyny jest bycie wspólnotą i działanie jako jednostka. Nie wszyscy się z tym rodzą i nie wszyscy to potrafią. Chodzi o to, aby każdy z nas miał wspólny cel, który chcemy osiągnąć razem. To oznacza dla mnie wspieranie swoich kolegów z drużyny.

- To pomaga mi wejść w rytm spotkania i być bliskim dla moich kolegów. Z nimi wiem, że mogę iść w bój.

Guendouzi będzie miał szansę na takową walkę już w niedzielę podczas hitowego starcia z Manchesterem City - bardzo wymagającym "chrztem" dla zawodnika, który ma zaledwie 19 lat, ale uważa on, że atmosfera, która towarzyszy zespołowi może dać wymierne korzyści:

- Jestem wesołą osobą, a w zespole panuje joie de vivre [radość życia przyp. red.] - świetna atmosfera. To pozwoliło mi być sobą ze swoimi kolegami, aby móc się śmiać i robić dowcipy.

- Ale musisz pamiętać o tym, kiedy masz być poważny na treningu. Jestem w stanie utrzymywać równowagę pomiędzy obiema sytuacjami, a jak dotąd wszystko idzie po mojej myśli.

Matteo GuendouziSklep kibica Arsenalu autor: Tomasz Thide źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Forever_gunner komentarzy: 210811.08.2018, 16:20

Podoba mi się ten Guendouzi. Jest szybki, zwrotny i cały czas patrzy do przodu. Nie jest hamulcowym jak Xhaka i to jest bardzo duży atut tego młodziana. Nie zdziwię się jak posadzi Szwajcara na ławce w tym sezonie.

pipolina komentarzy: 22811.08.2018, 11:12

Takiego piłkarza Arsenal potrzebował myślę że długo miejsca w obecnym klubie nie zagrzeje .

illpadrino komentarzy: 7637 newsów: 311.08.2018, 09:14

@Fabi44:

Fabri... gość stracił tyle razy piłkę w pre seazonie ile Ramsey w jednym meczu lub w połowie meczu...

Proszę Cię. Każdy z naszych graczy traci piłkę. Wartością staje się wtedy, czy później o nią zawalczy czy się podda. Ten młody kolo walczy i mi to wystarczy.

The088 komentarzy: 8011.08.2018, 07:46

A może właśnie ten młody dzik z nikąd powalczy na poważnie o pierwszy skład w tym sezonie i będzie kluczową postacią w drużynie?

Jak dla mnie scenariusz mocno prawdopodony.

Fabi44 komentarzy: 111410.08.2018, 23:49

Chłopak ma potencjał, ale dużo traci piłkę i takie Man City tego nie zmarnuje. Niech się na razie ogrywa wchodząc z ławki przy "pewnym wyniku".

kuzguwu komentarzy: 33310.08.2018, 23:39

Być może rośnie nam pociecha na lata, jeśli wszystko pójdzie po jego myśli to widać zadatki na niezłego zawodnika.

KapitanJack10 komentarzy: 64010.08.2018, 23:15

To trochę smutne, że tacy goście muszą ustępować starzyszm, niekoniecznie lepszym odpowiednikom. Bo powiedzmy sobie szczerze, w pre sezonie był bardziej aktywny niż Xhaka w całym poprzednim sezonie. Dlaczego miałby nie grać? Bo ma 19 lat? Bo nie kosztował 30mln? To krzywdzące, za Wengi to była codzienność. Może teraz coś się zmieni.
Nie chcę udawać profety, ale jeśli Guendonzi nie zagra kosztem Szwajcara z City to przewiduję 6 miejsce, bo będzie to znaczyć, że nic się tu nie zmieniło

Filiparsenal komentarzy: 52610.08.2018, 23:01

Chłopak bez kompleksów, większość piłek gra do przodu, ma pomysł na rozegranie akcji, szczerze to nie miałbym nic przeciwko gdyby grał od początku.

illpadrino komentarzy: 7637 newsów: 310.08.2018, 22:47

W sumie to chciałbym, żeby zagrał w pierwszym. Szanse na wygraną są nikłe, więc czy przegramy 1-0 czy 3-0 z nim w składzie to bez różnicy. Przynajmniej będę oglądać walkę i zaangażowanie.

n0thing komentarzy: 3611 newsów: 36210.08.2018, 22:15

@Redzik: może i coś stracił, ale był najlepszy na boisku.

Malina komentarzy: 76410.08.2018, 21:53

@sWinny: Baaardzo słuszna uwaga. Ten "chaka" miał być gościem od czarnej roboty a jest gościem dosłownie od niczego. Totalny brak rozumienia taktyki, szybkości, podejmowania decyzji, odbioru piłki. Nawet uderzenie z dystansu, które miało być jego mocną stroną, okazało się dziełem przypadku....dużo by wymieniać. Nie zapomnę, jakie kiedyś Song dawał piłki do RvP, czy podciągał drużynę do pressing'u. Ten facet (Xhaka) nie zrobił nawet 5% tego, co wspomniany Alex Song....

sWinny komentarzy: 56510.08.2018, 20:31

Ja mam tylko nadzieję że posadzi tego paralityka Xhake na ławce na większość o ile nie na cały sezon

Dominik11 komentarzy: 1361210.08.2018, 20:07

Nastawienie ok teraz czas na formę i może przyszła gwiazda. Powtarzam może.

sha komentarzy: 94 newsów: 110.08.2018, 20:01

Obiecujący, ale bez przesady. Z drugiej ligi francuskiej trafi do pierwszej 11, ale nie w Premier League, tylko w lidze Europy. To chłopak na przyszłość, nie na teraz.

Marcinafc93 komentarzy: 1675310.08.2018, 19:47

@Redzik: Ramsey też często tracił mnóstwo piłek i szły po nich kontry

fabregas1987 komentarzy: 1851910.08.2018, 19:41

Ma 19 lat, a wszedł do zespołu jak gwiazda. Emery chyba widzi w nim poważnego kandydata do pierwszego składu.

Redzik komentarzy: 11274 newsów: 2110.08.2018, 19:36

Lubię go ale on tracił piłki nawet w meczu z młodzikami z PSG. To co będzie w meczu Premier League z City?

mitmichael komentarzy: 4420210.08.2018, 19:32

Pokazal sie ze swietnej strony w przygotowaniach do sezonu. Wielu mlodych pilkarzy, ktorzy walcza o to by pojawic sie w 18stce meczowej Arsenalu nie doznaje tego zaszczytu a tu przychodzi Guendouzi i ma na to ogromna szanse. Musi sie jeszcze troche poprawic gre defensywna

mistiqueAFC komentarzy: 2440710.08.2018, 19:26

Trzymam kciuki ;)

Jacek1s komentarzy: 80710.08.2018, 19:08

Xhaka będzie grzać ławkę, a Guendouzi razem z Torreirą wyjdą w podstawowej 11

Miszhka komentarzy: 27610.08.2018, 19:03

Trzymam za niego kciuki, żeby mu się udało

darek250s komentarzy: 493610.08.2018, 18:46

Na bank wyjdzie. Nie widze innej opcji.

emelkan99 (redaktor) komentarzy: 1285 newsów: 3410.08.2018, 18:38

Czuję, że wyjdzie w pierwszym składzie na City

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Chelsea - Arsenal 18.08.2018 - godzina 18:30
? : ?
Arsenal - Man City 12.08.2018 - godzina 17:00
0 : 2
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool11003
2. Chelsea11003
3. Bournemouth11003
4. Crystal Palace11003
5. Man City11003
6. Watford11003
7. Man United11003
8. Tottenham11003
9. Everton10101
10. Wolves10101
11. Burnley10101
12. Southampton10101
13. Leicester10010
14. Newcastle10010
15. Arsenal10010
16. Brighton10010
17. Cardiff10010
18. Fulham10010
19. Huddersfield Town10010
20. West Ham10010
ZawodnikBramkiAsysty
Sadio Mané20
Richarlison20
Roberto Pereyra20
Callum Wilson11
Rúben Neves11
Daniel Sturridge10
Jamie Vardy10
Joselu10
Dele Alli10
Pedro10
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.6
Gracz sierpnia wybór redaktorów Stephan Lichtsteiner
Stephan Lichtsteiner
6.35
Gracz sierpnia wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna