Jak dodać niepotrzebny mecz do terminarza. 0-0 z Hull

Jak dodać niepotrzebny mecz do terminarza. 0-0 z Hull 20.02.2016, 14:47, Sebastian Czarnecki 1248 komentarzy

Wśród kibiców i dziennikarzy powstało już powiedzonko, że Emirates Stadium potrafi nawet z najbardziej przeciętnego bramkarza drużyny przeciwnej uczynić Manuela Neuera. Tak właśnie dzisiaj miało miejsce z Eldinem Jakupoviciem, drugim golkiperem drugoligowego Hull City. Szwajcar, który nie uchodzi za wybitnego bramkarza, rozegrał dziś bodajże najlepsze spotkanie w swojej niezbyt imponującej karierze i zdobył wspomnienie, którym na starość będzie mógł szczycić się przed wnukami.

Arsenal pokazał dziś prawdziwą bezsilność. Mimo aż 23 sytuacji i 10 strzałów na bramkę, nie potrafili w żaden sposób umieścić piłkę w siatce. A to ich strzały były blokowane, a to świetnie interweniował wspominany Jakupović, a to po prostu nie udało się przedrzeć przez pięcioosobowy blok defensywny Tygrysów. Podopieczni Arsene'a Wengera zbiorowo stwierdzili, że w najbliższych tygodniach czeka ich za mało trudnych pojedynków z wymagającymi przeciwnikami, więc postanowili dodać do terminarza kolejne, jakże bezsensowne spotkanie, które w ogóle nie powinno się odbyć. Zamiast pewnego zwycięstwa dwoma lub trzema bramkami, przyjdzie im zmierzyć się na KC Stadium z liderem Championship, który tym razem z pewnością nie wyjdzie już drugim garniturem.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Elneny - Campbell (67. Giroud), Iwobi (73. Chamberlain), Welbeck (67. Sanchez) - Walcott

Hull: Jakupović - Davies, Bruce, Maguire - Elmohamady Taylor (55. Huddlestone), Meyler, Maloney, Tymon (55. Odubajo) - Powell (78. Aluko) - Diomande

Kanonierzy od pierwszej minuty starali się narzucić rywalom własny styl gry i swoje tempo. Podbudowani zwycięstwem z Lisami byli bardo zdeterminowani, by i w dzisiejszym meczu odnieść ważne zwycięstwo. Zespół był świeży, wypoczęty i gotowy do gry.

W 7. minucie londyńczycy stworzyli sobie pierwszą groźną sytuację. Krótko rozegrany rzut rożny trafił do Mohameda Elneny'ego, który oddał dobre uderzenie na bramkę Jakupovicia. Piłka odbiła się od ramienia Aleksa Bruce'a, jednak Mike Dean tego nie zauważył.

Podopieczni Arsene'a Wengera wciąż dominowali na boisku. Zaledwie pięć minut później przed dobrą sytuacją strzelecką stanął Daniel Welbeck, jednak jego uderzenie głową po dośrodkowaniu Walcotta trafiło prosto w Jakupovicia.

Welbeck był bardzo aktywny w polu karnym Tygrysów, a w 16. minucie znalazł się w kolejnej sytuacji. Tym razem podaniem obdarzył go Calum Chambers, ale ponownie nie potrafił pokonać dobrze ustawionego Jakupovicia.

Minutę później bliski strzelenia bramki był Alex Iwobi. Młody Nigeryjczyk oddał techniczny strzał na bramkę gości, ale piłka minimalnie minęła się ze słupkiem.

W kolejnych minutach nie działo się nic wartego uwagi. Kanonierzy w dalszym ciągu częściej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili przedrzeć się przez zacieśnioną defensywę Hull. W rozgrywaniu z pewnością nie pomógł deszcz, który z minuty na minutę coraz bardziej dawał o sobie znać.

W 28. minucie kombinacyjna akcja pomiędzy Chambersem, Campbellem a Iwobim zakończyła się dobrym podaniem do Walcotta. Kolejny raz na wysokości zadania stanął jednak Jakupović, który pewnie zatrzymał próbę Anglika.

W 31. minucie Mike Dean ukarał żółtą kartką Harry'ego Maguire'a za próbę wymuszenia rzutu karnego. Obrońca Tygrysów ostentacyjnie upadł w polu karnym po pojedynku z Chambersem, jednak arbiter nie dał się nabrać na jego symulację.

Siedem minut później Mike Dean zignorował kolejny upadek z polu karnym i nie przerwał gry. Tym razem upadał Danny Welbeck.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy, choć dominowali na boisku przez większość meczu, nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji do objęcia prowadzenia. Na Emirates Stadium wciąż bez bramek.

Po przerwie inicjatywa dalej była po stronie gospodarzy. Już dwie minuty po wznowieniu gry przed dobrą okazją stanął Theo Walcott, ale Jakupović dobrą interwencją uchronił swój zespół przed utratą bramki.

W 54. minucie rzut wolny dla Arsenalu z groźnej pozycji. Do piłki podszedł Joel Campbell, który oddał świetne uderzenie na długi słupek. Eldin Jakupović tym razem przeszedł jednak samego siebie i fenomenalnie naniósł futbolówkę na słupek. Wciąż bez bramek.

Steve Bruce zareagował na niemoc swoich zawodników i przeprowadził dwie zmiany. Miejsca Tymona i Taylora zajęli Odubajo i Huddlestone.

Zmiany kadrowe chwilowo ożywiły ofensywę Tygrysów, które pokusiły się nawet o przeprowadzenie akcji bramkowej. Nick Powell strzelił jednak obok bramki.

Kanonierzy chwilowo wybili się z rytmu, ale po chwili wrócili do dalszych ataków. W 63. minucie bardzo dobry strzał oddał Daniel Welbeck, ale Eldin Jakupović kolejny raz zaimponował świetną paradą i w akrobatycznym stylu przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Arsene Wenger postanowił wprowadzić nieco ożywienia w poczynania ofensywne swojego zespołu. W 67. minucie Campbella i Welbecka zastąpili Giroud i Sanchez.

Zaledwie 3 minuty po wejściu na boisko Giroud oddał swój pierwszy strzał na bramkę. Jakupović tym razem bez żadnych problemów złapał lecącą prosto w niego piłkę.

W 73. minucie ostatnia zmiana w Arsenalu. Iwobiego zastąpił Oxlade-Chamberlain. Pięć minut później Steve Bruce w miejsce Powella posłał Aluko.

Kanonierzy zupełnie nie mieli pomysłu na sforsowanie pięcioosobowego bloku obronnego Hull i pokonanie fantastycznie dysponowanego Jakupovicia. W ostatnich minutach defensywa Tygrysów jeszcze bardziej się zawęziła i skutecznie powstrzymywała zapędy ofensywne londyńskiej ekipy.

W 86. minucie Sone Aluko umieścił piłkę w bramce Arsenalu, ale sędzia dobrze zasygnalizował pozycję spaloną. Minutę później Nigeryjczyk stanął przed kolejną świetną okazją, ale z pierwszej piłki strzelił prosto w dobrze ustawionego Ospinę. Tak jak chwilę wcześniej, ponownie odgwizdano spalonego.

W 87. minucie piłka meczowa po stronie Arsenalu. Dośrodkowanie w pole karne dobrze przechwycił Giroud, który zgrał piłkę głową do nadbiegającego Chamberlaina, ale wolej Anglika był bardzo niedokładny. Wciąż bez bramek.

W doliczonym czasie ostatnia szansa dla Arsenalu. Mike Dean podyktował rzut wolny dla londyńskiej ekipy z okolicy dwudziestego metra. Dobre uderzenie oddał Alexis Sanchez, ale Jakupović kolejny raz zabłysnął i świetnie interweniował.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal na własne życzenie zremisował bezbramkowo z Hull City, przez co tylko dołożył sobie niepotrzebne spotkanie w terminarzu.

FA CupHull CityRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28501 newsów: 321.02.2016, 20:29

Gunner44 Tak to młodzi piłkarze MC bo inaczej byś się pewnie o to nie pytał.

AaronLieber27 komentarzy: 612721.02.2016, 20:17

Nowy glowny

lays komentarzy: 3987121.02.2016, 20:14

Turek Cüneyt Çakir poprowadzi pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Arsenalem i Barceloną.

Ten arbiter prowadził w obecnym sezonie spotkanie fazy grupowej, w którym Barcelona pewnie pokonała Romę 6:1. Çakir sędziował również finał w Berlinie pomiędzy Barçą a Juventusem wygrany przez Katalończyków 3:1.

Drugie wtorkowe spotkanie, w którym Juventus podejmie Bayern Monachium, poprowadzi Anglik Martín Atkinson.

Alexis Sánchez, były piłkarz FC Barcelony, grający obecnie w szeregach Arsenalu, wyjawił, że jego drużyna ma plan zatrzymania Leo Messiego w meczu 1/8 Ligi Mistrzów, który odbędzie się we wtorek na Emirates Stadium.

Sánchez po raz pierwszy zmierzy się ze swoją byłą drużyną. W wywiadzie dla Sky Sports powiedział: - wiemy, że pojedynek z Barceloną nie będzie łatwy.

Odnośnie Leo Messiego Chilijczyk podkreślił, że "bez wątpienia jest najlepszym piłkarzem na świecie. Bardzo trudno jest go zatrzymać, ale będziemy próbować tego dokonać. Barcelona to nie tylko Leo...".

Alexis nie miał szczęścia w obecnym sezonie w Arsenalu ze względu na trapiące go kontuzje, w szczególności uda. W sobotę w meczu z Hull City w FA Cup Arsène Wenger posadził go na ławce, oszczędzając siły piłkarza na wtorkowe spotkanie. Sánchez ma być jedną z podstaw Arsenalu do wyeliminowania Barçy.

Dlaczego takich newsow tu nie ma. Tak samo kto ebdzie arbitrem.

zabson komentarzy: 17321.02.2016, 20:11

facebook.com/kanonierzy.wroclaw

zabson komentarzy: 17321.02.2016, 20:10

Jeśli ktoś mieszka we Wrocławiu lub okolicach, albo po prostu bywa tam raz na jakiś czas i nie słyszał jeszcze o Kanonierach Wrocław to zapraszam na nasz fanpage:

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 721.02.2016, 19:48

Wyszliby w tym meczu z Fernandinho i Kompanym w pierwszym to mogliby ten mecz zremisować :P Chelsea w 1 połowie to by pyknął nawet:

Gervinho-OX-Walcott
Sanogo

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.02.2016, 19:45

Gunner
Pala Adebayor znam.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40021.02.2016, 19:44

Celine znam. Ostatni wszedł na pare minut i pokazał więcej niż Silva przez cały mecz. Zaliczył nawet asystę.

lays komentarzy: 3987121.02.2016, 19:43

Celina, Garcia, Garcia XDD

lays komentarzy: 3987121.02.2016, 19:40

Szogun

Widzilaes ich sklad? XD

Szogun komentarzy: 28501 newsów: 321.02.2016, 19:39

Jejć co tam się stało z City,że zostali aż tak rozjechani?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187421.02.2016, 19:38

Trochę stresik przed starciem z barca. Oni maja tyłu "kibiców" że ciężko będzie znieść hejt po ewentualnej porażce

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.02.2016, 19:37

Dobry wieczór się zapowiada.
Liga+Extra i Cavaliers vs Thunder!

R4d3k99 komentarzy: 169021.02.2016, 19:34

Nie wiem czy było napisane, ale niedawno wróciłem ze służby.
Rewanż z Hull zagramy 9 marca o 20:45

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.02.2016, 19:33

lays
No i OX zamiast strzelic bramke to zyebie xD

Najpierw wygrac z Hull a potem zobaczymy.

lays komentarzy: 3987121.02.2016, 19:32

Na rewanz pewnie Wenger wyjdzie full składem. Dobrze i zle. Dobrze bo awansujemy(tak mysle), zle bo mamy teraz mega trudne mecze i zaraz sie okaze ze polowa nie ma sił, a druga połowa kontuzjowana...

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40021.02.2016, 19:25

W półfinale Arsenal, Everton, Crystal Palace i West Ham?

Ciekawy byłby finał z Evertonem.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.02.2016, 19:20

Ale mamy szczęście do losowań ... w FA Cup, bo w Lidze Mistrzów zawsze pod górkę. Szkoda byłoby odpaść z Hull zwłaszcza, że droga do półfinału wydaje się otwarta na oścież.

mitmichael komentarzy: 4924321.02.2016, 19:20

Fajne losowanie ale najpierw wyeliminujmy Hull, ktore w rewanzu tez powinno zagrac rezerwowym składem

mistiqueAFC komentarzy: 2676921.02.2016, 19:19

Conrado

Przejdziemy.w drugim meczu Wenger wystawi prawie pierwszy sklad

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 321.02.2016, 19:19

I wyjdzie tak ze na KC Stadium Arsenal odpadnie.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.02.2016, 19:17

Tamci niech się niszczą, a my przejedziemy na średniakach.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52421.02.2016, 19:17

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mamy wygrać kolejny raz Puchar Anglii.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 821.02.2016, 19:16

Dobre losowanie. Mogło być znacznie trudniej.

thegunners101 komentarzy: 247321.02.2016, 19:16

Tylko wygrać z tym Hull i myślę, że droga na Wembley otwarta. Znów dobre losowanie.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 321.02.2016, 19:15

Jest, u siebie. Ale blisko byłem, Everton u siebie, a my następną druzyną praktycznie

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40021.02.2016, 19:15