Kanonierzy bezradni, Soton 1-1 Arsenal

Kanonierzy bezradni, Soton 1-1 Arsenal 10.12.2017, 13:51, Łukasz Wandzel 1541 komentarzy

Gdzie się podziała kreatywność zawodników Arsenalu? Okazuje się, że wystarczy zamurować własne pole karne, aby sprawić The Gunners niemałe problemy. Bezradna ekipa z Londynu rozgrywa wtedy piłkę z lewej strony na prawą i z prawej na lewą, nie zyskując nic, a tracąc jedynie kolejne cenne minuty. Tak można opisać zdecydowaną większość gry gości w dzisiejszym spotkaniu. Oprócz niemocy w ofensywie należy jeszcze dodać, że londyńczykom zdarzyło się stracić gola na własne życzenie przeciwko zespołowi, który najchętniej zabetonowałby własną bramkę. Ot, kolejne żenujące popołudnie w wykonaniu klasowej ekipy Arsene'a Wengera.

Składu obu drużyn:

Arsenal: Cech - Koscielny, Mertesacker (64' Welbeck), Monreal - Bellerin, Ramsey, Xhaka (69' Wilshere), Kolasinac - Özil, Alexis - Lacazette (72' Giroud).

Southampton: Forster - Stephens, van Dijk, Yoshida, Bertrand - Hojbjerg, Romeu, Tadić - Ward-Prowse, Redmond (74' Boufal) - Austin (86' Gabbiadini).

Zanim formacja defensywna Kanonierów się obudziła i otrząsnęła było już 1-0 dla Southamptonu. Wynik mógłby być jeszcze wyższy, ponieważ Arsenalowi zajęło trochę czasu, aby powrócić na właściwe tory, kiedy to przejął inicjatywę i starał się o wyrównującego gola. Najwyraźniej brak Shkodrana Mustafiego i wystawienie Pera Mertesackera było koniecznie, ale rzadziej występujący Niemiec wręcz podarował rywalom gola. Tadić i Austin skrzętnie wykorzystali ten prezent, co jeszcze bardziej nakręciło ekipę gospodarzy w pierwszych minutach.

Po około kwadransie Arsenal przypomniał sobie, że to on powinien dominować w posiadaniu piłki i zagrażać bramce rywala, nie przeciwnik. Jednak tu zaczął się nieprzyjemny widok, który nie opuszczał kibiców praktycznie do końca spotkania - poczucie, że Kanonierzy są kompletnie bezradni. Szyk blokujący drogę do bramki gospodarzy był bardzo zwarty i londyńczykom nie udawało się stworzyć klarownych sytuacji. W pierwszej połowie największe szanse na gola drużyna Arsene'a Wengera miała chyba po groźnym kontrataku, kiedy trójka piłkarzy biegła w stronę bramki Forstera, ale wszystko rozbiło się o niezbyt udane przyjęcie Lacazette'a. Drugą okazją był silny strzał Aarona Ramseya, który bramkarz Soton sparował. Arsenal miał ten sam kłopot, co zawsze - skuteczność.

Druga połowa mogła być jeszcze bardziej bolesna do oglądania. Święci nie zaatakowali tak, jak na początku spotkania, ale jakie miało to przełożenie na obraz meczu? Taki, że The Gunners jeszcze bardziej razili w oczy swoją nieporadnością. Czy to była 50. minuta, czy 70. minuta, czy nawet doliczony czas gry - oni robili to samo. Rozgrywali futbolówkę z prawej na lewą, z lewej na prawą... I tak w kółko.

Po prostu za jednym razem się udało. Konkretnie w 88. minucie, kiedy to Alexis Sanchez dośrodkował w pole karne. Tam był już przygotowany zawodnik idealny do tego typu spotkań, czyli Olivier Giroud. Francuz jednym strzałem głową sprawił, że jego drużyna wywiozła z St. Mary's Stadium jakikolwiek dorobek punktowy.

Ten gol nie wpłynął motywująco na gości, którzy nie bardzo mieli pomysł jak objąć prowadzenie. Tak jakby nie było strzelonej bramki, w grze Arsenalu nic się nie zmieniło. Wcześniej nie mieli na to większego wpływu także zmiennicy, oprócz Girouda. Wilshere zmienił Xhakę i na pewno dał jakość w ofensywię, której Szwajcar nie jest w stanie zaoferować. Granit często bał się posłać ryzykownego podania i nie decydował się także na próby z dystansu. O ile zazwyczaj one nie porażają swoją celnością, to akurat w takim meczu, gdzie bramka jest zamurowana, przydałby się ktoś, kto uderzy sprzed szesnastego metra. Z kolei Danny Welbeck zmienił Pera Mertesackera i przez większość swojego pobytu na boisku był niewidoczny.

Trójka Özil-Lacazette-Alexis została tak naprawdę wyłączona z gry. Mesut często znajdował się przy piłce, ale nawet on nie potrafił znaleźć swoimi podaniami tak dobrze pokrytych partnerów. To sprawiało, że Sanchez często podchodził do podania, ale nic z tego nie wynikało. Alexandre grał jak typowa dziewiątka i trudno mu było cokolwiek zrobić, gdy non stop bywał osaczony przez rywali. Southampton zastosował świetną taktykę na Arsenal, który nie potrafił znaleźć sposobu na Forstera przez wiele minut. Remis wydaje się zdobyty szczęśliwie, ale po takim pokazie, jaki dali londyńczycy w dzisiejszym meczu, należałoby wyciągnąć wnioski i znaleźć sposób na otworzenie worka z bramkami w przyszłych starciach.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Southamptonem!

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
TurboGrosik komentarzy: 169411.12.2017, 11:55

@mallen:
Czyli wreszcie jakas nowosc w pierwszej jedenastce. Zawsze cos.

mallen komentarzy: 2123911.12.2017, 11:50

@TurboGrosik

Ramsey

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.12.2017, 11:40

Jeśli tak, to marsz w górę tabeli WHU rozpoczęło po meczu z Chelsea, nie z Arsenalem.

TurboGrosik komentarzy: 169411.12.2017, 11:39

@Gunner012:
Kto zlapal kontuzje, ze bedzie okazja dla Wilshere'a?

TurboGrosik komentarzy: 169411.12.2017, 11:38

WHU przelamie sie z nami i zacznie marsz w strone pierwszej polowy tabeli.

ejmati komentarzy: 94811.12.2017, 11:35

Dzień dobry, dziś mamy 11 grudnia 2017 roku, do końca kontraktu Wengera pozostało 566 dni.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 211.12.2017, 11:32

Już pisałem, ale Ramsey to słaby napastnik grający w środku pola. Dobrze, że teraz będzie okazja dla Wilshere'a. No chyba, że nasz Taktyk postawi na Elneny'ego do czego jest przecież zdolny.

Szebson komentarzy: 351011.12.2017, 11:32

@DexteR_000: Jak co mecz

Frytek komentarzy: 319711.12.2017, 11:23

Simpllemann
Widzisz, wiele osób pisze coś co ma niewiele wspólnego z prawdą, jest zwykłym tworem subiektywnych odczuć a potem każdy to powtarza.
Sympatia lub antypatia do Ramseya to jedno. Jedni nie chcą aby podejmował ryzyko bo jest pomocnikiem i powinien grac blizej własnej bramki. Drudzy piszą, że za często gra na swojej połowie i nic nie wnosi do ofensywy. Kolejni piszą, że nie walczy a jeszcze kolejni, że wyróżnia się tylko walecznością. Jak widać każdy w jego grze znalazł coś dla siebie. I to jego wysokie miejsce w ,,kanadyjce" nie jest przypadkiem.

Marioht komentarzy: 611411.12.2017, 11:12

Ja to się dziwie czemu West Ham jest tak nisko. Całkiem mocny skład mają. Coś mi się wydaje, ze nasza obrona będzie miała mnóstwo problemów z ich ofensywą.
Wenger pewnie liczy w ciemno na jeden punkt.

DexteR_000 komentarzy: 762511.12.2017, 10:57

@Szebson: No np Caroll może trojeczke nam strzelić xd

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.12.2017, 10:55

@karmel567
Młoty nam nie leżą? Ostatnie 10 meczów to 8 zwycięstw, remis i porażka. W 8 strzelaliśmy co najmniej 3 bramki.

karmel567 komentarzy: 346611.12.2017, 10:50

Święci i Młoty to dwa zespoły, które ewidentnie nam nie leżą w ostatnich latach, niezależnie od ich czy naszej formy.
Po za tym Lord Moyes w meczu z Chelsea pokazał, że wraca do gry. :D :D

Szebson komentarzy: 351011.12.2017, 10:47

@Qarol: Smieszy mnie podejscie "to tylko 18 druzyna". Brak szacunku dla rywala. West Ham nadal potrafi zagrac koszmiczny mecz przeciwko AFC. Lubimy dawac rywalom odbudowywac sie z nami.

TurboGrosik komentarzy: 169411.12.2017, 10:38

Lukaku 2 asysty wczoraj a mowia, ze sie wypala w waznych meczach :D

karmel567 komentarzy: 346611.12.2017, 10:30

Bayern trafi na Tottenham, który godnie zastąpi nas w pogromach z Bawarczykami.

Ranczomen komentarzy: 1231511.12.2017, 10:29

Podsumowując jeszcze derby Manchesteru.

Piłkarze United zbyt często kładą się na ziemię.

karmel567 komentarzy: 346611.12.2017, 10:27

" Angielskie media informują, że po końcowym gwizdku Jose Mourinho udał się pod szatnię Manchesteru City i poprosił zawodników gości o nieco bardziej stonowane świętowanie zwycięstwa.
Słowa Portugalczyka spowodowały zamieszanie w tunelu na Old Trafford. W stronę menadżera Czerwonych Diabłów miała polecieć woda, a Mikel Arteta po całym zajściu miał rozcięty łuk brwiowy."

Uuu grubo. :D

karmel567 komentarzy: 346611.12.2017, 10:24

Wczorajsze derby świetnie pokazały ograniczenia Lukaku. Gość wyrazie odstawał od reszty technicznie i mentalnie, strasznie było widać niepewność w jego grze.
Belg swoje strzeli, ale myśle, że nigdy nie "wejdzie w buty" van Persiego czy Rooneya.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.12.2017, 10:21

Szkoda mi Romka, bo bardzo go lubię, jednak ten obrazek mówi wszystko.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068711.12.2017, 10:07

@Kanonier204: Piłeczka z Besiktasem już podgrzana dla Realu :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 311.12.2017, 10:02

12:00 Liga Mistrzów: losowanie 1/8 finału, Eurosport 1, nSport+ i Canal+ Sport
13:00 Liga Europy: losowanie 1/16 finału, Eurosport 1, nSport+ i Canal+ Sport

DanteZZ komentarzy: 116911.12.2017, 09:57

@mallen: Słynne 2-3 tygodnie, a że jeszcze Ramsey to już w ogóle.

Qarol komentarzy: 1450211.12.2017, 09:45

@Szebson:

To zawsze okazuje się już na boisku. I okazuje się, że wszystko xd

Alonso komentarzy: 1282411.12.2017, 09:45

Pamiętam jak wrócił w połowie sezonu Coquelin i grał tak dobrze jak Matic w Chelsea. Dlaczego tylu zawodników w Arsenalu albo ma genialny sezon albo nic nie gra, wjeżdżają z formą na 10 piętro by potem zjechać do piwnicy.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189411.12.2017, 09:41

@krzykus1990:

Już do Man City

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068711.12.2017, 09:41

Wilshere godnie zastąpi Ramseya i Giroud od pierwszych minut z WHU.

Szebson komentarzy: 351011.12.2017, 09:39

@gnabry_: Co moze pojsc nie tak? XD

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 111.12.2017, 09:30

Wilshere-Coq na West Ham. To tylko przedostatnia drużyna w tabeli.

mallen komentarzy: 2123911.12.2017, 09:27

Zapomniałem o Coq.

kanonier91 komentarzy: 457011.12.2017, 09:22

I tak cos czuje ze nasz wielki taktyk wyjdzie w srode srodkiem xhaka-coq :x

mallen komentarzy: 2123911.12.2017, 09:19

Wenger says Ramsey's hamstring injury is not too bad. But he will be out for 2-3 weeks.

Okazja na wskoczenie Jacka do pierwszej 11.
Chyba, że AW będzie nadużywał Elnenego...

grzegorz1211 komentarzy: 1028411.12.2017, 08:42

Arteta ponoć z rozwalonym łukiem brwiowym po derbach

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52411.12.2017, 08:23

Dobrze, że Lukaku przedstawia odpowiednią mentalność i w wielkich meczach strzela wiele goli. Z Arsenalem, City, Chelsea, Liverpoolem i Tottenhamem rozegrał 450 minut, nie zdobył żadnego gola.
Lacazette uzbierał tych minut 291, strzelił 2 bramki.

Belg ma fatalny czas. Od 1 października strzelił zaledwie 1 gola w lidze. 9 spotkań (wszystkie w pełnym wymiarze czasowym), a potrafił pokonać jedynie bramkarza Newcastle.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.12.2017, 08:23

Dzis losowania, z chęcią obejrzałbym Chelsea-Barca/ostatni raz grali ze soba w 2012/, Lfc-Juve, Bayern-Tottki, Tottki-Juve, Real-United.

Jaja beda jak po raz enty chelsea trafi na psg, a jest na to szansa, bo do wyboru maja tylko Besiktas,Barce lub psg.

veron komentarzy: 459211.12.2017, 07:34

Co do niepokonanych w top 5 leagues to oprócz Man City, Interu i Barcy jeszcze Atletico o dziwo też jest (9 zwycięstw, 6 remisów)

krzykus1990 komentarzy: 516611.12.2017, 07:22

Jaki jest rekord zwycięstw w Premier League i do kogo należy ?

Szebson komentarzy: 351011.12.2017, 06:42

Moglbys to obalic, blagam?

Marzag komentarzy: 41226 newsów: 111.12.2017, 02:30

@hot995: ano tak, wygrał swoj debiutancki sezon, a potem w polowie sezonu kiedy znow sie zapowiadalo ze wygra kolejny zostal powiadomiony ze po sezonie wylatuje z klubu.

lays komentarzy: 3987111.12.2017, 01:49

twitter.com/MatwaMaciej/status/939929498010705920

Teodorczyk po czerwonej kartce hahahaha

lays komentarzy: 3987111.12.2017, 01:46

Mourinho entered City dressing room & asked their players to show more respect. Then water & Milk was thrown at him

telegraph.co.uk/football/2017/12/10/jose-mourinho-furious-dressing-room-bust-up-man-city-keeper/

gunners007 komentarzy: 954311.12.2017, 01:01

@sebastix11:
Świetny był jeszcze z Amber Heard. A może nawet lepszy :D

sebastix11 komentarzy: 599211.12.2017, 00:53

@Marioht: czytałem to chyba 7-8 lat temu

Marioht komentarzy: 611411.12.2017, 00:53

@sebastix11: Cieszę się, że Ci się podobało.

sebastix11 komentarzy: 599211.12.2017, 00:52

@gunners007: taa odcinek z Amy był świetny i ten jej akcent miodzio :D

sebastix11 komentarzy: 599211.12.2017, 00:51

@Marioht: Bastion jest świetne, jedna z lepszych książek jakie kiedykolwiek przeczytałem

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 511.12.2017, 00:43

@Marzag:

Ostatni sezon Pellegriniego to było mistrzostwo Lester.

gunners007 komentarzy: 954311.12.2017, 00:42

@polandblood:
Tym fordem gt będzie się z czymś ścigał bo mówił, że jest w wyścigu podczas krótkiego ujęcia w zapowiedzi sezonu. Możliwe, że z innym środkiem transportu.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 111.12.2017, 00:35