Kanonierzy gromią 5-ligowca! Arsenal - Boreham Wood 8:0

Kanonierzy gromią 5-ligowca! Arsenal - Boreham Wood 8:0 14.07.2018, 18:36, MVTI 4135 komentarzy

Arsenal rozegrał swoje pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do sezonu 18/19. Wartym nadmienienia jest fakt, iż Kanonierzy po raz pierwszy od 22 lat zagrali bez persony Arsene'a Wengera na ławce trenerskiej. Spotkanie z 5-ligowcem nie należało do specjalnie ciekawych, bowiem The Gunners zmietli swojego rywala z powierzchni ziemi, wygrywając 8:0. Nikt nie nastawiał się na inny scenariusz aniżeli triumf Kanonierów, ale zastanawiał jedynie fakt jaki rozmiar porażki poniosą ich rywale.

Składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech (46' Martinez), Bellerin (46' Jenkinson), Sokratis (46' Holding), Mawropanos (46' Mustafi), Osei-Tutu, (46' Kolasinac), Maitland-Niles (46' Chambers), Willock (46' Ramsey), Nelson (46' Reine-Adelaide), Lacazette (46' Nketiah), Aubameyang (46' Perez), Smith Rowe (46' Mchitarian).

Boreham Wood: Ross (46' McHale), Woddards, Ilesanmi, Ricketts, Parry, Stephens (46' Fyfield), Smith, Champion (46' Thomas), Ferrie (46' Shakes), Murtagh (46' Ash), Balanta (46' Jeffers).

Unai Emery zaskoczył z wyjściową jedenastką, ponieważ zestawił na boisku od pierwszych minut Aubameyanga oraz Lacazette'a, co okazało się potem zgubne dla Boreham Wood. Gabończyk rozpoczął strzelaninę piękną bramką z dystansu, dając Arsenalowi prowadzenie już w 7. minucie spotkania. Dwie minuty później Aubameyang dołożył swoją swojego drugiego gola, podwyższając wynik meczu na 2:0. Nie trzeba było długo czekać, by 29-latek skompletował swojego pierwszego hattricka w nowym sezonie, bowiem już w 17. minucie spotkania wykorzystał rzut karny po faulu na Reisse Nelsonie, a na tablicy wyników widniało 3:0 dla Arsenalu. Kilkanaście minut później pięknym strzałem popisał się Nelson i podwyższył wynik spotkania na 4:0. Arsenal dołożył kolejnego gola do swojego dorobku, ponieważ już w 39. minucie spotkania Alexandre Lacazette strzelił piątego gola dla ekipy z północnego Londynu. Pierwsza połowa obfitowała w wiele pięknych bramek, a podopieczni Unaia Emery'ego doskonale wywiązali się ze swoich założeń taktycznych. Druga część gry rozpoczęła się równie udanie dla drużyny z The Emirates Stadium, ponieważ Lucas Perez po rajdzie na lewym skrzydle zagrał do Eddiego Nketiaha, który podwyższył wynik meczu na 6:0. Kilkanaście następnych minut gra toczyła się wyłącznie w środku pola, jednakże swojego pierwszego gola dla Arsenalu od bardzo długiego czasu zdobył Jeff Reine-Adelaide, a Arsenal zainkasował siódmą bramką do swojej kolekcji. Ostatniego gola na Meadow Park zdobył Henrich Mchitarian. Wynik meczu zakończył się na 8:0, a Kanonierzy zdeklasowali wyraźnie gospodarzy i pokazali znaczną różnicę klas pomiędzy dwoma zespołami.

Warto nadmienić, iż nie jest to odpowiedni prognostyk przed nadchodzącym sezonem, ale na pewno cieszy kilka aspektów, które mieliśmy okazje dziś oglądać. Przede wszystkim dyspozycja Aubameyanga i Lacazette'a wygląda naprawdę imponująco, a obaj panowie sprawiają wrażenie lubiących swoje towarzystwo i cieszących się wspólną grą. Podczas dzisiejszego spotkania mogła cieszyć także postawa Emile'a Smitha Rowe'a, który kilka razy urwał się lewą stroną boiska i fenomenalnie obsłużył swoich kolegów z ataku. Pokazał również, że gra w defensywie nie jest mu obca, odzyskując kilka piłek i walnie przyczynił się do końcowego triumfu drużyny z północnego Londynu. Solidną pracę wykonał także Jordi Osei-Tutu, który kilkakrotnie zatrzymywał swoich rywali na lewej flance. Należy wspomnieć również o Reissie Nelsonie, który popisał się świetną bramką i pokazał, że jest gotów na to, by znajdować się w pierwszej drużynie Arsenalu. The Gunners prezentowali momentami odpowiedni kolektyw i ich gra była naprawdę przyjemna dla oka.

Negatywnie wrażenie w dzisiejszym spotkaniu sprawił niestety nowy nabytek Kanonierów - Sokratis. Doświadczony Grek wyglądał na ociężałego i zdarzało mu się popełniać proste błędy w defensywie oraz w wyprowadzeniu piłki. 30-latek musi solidnie wziąć się do pracy i powrócić do odpowiedniej formy kondycyjnej, jeśli chce grać w spotkaniach Premier League, gdyż po kilkudziesięciu minutach było widać u niego sporą zadyszkę. To, co wyglądało również nieprawidłowo w grze Arsenalu to proste błędy przy podawaniu piłki, czasami niepotrzebna gra do tyłu, pomyłki w defensywie, których nie ustrzegł się wyżej wymieniony Sokratis i Konstantinos Mawropanos. Zawodnicy w środku pola sprawiali czasem wrażenie, jakby nie wiedzieli co mają dokładnie zrobić z piłką, odgrywając futbolówkę do najbliższego zawodnika z zespołu, nie podejmując próby na wypracowanie świetnej okazji swoim kolegom z drużyny. Gra w pewnej chwili wyglądała naprawdę topornie, gdzie nawet Boreham Wood doszło do głosu, jednakże beż żadnej korzyści bramkowej.

Dzisiejszego meczu nie powinno traktować się jako prognostyka przed startem Premier League. Należy pamiętać, iż Arsenal mierzył się z 5-ligowcem, który znacząco odstaje od poziomu Kanonierów. Emery i spółka mają zdecydowanie dużo pracy do wykonania, ponieważ nawet dziś mogliśmy ujrzeć kilka prostych błędów, które należy wyeliminować, jeśli chcemy liczyć się o powrót do TOP4 w Premier League. Nie ujmujemy oczywiście niczego piłkarzom Arsenalu, ponieważ ich gra momentami wyglądała solidnie. Żywimy nadzieję, że zawodnicy The Gunners wykonają solidną pracę i mile zaskoczą nas w pierwszych kolejkach nowego sezonu.

Zapowiedź autor: MVTI źrodło: własne
Dominik11 komentarzy: 2013122.07.2018, 21:53

Powiem wam szczerze my i Tottenham mamy najgorsze stroje w PL, Puma dała ciała po całości . Chodzi mi o domowe stroje.

Ranczomen komentarzy: 1230322.07.2018, 21:51

@Redzik: A coś tam się kurła od czasu do czasu pyknie.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.07.2018, 21:50

@Ranczomen: O fuj, obrzydliwa meta jak w jakimś 6 sezonie, gdzie grano Ziggsem na ADC albo zdarzało się wyciągać Oriannę.

Ranczomen komentarzy: 1230322.07.2018, 21:49

@Witowo95: Co ty. Teraz na bocie gra się APki, bo ADC nie da się przeżyć early game'u. Jedynie co to można zagrać jakiegoś Luciana, Eza, czy w drugiej kolejności właśnie Varusa albo Xayahę, bo mają w miarę early/mid, ale i tak bardziej opłaca się grać typowe APki jak Heimer, Swain, czy Karma.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.07.2018, 21:49

Dlaczego wyjazdówki Watfordu to domówki Śląska Wrocław?
Dowód:

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 222.07.2018, 21:48

Jasuły, Heimerdingery, Veigary, Ziggsy będą wam odbierały smak życia.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.07.2018, 21:46

@Ranczomen: nie mów somsiad, że grasz w Ligę Legend?

A jednak są tutaj gracze :P

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.07.2018, 21:45

@Ranczomen: Ostatnio grałem w listopadzie. Varus nadal meta pickiem?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.07.2018, 21:44

@TomHen1990: Wrócił do nc+ po nieudanym projekcie radiowym.

TomHen1990 komentarzy: 67422.07.2018, 21:44

Oglądam chwilowo liga plus extra i widzę Twarowskiego... co on tam robi?

SoulStorm komentarzy: 743022.07.2018, 21:43

@lays: Wygląda jak jakiś Apacz xd

Ranczomen komentarzy: 1230322.07.2018, 21:43

Chcecie może porozmawiać o tym jak ch... są obecnie ADC?

DontCry komentarzy: 760822.07.2018, 21:42

@Marcinafc93: Nie ma nic takiego w jego oświadczeniu.

silvano95 komentarzy: 979622.07.2018, 21:42

Tylko Ozil grał słabo na turnieju reszta oczywiście fantastycznie, szukanie kozła ofiarnego , jakaś polityka ,dobrze że odszedł

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 222.07.2018, 21:41

@Redzik: E tam. Garen najlepsza postać. Wciskasz wszystkie przyciski i cyk, linia wygrana.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 122.07.2018, 21:40

Ozil: "Nie gram dla rasistowskiego i pozbawionego szacunku narodu"

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.07.2018, 21:38

@Redzik: Na topie to tylko potrafiłem grać Urgotem, Swainem i Rumblem jak jeszcze grałem (do końca 7 sezonu).

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187422.07.2018, 21:26

Też mi się wydawało, że Giroud się na łyso miał ogolić, przynajmniej ktoś tutaj chyba tak pisał

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.07.2018, 21:26

Nasus na topie jest epicki.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.07.2018, 21:26

Moja rada na dziś - nie jadajcie buraków 2 dni z rzędu.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10322.07.2018, 21:25

Nie odnalazł formy, nie wytrzymał presji...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.07.2018, 21:23

@KapitanJack10: ale na głowie?

KapitanJack10 komentarzy: 5372 newsów: 422.07.2018, 21:21

@Dominik11: Miał się ogolić na łyso chyba

KapitanJack10 komentarzy: 5372 newsów: 422.07.2018, 21:20

@Dominik11: Ale Hummels dostał piłkę o 0,5cm za wysoką z Koreą, więc Ozil musi być wszystkiemu winny

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.07.2018, 21:20

@mistiqueAFC:
O to tez ktoś mi polecał, ale opis na filmwebie nasunął mi pewne wątpliwości i odpaliłem coś innego:p

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.07.2018, 21:18

@sebastix11:
Tez obczaje o ile jest na netflixie:p dzięki:)

Dominik11 komentarzy: 2013122.07.2018, 21:14

Giroud obciął włosy

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 122.07.2018, 21:13

Niech Bellerin wygląda jak tam chce, On ma grać dobrze a nie wyglądać. Co wy macie z tym jego wyglądem to ja nie wiem

Dominik11 komentarzy: 2013122.07.2018, 21:10

Mesut Özil for Germany:

92 appearances
23 goals
40 assists (most in German national team history)
German Player of the Year x5
1 World Cup 2014 trophy
World Cup 2010 Golden Ball Nominee
Euro 2012 Team of the Tournament.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.07.2018, 21:10

@lays: Bellerin zagra Aquamana w nowej części Ligi Sprawiedliwości.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.07.2018, 20:49

Dobrze Mesut! Kończ z tą *****ska kadra i pokaż pełnię mocy w Arsenalu :)

Qarol komentarzy: 1450222.07.2018, 20:35

@JanikK:

Odpalaj Orphan Black, jeśli chcesz z Netflixa. Tylko ostatniego sezonu tam nie ma, trzeba się posiłkować "innymi źródłami" :D

Mnie GOT chwycił dopiero za 5-6razem.

Ja obejrzałem sobie ostatnio better call, domek z papieru, Szerloka, the crown, punishera i the 100 do którego podchodziłem z dystansem i właściwie chyba najbardziej się zawiodłem na szerloku i drugiej połowie tego domu z papieru, bo początek bardzo mi się podobał.
Nie wiem teraz za co się zabrac właściwie. Pare razy podchodziłem do Dark ale nie chwyciło.

Alonso komentarzy: 1282422.07.2018, 20:30

@thide: żeby wyp***ał

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10322.07.2018, 20:30

@Marcinafc93: ja po pierwszych 8 komentarzach też już wiedziałem.

DavidSilva21 komentarzy: 338022.07.2018, 20:30

facebook.com/mesutoezil/photos/pcb.2192674574144436/2192673854144508/?type=3&theater

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.07.2018, 20:28

@Qarol: czy ktoś traktował tamten mecz na w miarę poważnie xD?

@Alonso: a co powiedzieli xD?