Jednostronne widowisko, Sturm Graz 0-3 Arsenal!

Jednostronne widowisko, Sturm Graz 0-3 Arsenal! 21.07.2010, 21:11, IceMan 223 komentarzy

Punktualnie o 19:00 rozpoczął się drugi mecz towarzyski Arsenalu podczas tegorocznego okresu przygotowawczego. Dzisiejszym sparingpartnerem Kanonierów był austriacki Sturm Graz.

Pierwszą groźną sytuację The Gunners stworzyli w 9. minucie. Do ładnego prostopadłego podania Samira Nasriego nie zdołał jednak dojść Andriej Arszawin, a futbolówkę pewnie złapał bramkarz gospodarzy.

Zaledwie 6 minut później podopieczni Wengera strzelili gola "z niczego". Do bezpańskiej piłki doszedł Nasri, następnie oddał atomowy strzał po ziemi z granicy pola karnego i nie pozostawił golkiperowi żadnych szans na skuteczną interwencję.

Chwilę później mogło być już 0-2, jednak uderzenie głową Chamakha zostało wybite z linii bramkowej przez obrońców Sturmu.

Po tych emocjonujących chwilach nadszedł czas nieco zachowawczej gry obu zespołów. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć groźnej sytuacji, a nawet przeprowadzić składnej akcji. Ten impas przełamał w 33. minucie czwarty zespół poprzedniego sezonu Bundesligi. W sytuacji sam na sam z Łukaszem Fabiańskim znalazł się napastnik występującej dzisiaj w białych koszulkach drużyny, jednak Polak świetnie interweniował i zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Na 3 minuty przed przerwą prowadzenie Kanonierów podwyższył Nasri. Po podyktowanym dla Arsenalu rzucie wolnym Francuz ustawił futbolówkę na 20. metrze i uderzył niemal dokładnie w okienko bramki przeciwnika.

Na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili przy wyniku 0-2. Mimo dobrego wyniku gra The Gunners nie zachwycała. Zbyt dużo było w niej niedokładności i strat.

Druga połowa na dobre się jeszcze nie zaczęła, a było już 0-3. Po ładnej akcji całego zespołu i dokładnym dograniu Jay'a Emmanuela-Thomasa do siatki trafił Henri Lansbury

Chwilę później atomowy strzał z dystansu oddał Jack Wilshere, lecz austriacki bramkarz zdołał wyłapać uderzenie młodego Anglika. Z minuty na minutę przewaga Kanonierów rosła, a zawodnicy Sturma, którzy w pierwszych 45 minutach próbowali jeszcze coś zdziałać pod polem karnym londyńczyków, nie potrafili wydostać się z własnej połowy.

W 72. minucie zza pola karnego uderzał Tomas Rosicky, jednak piła posłana przez Czecha zmierzała wprost w środek bramki i nie mogła zaskoczyć golkipera gospodarzy. Kilkadziesiąt sekund później bliski szczęścia był Laurent Koscielny, ale jego strzał głową o centymetry minął poprzeczkę.

Ostatnia faza meczu była już dla The Gunners zabawą, a mijanie kolejnych przeciwników i wymienianie dziesiątek efektownych podań z pierwszej piłki nie sprawiało im żadnej trudności. W ostatniej minucie meczu świetną solową akcję zakończoną genialnym prostopadłym podaniem do Theo Walcotta przeprowadził Emmanuel-Thomas, jednak wychowanek Southampton nie potrafił skierować piłki do bramki z dość ostrego kąta.

Kanonierzy odnieśli dziś w pełni zasłużone zwycięstwo ze znacznie bardziej wymagającym przeciwnikiem aniżeli Barnet. W pierwszej, nieco chaotycznej i "rwanej", połowie najlepszy na boisku był bez wątpienia Samir Nasri, a z dobrej strony pokazał się również Jack Wilshere. Niekwestionowaną gwiazdą drugiej części gry był Jay Emmanuel-Thomas, który imponował nie tylko posturą fizyczną rodem z rzymskiego koloseum i siłą fizyczną tura, ale również bajeczną techniką, niesamowitą łatwością mijania rywali i dobrym przeglądem pola.

SK Sturm Graz 0-3 Arsenal

Samir Nasri - 15' [0-1]

Samir Nasri - 42' [0-2]

Henri Lansbury - 56 [0-3]

Arsenal: Fabianski (46' Szczęsny), Nordtveit, Vermaelen (46' Koscielny), Djourou, Traore (46' Gibbs), Nasri (46' Rosicky), Wilshere (60' Traore), Frimpong, Walcott, Arshavin (46' Lansbury), Chamakh (46' Jay Emmanuel-Thomas).

Mecze Towarzyskie autor: IceMan źrodło: Własne
poprzednia12345następna
crisadus komentarzy: 850725.07.2010, 23:23

bartios --> Mercuriale również posiadam, ale wolę moje zielone :P

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 725.07.2010, 23:04

@sosnix
O, ciekawe. Sam w to do końca wierzę, ale jeśli byłaby taka możliwość, to fajnie. Chciałbym obserwować jego grę częściej, uwielbiam tego gracza. Tylko, żeby po ewentualnym transferze nie psuł nam zbytnio krwi... :P

sosnix komentarzy: 38325.07.2010, 21:44

sport.wp.pl/kat,1744,title,Ronaldinho-Mlotem,wid,12506182,wiadomosc.html

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 425.07.2010, 21:10

Narazie wiemy tylko że Van Persie z 10, Vela z 11 ;D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56725.07.2010, 21:07

fabregas444 > chciał 7 lub 9. "9" zajęte przez Dudu, "7" przez Rosę. Potem chciał grać z "99" ale F.A. się nie zgodziła. Teraz jeden z jego szczęśliwych numerków jest wolny i jestem pewien, że Duńczyk wykorzysta tę okazję :P

fabregas444 komentarzy: 169625.07.2010, 20:39

armata_PL--- Bendnter chcial od zawsze 7 ale Rosa nie chcial mu dac wiec dlatego nosi 52 bo 5 i 2 jest 7 a nie tak jak ty pisales;p

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 425.07.2010, 15:29

a Bendtner chciał grac w 9 ale to był numer Eduardo, chciał 99 to mu nie pozwolili, mial 26 to po sezonie zmienił na 52 bo 2 x 26 ;D

crisadus komentarzy: 850725.07.2010, 15:22

howareyou --> Akurat numer Abou jest w miarę normalny ;) Gallasa był tylko dziwny.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 725.07.2010, 14:36

@tidzejj
Mam nadzieję, że przypadek, bo nie wyobrażam sobie defensywnego pomocnika z numerem 9. Wystarczająco dziwni byli Diaby biegający z 2, Gallas z 10 i Bendtner z... 52. Normalne numerki pls.

Zawader komentarzy: 135925.07.2010, 12:52

jagielka+akiinfeyew albo stekelenburg i bylbym wniebowziety

tidzejjj komentarzy: 138525.07.2010, 12:36

Nie wiem czy był już taki post, ale na oficjalnej stronce Arsenalu na filmiku podczas treningu w Austrii widziałem Alexa Songa z numerem 9. Czyżby to przypadkowy numer, czy nasz DP zdecydował się na zmianę?

MU4EVER22 komentarzy: 4825.07.2010, 11:38

crisadus - hehe tez takie mam tylko ze niebieskie niedawno kupilem ;p

crisadus komentarzy: 850724.07.2010, 17:59

Gunner48 --> Ja posiadam TOTAL 90 SHOOT III L-FG tylko, że zielone ;) Jak dla mnie buciki bardzo, ale to bardzo dobre. Bardzo wygodne i świetna kontrola nad piłką. Polecam.

O Cescu muszą pisać. Trzeba się przyzwyczaić. Wiecznie coś nowego będą wymyślać.

zuczek1987 komentarzy: 640324.07.2010, 14:54

dobra dobra w poniedziałek zobaczymy Fabregasa na treningu Arsenalu i wszystko będzie jasne

kibic_FCB komentarzy: 54424.07.2010, 14:22

ee tam Cesc jest na wakacjach z Pique, zajdzie w ciążę i wróci do Barcelony ;-)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.07.2010, 14:17

Prasa wie wszystko - rozmawiamy w sprawie tego transferu, tamtego transferu, przyjeżdża Rosell, ten, tamten, a prawda jest taka, że dopóki Wenger jest w Austrii nikt nie przyjdzie, ani tym bardziej nikt nie odejdzie. Może poza Schwarzerem, któremu papa dał zielone światło już bardzo dawno i zostawił wszystko w rękach Gazidisa i spółki. Chociaż nie jestem pewien czy Ivan przypadkiem nie towarzyszy Bossowi na obozie...

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.07.2010, 14:01

Haha, źródło: El Mundo Deportivo. I wszystko jasne.

Jakoś zawsze o tym poświęceniu Cesca dla więcejniżklubu pisze tylko ta gazeta i Marca. Dziwny przypadek, co?

@Gunner48
Tak, rodzaj korków od Adidasa. "Google" nie masz? :P Z profesjonalistów grają w nich Villa czy "boski Leo", czy chociażby nasz Nasri.

Mi bardzo dobrze leżą moje "f10", ale ja mam dziwną stopę podobno. :O

Gunner48 komentarzy: 792924.07.2010, 13:19

howarayou

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.07.2010, 13:18

fulhamfc.pl/news/lewington-na-razie-nikt-nie-odchodzi-133
No to Mark Schwarzer raczej do nas zawita .

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.07.2010, 13:16

@Gunner48
Ja tam zawsze gram w Tunitach i nie zamierzam tego zmieniać, ale może dlatego, że mam dziwną stopę. :O

Kumpel ma identyczne... buty, jak buty. On sam za dobrze nie gra, ale o własne nogi się nie wywraca. :P

MechelArshavin komentarzy: 5324.07.2010, 10:47

Joker_224 ---> Dzięki nie zauważyłem tego. To chyba wybiorę swerwe.

arsenal122 komentarzy: 113024.07.2010, 10:18

barcaserwis.com/index.php?co=aktualnosci&id=20909

jakii biedny no... ;]

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.07.2010, 09:18

arsenal122 > niewątpliwie :) Mam nadzieję, że powołanie dostanie też Benoit Cheryou, któremu za ostatni sezon w Marsylii gra w reprze należy się jak psu buda :D No i Gameiro, on pewnie będzie podstawowym zawodnikiem, Blanc nie powoła Benzemy po ostatnich wyskokach :P

arsenal122 komentarzy: 113024.07.2010, 09:13

Vpr---> oczywiście kadrę zacznie od Samira;)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.07.2010, 08:46

Koscielny może już niedługo zadebiutować w w reprezentacji - Blanc nie powoła na towarzyski mecz z Norwegią żadnego piłkarza z 23-osobowej kadry Domenecha. Oczywiście powołani zostaną Rami i Ciani, ale poza nimi pewniaków nie ma, to szansa dla Laurenta. Tyle, że Blanc ogłosi skład 5 sierpnia, więc Kos będzie się musiał spisać na Emirates Cup ;)

SaGnA komentarzy: 98524.07.2010, 00:33

Shell11 -> bez karty kibica nic nie zrobisz :(

Shell11 komentarzy: 9124.07.2010, 00:29

Wie ktoś coś na temat tych biletów? Coś konkretnego... Czy bez tej zawszonej kk legii nie wejdę na stadion? ;/

Joker_224 komentarzy: 520023.07.2010, 22:44

MechelArshavin ---> Różnica między nimi jest taka, że Swerve są do bardziej technicznej gry, zawijane strzały i takie tam. Powerswerve są głównie to mocnych strzałów. Więcej nie wiem jaka to jest różnica, wiem tyle co przeczytałem na różnych forach, bo sam nie dawno kupowałem Predatory. Cena to chyba widzimisię sprzedającego.

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3523.07.2010, 22:18

rurek - oficjalny hymn Arsenalu to piosenka 'Wonder of You' popularnego Elvisa ;)

ArsenalTheBest komentarzy: 102623.07.2010, 20:39

arsenalGT -----> Karta jest bezpłatna a można ją wyrobić w Blue City, Janki, ZłOte tarasy i M1 w Warszawie i karta kibica musi być a do tego bilet(chyba 70 zł) :)

ArsenalTheBest komentarzy: 102623.07.2010, 18:44

Ajax prowadzi z Czelsi 2:1 :P

ArsenalTheBest komentarzy: 102623.07.2010, 18:41

hawareyou ----> Ze stronką rzeczywiście ok wina..... KOMPA :P ale to o tym osiedlu to taki maciupeńki żarcik może i zbyt mało śmieszny :D

arsenalGT komentarzy: 17023.07.2010, 18:13

--> Aaarsenal; Mecz pokaże telewizja TVN Warszawa dla wielu niedostępna. I telewizja nsport.

MechelArshavin komentarzy: 5323.07.2010, 17:41

Wiem, że to złe miejsce ale to krótkie pytanie. Czym różnią się te korki?
allegro.pl/item1153376775_adidas_predator_ps_fg_swerwe_najwyzszymodel41_1_3.html