Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield!

Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield! 21.12.2014, 17:58, Łukasz Wandzel 1998 komentarzy

Starcie Liverpoolu z Arsenalem można nazwać spotkaniem dwóch klasowych drużyn czy hitem kolejki. Każde wspomnienie o dzisiejszym meczu budziło nie tylko emocje, ale także wielkie oczekiwania. I słusznie, choć gra obu zespołów w pierwszej połowie rozczarowała, to jednak wszystko wynagrodziły zaskakujące bramki oraz emocjonująca końcówka meczu.

W pierwszych 45. minutach ogromną ilość czasu przy piłce znajdowali się gospodarze, lecz mieli problemy z wykorzystaniem swojego planu taktycznego. Z kolei Arsene Wenger może być zadowolony jedynie ze spokojnej gry w obronie swojego zespołu na początku spotkania, ponieważ Liverpool zdominował londyńczyków. Na ratunek intensywnej, ale nic nie wnoszącej grze z obu stron przyszły niespodziewane bramki. Druga część spotkania była z pewnością ciekawsza do oglądania. Arsenal i w tej połowie zaskoczył bramką oraz w konsekwencji prowadzeniem. Mimo świetnego występu Wojciecha Szczęsnego piłkarzom Arsenalu nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Składy obu ekip:

Liverpool: Jones - Toure (81.Lambert), Skrtel, Sakho - Lucas, Henderson, Markovic (74. Borini), Gerrard - Coutinho, Lallana, Sterling

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs (89. Campbell) - Flamini, Oxlade-Chamberlain, Cazorla - Alexis (90. Monreal), Giroud (82. Coquelin), Welbeck

Gospodarze na Anfield rozpoczęli bardzo intensywnie a po niecelnym strzale z rzutu wolnego przez Stevena Gerrarda The Reds kontynuowali narzucone tempo. Początek spotkania - mimo niegroźnych sytuacji - zdecydowanie należał do Liverpoolu.

Tymczasem z piłkarzy Arsenalu wyróżnił się tylko Mathieu Flamini otrzymując ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Kanonierzy przez pierwszy kwadrans zostali uwięzieni na własnej połowie.

Dopiero od 20. minuty Arsenal starał się przerywać swobodną wymianę podań gospodarzy, ale po chwili wrócił do spoglądania na graczy Liverpoolu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

W 34. minucie The Reds w końcu doczekali się szansy na gola. W pobliżu szesnastki Szczęsnego Markovic doszedł do piłki po nieudanym zgraniu głową przez Welbecka, lecz świetnie ustawiony Wojtek zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. 4 minuty później ten sam Markovic dostał podanie na jego lewą - wolną - stronę boiska, ale strzał Serba poszybował nad bramką.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy wylecieć z boiska mógł...Flamini. Francuz nie przepisowo powstrzymał Lallanę, co mogło skończyć się drugą żółtą kartką, lecz sędzia okazał się litościwy.

44. minuta przyniosła skutek taktyce Liverpoolu. Złe zgranie piłki przez Girouda wykorzystał Henderson podając do znajdującego się na linii szesnastego metra Coutinho, który umieścił futbolówkę w siatce, 1-0!

Dwie minuty - tyle wystarczyło, by wyrównać! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wędrujące po głowach Kanonierów nareszcie na gola zamienił Debuchy, 1-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Początek drugiej wydawał się być lustrzanym odbiciem swojego poprzednika. Zauważalna była aktywność ze strony gospodarzy, choć gracze w żółtych koszulkach w końcu istnieli na Anfield.

Głowa Skrtela mocno ucierpiała, co wymagało opatrzenia przez lekarza. Po zauważalnej przerwie w grze twardy Słowak powrócił na boisko z bandażem dookoła czoła.

W 60. minucie dziurę w obronie Arsenalu nieudanym strzałem wykorzystać próbował Lucas Leiva. Po chwili do oblężonego przez dwóch obrońców Sterlinga wybiegł Szczęsny, lecz utalentowany reprezentant Anglii zdołał go minąć. Piłka została dograna w pole karne, ale mimo prawie pustej bramki Gerrard posłał piłkę głową ponad poprzeczkę.

64. minuta daje prowadzenie...Arsenalowi! Giroud dostał idealną piłkę na szesnasty metr i zdecydował się dograć do boku, gdzie był Cazorla. Filigranowy Hiszpan zdołał odegrać futbolówkę do Francuza, który się nie pomylił! 1-2!

Kanonierzy spowodowali, że The Reds jeszcze żywiej chcieli zagrozić bramce Szczęsnego. Arsenal również nie odpuszczał i piłka ciągle wędrowała w obie strony.

W 74. minucie Brendan Rogers zdecydował się na zmianę. Ściągając z boiska Markovica postawił na Boriniego. Minutę później gorąco pod bramką Kanonierów zrobiło się za sprawą Lucasa, który po raz kolejny strzelił z okolicy pola karnego, jednak po raz kolejny niecelnie.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kolo Toure został zmieniony za Lamberta, a po chwili Girouda zastąpił Coquelin. Te zmiany określiły usposobienie obu ekip na końcówkę tego spotkania.

W 87. minucie przed utratą gola uchronił swój zespół Wojciech Szczęsny. Polak wybronił potężne uderzenie głową Boriniego po dośrodkowaniu Sterlina. Dwie minuty później Włoch otrzymał żółty kartonik, a chwilę później Michael Oliver dał ujście jego frustracji wyrzucając go z boiska.

Sędzia podjął decyzję o doliczeniu 9. minut do regulaminowego czasu gry. Arsenal walczył o wynik mimo przewagi jednego zawodnika.

97. minuta dała remis Liverpoolowi. Fenomenalnie do piłki zagranej z rzutu rożnego wyskoczył Skrtel i potężnie uderzył wcześniej poturbowaną głową w dolny róg bramki nie dając szans Szczęsnemu, 2-2!

Chwilę później sędzia Michael Oliver zakończył mecz.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gunner48 komentarzy: 792923.12.2014, 21:57

@michalm
Moim zdaniem również tłuste lata Wengera minęły. Czas zaryzykować i posadzić na to stanowisko jakieś dobrze przemyślane nazwisko.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.12.2014, 21:56

Dancer

Takie analizy to super rzeczy, dzięki ;)

michalm1 komentarzy: 702023.12.2014, 21:56

Maciar
tak powinno byc wlasnie. Aczkolwiek co do tego pomocnika to bym byl sklonny nawet poczekac do konca sezonu i wyrwac Kondogbie.

Maciar komentarzy: 69323.12.2014, 21:54

A jakby było tak: w zimie kupujemy Morgana i Reda. W lecie Sokratisa albo Howedesa i Cavaniego. I liga nasza!!!

michalm1 komentarzy: 702023.12.2014, 21:52

gunner48
Tak masz na kazdej stronce, to sa tzw kibice sukcesu dzis ktos jest genialny za 3 dni trzeba sie go pozbyc. Ja zawsze mam swoje zdanie niezaleznie od tego czy mecz przegrany czy wygrany czy ktos jak zagra. Dla mnie Wenger powinien juz sobie odpuscic, nawet jak by zdobyl mistrza w tym sezonie zdania nie zmienie.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40023.12.2014, 21:52

A według mnie największe braki mamy na pozycji managera -> zachęcam do przeczytania ostatniej analizy na stronie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.12.2014, 21:51

Ponoć Wenger nie boi się rozbić skarbonki na transfery.

darek250s komentarzy: 10248 newsów: 523.12.2014, 21:50

Po co nam napastnik? Zdecydowane problemy mamy w pomocy( defensywny pomocnik) i w obronie. A i problemem sa kontuzje. Tutaj nowi zawodnicy nie pomoga póki prześladować nas beda kontuzje.

Koroniarz komentarzy: 999123.12.2014, 21:50

danielosik

Juz sobie wyobrazam jak Wenger rezygnuje z DM'a, zeby kupic Cavaniego. To jest bardzo realne

Maciar komentarzy: 69323.12.2014, 21:49

DawidAL
Cavani to lis pola kaenego czyli ktoś kogo nam potrzeba na atak

Gunner48 komentarzy: 792923.12.2014, 21:49

michalm
Przyznać trzeba, że część tutejszych użytkowników nie posiada za grosz szacunku dla innych klubów, kibiców. Po jednym dobrym meczu większość popada w hurraoptymizm, zaś po porażce zwalniają Wengera i mieszają Arsenal z błotem. Tak nie zachowują się KIBICE ;)

michalm1 komentarzy: 702023.12.2014, 21:49

karmel567
jesli nie masz normalnych zrodel to nie podawaj takich informacji bo wprowadzasz w blad ludzi i jednoczesnie klamiesz...

Paniu76 komentarzy: 1246423.12.2014, 21:47

Co tacy jak Dawidos88 mają w głowach... to jest niepojęte.

Jakieś haxy?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2014, 21:47

Czy ten chlopiec jest dziwnie owłosiony na twarzy czy mi sie tylko wydaje?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.12.2014, 21:46

Maciar

Może i gwiazda, ale jak dla mnie chłop jest strasznie przereklamowany...

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.12.2014, 21:46

Brać Cavaniego! Pasowałby do nas.

karmel567
własnie to przeglądałem przed chwilą i powiem szczerze, że się uśmiałem ... hahah

Koroniarz komentarzy: 999123.12.2014, 21:46

Bez sensu transfer Cecha, koles nie jest nam potrzebny, no chyba jako 2/3 bramkarz od nowego sezonu, bo pewnie Martinez odejdzie.

A o Cavanim to juz od kilku tygodni chodza takie sluchy, ze on chce odejsc i to do nas :)

karmel567 komentarzy: 346623.12.2014, 21:45

danielosik

Na WP, piszą, że Manchester United chce kupić Garetha Bale'a za 153 mln euro...

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.12.2014, 21:44

danielosik

Czekamy na nich :D.

Maciar komentarzy: 69323.12.2014, 21:43

ANGLIA W końcu prawdziwy napastnik na The Emirates? Jak poinformował "Daily Mirror", Arsenal dostał zielone światło na próby transferu Edinsona Cavaniego. Urugwajczyk jest podobno zainteresowany przenosinami do Anglii, a trener PSG, Laurent Blanc, udzielił już podobno zgody na transfer wart około 63 milionów euro

No kolejna gwiazda u nas. Sporo ich jakoś Cech, Alexis, Özil, Cavani.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.12.2014, 21:42

DawidAL
a wp coś o tym pisało? jeśli tak to już będzie na 100% pewne.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.12.2014, 21:41

Teraz to tylko czekamy na potwierdzenie tej informacji przez Przegląd Sportowy.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30923.12.2014, 21:40

84cantona7
Chodziło mi o to, że Arsenal zostanie mistrzem :)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.12.2014, 21:38

Onet pisze, że Cech u nas?

WELCOME!!!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.12.2014, 21:37

Przydałby się nam taki obrońca jak Tony Adams. Nie dość, że genialny obrońca to jeszcze kanonier z krwi i kości.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.12.2014, 21:37

ONET: Petr Cech od stycznia będzie rywalizował z Wojciechem Szczęsnym o miejsce w podstawowym składzie Kanonierów!

Onet ma dużą wiarygodność, więc można powiedzieć: Cech, Welcome!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.12.2014, 21:33

Gryzek
Łza w oku.

12MARCIN05 komentarzy: 68123.12.2014, 21:32

dowidos
Jedno pytanie, po co śledzisz tą stronę? Jednego nie mogę pojąć, po kiego kija ludzie wchodzą tu na stronę i piszą jacy to ludzie na owej stronie są żałośni...

michalm1 komentarzy: 702023.12.2014, 21:30

gunner48
nie ma racji...

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698223.12.2014, 21:28

dawidos88
Takim zachowaniem pokazałeś na jakim jesteście poziomie w tej wasze krainie smerfów. Jeszcze masz czelność wchodzić na tę stronę i nas obrażać oj nie ładnie, nie ładnie. Jakby nie kasa od wujka z rosji to dalej byście byli takim nędznym klubem bez historii i tradycji. Ja już kończę, nie pozdrawiam. Aha i zapamiętaj ... Londyn zawsze czerwony ! COYG !

pelek
Tak skopiowalem to ze swojego starego posta, jak nie wierzysz to po prostu przejrzyj. A obecne staty latwo policzylem gdyz mialem wczesniej obliczone z dnia 1.12.2014 jak juz wspomnialem. Pozniej tylko policzylem bramki i asysty dzieki pomocy soccerway.com
Wysilek daremny nie jest niech kazdy kto tu wejdzie lub wchodzi codziennie wie ze miedzy tymi dwoma gosciami jest przepasc po prostu. Juz nie bede nic pisac o tym gdzie gra obecnie jeden i drugi... pozdrawiam

pelek komentarzy: 214623.12.2014, 21:03

michalm1
mam nadzieję że to skopiowałeś skądś, bo jeśli liczyłeś i wypisywałeś sam tylko żeby odpowiedzieć na oczywistego trolla który jest oczywisty to daremny wysiłek Twój.

84cantona7 komentarzy: 15523.12.2014, 20:59

Came4Fame nie trzeba czekać kilkunastu, wystarczy kilka i City ich przeskoczy po nowym roku.

zrodlo whoscored.com
"sanchez to napadzior a hazard pomocnik"
Pieknie !!
Sanchez w Barcelonie wszystkie wystepy po prawej stronie jako ofensywny pomocnik.
Teraz rok kalendarzowy bo wspomniales o Zlotej Pilce :
Alexis 31 goli i 23 asysty.
Hazard 16 goli ( z czego 7 z karnego) i 10 asyst.