Kanonierzy bezradni, Soton 1-1 Arsenal

Kanonierzy bezradni, Soton 1-1 Arsenal 10.12.2017, 13:51, Łukasz Wandzel 1541 komentarzy

Gdzie się podziała kreatywność zawodników Arsenalu? Okazuje się, że wystarczy zamurować własne pole karne, aby sprawić The Gunners niemałe problemy. Bezradna ekipa z Londynu rozgrywa wtedy piłkę z lewej strony na prawą i z prawej na lewą, nie zyskując nic, a tracąc jedynie kolejne cenne minuty. Tak można opisać zdecydowaną większość gry gości w dzisiejszym spotkaniu. Oprócz niemocy w ofensywie należy jeszcze dodać, że londyńczykom zdarzyło się stracić gola na własne życzenie przeciwko zespołowi, który najchętniej zabetonowałby własną bramkę. Ot, kolejne żenujące popołudnie w wykonaniu klasowej ekipy Arsene'a Wengera.

Składu obu drużyn:

Arsenal: Cech - Koscielny, Mertesacker (64' Welbeck), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (69' Wilshere), Kolasinac - Özil, Alexis - Lacazette (72' Giroud).

Southampton: Forster - Stephens, van Dijk, Yoshida, Bertrand - Hojbjerg, Romeu, Tadić - Ward-Prowse, Redmond (74' Boufal) - Austin (86' Gabbiadini).

Zanim formacja defensywna Kanonierów się obudziła i otrząsnęła było już 1-0 dla Southamptonu. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ponieważ Arsenalowi zajęło trochę czasu, aby powrócić na właściwe tory, kiedy to przejął inicjatywę i starał się o wyrównującego gola. Najwyraźniej brak Shkodrana Mustafiego i wystawienie Pera Mertesackera było koniecznie, ale rzadziej występujący Niemiec wręcz podarował rywalom gola. Tadić i Austin skrzętnie wykorzystali ten prezent, co jeszcze bardziej nakręciło ekipę gospodarzy w pierwszych minutach.

Po około kwadransie Arsenal przypomniał sobie, że to on powinien dominować w posiadaniu piłki i zagrażać bramce rywala, nie przeciwnik. Jednak tu zaczął się nieprzyjemny widok, który nie opuszczał kibiców praktycznie do końca spotkania - poczucie, że Kanonierzy są kompletnie bezradni. Szyk blokujący drogę do bramki gospodarzy był bardzo zwarty i londyńczykom nie udawało się stworzyć klarownych sytuacji. W pierwszej połowie największe szanse na gola drużyna Arsene'a Wengera miała chyba po groźnym kontrataku, kiedy trójka piłkarzy biegła w stronę bramki Forstera, ale wszystko rozbiło się o niezbyt udane przyjęcie Lacazette'a. Drugą okazją był silny strzał Aarona Ramseya, który bramkarz Soton sparował. Arsenal miał ten sam kłopot, co zawsze - skuteczność.

Druga połowa mogła być jeszcze bardziej bolesna do oglądania. Święci nie zaatakowali tak, jak na początku spotkania, ale jakie miało to przełożenie na obraz meczu? Taki, że The Gunners jeszcze bardziej razili w oczy swoją nieporadnością. Czy to była 50. minuta, czy 70. minuta, czy nawet doliczony czas gry - oni robili to samo. Rozgrywali futbolówkę z prawej na lewą, z lewej na prawą... I tak w kółko.

Po prostu za jednym razem się udało. Konkretnie w 88. minucie, kiedy to Alexis Sanchez dośrodkował w pole karne. Tam był już przygotowany zawodnik idealny do tego typu spotkań, czyli Olivier Giroud. Francuz jednym strzałem głową sprawił, że jego drużyna wywiozła z St. Mary's Stadium jakikolwiek dorobek punktowy.

Ten gol nie wpłynął motywująco na gości, którzy nie bardzo mieli pomysł jak objąć prowadzenie. Tak jakby nie było strzelonej bramki, w grze Arsenalu nic się nie zmieniło. Wcześniej nie mieli na to większego wpływu także zmiennicy, oprócz Girouda. Wilshere zmienił Xhakę i na pewno dał jakość w ofensywię, której Szwajcar nie jest w stanie zaoferować. Granit często bał się posłać ryzykownego podania i nie decydował się także na próby z dystansu. O ile zazwyczaj one nie porażają swoją celnością, to akurat w takim meczu, gdzie bramka jest zamurowana, przydałby się ktoś, kto uderzy sprzed szesnastego metra. Z kolei Danny Welbeck zmienił Pera Mertesackera i przez większość swojego pobytu na boisku był niewidoczny.

Trójka Özil-Lacazette-Alexis została tak naprawdę wyłączona z gry. Mesut często znajdował się przy piłce, ale nawet on nie potrafił znaleźć swoimi podaniami tak dobrze pokrytych partnerów. To sprawiało, że Sanchez często podchodził do podania, ale nic z tego nie wynikało. Alexandre grał jak typowa dziewiątka i trudno mu było cokolwiek zrobić, gdy non stop bywał osaczony przez rywali. Southampton zastosował świetną taktykę na Arsenal, który nie potrafił znaleźć sposobu na Forstera przez wiele minut. Remis wydaje się zdobyty szczęśliwie, ale po takim pokazie, jaki dali londyńczycy w dzisiejszym meczu, należałoby wyciągnąć wnioski i znaleźć sposób na otworzenie worka z bramkami w przyszłych starciach.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Southamptonem!

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356711.12.2017, 13:22

a jednak nie :P

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068711.12.2017, 13:22

Napoli - Lipsk spadkowicze z LM :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.12.2017, 13:22

Napoli-Lipsk, pewnie jeden z ciekawszych pojedynków.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125111.12.2017, 13:19

@Mihex: awansują, bo przecież dla zawodników Atletico LE to gówno.

Kurdeeeeee zapomniałem o losowaniu xDD
Widzę, że klasyk Barca z Chelsea. Jeszcze się Barca cieszy swoim największym oszustwem w historii xD

Bayern, United, City i LFC mają ez mecze. Tottki trudny przeciwnik, ciekawe jak im pójdzie.
Jak zobaczyłem Roma - Szachtar to śmiechłem xDDD

Gerwciu komentarzy: 372211.12.2017, 13:15

Typować wyniki LM juz teraz to totalna głupota. Przez ten czas tyle może się wydarzyć.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 611.12.2017, 13:13

No to Wojtuś już pewnie zaciera ręce przed Tottenhamem. Oby pokazał im, gdzie ich miejsce ;)

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5011.12.2017, 13:13

Jak trafimy na ogóry to Wenger będzie grał drugim składem, a te słabsze będą grały na 100% i nasze gwiazdy ala Walcott dadzą dupy ;p

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125111.12.2017, 13:11

Losujcie, bo na 14 do roboty :(

Womanizer komentarzy: 990611.12.2017, 13:11

Ja bym chciał Napoli, bo chyba jako jedyni z tych mocniejszych oleją te rozgrywki. W Serie A mają tai ścisk że mogą równocześnie bić sie o scudetto i o 3 miejsce.

Do tego praktycznie 0 klasowych zmienników dla Trio w ataku.

Lepiej wylosować Napoli niż jakichś bankrutów z Hiszpanii typu Sociedad. Dla nich te pare melonów to stawka większa niż życie i będą grać na noże.

kamilo_oo komentarzy: 2356711.12.2017, 13:10

OL nie, bo oni muszą być w finale

DexteR_000 komentarzy: 762511.12.2017, 13:09

@Gunner012: IMO to Ty sie chuk znasz.

Juventus-Totenham. To bedzie ciekawy pojedynek.Juve w slabszej formie.

Byle uniknąć:

FC Astana (niepotrzebne tułaczki na kazachskie stepy)

@Ranczomen:

Napisałeś czas na finałową 10 bezpośrednio przed losowaniem LE więc myślałem że chodzi Ci o Lige Ogórów :)

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 211.12.2017, 13:07

IMO PSG, Utd, City, LFC, Totki, Chelsea, Roma i Besiktas pewniaki.

daniken komentarzy: 349611.12.2017, 13:06

@Fabri4 ja tak samo,Lyon też może być

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5011.12.2017, 13:05

Ja to chce Borussie lub Napoli

Ranczomen komentarzy: 1232111.12.2017, 13:05

@Womanizer: Chodziło mi o losowanie LM poprzedzające najlepsze rozgrywki na świecie :P

Womanizer komentarzy: 990611.12.2017, 13:05

@Ranczomen:

Problem w tym że na tym etapie nadal są słabi przeciwnicy :D

Choćby Zvezda, Partizan, AEK Ateny, Ostersunds czy inne Astany i Ludogorce :)

Najlepsi sie zaczną dopiero od ćwierćfinałów :)

Ranczomen komentarzy: 1232111.12.2017, 13:02

Dobra, jak w skokach. Przebrnęliśmy przez słabszych początkowych zawodników, teraz czas na finałową 10.

Barney komentarzy: 2090611.12.2017, 13:02

@Fabri4:

Dzieki

daniken komentarzy: 349611.12.2017, 13:02

Losowanie najlepszej ligi świata i nowej ery siwego czyli ligi pasztetowej czas zacząć!

Womanizer komentarzy: 990611.12.2017, 13:00

PSG co ma powiedzieć? :) Zawsze w 1/8 mają kogoś z topu. Albo Barce kilka razy albo Chelsea albo teraz Real.

PSG 1 miejsce w grupie = Real
Bayern 2 miejsce w tej samej grupie = Besiktas.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.12.2017, 12:58

Pamiętajcie, że od przyszłego roku spotkania LM będą o godzinie 19 (2 mecze) i 21 (6 meczów).

23? Zdecydowanie za późno.

3rdpitch komentarzy: 453411.12.2017, 12:57

Dostali Basel, Porto i Seville. Arsenal i tak by dostał Bayern lub Barcelone

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125111.12.2017, 12:56

@Meirid: wystarczy odświeżać stronę, tu będziesz miał relację na żywo :D

Meirid komentarzy: 61711.12.2017, 12:55

Jakiś link do relacji tekstowej z losowania par 1/16 na LE?

grzegorz1211 komentarzy: 1028411.12.2017, 12:55

Z Angielskich drużyn to ekipom z Londynu nie poszło w losowaniu

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5011.12.2017, 12:54

Barney komentarzy: 2090611.12.2017, 12:54

@Womanizer:

Oby chciał bym, żeby wygrali to Le. O dziwo bardzo mocno jest obsadzone przez kluby z lm