Kanonierzy awansują na trzecie miejsce, 1-0 z Wigan!

Kanonierzy awansują na trzecie miejsce, 1-0 z Wigan! 22.12.2012, 14:33, Sebastian Czarnecki 2145 komentarzy

Jeżeli ktoś przed meczem oczekiwał gładkiego i bezproblemowego zwycięstwa Arsenalu, to srogo się zawiedli. Kanonierzy do pokonania Wigan potrzebowali rzutu karnego, a sama wygrana przyszła im w ogromnych męczarniach. Zespół Arsene'a Wengera nie był w niczym lepszy od ekipy dowodzonej przez Roberto Martineza i innego dnia spotkanie mogłoby się zakończyć zupełnie innym rezultatem. Obie drużyny stworzyły sobie kilka stuprocentowych okazji do zdobycia gola, ale obaj bramkarza stawali na wysokości zadania, nie przepuszczając żadnych piłek. Jedynym, który musiał wyciągać piłkę z siatki, był Ali Al-Habsi, ale przy rzucie karnym nie miał za wiele do powiedzenia.

Kanonierzy zwyciężyli 1-0 i zgarnęli trzy punkty, ale nie było to jakieś spektakularne zwycięstwo. Najważniejsza dla londyńczyków jest jednak sama wygrana, która pomoże im w walce o najwyższe cele, czyli o miejsce w Big Four

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Arteta, Wilshere - Chamberlain (75. Ramsey), Cazorla (90. Koscielny), Podolski (79. Coquelin) - Walcott

Wigan: Al-Habsi - Boyce, Figueroa, Jones - Stam, McCarthy, McArthur, Bausejour - Maloney (89. Gomez) - Di Santo (76. McManaman), Kone

Pierwsze minuty nie przyniosły nam większych emocji. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a obie drużyny nie stwarzały sobie okazji do zdobycia gola.

Na pierwszy groźny atak musieliśmy czekać do 9. minuty, kiedy to Mikel Arteta przeprowadził indywidualną akcję środkiem pola. Hiszpan wypatrzył na prawym skrzydle wybiegającego na wolne poe Chamberlaina i do niego posłał piłkę. Młody Anglik huknął na bramkę Al-Habsiego, ale ten nie dał się zaskoczyć i sparował futbolówkę na rzut rożny.

W przeciągu następnych pięciu minut bardzo aktywny na lewej flance był Lukas Podolski, który ciągle szukał miejsca do strzału. Przez ten czas reprezentant Niemiec wykonał aż trzy próby i każda z nich była uderzeniem z dystansu. Za pierwszym razem trafił w omańskiego golkipera, za drugim został zablokowany, natomiast ostatnia próba była kompletnie nieudana, bowiem piłka przeleciała wysoko ponad bramką.

W 24. minucie zadrżały serca wszystkich sympatyków Arsenalu. Po tym, jak świetne podanie na wolne pole posłał Franco di Santo, w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym znalazł się Arouna Kone, który nie miał żadnych problemów z wyprzedzeniem niemieckiego olbrzyma - Mertesackera. Czarnoskóry napastnik zachował się jednak najgorzej, jak tylko mógł, po prostu nie trafiając w idealnej sytuacji w światło bramki.

Kolejne minuty to gra głównie w środku pola. Kanonierzy nie stwarzali zagrożenia ekipie z Wigan, a momentami byli nawet przez nią dominowani w niektórych sektorach boiska. Niemniej jednak do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, a sędzia zakończył ją przy bezbramkowym remisie.

Drugą połowę od mocnego ciosu zaczęli Kanonierzy, którzy już cztery minuty po wznowieniu gry mogli wyjść na prowadzenie. Chamberlain ruszył prawym skrzydłem, a następnie posłał piłkę do środka, gdzie w polu karnym Wigan czyhał Walcott. Zawodnik, który występował jako środkowy napastnik, oddał strzał z pierwszej piłki, ale świetnie interweniował Ali Al-Habsi.

W 60. minucie Kanonierzy w końcu przeprowadzili akcję, która przyniosła odpowiedni efekt. Theo Walcott dobrze znalazł się w polu karnym Wigan, jednak został wytrącony z równowagi przez Bausejoura, a arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr!

Rzut karny na gola pewnie zamienił Mikel Arteta, który z jedenastu metrów strzelił w kierunku lewego rogu bramki. Al-Habsi nie spodziewał się takiego rozwiązania i rzucił się w prawo, a piłka wpadła do bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Dziesięć minut później The Latics mogli doprowadzić do wyrównania. W polu karnym Arsenalu dobrze odnalazł się Arouna Kone, który wymanewrował obrońcą i stworzył sobie dobrą okazję strzelecką. Strzał obywatela WKS świetnie nogami zatrzymał Wojciech Szczęsny.

Dwie minuty później znowu w natarciu zawodnicy z Wigan. Tym razem groźny strzał z dystansu oddał Jones, ale minimalnie się pomylił.

W 75. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Chamberlaina pojawił się Ramsey. Cztery minuty później za Lukasa Podolskiego wszedł Francis Coquelin.

Kolejne minuty to gra w centralnych sektorach boiska. Kanonierzy zdominowali środek pola poprzez wprowadzenie kolejnych pomocników, a zawodnicy Wigan nieudolnie starali się doprowadzić do wyrównania. W rezultacie żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej okazji do strzelenia gola.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Kanonierzy wywieźli z DW Stadium arcyważne trzy punkty. Co prawda nie było to spektakularne zwycięstwo, ale - jak to mówią - wygranych nie powinno się osądzać.

Premier LeagueRaport pomeczowyWigan Athletic autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
rol18 komentarzy: 192924.12.2012, 14:12

Było trzecie miejsce teraz trzeba walczyć ;)

Lukiner komentarzy: 194923.12.2012, 18:42

7, ale gromią...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 18:34

Tak by the way - dla tych co nie wiedzą - jest nowy news główny.

Ars3n komentarzy: 1235423.12.2012, 18:33

oo.. napisalem Piazon wchodzi na boisko i nie dodalo komentarza :/

Ars3n komentarzy: 1235423.12.2012, 18:32

i Piazon asysta XD sory za spam.

pajdi komentarzy: 378023.12.2012, 18:29

ArseneAL

Wenger jest przewidywalny, każda jego konferencja wygląda tak samo. Chwali naszych, a winy szuka w pogodzie i murawie, oraz tym, że przeciwnik przyjechał się bronić.
SAF nie wiadomo do czego się przyczepi, ma bardziej bogaty repertuar :D

ArseneAl komentarzy: 2341723.12.2012, 18:28

@pajdi
To tak jak Wenger :)

pajdi komentarzy: 378023.12.2012, 18:25

Mnie nie dziwi wypowiedź Fergiego, on zawsze jak jego zespół straci pkt szuka dziury w całym. Nie pierwsza i nie ostatnia głupota jaką palnął, jest się z czego pośmiać.

mruw komentarzy: 413323.12.2012, 18:24

Faktycznie otarł sie o smierć :)

tomekafc95 komentarzy: 413623.12.2012, 18:23

saf jest hipokryta a nie pamieta cantony ala kungfu hehe

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16823.12.2012, 18:23

mruw
Według niego Williamsowi należała się czerwona kartka, gdyż mógł van Persiego nawet zabić. ^^

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.12.2012, 18:20

Ferguson to ma uwiąd starczy już skoro takie pierdoły wygaduje.

mruw komentarzy: 413323.12.2012, 18:19

vinio AOC ładne zamieszanie robił ostatnio :)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.12.2012, 18:17

@pajdi W Arsenalu wszystko można. Nawet kupić zawodnika, żeby mu dać zagrać 1 mecz a potem mu płacić za siedzenie w rezerwach : D

vinio komentarzy: 254723.12.2012, 18:15

potrzebujemy takiego ożywienia bo ktoś kto będzie zamieszanie robił a Cazorla z Jackiem będzie miał troche przestrzeni a wtedy będzie cudownie skład np Fellaini-Jack-Cazorla i wtedy Cazorla będzie mógł się pokazać, albo Diame czy Strootman

pajdi

Po 1 nie wypowiadałem się w komentarzu tylko do Ciebie. Po 2 to cud w lidze, która ma 38 meczy? Nie sądzę... Po 3, jak można porównywać ligi i wymieniać zespoły pomiędzy je? Pewnie, że Arsenal wygrałby w Ligue 1, ale co z tego, skoro w jakiejś tam lidze w Burkina Faso tak samo? Montpellier walczyło z PSG, OM i OL w swojej lidze i oni tam mają dosyć wyrównane umiejętności. Po 4 ja się wypowiadałem, o wiarę w trofea, a jeżeli dla Ciebie trofeum można zdobyć tylko za wygranie ligi, no to sorry...

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1423.12.2012, 18:12

Oczywiście, że Arsenal ma jeszcze szanse na tytuł. Małe ale ma :) nie takie rzeczy się działy w piłce nożnej. Musiałby przyjść jakiś mega kop w dupę dla piłkarzy, który by wyzwolił max ich umiejętności.

ArseneAl komentarzy: 2341723.12.2012, 18:11

@Arsenal23
Aa.. No trochę fail z mojej strony :P no ale nie spodziewałm się wtedy, że Cazorla będzie dużo tańszy, a wtedy chodziły ploty, że Afellaya można ogarnąć za 6 mln.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2012, 18:06

Zobacz swój komentarz ;] Afellay ? Nigga please.

Lukiner

Montpellier to był przypadek z archiwum X, jeden na milion, można powiedzieć, że cud. Po 2 siła Ligue 1 jest o sto razy słabsza od BPL, śmiem twierdzić, że tam to i my byśmy mogli wygrać mistrzostwo.
Jak powiedziałem również wierzę w puchary- PA i CCA, reszta nie jest w naszym zasięgu.

Lukiner komentarzy: 194923.12.2012, 18:02

pajdi

Liga? Nie, ale trofeum - tak.

Co do wiary przed sezonem, powiedz mi, czy jakiś fan Montpellier wierzył przed sezonem w tamtym roku, że ich ukochany klub wygra ligę?

ArseneAl komentarzy: 2341723.12.2012, 18:02

@Lukiner
Jeśli dla ciebie "prawdziwy kibic" to głupi i ślepy kibic to pozdro.
Ja jestem na dobre i na złe z Arsenalem ale potrafię na trzeźwo ocenić naszą grę i być w miarę obiektywny.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 223.12.2012, 18:02

ArseneAl

Patrz co znalazłem ! Jak śmiesz wypowiadać się o transferach :]

kanonierzy.com/shownews_id-26573_Hiszpanska-prasa--Arsenal-z-oferta-za-Cazorle.shtml

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41223.12.2012, 18:01

marcinafc93

Wypas promo.

Mongoose komentarzy: 123123.12.2012, 18:01

Ja zawsze wierze w dobry sezon Arsenalu, chociaz cudów nie oczekuje, ale taka rola kibica. Jednak szczerze brak trofeow wcale mnie az tak nie smuci. Uwielbiam Arsenal za styl, unikalny w calej PL i na swiecie. Nie wiem co takiego ma w sobie Arsenal, ale ogladajac ich mecze nigdy nie czuje stresu tylko radosc. To jest cos zupelnie innego gdy np. ogladało się wystepy Malysza czy Kowalczyk. Tam zawsze adrenalina byla wielka. W przypadku Arsenalu jest zupelnie innaczej, pelen luz bo jesli nawet przegraja to i tak przyjemnosc bede mial wielka. Za to uwielbiam ich ogladac.

pajdi komentarzy: 378023.12.2012, 18:00

Lukiner

Skoro lubisz się oszukiwać, to już Twoja sprawa. Można kibicować danej drużynie, a przy tym zachować trzeźwość umysłu. Czyli co kibice West Hamu mają mówić, że ich klub wygra ligę, bo jeśli nie to nie mają prawa nosić barw danego klubu ? Można się oszukiwać, albo można patrzeć na wszystko realnie. Tabeli nie oszukasz. Powiedz mi jeszcze, że wierzysz w tym sezonie w zwycięstwo w lidze..

GKS_AFC komentarzy: 871723.12.2012, 17:59

transfering.pl/newsroom/14690,arsenal-zlozyl-oferte-za-arde-turana

Przydalby się , widzialbym go w Arsenalu :)

maciekbe komentarzy: 1245823.12.2012, 17:59

@Lukinier ciężko jest wierzyć w sukcesy, jeśli te nie są wpisane w obecną filozofię i cele klubu. Obecnie celem klubu jest gra w LM, zawodnicy o tym wiedzą i kibice też.

Lukiner komentarzy: 194923.12.2012, 17:57

No tak, sorki chłopaki, zapomniałem do tamtego komentarza dopisać, że teraz czas na kolejne hejty, bo nikt jeszcze tutaj ich nie czytał.

pajdi komentarzy: 378023.12.2012, 17:57

Qarol

Odnośnie Santiego to każdy miał ogromne nadzieje, bo to piłkarz z najwyższej światowej półki. Liczby przemawiały za nim, jego gra oraz nagrody.
Ja nie miałem wiary w mistrzostwo, bo nie jestem z tych ludzi którzy wierzą, że biały to czarny, a czarny to biały. Jak nie dotknę, nie uwierzę :D
Nie lubię się okłamywać, robić zbędnych nadziei, a potem się niemiło rozczarować.
Oczywiście wierzę w puchary typu puchar Anglii czy Capital One Cup, bo to puchary w zasięgu AFC , ale w LM czy mistrzostwo nie wierzę i długo raczej nie uwierzę ;d

mruw komentarzy: 413323.12.2012, 17:57