Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield!

Hit kolejki zakończony remisem! 2-2 na Anfield! 21.12.2014, 17:58, Łukasz Wandzel 1998 komentarzy

Starcie Liverpoolu z Arsenalem można nazwać spotkaniem dwóch klasowych drużyn czy hitem kolejki. Każde wspomnienie o dzisiejszym meczu budziło nie tylko emocje, ale także wielkie oczekiwania. I słusznie, choć gra obu zespołów w pierwszej połowie rozczarowała, to jednak wszystko wynagrodziły zaskakujące bramki oraz emocjonująca końcówka meczu.

W pierwszych 45. minutach ogromną ilość czasu przy piłce znajdowali się gospodarze, lecz mieli problemy z wykorzystaniem swojego planu taktycznego. Z kolei Arsene Wenger może być zadowolony jedynie ze spokojnej gry w obronie swojego zespołu na początku spotkania, ponieważ Liverpool zdominował londyńczyków. Na ratunek intensywnej, ale nic nie wnoszącej grze z obu stron przyszły niespodziewane bramki. Druga część spotkania była z pewnością ciekawsza do oglądania. Arsenal i w tej połowie zaskoczył bramką oraz w konsekwencji prowadzeniem. Mimo świetnego występu Wojciecha Szczęsnego piłkarzom Arsenalu nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca.

Składy obu ekip:

Liverpool: Jones - Toure (81.Lambert), Skrtel, Sakho - Lucas, Henderson, Markovic (74. Borini), Gerrard - Coutinho, Lallana, Sterling

Arsenal: Szczesny - Debuchy, Mertesacker, Chambers, Gibbs (89. Campbell) - Flamini, Oxlade-Chamberlain, Cazorla - Alexis (90. Monreal), Giroud (82. Coquelin), Welbeck

Gospodarze na Anfield rozpoczęli bardzo intensywnie a po niecelnym strzale z rzutu wolnego przez Stevena Gerrarda The Reds kontynuowali narzucone tempo. Początek spotkania - mimo niegroźnych sytuacji - zdecydowanie należał do Liverpoolu.

Tymczasem z piłkarzy Arsenalu wyróżnił się tylko Mathieu Flamini otrzymując ostrzeżenie w postaci żółtej kartki. Kanonierzy przez pierwszy kwadrans zostali uwięzieni na własnej połowie.

Dopiero od 20. minuty Arsenal starał się przerywać swobodną wymianę podań gospodarzy, ale po chwili wrócił do spoglądania na graczy Liverpoolu, którzy posiadając piłkę przez większość czasu gry nie zdołali stworzyć realnego zagrożenia.

W 34. minucie The Reds w końcu doczekali się szansy na gola. W pobliżu szesnastki Szczęsnego Markovic doszedł do piłki po nieudanym zgraniu głową przez Welbecka, lecz świetnie ustawiony Wojtek zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. 4 minuty później ten sam Markovic dostał podanie na jego lewą - wolną - stronę boiska, ale strzał Serba poszybował nad bramką.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy wylecieć z boiska mógł...Flamini. Francuz nie przepisowo powstrzymał Lallanę, co mogło skończyć się drugą żółtą kartką, lecz sędzia okazał się litościwy.

44. minuta przyniosła skutek taktyce Liverpoolu. Złe zgranie piłki przez Girouda wykorzystał Henderson podając do znajdującego się na linii szesnastego metra Coutinho, który umieścił futbolówkę w siatce, 1-0!

Dwie minuty - tyle wystarczyło, by wyrównać! Dośrodkowanie z rzutu wolnego wędrujące po głowach Kanonierów nareszcie na gola zamienił Debuchy, 1-1!

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Początek drugiej wydawał się być lustrzanym odbiciem swojego poprzednika. Zauważalna była aktywność ze strony gospodarzy, choć gracze w żółtych koszulkach w końcu istnieli na Anfield.

Głowa Skrtela mocno ucierpiała, co wymagało opatrzenia przez lekarza. Po zauważalnej przerwie w grze twardy Słowak powrócił na boisko z bandażem dookoła czoła.

W 60. minucie dziurę w obronie Arsenalu nieudanym strzałem wykorzystać próbował Lucas Leiva. Po chwili do oblężonego przez dwóch obrońców Sterlinga wybiegł Szczęsny, lecz utalentowany reprezentant Anglii zdołał go minąć. Piłka została dograna w pole karne, ale mimo prawie pustej bramki Gerrard posłał piłkę głową ponad poprzeczkę.

64. minuta daje prowadzenie...Arsenalowi! Giroud dostał idealną piłkę na szesnasty metr i zdecydował się dograć do boku, gdzie był Cazorla. Filigranowy Hiszpan zdołał odegrać futbolówkę do Francuza, który się nie pomylił! 1-2!

Kanonierzy spowodowali, że The Reds jeszcze żywiej chcieli zagrozić bramce Szczęsnego. Arsenal również nie odpuszczał i piłka ciągle wędrowała w obie strony.

W 74. minucie Brendan Rogers zdecydował się na zmianę. Ściągając z boiska Markovica postawił na Boriniego. Minutę później gorąco pod bramką Kanonierów zrobiło się za sprawą Lucasa, który po raz kolejny strzelił z okolicy pola karnego, jednak po raz kolejny niecelnie.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kolo Toure został zmieniony za Lamberta, a po chwili Girouda zastąpił Coquelin. Te zmiany określiły usposobienie obu ekip na końcówkę tego spotkania.

W 87. minucie przed utratą gola uchronił swój zespół Wojciech Szczęsny. Polak wybronił potężne uderzenie głową Boriniego po dośrodkowaniu Sterlina. Dwie minuty później Włoch otrzymał żółty kartonik, a chwilę później Michael Oliver dał ujście jego frustracji wyrzucając go z boiska.

Sędzia podjął decyzję o doliczeniu 9. minut do regulaminowego czasu gry. Arsenal walczył o wynik mimo przewagi jednego zawodnika.

97. minuta dała remis Liverpoolowi. Fenomenalnie do piłki zagranej z rzutu rożnego wyskoczył Skrtel i potężnie uderzył wcześniej poturbowaną głową w dolny róg bramki nie dając szans Szczęsnemu, 2-2!

Chwilę później sędzia Michael Oliver zakończył mecz.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Piotrek95 komentarzy: 962023.12.2014, 13:49

Lays@ TonyAdams to był gość, kanonier od początku do końca przez chyba 22 lata

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 13:48

Troche wstyd, że Mikel, który ciągle grzeje ławke w CFC od paru lat jest i tak lepszy i to o pare klas lepszy od Flama i Artety. Takiego przecinaka u nas bym chciał

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 13:44

Armatki
25 min ·
Arsenal poinformował, że David Ospina, Tomas Rosicky oraz Yaya Sanogo powracają do składu po kontuzjach! Od niedzieli dostępni będą także Laurent Koscielny i Hector Bellerin!

pawlo1k komentarzy: 99323.12.2014, 13:41

Czyli chyba z tym Bielikiem to nie plotki.. Śmiesznie brzmi "Trener Wenger" ;D

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 13:40

W Arsenalu brakuje jakiś pozytywnych bodzców.

Wenger jest wypalony i to widać. Jak patrze na Wengera to mam przed oczami takiego staruszka, który jest już powoli po drugiej stronie życia.

Wenger zdecydowanie zagubił się w swojej filozofii. Chciał grać ''piękną piłkę '' pościagał więc i rozwinął wielu graczy świetnych technicznie, ale gdzie ten balans o którym zawsze wspomina? Gdzie są silni gracze, nie tylko FIZYCZNIe, ale również PSYCHICZNIE. Kiedyś mieliśmy Vieire, Henry'ego, Campbella, Adamsa... same świetne osobowości. Rywale się nas bali, a teraz? Kim mamy straszyć? Welbeckiem? Giroud? Mertesackerem? A może Flaminim?

Niby wydajemy kupe hajsu, ale w zawodników często nie potrzebnych.

Wenger szkodzi sam sobie i kibicom. Jak patrze na ruchy bossa to mam wrażenie, że chce on osiągnąć coś robiąc zupełnie odwrotnie niż mu inni uświadamiają. Chce być jak Ajax, który wygrał kiedyś LM nie mając wcale bogactwa? Te czasy już dawno minęły.

Kolejna rzecz to martwi mnie to, ze Wenger chce opierać swój zespół tylko na Anglikach. Sory, ale moim zdaniem angielska piłka jest przeciętna. Anglia ma dobrych piłkarzy, ale jako kolektyw są daleko daleko w tyle za takimi nacjami jak Francja, Niemcy, Hiszpania, a nawet Holandia i znalazłoby się jeszcze wiele narodowości.

Brakuje mi w naszym zespole balansu.

City ma Toure, Fernando. Chelsea ma Maticia, Mikela, United ostatnio się wyrabia i ma tego Fellainiego, czy Carricka, a my? Flaminiego i Artete. Z całym szacunkiem, ale nie wiem o czym Wenger myślał robiąc z Artety def. pomocnika i ściągając Flaminiego.

Gra w piłkę zaczyna się od samej obrony, a gdy ma się taką obronę jak my to po prostu nie da się nic osiągnąć.

Ubolewam jak nigdy, bo w tym sezonie gramy najgorzej od paru lat, a nasza sytuacja pod względem składu, transferów i finansów jest NAJLEPSZA. Wniosek? Wenger out.

Niesamowite jest to jak tracimy punkty, jak średniak BPL.

W meczach z czołówką dalej dostajemy po dupie, ew remisujemy. Nawet z tymi średniakami, których cisneliśmy to teraz przegrywamy.

Śmieję się zawsze z United jakiego to oni farta mają, czy Liverpoolu, a także innych zespołów, ale patrząc na to z drugiej strony. Szczęście trzeba mieć. To nie przypadek, że Arsenal jest jednym z najbardziej frajerskich zespołów w Europie.

Świadczy o tym nawet ostatni mecz... CFC 2-1 dowiozło, Basel nie dało sobie wbić gola, a Arsenal w przewadze stracił gola w 8 minucie doliczonego czasu gry. Wstyd mi.

Nasza ofensywę bym nie wzmacniał, ew 1 gracz, bo odejdzie Podol i może Campbell. Mam nadzieję, że zostanie Cazorla...

Trzeba skupić się na defensywie.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370023.12.2014, 13:38

Dobrze, że to piszesz. Nikt by nie zgadł, że jesteś kibicem Chelsea ;/

Kysio2607 komentarzy: 1336023.12.2014, 13:34

polsatsport.pl/Wiadomosc/bi/Bielik-Trener-Wenger-Odpowiedzial-Na-Wszystkie-Moje-Pytania/index.html

Wenga już szykuje nam DMFa na wiosne :D

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 13:30

To jest proste :P Ja szczerze mówiac to bardzo chciałem Fabsa, nawet po to by nie wzmacniac CFC i miałem lekki żal do Wengera, no może nawet nie lekki.

Wiadomo, ze u nas są same kontuzje, więc mieć gracza więcej czy nie to wiecie.

Aczkolwiek wtedy nie byłoby Sancheza...

OnceBlue_ForeverBlue komentarzy: 45623.12.2014, 13:29

Nie ukrywam jestem kibicem Chelsea i jako kibic " The Blues " chcę, żeby jak najdłużej trenował Was Wenger, bo ten koleś nie nadaje się już na trenera takiego wielkiego klubu ;d

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 13:29

Wam tak łatwo mówić, ale pamiętajcie, że do rozgrywek można zgłosić określoną liczbę piłkarzy.

Ja ogólnie inaczej już trochę patrze na te transfery. Oglądam ARsenal od dawna i stwierdzam, że transfery nam gówno dadzą bo mamy na ten moment trenera, który nie gwarantuje nam nic poza stablilnością. LM - ok, T-4 ok, ale nic pozatym. Ewentualnie mniejsze puchary, takie jak FA Cup, czy Curling Cup. Trofea, które cieszą, ale nie nasycają w zupełności jak chociażby BPL, czy Liga Mistrzów.

W Arsenalu jest potrzebna rewolucja i tyle.

Jeśli chodzi o transfery z klubu to trzeba zrobić coś takiego:

- Flamini out
- Podolski out
- Campbell (?) - szczerze to jestem za sprzedażą... wolę na ławce Gnabry'ego by ten się rozwijał.
- Per (ławka)
- Rosicky( blisko emerytury)
- Sanogo (wyp)

Transfery:

- ŚO potrzebny( i to nie ŚO, który będzie uzupełnieniem tylko taki, który będzie lepszy od Pera i będzie mógł grać obok Kosy)

- DM z prawdziwego zdarzenia

- napastnik pewnie nie dojdzie bo doszedł Welbeck, ale w takim razie mozna ściągnąć albo skrzydłowego jak Draxler, lub kupić Lacazette i wzmocnic rywalizacje z przodu + na skrzydle też fajnie gra.

gunners007 komentarzy: 954323.12.2014, 13:28

OnceBlue_Forever ------> Dlatego, że miał na jego pozycji Oezila, Cazorlę, Rosickyego, Wilsherea, Ramseya i Chamberlaina.

MarcinQT komentarzy: 260423.12.2014, 13:27

@OnceBlue

Bo są Ramsey, Wilshere i Ozil, nie przewidywał, że wszyscy naraz wypadną :P

OnceBlue_ForeverBlue komentarzy: 45623.12.2014, 13:25

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego Wenger nie chciał Fabregasa w Arsenalu?
*Nie prowokuję jbc ;d

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 13:24

royal

A teraz mają jednego z najlepszych DM na świecie.

royal87 komentarzy: 142423.12.2014, 13:22

lays czy taki swietny interes pierw go za grosze oddali a potem wykupili matica za 25 mln chyba

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.12.2014, 13:21

simpllemann
Owszem mozna sie bylo spodziewac.

royal87 komentarzy: 142423.12.2014, 13:20

to może Maxime Gonalons z OL

Doktor komentarzy: 770623.12.2014, 13:19

Ale to pod warunkiem, że Mertesacker miałby odejść... mam nadzieję.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52423.12.2014, 13:19

Najgorsze jest to, że chcemy zastępstwa dla kogoś nie dlatego, że jest się lepszym a dlatego, że gorzej się zagrać już nie da.

Kanonier204
Można się było spodziewać tej nagrody dla niego.

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 13:18

ja bym chciał Howedesa.

Moja lista ŚO: Howedes, Stones,Sokratis,Laporte, Varane

Doktor komentarzy: 770623.12.2014, 13:18

Reid to grajek, który w dłuższym okresie pełniłby po prostu funkcję rezerwowego i tyle. W zimie nie przyjdzie jednak klasowy obrońca, więc on mi póki co wystarczy.

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 13:17

Zazdroszcze CFC tego DM'a no :D Świetny biznes z Maticiem zrobili, najlepszy DM BPL - aktualnie.

Doktor komentarzy: 770623.12.2014, 13:16

Szczęsny - Debuchy, Reid, Koscielny, Gibbs - Schneiderlin, Ramsey, Ozil, Sanchez, Walcott/Ox - Giroud

Czymś takim możnaby przetrwać drugą połowę tego sezonu. Reid to koszt koło 7 mln, za Francuza niestety byłoby trzeba wyłożyć ponad 20 mln, ale warto, gość trzyma poziom.

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 13:16

TW_szczepan

To sa inne realia, w Portugalii zawsze wołają kosmiczne sumy.

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 13:15

Ja tam nie chce Reida.

Sory, ale nie podoba mi się tak samo kupno Welbecka bo tak.

Welbeck blokuje teraz kupno TOp class napadziora, jest przecietny a my go kupilismy i co teraz?? Będzie w kadrze siedział i siedział i siedział. Reid tak samo. Trzeba kupić top class ŚO za Pera.

TW_Szczepan komentarzy: 188423.12.2014, 13:15

25 melonów za Schneiderlina to mało, zwłaszcza w sytuacji, w której za tego całego Carvalho krzyczą ponad 30

MarcinQT komentarzy: 260423.12.2014, 13:14

@lays

To nie Wenger oferował 10mln, tylko Tottenham. Arsenal nie składał żadnej oferty.

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 13:12

Schneiderlin nie dojdzie do nas.

Wenger ponoć latem oferował za niego tylko 10 mln funtow, to co sie dziwic, że nie przyszedł? Soton za niego będzie chciało te 25 mln funtow przynajmniej.

TW_Szczepan komentarzy: 188423.12.2014, 13:12

jak kupimy Scheiderlina i Reida, to zesram się ze szczęścia :D

MarcinQT komentarzy: 260423.12.2014, 13:12

MORGAN SCHNEIDERLIN is prepared to snub interest from Tottenham - in order to join bitter rivals Arsenal.

Schneiderlin was the subject of a double bid from Spurs this summer, who also wanted his Southampton team-mate Jay Rodriguez.

But both players stayed at St Mary's and while Rodriguez is struggling to recover from a long-term knee injury, Schneiderlin has continued to impress.

And according to reports, Arsene Wenger is preparing a £25million January swoop for the 25-year-old.

The Sun claim Schneiderlin was unhappy with how Spurs tried to snare him on the cheap last summer and will wait for Arsenal to come in for him.

The midfielder last month reiterated his desire to play for a 'big club' despite Saints sitting above Arsenal and Spurs in the Premier League.

Wenger has at least £20m to spend in January and has also been linked with Newcastle's Moussa Sissoko and Ipswich defender Tyrone Mings.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.12.2014, 13:11

youtube.com/watch?v=ig5wk0rPq9w

Sie rozspiewali dla Toure :D

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 223.12.2014, 13:11

Jak kosa wraca to bym mertesuckera zostawił.

KedzioRRz komentarzy: 382623.12.2014, 13:08

Nie wiem jak wy ale ja chciałbym zobaczyć w nast. meczy na DM od pierwszej minuty Koklę, chyba gorzej niż Flam nie zagra :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.12.2014, 13:07

Austin graczem kolejki. Ciekawe kto bedzie w nastepnej kolejce ;p

veron komentarzy: 459223.12.2014, 13:06

Cazorla z tego co pamiętam miał w ostatnim meczu 4 odbiory, Flamini żadnego :p

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52423.12.2014, 13:02

Co do Cazorli to mam wrażenie, że ostatnio więcej pracy wykonuje w defensywie niż w ofensywie.

paw3u komentarzy: 562823.12.2014, 13:01

lays
Cazorle zawsze można wcisnąć głębiej do środka, tam też dobrze sobie radził, ale oczywiście nie mówię, że Ozil za nazwisko ma dostać pierwszy skład. Po prostu wierzę, że po tej kontuzji wróci silniejszy.

paw3u komentarzy: 562823.12.2014, 13:00

mrsomebody
tak by było najlepiej ;d

jeżeli bez nowego CB to:

Chambers/Bellerin - Debuchy - Koscielny - Gibbs

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 13:00

Nie chodzi o to, Cazorla jest aktualnie w najlepszej formie z naszych graczy, wiec gdzie Ozil by niby wskoczyl? Jak ma grac na skrzydle to ja dziekuje.

paw3u komentarzy: 562823.12.2014, 12:53

Chambers póki co nie nadaje się na stopera, jeśli tego nie widzicie to nie mam pytań

lays komentarzy: 3987123.12.2014, 12:51

Teraz jak wrocil Debuchy to ogolnie chcialbym widziec cos takiego za pare spotkan

simpll

No wlasnie :D Wiedziałęm, że gdzieś stracimy punkty i będzie remis :D Szkoda, że w tak frajerski sposób.

Ogólnie ten rok jest dziwny. Wypadamy tak szybko z walki o majstra, ale za to w LM, trafilismy w końcu na kogoś łatwiejszego i możemy awansować do ćwierćfinału

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52423.12.2014, 12:44