Kamerun odpada, Song wraca do Londynu

Kamerun odpada, Song wraca do Londynu 26.01.2010, 14:22, Michał Kowalczyk 39 komentarzy

Przygoda reprezentacji Kamerunu z Pucharem Narodów Afryki dobiegła końca. Nieposkromione Lwy zostały w ćwierćfinale wyeliminowane z turnieju przez drużynę Egiptu. Faraonowie pokonali rywali aż 3-1 i awansowali do półfinału, w którym zmierzą się z Algierią.

Ekipa Alexa Songa wyszła na prowadzenie w 26. minucie, po samobójczym trafieniu Ahmeda Hassana. Egipcjanin jednak zrehabilitował się, strzelając wyrównującego gola zaledwie 11 minut później. Regulaminowy czas gry zakończył się rezultatem 1-1, dlatego obie reprezentacje czekała półgodzinna dogrywka. Po fatalnym błędzie Geremiego, w 93. minucie swoją drugą (a właściwie trzecią) bramkę zdobył doświadczony Hassan. Dwie minuty później wynik spotkania ustalił Mohamed Nagy Gedo. Warto odnotować, że jego gol został niesłusznie uznany, gdyż piłka po strzale z rzutu wolnego wcale nie przekroczyła linii bramkowej. Na domiar złego, zawodnik Kamerunu - Aurélian Chedjou - został przed końcem meczu wyrzucony z boiska za faul na Gedo.

Koniec końców, Kamerun pożegnał się tegoroczną edycją PNA, a defensywny pomocnik Arsenalu – Alex Song - już wkrótce zasili swoich klubowych kolegów.

Alex SongPuchar Narodów AfrykiReprezentacje autor: Michał Kowalczyk źrodło: Arsenal.com
Gadu komentarzy: 40526.01.2010, 19:57

Z jednej strony chciałbym, aby zagrał przeciwko MU, z drugiej jednak wolałbym, żeby go jeszcze nie forsować.. Mission impossible. Mam nadzieję, że uda się przejść Muły bez Aleksa.
Miejmy go na Chelsea.

XvDodekvX komentarzy: 113626.01.2010, 19:10

to dobrze przyda się w tych ciężkich meczach jakie przed nami :)

matek9009 komentarzy: 135526.01.2010, 18:48

ja tam licze że już na MU bedzie dostępny;)

Paaluch komentarzy: 20026.01.2010, 18:46

Mam nadzieję , że na Czelsi będzie juz gotowy :p

R4d3k99 komentarzy: 169026.01.2010, 18:08

czekałem na ten moment, od wyjazdu Alexa na PNA ;p

sector komentarzy: 129026.01.2010, 17:31

Niech Song nam odpoczywa w szybkim tempie bo w niedziele czeka nas jeden z najwazniejszych meczy w sezonie. Pozostaje miec tylko nadzieje, ze Drogba wypadl troche ze strzeleckiego transu i moze tym razem uda nam sie cos ugrac, bo jesli nie to marne szanse na tytul.

page komentarzy: 1684 newsów: 426.01.2010, 17:15

Oglądałem ten mecz i jestem wściekły na wynik, tym razem Borek & Gmoch mieli rację, że Blatter to trep i neandertalczyk, skoro na każdej imprezie widzi się bramki nieprzepisowe, a on idzie w zaparte, że nie ma potrzeby powtórek wideo. Nie chcę słuchać o "magii futbolu która zostanie zabita", bo dużo gorsze uczucie to niesprawiedliwe potraktowanie przez arbitra.
Pamiętajcie, że nasi arcyrywale Chelsea FC powinni dostać 3-4 rzuty karne w meczu z barcą, będę to katalończykom na zawsze pamiętał (sprawiedliwość musi być).

Michal95 komentarzy: 111326.01.2010, 17:15

No i co jam mam teraz napisac? Powinienem byc niezadowolony, ze druzyna zawodnika Arsenalu odpada, ale jakos nie umiem. To jest barzdo wazny pilkarz i moze odegrac kluczowa role w zblizajacym sie maratonie. Mam nadzieje, ze bedzie gotowy do gry w spotkaniu z Manchesterem United.

blanczi13 komentarzy: 2526.01.2010, 16:53

i dobrze wazne zeby w pelni sil wrocil

pajdi komentarzy: 378026.01.2010, 16:38

W tym sezonie absolutnie najważniejsze ogniwo drużyny po Cescu , niech wraca jak najszybciej

Theo_Fan komentarzy: 180726.01.2010, 16:37

I bardzo dobrze nawaj Song bo bez ciebie nie damy radu :)

sebo656 komentarzy: 182526.01.2010, 16:30

Egipt miał fuksa, całe szczescie bo Song jest niezbedny na mecz z diabełkami.

galon komentarzy: 72726.01.2010, 16:11

po takim turnieju i meczu z dogrywką na pewno nie będzie grał przeciw Villa . Oby zdąrzył na mułów

laskowski19051995 komentarzy: 494526.01.2010, 15:57

Szkoda że Kamerun odpad pewnie Songowi jest trochę przykro z tego powody Wegner powinien mu dać trochę luzu i nie stawiać go w pierwszym składzie :]

Klama komentarzy: 3971 newsów: 226.01.2010, 15:55

Swietna wiadomosc . Sadze ze Alex nie zagra jeszcze z AV ale na mecz z MU bedzie juz gotowy w 100% !

Hubert89 komentarzy: 83226.01.2010, 15:42

cieszą przedwczesne powroty naszych graczy, choć z drugiej strony liczyłem na awans obu ekip do półfinału. na pewno zarówno Eboue jak i Billong będą przygnębieni porażką jednak mam nadzieję, że niebawem smutek przejdzie i będą w stanie godnie reprezentować Kanonierów.

hochland komentarzy: 39726.01.2010, 15:37

Oby tylko nie był załamany po porażce jak Arshavin kiedy Słowenia wyeliminowała Rosję...

matek9009 komentarzy: 135526.01.2010, 15:36

też myśle że na MU bedzie już w stanie zagrać od początku na DP;) i to jest super wiadomość;)

Axxxe komentarzy: 5599 newsów: 11526.01.2010, 15:35

To niebywałe, że kiedy wyjechał do Afryki nasza gra nie układała się już tak dobrze. Ta sytuacja pokazuje, że od Songa zależy więcej niż od pozostałych Kanonierów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że defensywny pomocnik to bardzo odpowiedzialna funkcja, od której zależy nie tylko forma defensywy, ale też ofensywy. W tym sezonie Alex nie miał sobie równych, więc tym bardziej trzeba to uszanować. :)

Ofc odpadnięcie z rozgrywek PNA to dla Alexa z pewnością niemiłe rozczarowanie, ale cieszę się, że nasz wraca do Arsenalu, bo będzie nam bardzo potrzebny na najbliższe mecze. Na spotkanie z Villą na pewno nie zdąży, ale na kolejne powinien być już gotowy. Mam nadzieję, że wróci do dyspozycji klubowej, bo w reprezentacji nie układa mu się najlepiej. Z drugiej strony tam wykonuje o wiele więcej poleceń, dużo od niego też wymagają, więc nic dziwnego, że zagrał tak, a nie inaczej.

Uszu komentarzy: 51226.01.2010, 15:27

kjubol >> Dokładnie :D !! Pewnie Egipt sędziom oferuje w zamian za przychylność darmowe zwiedzanie piramid ;P.

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1526.01.2010, 15:25

Dla nas dobra wiadomość, Song chciałby pewnie wygrać, no ale cóż, teraz ma szanse znowu pomóc w Arsenalu, pokazał że jest bardzo ważną częścią drużyny, dobrze ze na mecze z Big4 będzie gotowy.

szalen komentarzy: 198226.01.2010, 15:07

To jest dopiero wzmocnienie składu przed meczami.

mickey951 komentarzy: 12126.01.2010, 15:07

I dobrze że wraca!!!!Wręcz wspaniale .

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34126.01.2010, 15:03

Dobrze, brakowało nam go...

kjubol komentarzy: 101026.01.2010, 15:02

Uszu--> a co jest dziwne do tego to że w PNA wygrywają co roku a na MŚ nawet się nie zakwalifikowali ;P i nie jadą do RPA ;)

cescfabregas1991 komentarzy: 136626.01.2010, 14:59

no i bardzo dobrze :) czekamy na villans!!! :d

Uszu komentarzy: 51226.01.2010, 14:54

Cieszę się, że wraca. Uważam, że jest nam nawet bardziej potrzebny niż jaki kolwiek napastnik. Fabregas z paczką nastrzelają się jak będzie dobra obrona i krycie. Coś z tym Egiptem jakieś jaja są. Nie znam żadnych piłkarzy poza 2 a wygrywają prawie co roku?!

jacobthegunner7 komentarzy: 35126.01.2010, 14:49

cieszy nas to : D

Qra komentarzy: 9626.01.2010, 14:40

Dobrze, że wraca;] brakowało nam go w ostatnich meczach;) Z AV najprawdopodobniej nie zagra a jeśli zagra to z ławki wejdzie. Natomiast z MANU na pewno już zagra w pierwszej 11;] Arsenal FoReVeR!!!!!

Piotrex komentarzy: 112926.01.2010, 14:33

W meczu z AV pewnie go jeszcze nie zobaczymy a w następnym klasyku z ManU musi być zagrać.

kjubol komentarzy: 101026.01.2010, 14:28

Dobrze że wraca bo się bardzo przyda. Nie zagra na pewno z AV ale może z Mułami wyjdzie.

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 526.01.2010, 14:27

Ciekawe czy to możliwe, by zdążył na United.
Trzeba przyznać, że Alex radził sobie bardzo dobrze, nie opadł z formy przez ten miesiąc ;). W pierwszej połowie myślałam, że nie ma szans na to, żeby Kamerun odpadł, ale na szczęście Hasan wziął sprawy w swoje ręce.

Uruk komentarzy: 7226.01.2010, 14:26