Hiszpania wraca do gry, Irlandia wraca do domu

Hiszpania wraca do gry, Irlandia wraca do domu 14.06.2012, 23:09, Szymon Ortyl 93 komentarzy

Pierwszy mecz drugiej kolejki spotkań grupy C zapowiadane było w mediach jako pojedynek drużyny stricte ofensywnej jaką niewątpliwie jest Chorwacja, z zespołem skupionym raczej na bronieniu dostępu do własnej bramki. Niemniej jednak to Włosi rzucili od pierwszej minuty rzucili się do ataku i już po 5 minutach gry mogli prowadzić, jednak wspaniałą sytuację zmarnował Mario Balotelli. Swoich sił próbował również Marchisio, jednak zarówno uderzenie jak i dobitkę Włocha wybronił Stipe Pletikosa.

W 39. minucie spotkania Andrea Pirlo soczyście uderzył piłkę z rzutu wolnego, piłka poszybowała tuż przy słupku i wpadła do siatki bezradnego Pletikosy. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę spotkania, szansę na zdobycie bramki miał Cassano, jednak piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Chorwatów. W drugiej połowie W drugiej połowie, Włosi wierni swoim zwyczajom skupili się na obronie korzystnego rezultatu, co przez dłuższy czas okazywało się być skuteczną taktyką.

W 72. minucie, Ivan Strinic świetnie dośrodkował do Mario Mandzukica. Ten źle przyjął piłkę, jednak zdołał trafić w nią końcówką buta i z całej siły skierować w słupek bramki Buffona. Włoch był przy tym strzale bez szans, a piłka po odbiciu się od słupka wpadłą do bramki Azzurri. W końcówce spotkania obydwie drużyny miały szansę na zdobycie bramki, jednak za każdym razem jeden z zawodników zagrywał piłkę niedokładnie, co prowadziło do straty. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punków. Remis oznacza, iż zarówno Chorwatom jak i Hiszpanom (o ile Włosi nie wygrają różnicą 3-ech bramek) do wyjścia z grupy wystarczy remis w ostatnim spotkaniu.

WŁOCHY 1-1 CHORWACJA

Data: 14 czerwca 2012,

Miejsce: Stadion Miejski Poznań

Arbiter spotkania: Howard Webb

Drugie mecz był spotkaniem praktycznie bez historii. Hiszpanie zatakowali w pierwszej minucie i z chwilowymi przerwami przez cały mecz rozgrywali piłkę na połowie Irlandczyków. Aktualnych mistrzów Europy na prowadzenie wyprowadził już w 4. minucie Fernando Torres. Po bramce nastąpił okres dość brutalnej gry ze strony Irlandczyków, których jedyną taktyką było czekiwanie na Hiszpanów we własnym polu karnym i wykopywanie piłki w stronę Keane'a, który jednak nie miał szans w walce z Ramosem i Pique.

W 49. minucie, David Silva jednym zwodem położył trzech obrońców Irlandii i technicznym uderzeniem pokonał Givena. 20 minut później, Torres w sytuacji sam na sam z Givenem umieścił piłkę w siatce. Hiszpania prowadziła już 3-0. W 74. minucie na boisku pojawił się Cesc Fabregas, który już 10 minut później wpisał się na listę strzelców, pokonując Givena mocnym strzałem z ostrego kąta. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Hiszpania awansowała więc na fotel lidera grupy C a Irlandia straciła możliwość awansu do ćwierćfinału.

Gunnerowiec komentarzy: 85015.06.2012, 10:14

I moznaby rzec, iż Fabs się marnuje w Farsie. U nas był ostoją, podstawą w składzie, ale jak chciał tak miał.

Co do naszego wyjścia z grupy, to mogę zdradzić ze dwukrotnie śniła mi się wygrana Polski nad Czechami :) Mam nadzieję ze się sprawdzi..

mitmichael komentarzy: 4924315.06.2012, 09:09

I Miami doprowadzilo do remisu 1-1 :) Co do wczorajszych spotkan to było do przewidzenia, ze Włochom bedzie ciezko z Chorwatami a Hiszpanie rozwala Iralndie. Bardzo mi sie podobali (i pewnie nie tylko mi) kibice z Iralndii. Druzyna dostawała lojty a Oni i tak sie bawili na calego - az sie chciało sluchac tych spiewow na trybunach. Ciekawe co teraz pokaze Chorwacja z Hiszpanią.

hei007 komentarzy: 352815.06.2012, 08:31

Fabregas to przywalił ostatnią bramkę.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320715.06.2012, 07:39

Może po odejściu Redknappa, Vertonghen nie będzie chciał iść do Spursów :D Może jednak wybierze kierunek na Emirates.

Dzagoev to bardzo dobry gracz, ale nie sądze aby Wenger wydał za niego ok. 18mln, w sumie to chyba wolałbym Belhande.

LoveTheGunners komentarzy: 914015.06.2012, 07:23

Lizarazu teasing Wenger: "You signed Giroud, didn't you?" - he won't answer!

Rafi komentarzy: 128115.06.2012, 01:38

Mam nadzieje ze James znowu zostanie bez pierscienia;)A Thunder zycze jak najlepiej.Niech beda zawsze tuz za plecami Celtics;)

RvPersie komentarzy: 1145815.06.2012, 01:38

Tak samo nie używa nikt MIH czy MHA tylko MIA , skróty są od miejscowości a nie od całej nazwy. A teraz lece emandemandero.

RvPersie komentarzy: 1145815.06.2012, 01:36

bartek8@
Chodzi mi o to że używa się skrótu Oklahoma City OKC, na każdym meczu czy scoreboardzie.

Ja czekam na dni chwały mojego teamu - Denver Nuggets ;d a teraz lece Panowie, dża.

bartek8 komentarzy: 54315.06.2012, 01:36

a RvPersie skoro taki znawca jestes to powiedz co oznacza skrot OKC ? OCT to Oklahoma City Thunder. A OKC co to jest?

bartek8 komentarzy: 54315.06.2012, 01:33

tylko Oklahoma :) wrecz uwielbiam ta druzyne i wygra finał nie ma innej opcji :)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 215.06.2012, 01:21

Jak Wade sie nie weźmie za grę to Heat przegra finał. James sie poczuł do rzucania w kluczowym momencie i miał FG 0-3.

Już Dwayane mu pokazywał na końcu, kiedy LeBron od niego chciał piłkę że ma wyqrwiać - może wreszcie jakaś spina i Wade coś pokaże. Albo inaczej, obaj coś pokażą w jednym meczu i dostaną odpowiednie wsparcie od Battiera, Haslema, Bosha i Chalmersa.

RvPersie komentarzy: 1145815.06.2012, 01:18

Niestety OKC to jedyna drużyna której po prostu NIENAWIDZĘ a Miami to nie drużyna tylko zbieranina gwiazdek.. Wade lubie ale James eh.. 2 drużyny bez historii w finale.

Rafi komentarzy: 128115.06.2012, 01:16

RvPersie-no co ty nie jest taki zly ten final.Osobiscie jestem kibicem Celtics,ale OKC bardzo lubie bo podoba mi sie sposob budowania przez nich druzyny.Mlody sklad oraz mlody trener ktorzy wspolpracuja juz od 4 lat i to przynosi efekty.Durant pokaze w tej serii ze james mu moze buty czyscic.Jak dla mnie po dzisiejszym meczu na 80% bedzie 2:0 dla OKC.

RvPersie komentarzy: 1145815.06.2012, 00:55

swoją drogą ciekawe marcel@ co to OCT?
Ocet..?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.06.2012, 00:43

a tak apropo torresa to jeszcze 10 bram na turnieju i bedzie mial tyle bram ile zdobyl dla chelsea przez 1,5 sezonu hehehe

RvPersie komentarzy: 1145815.06.2012, 00:41

Akurat na ten finał nie warto wgl. stawiać.. najgorszy jaki się trafił w historii i będzie bardzo przewidywalny.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.06.2012, 00:23

16 czerwca chyba bedzie terminarz PL panowie...

maciekbe komentarzy: 1245815.06.2012, 00:22

@Rivaldo staruszek nie, ale zawodnik w pełni ukształtowany. Mówie, dla mnie młody jest Ox i Jack :P Ale luz, wiem co miałeś na myśli, tak tylko trolluje z nudów ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.06.2012, 00:19

a co stary ? cholera 24 lata i juz staruszek?

maciekbe komentarzy: 1245815.06.2012, 00:18

@rivaldo Benzema jest młody ? To OX jaki jest? :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.06.2012, 00:16

z mlodych pilkarzy to jeden z moich ulubiencow dennis93 ale w tym meczu naprawde cienko sorry zabraklo ruchu na szpicy

maciekbe komentarzy: 1245815.06.2012, 00:16

@rvparsen do Batmany Nolana miażdzą, najlepsze filmy traktujące o takiej tematyce (o "superbohaterach"), bezkonkurencyjne.
Ale seria animowane też jest fajna. Dobrze przedstawione są wszystkie postacie, ich motywy itp. Teksty Batmana mega sucharowe, ale fajna bajeczka ;)

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041315.06.2012, 00:15

eee tam, najpiękniejszy spektakl tego euro wystawili Irlandzcy kibice.

Qarol komentarzy: 1450215.06.2012, 00:13

Arshavin błyszczy - dobrze, że jeszcze go mamy.

dennis93 komentarzy: 107215.06.2012, 00:12

Qarol;

Jasne, ze tak. Plus gra aktorska Szajby i Mlodego jako cpuna.

rvparsen komentarzy: 204115.06.2012, 00:12

Ellen Page
A co do Incepcji, to film jest bardzo dobry, Nolana uważam za geniusza. Jednak najbardziej podobają mi się jego Batmany, z niecierpliwością czekam na 3 część.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34115.06.2012, 00:11

@azteco
Nono, dokładnie, paradokument :p Ale serial świetny.

berni33 komentarzy: 138915.06.2012, 00:11

nasri i fabregas błyszczą szkoda że już ich nie mamy :/

dennis93 komentarzy: 107215.06.2012, 00:10

RIVALDO700;

Benzema cieniutko? Spojrz na jego sposob ustawiania sie, wychodzenia do podan czy prostopadlych pilek. Byl genialny. Podobnie jak Nasri.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34115.06.2012, 00:09

@rvparsen
A proszę bardzo.
Ekipy nie oglądałem
Co do Trailer Park Boys - warto dodać że gra tu (jakoś w 2 sezonie) pewna młoda aktorka która tutaj jest jeszcze dzieckiem, ale kilka lat po tym serialu zagrała jedną z głównych ról w Incepcji :]

maciekbe komentarzy: 1245815.06.2012, 00:09

ja ostatnio zdobyłem z internetów 30 gb animowanego Batmana z lat 90' :D kończę pierwszy sezon :D

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 615.06.2012, 00:08

@bmwz5
Ja oglądałem wszystkie odcinki Trailer Park Boys i muszę powiedzieć że, serial fenomenalny, Polski lektor - miazga, gtaunek to chyba - paradokumentalny?

Qarol komentarzy: 1450215.06.2012, 00:08

@dennis93

- "Do zobaczenia wkrótce"
- "Ja nie chadzam do pedalskch klubów synu"

Mnie to rozbroiło ; d I wiele innych takich motywów.

Ogólnie serial jest GENIALNY - najlepszy chyba z polskich produkcji tego typu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.06.2012, 00:07

akurat benzema zagral cieniutko z anglia oddal te 2 strzaly ale ogolnie cieniutko za bardzo lata w pomocy niz w ataku

maciekbe komentarzy: 1245815.06.2012, 00:07

@bmw5 z tego co pamiętam, to na początku mnie nie przekonywał. Drugi sezon jest już mocny.

Dzięki za cynk o tym serialu.

Zapytam jeszcze raz, oglądał ktoś z Was Ekipę?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34115.06.2012, 00:04

@maciekbe
Za jakieś 20 minut będę miał 5 pierwszych odcinków 30 rock. Mam nadzieję że warto :P po prostu transfer na chomiku trzeba było jakoś wykorzystać bo dzisiaj mi 3 GB przychodzą ;]

maciekbe komentarzy: 1245815.06.2012, 00:04

też chciałbym, żeby zagrał Giroud, ale Benzyna ładnie męczył ostatnio Harta, jest w gazie i raczej on zagra od początku. BTW Giroud ma 192cm wzrostu?! Nie wygląda na tak wysokiego

dennis93 komentarzy: 107215.06.2012, 00:04

Qarol;

O tak, Fala zbrodni to jest cos. Legendarne ''Co Ty piepszysz Rafalskiego'' :D

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041315.06.2012, 00:04

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34115.06.2012, 00:02

@rvparsen
A na dodatek całość można obejrzeć na YT. W ogóle wszyscy aktorzy sprawiają tak wrażenie wziętych z ulicy/po znajomości. I przez to wydają się autentyczni :]
youtube.com/watch?v=ABK-ehebpQw
każdy odcinek jest w 3 partach, tutaj jest link do pierwszego odcinka pierwszego sezonu :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747415.06.2012, 00:01

ostatnio szwajcaria i austria nie wyszly z grupy a tu moze wyjda polacy i ukraincy sa szanse...

maciekbe komentarzy: 1245815.06.2012, 00:01

30 rock zgarnęło 6 złotych globów, 14 Emmy i dużo innych nagród w najróżniejszych kategoriach, także warto się zainteresować. Amerykański The Office też ładnie przykosił

veron komentarzy: 459215.06.2012, 00:00

tutaj widziałem duzo znawców NBA, Miami wygra dzisiaj z OCT??