Kanonierzy gromią 5-ligowca! Arsenal - Boreham Wood 8:0

Kanonierzy gromią 5-ligowca! Arsenal - Boreham Wood 8:0 14.07.2018, 18:36, MVTI 4135 komentarzy

Arsenal rozegrał swoje pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do sezonu 18/19. Wartym nadmienienia jest fakt, iż Kanonierzy po raz pierwszy od 22 lat zagrali bez persony Arsene'a Wengera na ławce trenerskiej. Spotkanie z 5-ligowcem nie należało do specjalnie ciekawych, bowiem The Gunners zmietli swojego rywala z powierzchni ziemi, wygrywając 8:0. Nikt nie nastawiał się na inny scenariusz aniżeli triumf Kanonierów, ale zastanawiał jedynie fakt jaki rozmiar porażki poniosą ich rywale.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech (46' Martinez), Bellerin (46' Jenkinson), Sokratis (46' Holding), Mawropanos (46' Mustafi), Osei-Tutu, (46' Kolasinac), Maitland-Niles (46' Chambers), Willock (46' Ramsey), Nelson (46' Reine-Adelaide), Lacazette (46' Nketiah), Aubameyang (46' Perez), Smith Rowe (46' Mchitarian).

Boreham Wood: Ross (46' McHale), Woddards, Ilesanmi, Ricketts, Parry, Stephens (46' Fyfield), Smith, Champion (46' Thomas), Ferrie (46' Shakes), Murtagh (46' Ash), Balanta (46' Jeffers).

Unai Emery zaskoczył z wyjściową jedenastką, ponieważ zestawił na boisku od pierwszych minut Aubameyanga oraz Lacazette'a, co okazało się potem zgubne dla Boreham Wood. Gabończyk rozpoczął strzelaninę piękną bramką z dystansu, dając Arsenalowi prowadzenie już w 7. minucie spotkania. Dwie minuty później Aubameyang dołożył swoją swojego drugiego gola, podwyższając wynik meczu na 2:0. Nie trzeba było długo czekać, by 29-latek skompletował swojego pierwszego hattricka w nowym sezonie, bowiem już w 17. minucie spotkania wykorzystał rzut karny po faulu na Reisse Nelsonie, a na tablicy wyników widniało 3:0 dla Arsenalu. Kilkanaście minut później pięknym strzałem popisał się Nelson i podwyższył wynik spotkania na 4:0. Arsenal dołożył kolejnego gola do swojego dorobku, ponieważ już w 39. minucie spotkania Alexandre Lacazette strzelił piątego gola dla ekipy z północnego Londynu. Pierwsza połowa obfitowała w wiele pięknych bramek, a podopieczni Unaia Emery'ego doskonale wywiązali się ze swoich założeń taktycznych. Druga część gry rozpoczęła się równie udanie dla drużyny z The Emirates Stadium, ponieważ Lucas Perez po rajdzie na lewym skrzydle zagrał do Eddiego Nketiaha, który podwyższył wynik meczu na 6:0. Kilkanaście następnych minut gra toczyła się wyłącznie w środku pola, jednakże swojego pierwszego gola dla Arsenalu od bardzo długiego czasu zdobył Jeff Reine-Adelaide, a Arsenal zainkasował siódmą bramką do swojej kolekcji. Ostatniego gola na Meadow Park zdobył Henrich Mchitarian. Wynik meczu zakończył się na 8:0, a Kanonierzy zdeklasowali wyraźnie gospodarzy i pokazali znaczną różnicę klas pomiędzy dwoma zespołami.

Warto nadmienić, iż nie jest to odpowiedni prognostyk przed nadchodzącym sezonem, ale na pewno cieszy kilka aspektów, które mieliśmy okazje dziś oglądać. Przede wszystkim dyspozycja Aubameyanga i Lacazette'a wygląda naprawdę imponująco, a obaj panowie sprawiają wrażenie lubiących swoje towarzystwo i cieszących się wspólną grą. Podczas dzisiejszego spotkania mogła cieszyć także postawa Emile'a Smitha Rowe'a, który kilka razy urwał się lewą stroną boiska i fenomenalnie obsłużył swoich kolegów z ataku. Pokazał również, że gra w defensywie nie jest mu obca, odzyskując kilka piłek i walnie przyczynił się do końcowego triumfu drużyny z północnego Londynu. Solidną pracę wykonał także Jordi Osei-Tutu, który kilkakrotnie zatrzymywał swoich rywali na lewej flance. Należy wspomnieć również o Reissie Nelsonie, który popisał się świetną bramką i pokazał, że jest gotów na to, by znajdować się w pierwszej drużynie Arsenalu. The Gunners prezentowali momentami odpowiedni kolektyw i ich gra była naprawdę przyjemna dla oka.

Negatywnie wrażenie w dzisiejszym spotkaniu sprawił niestety nowy nabytek Kanonierów - Sokratis. Doświadczony Grek wyglądał na ociężałego i zdarzało mu się popełniać proste błędy w defensywie oraz w wyprowadzeniu piłki. 30-latek musi solidnie wziąć się do pracy i powrócić do odpowiedniej formy kondycyjnej, jeśli chce grać w spotkaniach Premier League, gdyż po kilkudziesięciu minutach było widać u niego sporą zadyszkę. To, co wyglądało również nieprawidłowo w grze Arsenalu to proste błędy przy podawaniu piłki, czasami niepotrzebna gra do tyłu, pomyłki w defensywie, których nie ustrzegł się wyżej wymieniony Sokratis i Konstantinos Mawropanos. Zawodnicy w środku pola sprawiali czasem wrażenie, jakby nie wiedzieli co mają dokładnie zrobić z piłką, odgrywając futbolówkę do najbliższego zawodnika z zespołu, nie podejmując próby na wypracowanie świetnej okazji swoim kolegom z drużyny. Gra w pewnej chwili wyglądała naprawdę topornie, gdzie nawet Boreham Wood doszło do głosu, jednakże beż żadnej korzyści bramkowej.

Dzisiejszego meczu nie powinno traktować się jako prognostyka przed startem Premier League. Należy pamiętać, iż Arsenal mierzył się z 5-ligowcem, który znacząco odstaje od poziomu Kanonierów. Emery i spółka mają zdecydowanie dużo pracy do wykonania, ponieważ nawet dziś mogliśmy ujrzeć kilka prostych błędów, które należy wyeliminować, jeśli chcemy liczyć się o powrót do TOP4 w Premier League. Nie ujmujemy oczywiście niczego piłkarzom Arsenalu, ponieważ ich gra momentami wyglądała solidnie. Żywimy nadzieję, że zawodnicy The Gunners wykonają solidną pracę i mile zaskoczą nas w pierwszych kolejkach nowego sezonu.

Zapowiedź autor: MVTI źrodło: własne
Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.07.2018, 10:10

@Elastico07: Lepiej grać gówno jak Ozil niż być złodziejem i mendą jak Hoeness.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 123.07.2018, 10:09

Potencjalni rywale polskich drużyn przed losowaniem III rundy, Górnik [*] 90minut.pl/news/288/news2883850-III-runda-eLE-Potencjalni-rywale-polskich-druzyn.html
A poza tym to mecz Jagi z Rio Ave w Polsacie Sport i Super Polsacie a Górnika z Trencinem w Polsacie Sport Extra.

Elastico07 komentarzy: 1250823.07.2018, 10:07

Ostro nt.Ozila

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9223.07.2018, 10:06

Uli Hoeneß on Özil's retirement: "It's good news for the national team, he's been a ghost for years. He won his last duel on the pitch before the 2014 World Cup, and now he's hiding behing a photo and blaming others. He should question himself first"

Hoeneß on Özil: "I'm glad he has finally stopped. Every time we play against Arsenal, we focus on him, because we know he is a weak spot"

Hoeneß on Özil: "The worst thing is his 35 million fanboys on social media that don't exist in real life cheering for him whenever he played a simple pass to a teammate. You have to say ot as it is"

Kowal96 komentarzy: 1758923.07.2018, 09:15

Mam wrażenie, że po finale LM i dobrym sezonie Liverpoolu w PL, można odnotować znaczny wzrost sezonowców tej drużyny, niestety na niekorzyść k.com. Proszę sezonowców, bądź też prawdziwych kibiców Liverpoolu o przeniesienie się na własną stronę lfc.pl i za przeproszeniem, nie "zaśmiecanie" k.com. Oczywiście nie mam nic przeciwko opinii o przeciwnikach Arsenalu raz na jakiś czas na tej stronie, ale ostatnio co nie wejdę na k.com, to jest "Liverpool to, Liverpool siamto"...

Kukulelek komentarzy: 4023.07.2018, 09:14

Jest ktoś kto pomoże w fantasy premier league ? O co chodzi z bench boost free hit o triple capitan ?

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 123.07.2018, 09:01

@coooyg11: popieram. Od kilku dni trwa tutaj jakiś dziwny ruch związany z Liverpoolem. Przyznam że przewijając komentarze trochę mnie to męczy. Kanonierzy to strona poświęcona Arsenalowi i owszem nie jest problemem wrzucić jakieś info o drużynach przeciwnych ale nie powinien to być wątek przewodni.

pierre_afc komentarzy: 1207123.07.2018, 08:49

Wolverhampton ściąga Portugalczyków bo w tym klubie 'macza palce' Jorge Menedes dzięki czemu łatwiej im ich sprowadzić. A jak nie sprowadzają Portugalczyków to zawodników z przeszłością w portugalskiej lidze. Jorge tak dobrze zna rynek portugalski, że Wolves trafiają z tymi transferami, i co jest fajne zgarniają młodych zawodników.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.07.2018, 08:22

Nasi dolecieli na miejsce!!! :D
Już robią fotki z fanami, autografy itp. Trzeba przyznać, że widoki w Singapurze są niesamowite!

coooyg11 komentarzy: 317123.07.2018, 08:05

Liverpool, Liverpool, Liverpool ... Może warto otworzyć specjalny wątek o tej nazwie ? Wtedy zrobi się lekki przesiew i wszystko wróci do normy ^^

ArsenalChampion komentarzy: 802023.07.2018, 00:56

Wolverhampton to angielski czy portugalski klub ?

lays komentarzy: 3987123.07.2018, 00:06

Breaking | Local reporter @TimNash_1 claims that Wolves will sign AS Monaco midfielder João Moutinho.

Portugalska kolonia w Wolverhampton :D

Papaciok komentarzy: 438723.07.2018, 00:06

Jak zagrały wzmocnienia live?

schnor25 komentarzy: 1854623.07.2018, 00:00

@Witowo95: Bo "małe" klubiki biorą to co zaproponuje producent? Jednym i drugim przypasował katalogowy, gotowy model i go łyknęli.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466922.07.2018, 23:59

@lays:

Słabo się orientujesz w tym temacie :P jak ktoś odejdzie to Jones Smalling lub Bailly ,Lindelof nie do ruszenia jeśli chodzi o transfer

mitmichael komentarzy: 4924322.07.2018, 23:57

Karius dalej ma wstrzasnienie mozgu po Lidze Mistrzow

Kondi komentarzy: 96422.07.2018, 23:44

Jesli Keita bedzie gral w lidze jak w teraz w meczu to Liverpool dokonal przepoteznego wzmocnienia

Calyn komentarzy: 191622.07.2018, 23:44

@Witowo95: widzę że adidas nawet nie udaje że robi coś oryginalnego dla każdego klubuxd toż to jest ta sama koszulka, identyczna

Papaciok komentarzy: 438722.07.2018, 23:39