Jedną nogą w finale LE: Arsenal 3-1 Valencia

Jedną nogą w finale LE: Arsenal 3-1 Valencia 03.05.2019, 00:02, Tomasz Kochański 357 komentarzy

Kanonierzy w końcu pozbierali się po ostatnich porażkach i pokonali Valencię 3-1. Podopieczni Unaia Emery'ego przegrali ostatnie trzy spotkania, a półfinałowe starcie z Nietoperzami było jednym z ważniejszych momentów w sezonie, bowiem zdobycie pucharu Ligi Europy oznaczałoby powrót do Ligi Mistrzów.

W spotkanie na Emirates Stadium zdecydowanie lepiej weszli goście. Przed szansą na otwarcie wyniku stanął Ezequiel Garay, jednak Argentyńczyk pomylił się z kilku metrów. W futbolu panuje stwierdzenie, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, jednak nie miało ono zastosowania w tym przypadku. Zaledwie trzy minuty później Mouctar Diakhaby skrzętnie wykorzystał dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry i umieścił piłkę w siatce Petra Cecha.

Stracony gol i panika w obronie zaowocowały kolejną wtopą w wykonaniu defensorów The Gunners. Ainsley Maitland-Niles podwyższył ciśnienia serc kibiców Arsenalu, gdy spróbował dograć piłkę głową do Cecha, jednak na szczęście dla niego, czeski bramkarz nie musiał wyciągać piłki z siatki po raz drugi.

Arsenal zaskakująco szybko odpowiedział na gola zdobytego przez gości i już w 18. minucie Alexandre Lacazette wpakował piłkę do bramki Neto. Francuz w świetny sposób rozegrał akcję z Aubameyangiem, który wyłożył mu futbolówkę, ściągając uwagę dwóch obrońców i bramkarza.

Kilka minut później po raz kolejny egzekutorem okazał się Lacazette. Granit Xhaka dograł do Francuza, który znajdował się w okolicach jedenastego metra, minął obrońcę i oddał strzał głową. Neto sparował piłkę na słupek, jednak nie uratowało to jego drużyny od utraty drugiej bramki.

W 33. minucie przed szansą stanął Aubameyang, jednak jego strzał okazał się zbyt silny i minął światło bramki. Sędzia zakończył pierwszą połowę, z której bardziej zadowoleni byli gracze Emery'ego.

Na początku drugiej części gry to Valencia mogła zaskoczyć gospodarzy, ale dośrodkowanie Rodrigo nie dotarło do adresata.

W 63. minucie Aubameyang rozpoczął taniec z piłką na lewym skrzydle, a następnie wypatrzył Lacazette'a, który stanął przed świetną okazją na zdobycie hattricka, jednak nie trafił w futbolówkę. Trzy minuty później los podarował mu kolejną szansę, ale ponownie się pomylił i nie pokonał Neto w sytuacji sam na sam. Raptem 10 minut później Gameiro otrzymał genialne podanie od Daniego Parejo, jednak Petr Cech stanął na wysokości zadania i wybił futbolówkę spod nóg francuskiego napastnika.

Na zegarze widniała już 90. minuta spotkania, jednak Arsenal wciąż był głodny bramek. Kolasinac dośrodkował z lewego skrzydła do niepilnowanego Aubameyanga, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce i ustalił wynik tego spotkania.

Arsenal: Cech - Sokratis, Koscielny (82' Monreal), Mustafi - Maitland-Niles, Guendouzi (58' Torreira), Xhaka, Kolasinac - Özil (75' Mchitarian) - Aubameyang, Lacazette.

Ławka rezerwowych: Leno, Monreal, Elneny, Torreira, Mchitarian, Iwobi, Nketiah.

Valencia: Neto - Gabriel, Garay, Diakhaby, Roncaglia - Piccini, Soler (71' Wass), Parejo, Gaja - Guedes (71' Gameiro), Rodrigo (88' Mina).

Ławka rezerwowych: Domenech, Gameiro, Latorre, Mina, Sobrino, Torres, Wass.

Liga EuropyRaport pomeczowyValencia autor: Tomasz Kochański źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
Thoneick komentarzy: 22604.05.2019, 16:54

@kamil47: moim zdaniem Ozil się nie pokazywał :) tylko przeciwnicy go olewali :)

Kowal96 komentarzy: 1221804.05.2019, 13:01

Myślicie, że Tottki będą cisnąć po 3 punkty, czy raczej skupią się na LM? Teoretycznie top4 już pewne i ciekawe czy będzie mecz na chodzonego czy jednak się zepną po 3 punkty.

kamilo_oo komentarzy: 2130804.05.2019, 12:34

https://www.facebook.com/kielcehandball/videos/624833544656358/

Ale to jest piękne ♥

DontCry komentarzy: 677204.05.2019, 12:20

Nowy news

schnor25 komentarzy: 1653604.05.2019, 12:20

Nie no, da się grać gorzej od Mustafiego? Robuś, wracać jak najszybciej do zdrowia i formy!

DontCry komentarzy: 677204.05.2019, 12:12

Fajnie Krystek gada, ale ja nadal uważam, że w Arsenalu kariery nie zrobi, przy czym nie widziałem od dwóch lat żadnego jego występu, więc opieram się na tym co oglądałem w meczach u23.

Bielik, mam nadzieję, że zamkniesz mi mordę i wywalisz ze składu Mustafe.

GunnersFan9 komentarzy: 5347 newsów: 804.05.2019, 12:06

Dziś zobacyzmy jak nasz cel transerowy Ryan Fraser spisze się na tle takiego rywala jak Tottenham.

Redzik (redaktor) komentarzy: 14119 newsów: 8004.05.2019, 11:56

@ocwpremiers: chyba coś pokręciłem - w 2016 roku podpisano nowy 5-letni kontrakt, więc umowa kończy się w lecie 2021.

ocwpremiers komentarzy: 34104.05.2019, 11:47

@Redzik: nie wiedziałem że ma jeszcze tylko rok kontraktu..tym bardziej szkoda tego sezonu w którym nie grał przez kontuzję.

Redzik (redaktor) komentarzy: 14119 newsów: 8004.05.2019, 11:33

@ocwpremiers: Te lato będzie decydujące. Kontrakt do czerwca 2020, więc albo OUT albo nowa umowa i przyszłość na The Emirates. Zobaczymy jak to będzie. Ja tylko trzymam kciuki, żeby Krystian był zdrowy. O jego umiejętności czy głowę się nie boję.

ocwpremiers komentarzy: 34104.05.2019, 11:31

@Redzik: mam nadzieję że w przeciągu 2ch najbliższych sezonów zobaczymy Krystiana w koszulce z armatką na piersi

Skotii komentarzy: 568 newsów: 804.05.2019, 11:27

@adias: Też mam bana na jednym fanpage, a nawet nic nie pisałem. Pewnie admin jakiś missclick walnął albo coś. Nie wiem jak to tam działa.

Redzik (redaktor) komentarzy: 14119 newsów: 8004.05.2019, 11:25

@ocwpremiers: dzięki za link. Super wywiad i jak zawsze szczery.

Tutaj jest fajny fragment: "W Arsenalu panowało przekonanie, że jak grasz z Perem, to nie przegrywasz. W gierkach treningowych jego zespoły miały największy procent wygrywania."

Tu drugi: "Na pewno już nigdy nie będę opierniczał się na rozgrzewce, bo wiem, jak jest ona ważna. Widzę czasami, jak niektórzy piłkarze tuż przed meczem nie robią nic, tylko sobie żartują, a później wybiegają na spotkanie z nierozgrzanymi mięśniami. Wszystko trzeba robić na sto procent, bo nigdy nie wiesz, co się wydarzy."

Tu trzeci: "Zaufano mi w Turcji, już byłem spakowany, by polecieć do Kasimpasy, ale w ostatnim momencie dostałem telefon z Arsenalu, że oba kluby nie dogadały się. W końcu pojawił się Charlton. Zdecydowałem się na tę opcję, ale nawet po podpisaniu kontraktu nie byłem w stu procentach pewny, czy tego chcę."

-----------
Kuźwa... Bielik w Turcji? Tego to bym nie zdzierżył :D

Patriko komentarzy: 132004.05.2019, 11:24

Jak coś to na Chrome działa tylko na Mozilli wywaliło adblocka, przynajmniej u mnie

macc komentarzy: 396104.05.2019, 11:11

Można było iść drogą Borussi czy Ajaxu, mając w klubie Svena czy Overmarsa, ale wybraliśmy drogę odpadów z Barcy.

ocwpremiers komentarzy: 34104.05.2019, 11:07

Panowie- fajny wywiad z Bielikiem wjechał na PS. polecam poczytać

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne/premier-league/krystian-bielik-udany-wslizg-jest-lepszy-niz-gol/pp3ydmd?utm_source=t.co_viasg_przegladsportowy&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

FunRDZ komentarzy: 31604.05.2019, 11:04

@Redzik: mi też wywaliło właśnie adblock'a i nie mogę go włączyć ciekawe czy ma to związek

darek250s komentarzy: 6212 newsów: 404.05.2019, 11:00

Hiszpańskie media podają, że Barcelona jest zainteresowana Lacazettem. Klub z Londynu nie jest zainteresowany oddaniem Francuza, natomiast Barcelona może wykorzystać to, że Arsenal zainteresowany jest kupnem Umtitiego oraz Gomesa i dołączyć któregoś z zawodników do transakcji.

Gofer999 komentarzy: 939904.05.2019, 10:56

@Redzik: Tak. Dzisiaj wtyczki nie dzialaja ani nie mozna nic pobrac.

Ktos ogladal Denver - Portland? Szalony mecz. :D:D:D

Redzik (redaktor) komentarzy: 14119 newsów: 8004.05.2019, 10:53

Arsenal’s chief German scout Moritz Volz will leave the club at the end of the season for a coaching job at RB Leipzig. [@MattHughesTimes]

@AlexVanPersie:

silvano95 komentarzy: 345104.05.2019, 10:52

Barcelona have identified Lacazette as one of the potential targets should a move for Griezmann fail to happen. Eric Abidal knows him very well, and he has a good relation with his agent, David Venditelli. Arsenal are not open to selling Lacazette.
[@mundodeportivo]

Redzik (redaktor) komentarzy: 14119 newsów: 8004.05.2019, 10:46

Laurent Koscielny's agent, Stéphane Courbis on his client's future: "We will take some thinking time, we will meet with the club at the end of the season. He will will also make up his own mind." (France Football)

Redzik (redaktor) komentarzy: 14119 newsów: 8004.05.2019, 10:42

Też nie możecie pobrać żadnego dodatku do Firefoxa?

Redzik (redaktor) komentarzy: 14119 newsów: 8004.05.2019, 10:19

Jeżeli cię krytykują, to znaczy, że robisz coś dobrze.

Czy jakoś tak... :D

SzopenWWA komentarzy: 21904.05.2019, 10:05

A ja wam mówię, że AVP to ostry troll

Kanonier204 komentarzy: 39282 newsów: 304.05.2019, 10:01

Nie mogę ci wiele dać
Nie mogę ci wiele dać
Bo sam...
Svena nie mam...

I nie dam diamentów ci
I nie dam diamentów ci
Przykro mi...

kwiatinho komentarzy: 490804.05.2019, 09:50

A nie przyszło wam do głowy że ten cały Alex Van Persie to jest Sven? Siedzi tutaj i użala się nad sobą. Wie co ogląda Unai i co robi Raul. Do tego najlepiej zna się na transferach. Cały czas wytyka brak dyrektora bo chciał nim być.
Panie Sven tzn Alex... jesteś tutaj pośmiewiskiem. Tak tak ja także ale z Ciebie jest ostra beka

DoomSlayer komentarzy: 141404.05.2019, 09:11

@AlexVanPersie: jedź do Londynu i złóż swoją kandydature. Będziesz cichym agentem Svena, on Ci powie kogo kupić, ty to zrobisz i Sven będzie mógł siedzieć w Niemczech, a Ty będziesz mógł napisać na k.com że to Sven uratował Arsenal, będą Ci powiedział kogo kupić.

DoomSlayer komentarzy: 141404.05.2019, 09:08

@Gunner18AFC: pytanie retoryczne.

Kowal96 komentarzy: 1221804.05.2019, 08:56

@luko_PL:

Sevilla to taki Hiszpański Arsenal, też nie chcą LM i frajerzą w takim momencie sezonu :D

kamil47 komentarzy: 45604.05.2019, 08:05

@AlexVanPersie: ty tak na serio ? Wyluzuj troszkę. Mamy problem w strukturze zarządzania to fakt, ale nie jest to problem paralizujacy działania klubu. W klubie i poza nim jest zapewne mnóstwo ludzi odpowiadających za transfery, więc takowe napewno się zadzieją. Może mamy przez to gorszy zasięg ale bez przesady.

Zostawmy ocenianie działań klubu do zakończenia okienka transferowego. Działacze nie mają łatwego zadania przez zagwmatwane sytuacje z przeszłości, ale ja w nich wierzę.

Zostawmy Minslata w końcu w spokoju. Temat przeszłość, a ludzie sukcesu skupiają się i poświęcają swoją energię na tym co jest teraz oraz co może być w przyszłości.

Tylko Arsenal !!!

michal192837465 komentarzy: 669904.05.2019, 08:00

https://m.youtube.com/watch?v=8_OdWyOimos
Sędzia w Paragwaju najwidoczniej nie mógł się pogodzić z tym, że bramka Lamparda na Mistrzostwach Świata nie została uznana. Więc postanowił odwrócić sytuację.

Patriko komentarzy: 132004.05.2019, 07:52

Ciągle mnie zadziwia jak w tych czasach na takich meczach można coś takiego zrobić żeby narobić sobie głupio problemów https://www.youtube.com/watch?v=MSGx_ZvB3s0

Gunner18AFC komentarzy: 184704.05.2019, 06:54

@AlexVanPersie: jesteś upośledzony?

adias komentarzy: 7604.05.2019, 01:06

@Skotii: tak od początku? za nic?

gunners007 komentarzy: 883504.05.2019, 01:05

@kamilo_oo:
Nie dzisiejszy Ndembele. Teraz, aby go sprowadzić potrzebny jest hajs, a nie scout. Sprawa Ndembele została już przez Scouta przegrana bo nie poznał się na jego talencie zanim cała opinia publiczna się poznała.
Na pewno gra gdzieś teraz piłkarz o podobnym potencjale, który jest na razie anonimowy i jego wartość nie wzrosła. Takich piłkarzy Scout powinien szukać, a biedny klub jakim jest Arsenal sprowadzać. Jak Torreirę i Guendo.

Dewry komentarzy: 7619 newsów: 204.05.2019, 00:28

@DeWu: Naprawdę chcesz sobie robić taką krzywdę?

kamilo_oo komentarzy: 2130804.05.2019, 00:26

@AlexVanPersie:

Bo gdyby był Sven, to Ndombele od razu by przyszedł

thide (redaktor) komentarzy: 28685 newsów: 65104.05.2019, 00:22

@AlexVanPersie: musiałeś wpleść historię Mislintata.

AlexVanPersie komentarzy: 741404.05.2019, 00:15

No Ndombele jako że marzą o nim takie firmy jak MU, MC, Real, PSG czy Juventus, to na pewno wybierze nas, biedaków walczących w LE, a z rozmowami poczeka do połowy lipca, bo przecież jego marzeniem była gra w klubie co przez dwa okienka nie ma dyrektora sportowego.

O tym że sam jego koszt zakupu, bez tygodniówki, wynosi więcej niż nasz budżet, to przemilczę.

My potrzebujemy Ndombele, ale sprzed dwóch lat, jak był warty grosze, tylko kto nam go znajdzie?
Raul co futbol ogląda tylko w LM czy też Unai, który w kółko ogląda powtórki Arsenalu?
A może Edu co do 9 lipca zajmuje się tylko kadrą Brazylii?
Czy też nasz skaut z Hiszpanii, co nam wynalazł Mustafiego, Pereza i Paulistę?

Kiepomen komentarzy: 176404.05.2019, 00:03

Nam by się przydał Ndombele a nie jakiś Isco, nie dość że młody to kot jakich mało.

luko_PL komentarzy: 61503.05.2019, 23:31

@Kowal96: Sevilla miała być pewniakiem na dzisiaj :D
Haha

luko_PL komentarzy: 61503.05.2019, 23:28

@Master10: ??

mallen komentarzy: 1591703.05.2019, 23:24

Isco miał mega sezon w Realu jak gral na B2B. Nie pamiętam jaki to byl sezon konkretnie ale pamiętam, że na stronce tutaj porównywaliśmy jego staty z Cazorli z jego najlepszego sezonu u nas i kręcił takie same liczby nawet w odbiorze.

thide (redaktor) komentarzy: 28685 newsów: 65103.05.2019, 23:21

@mallen: business to business, powiadasz :D? na umowę o dzieło go!
#heheszki

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18438 newsów: 11603.05.2019, 23:14

Z tej listy z Realu chciałbym tylko Jamesa. Ewentualnie Kroos. Reszta jest słaba.

mistiqueAFC komentarzy: 2657903.05.2019, 23:14

Real Madrid closed the signing of Jovic (21) from Eintracht for €60M. The forward will sign a 6 year contract. 20% of the €60M (€12M) will got to Benfica.

Agent Edek pisze więc raczej deal done

mallen komentarzy: 1591703.05.2019, 23:13

Real Madrid closed the signing of Jovic (21) from Eintracht for €60M. The forward will sign a 6 year contract. 20% of the €60M (€12M) will got to Benfica.

Agent Edward

mallen komentarzy: 1591703.05.2019, 23:12

Isco u nas na B2B to by było piękne (Cazorla Prime 2.0).

Sobieski14 komentarzy: 398503.05.2019, 22:55

@Jacek1s napisał: "Miałem na myśli perspektywy z młodszych drużyn Arsenalu gdzie nasi piłkarze kręcą ładne liczby, Nelson też swój potencjał ma i wydaje mi się, że nawet z takiego Iwobiego też kiedyś będą ludzie - fakt, człowiek to niemiłosiernie luźny w złym znaczeniu tego słowa, ale jeśli uda mu się tego wyzbyć, a czasu na to ma aż nadto, to ja bym nie traktował go tak surowo jak jest oceniany aktualnie."

Nie widzę tego, Nelson dwa lata starszy od swojego przyciaciela który poszedł do lepszego zespołu i rządzi... a nasz coś tam pograł, wcale super nie wyglądał i zagwiazdorzył aż go odsunęli..
W Iwobiego już nie uwierze, sorry. Za dużo razy dałem się nabrać.

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 12.05.2019 - godzina 16:00
1 : 3
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City38322498
2. Liverpool38307197
3. Chelsea38219872
4. Tottenham382321371
5. Arsenal382171070
6. Man United381991066
7. Wolves381691357
8. Leicester381571652
9. West Ham381571652
10. Everton371491451
11. Watford381481650
12. Crystal Palace381471749
13. Newcastle381291745
14. Bournemouth381361945
15. Burnley371171940
16. Southampton389121739
17. Brighton38992036
18. Cardiff381042434
19. Fulham38752626
20. Huddersfield Town38372816
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.5
Gracz maja wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
6.58
Gracz maja wybór użytkowników Eddie Nketiah
Eddie Nketiah
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna