Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield!

Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield! 21.12.2014, 17:58, Łukasz Wandzel 1998 komentarzy

Starcie Liverpoolu z Arsenalem można nazwać spotkaniem dwóch klasowych drużyn czy hitem kolejki. Każde wspomnienie o dzisiejszym meczu budziło nie tylko emocje, ale także wielkie oczekiwania. I słusznie, choć gra obu zespołów w pierwszej połowie rozczarowała, to jednak wszystko wynagrodziły zaskakujące bramki oraz emocjonująca końcówka meczu.

W pierwszych 45. minutach ogromną ilość czasu przy piłce znajdowali się gospodarze, lecz mieli problemy z wykorzystaniem swojego planu taktycznego. Z kolei Arsene Wenger może być zadowolony jedynie ze spokojnej gry w obronie swojego zespołu na początku spotkania, ponieważ Liverpool zdominował londyńczyków. Na ratunek intensywnej, ale nic nie wnoszącej grze z obu stron przyszły niespodziewane bramki. Druga część spotkania była z pewnością ciekawsza do oglądania. Arsenal i w tej połowie zaskoczył bramką oraz w konsekwencji prowadzeniem. Mimo świetnego występu Wojciecha Szczęsnego piłkarzom Arsenalu nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Składy obu ekip:

Liverpool: Jones - Toure (81.Lambert), Skrtel, Sakho - Lucas, Henderson, Markovic (74. Borini), Gerrard - Coutinho, Lallana, Sterling

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs (89. Campbell) - Flamini, Oxlade-Chamberlain, Cazorla - Alexis (90. Monreal), Giroud (82. Coquelin), Welbeck

Gospodarze na Anfield rozpoczęli bardzo intensywnie a po niecelnym strzale z rzutu wolnego przez Stevena Gerrarda The Reds kontynuowali narzucone tempo. Początek spotkania - mimo niegroźnych sytuacji - zdecydowanie należał do Liverpoolu.

Tymczasem z piłkarzy Arsenalu wyróżnił się tylko Mathieu Flamini otrzymując ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Kanonierzy przez pierwszy kwadrans zostali uwięzieni na własnej połowie.

Dopiero od 20. minuty Arsenal starał się przerywać swobodną wymianę podań gospodarzy, ale po chwili wrócił do spoglądania na graczy Liverpoolu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

W 34. minucie The Reds w końcu doczekali się szansy na gola. W pobliżu szesnastki Szczęsnego Markovic doszedł do piłki po nieudanym zgraniu głową przez Welbecka, lecz świetnie ustawiony Wojtek zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. 4 minuty później ten sam Markovic dostał podanie na jego lewą - wolną - stronę boiska, ale strzał Serba poszybował nad bramką.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy wylecieć z boiska mógł...Flamini. Francuz nie przepisowo powstrzymał Lallanę, co mogło skończyć się drugą żółtą kartką, lecz sędzia okazał się litościwy.

44. minuta przyniosła skutek taktyce Liverpoolu. Złe zgranie piłki przez Girouda wykorzystał Henderson podając do znajdującego się na linii szesnastego metra Coutinho, który umieścił futbolówkę w siatce, 1-0!

Dwie minuty - tyle wystarczyło, by wyrównać! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wędrujące po głowach Kanonierów nareszcie na gola zamienił Debuchy, 1-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Początek drugiej wydawał się być lustrzanym odbiciem swojego poprzednika. Zauważalna była aktywność ze strony gospodarzy, choć gracze w żółtych koszulkach w końcu istnieli na Anfield.

Głowa Skrtela mocno ucierpiała, co wymagało opatrzenia przez lekarza. Po zauważalnej przerwie w grze twardy Słowak powrócił na boisko z bandażem dookoła czoła.

W 60. minucie dziurę w obronie Arsenalu nieudanym strzałem wykorzystać próbował Lucas Leiva. Po chwili do oblężonego przez dwóch obrońców Sterlinga wybiegł Szczęsny, lecz utalentowany reprezentant Anglii zdołał go minąć. Piłka została dograna w pole karne, ale mimo prawie pustej bramki Gerrard posłał piłkę głową ponad poprzeczkę.

64. minuta daje prowadzenie...Arsenalowi! Giroud dostał idealną piłkę na szesnasty metr i zdecydował się dograć do boku, gdzie był Cazorla. Filigranowy Hiszpan zdołał odegrać futbolówkę do Francuza, który się nie pomylił! 1-2!

Kanonierzy spowodowali, że The Reds jeszcze żywiej chcieli zagrozić bramce Szczęsnego. Arsenal również nie odpuszczał i piłka ciągle wędrowała w obie strony.

W 74. minucie Brendan Rogers zdecydował się na zmianę. Ściągając z boiska Markovica postawił na Boriniego. Minutę później gorąco pod bramką Kanonierów zrobiło się za sprawą Lucasa, który po raz kolejny strzelił z okolicy pola karnego, jednak po raz kolejny niecelnie.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kolo Toure został zmieniony za Lamberta, a po chwili Girouda zastąpił Coquelin. Te zmiany określiły usposobienie obu ekip na końcówkę tego spotkania.

W 87. minucie przed utratą gola uchronił swój zespół Wojciech Szczęsny. Polak wybronił potężne uderzenie głową Boriniego po dośrodkowaniu Sterlina. Dwie minuty później Włoch otrzymał żółty kartonik, a chwilę później Michael Oliver dał ujście jego frustracji wyrzucając go z boiska.

Sędzia podjął decyzję o doliczeniu 9. minut do regulaminowego czasu gry. Arsenal walczył o wynik mimo przewagi jednego zawodnika.

97. minuta dała remis Liverpoolowi. Fenomenalnie do piłki zagranej z rzutu rożnego wyskoczył Skrtel i potężnie uderzył wcześniej poturbowaną głową w dolny róg bramki nie dając szans Szczęsnemu, 2-2!

Chwilę później sędzia Michael Oliver zakończył mecz.

TomHen1990 komentarzy: 67323.12.2014, 15:57

Rivaldo serio taka rozpiska? Nie pokazuja derbow whu-AFC w niedziele? Czy kiedy graja?

marz2 komentarzy: 521923.12.2014, 15:52

oo twaro i nahorny skomentują

Premier komentarzy: 5323.12.2014, 15:47

26.12.2014 United gra z Newcastle nie z sunderlandem.

@Kondziu
Ja mam drukarkę HP i raz (ostatnio jak wymieniałem tusz), miałem podobny problem. Drukarka nie widziała nowego tuszu, za to nie miała problemu ze starym. Wystarczyło pójść do sklepu i wymienić (na miejscu sprawdzili, okazało się że jakaś wadliwa partia była czy coś), nowy tusz już widziało bez problemu. Może sprawdź w podobny sposób, jeżeli masz jakiś stary, nawet jeżeli jest pusty.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40023.12.2014, 15:40

mrsomebody

"Godzina jeszcze nie jest znana, więc zarezerwujcie sobie cały dzień." - z komentarzy

mrsomebody komentarzy: 602123.12.2014, 15:37

Dancer
Ma robić impreze o 15 czy 16?

Kondziu10 komentarzy: 89123.12.2014, 15:36

@bmwz5

Epson stylus sx510w

Albo mam zepsuty czytnik, albo muszę wymienić jeszcze niebieski tusz, ale jeśli coś wiesz na ten temat to napisz na pw, na pewno się przyda ;)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.12.2014, 15:34

rowniez Wesolych zycze, ale jutro i tak praca, wiec jeszcze zdaze zyczyc nie raz ;]

*sprawami

fabregaz już udziela wywiadów, gdzie chciałby m.in. zagrać znów z messim i to w chelsea. Fabregas to taki drugi sol campbell tylko w przeciwną stronę. Sol jest kojarzony głównie z nami i sukcesami z Arsenalem - mało kto pamięta, że to były gracz kuraków, zanim do nas dołączył. Nikt z kibiców spurs nie sympatyzuje z Solem. Fabregas będzie prawdopodobnie legędą chelsea i to z chelsea będzie utożsamiany jako gwiazdor.

Nie jestem na bieżąco ze spraami pomnika Fabregasa na ES ale oby ten pomnik/plakat znikneły jak najszybciej.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2014, 15:22

Rozpiska

Piatek 26.12
13 40 | Canal+Sport | Chelsea - West Ham United (T.Smokowski - P.Rudzki)
15:55 | Canal+Sport | Manchester United - Sunderland (M.Rosłoń - P.Rudzki)
18:25 | Canal+Sport | Arsenal - QPR (A.Twarowski - R.Nahorny)

Niedziela, 28.12:
12:55 | Canal+Sport | Tottenham - Manchester United (A.Twarowski - R.Nahorny)
15:00 | Canal+Sport | Southampton – Chelsea (Ż.Żyżyński - R.Nahorny)
17:10 | Canal+Sport | Newcastle - Everton (M.Rosłoń - P.Rudzki)

Poniedziałek, 29.12:
20:55 | Canal+Sport | Liverpool - Swansea City (P.Pełka - R.Nahorny)

Alonso komentarzy: 1282423.12.2014, 15:09

theguardian.com/football/ng-interactive/2014/dec/21/the-top-100-footballers-2014-interactive

Kyrtap
Do twojej 10 brakuje chyba tylko Lahma bo go na liście nie ma.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2014, 15:07

Swansea juz dziala jak Bvb

Swansea City have signed Benfica striker Nelson Oliveira on loan until the end of the season.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2014, 15:04

NBW

z tego co wiem to obecnie nikt.

Pamietam jak na orange lecialo UFC to bylo fajne.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2014, 15:00

bartnicki na tt pisze, ze juz pytal o robote w sportklubie i eurosporcie , ale go nie chcieli.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52423.12.2014, 14:58

RIVALDO700
Mnie właśnie to ciekawi bo w 1. lidze gra Widzew. Jeszcze.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34123.12.2014, 14:58

frequency.com/video/forget-mistletoe-lads-bristol-rovers-lee/211823045
Hahaha, widzieliście? :p

DavidSilva21 komentarzy: 337923.12.2014, 14:55

Szkoda, jeszcze kilka miesięcy pisali że zamknięcie francuskiej orange sport nie będzie miało wpływu na polską stację, a tu widzę jednak że się rozpada OS.

TakKrzysiu komentarzy: 893623.12.2014, 14:55

Ale sie teraz dzieje na drogach. Same karetki i korki bez końca. Ja nie wiem jak ten Mikołaj dojedzie.

royal87 komentarzy: 142423.12.2014, 14:54

neymar na 4 miejscu porażka ja bym go w 10 nie zliczył

tomonito komentarzy: 50123.12.2014, 14:52

Smutne ale prawdziwe :(

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2014, 14:52

simple

szczerze nie interesuje mnie polska 1 liga, ale fakt, ze to ciekawe ptanie.

Szkoda tego orange bo to byl najlepszy publicystyczny sportowy kanał w Polsce.

royal87 komentarzy: 142423.12.2014, 14:52

w pierwszej 50tce jest tylko sanchez

Kondziu10 komentarzy: 89123.12.2014, 14:51

Nie mogę wymienić tuszu w drukarce, wkładam kardridz tak jak kazdy inny i drukarka go nie moze 'rozpoznac', jakies rady? wujek google nie pomogl.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52423.12.2014, 14:48

Tylko co teraz z pierwsza ligą? Bo chyba wciąż mają kontrakt na pokazywanie jej.

royal87 komentarzy: 142423.12.2014, 14:47

ich komentatorzy piłkarscy to bardzo niski poziom. w zeszłym roku transmitowali fa cup i poziom ich a canal+ to niebo a ziemia

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 123.12.2014, 14:47

Widzieliście listę 100 najlepszych piłkarzy według Guardiana? Zastanawia mnie kto będzie w czołowej 10, bo ja znajduję tylko 9 nazwisk. Poza tym są tam ciekawe pozycje jak np. 65.

Moje nazwiska do top 10 (kolejność przypadkowa)