Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto!

Kanonierzy gromią przeciwnika, Arsenal 5-0 FC Porto! 09.03.2010, 21:39, Rafal Mazur 734 komentarzy

Dzisiejszego wieczoru na stadionie Kanonierów miało miejsce najciekawsze spotkanie tej kolejki Ligi Mistrzów z perspektywy sympatyka londyńskiej ekipy. Tym razem fani zgromadzeni na Emirates Stadium bardzo entuzjastycznie powitali zawodników Arsenalu i FC Porto, którzy stoczyli pojedynek o dalszy prym w najbardziej prestiżowych rozgrywkach na Starym Kontynencie. Po znakomitym widowisku, zwycięsko z potyczki wyszli Kanonierzy, którzy nie mieli kłopotów z ograniem przeciwnika.

Zobacz obszerny skrót z tego pojedynku!

Szkoleniowiec The Gunners - Arsene Wenger dokonał przed potyczką kilku znaczących zmian w składzie, do którego powrócili Bacary Sagna oraz Sol Campbell. Znajdujący się w fenomenalnej dyspozycji - Theo Walcott zasiadł dziś o dziwo na ławce rezerwowych.

Dokładnie o godzinie 20.45 sędzia główny - Franck de Bleeckere rozpoczął dzisiejsze zawody.

W 6. minucie pierwsza składna akcja Arsenalu. Tomas Rosicky dogrywał piłkę w środek pola karnego do Nasri'ego, któremu jednak nie udało się pokonać Heltona. Po chwili znów zrobiło się groźnie pod bramką Portugalczyków, a tym razem z dobrej strony pokazał się Arszawin.

W 9. minucie londyńczycy rozwiązali worek z bramkami, za sprawą Nicklasa Bendtnera, który zamknął usta wszystkim krytykom. Duńczyk skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości, po tym jak Arszawin kapitalnie ograł defensorów Porto. 1-0!

Po zdobyciu gola sytuacja na murawie nieznacznie się ustabilizowała, a drużyna Porto odzyskała siły we własne możliwości, co jednak nie przyniosło poważniejszych konsekwencji.

W 25. minucie Andriej Arszawin zostawił za sobą całą linię obrony gości, po czym dograł do niepilnowanego Bendtnera, który podwyższył wynik meczu na 2-0. Jednak największe słowa uznania należą się właśnie rosyjskiemu atakującemu, który swojego rajdu dokonał z taką nonszalancją, że wprawiło to w śmiech Arsene Wengera.

Druga bramka Kanonierów zdecydowanie sparaliżowała ekipę przyjezdnych. Przeważała niefrasobliwa i infantylna gra ze strony Portugalczyków, co świetnie wykorzystali gospodarze.

W 42. minucie kolejna akcja potwierdzająca dominację The Gunners w dzisiejszym pojedynku. Znów Bendtner pokazał się z dobrej strony, decydując się na strzał z około 20 metrów, jednak Helton wyekspediował futbolówkę na rzut rożny.

Po doliczeniu trzech dodatkowych minut, arbiter zakończył pierwszą część spotkania. Po 15-minutowej przerwie zawodnicy powrócili na boisko, aby rozegrać decydującą o losach spotkania odsłonę gry.

Po wznowieniu gry goście widocznie odzyskali wiarę we własne umiejętności, przez co kilkakrotnie zrobiło się gorąco pod bramką Almuni. Mimo to, londyńczycy nadal kreowali grę, starając się przy tym nie stracić gola.

Pokazom indywidualnych umiejętności nie było końca! To, co wykonał Samir Nasri w 64. minucie jest trudne do opisania, Francuz mijał obrońców niczym tyczki, a kiedy znalazł się na 5 metrze - zdecydował się na strzał z bliskiej odległości, Helton bez szans!

Dwie minuty później następny gol, a defensorzy Porto znów zachowali się niczym ospałe ślimaki. Andriej Arszawin przemierzył całą długość boiska, by posłać futbolówkę wprost pod nogi Eboue. Ten dopełnił tylko formalności, a wynik brzmiał już 4-0!

W 71. minucie boisko opuścił zmęczony Samir Nasri. Kibice żegnali Francuza owacją na stojąco, a przy tym dodawali otuchy Denilsonowi, który zajmował miejsce niekwestionowanego bohatera. W 76. minucie ostatniej już zmiany dokonał Wenger. Będący w świetnej formie Theo Walcott zmienił Arszawina.

W 83. minucie spotkania Nicklas Bendtner zmarnował szansę na zdobycie hat-tricka, ponieważ jego uderzenie głową było dalekie od celu.

Końcowe chwile wtorkowej potyczki należały do Kanonierów, którzy pewnie zmierzali po awans do ćwierćfinału Champions League. Dodatkowo, w ostatniej minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Eboue. Do piłki podszedł Bendtner, który nie zmarnował nadarzającej się szansy! 5-0!

Chwilę potem sędzia zakończył dzisiejsze, wspaniałe widowisko. Kanonierzy pokazali dziś, że są w stanie walczyć o najwyższe cele do ostatnich dni tegorocznych rozgrywek. Trudno jednogłośnie stwierdzić, kto był najlepszym graczem na murawie, jednak na szczególne słowa uznania zasługują Nicklas Bendtner, Andriej Arszawin oraz Samir Nasri.

Porto FC autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Acolt komentarzy: 2009 newsów: 610.03.2010, 00:01

Panowie i Panie xD. Ide sie przyszykowac i ogladac powtorke meczu Arsenal vs Porto na TV 4 o 0:20.. ahhh na koniec dnia kapitalny prezent dostalismy od kanonierów!!!

Gunner_995 komentarzy: 655010.03.2010, 00:00

Acolt--->Noi git :) Taki skład mi pasi:) :D

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:59

Gibs jak na ta chwile jest duzo lepszy od Armanda. Swoja droga to Armand to przeciez pomocnik a nie obronca

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:59

Henry1855 ja w pracy wygralem chyba z 6 browarków hehe założyłem sie ze arsenal wygra minimum trzema bramkami hehe

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 23:58

No umnie w całej szkole tylko jest nas 2 za Arsenalem.....

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:58

Hoelm78-> zgadzam sie z kazdym aspektem Twojej wypowiedzi

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:58

wole gibsa niz traore

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:57

A moj kolega dzisiaj cos mi mowil ze Arsenal bez Fabregasa odpadnie.. A jutro ide do budy i bede sie chelpil zwyciestwem;P

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 23:56

No panowie ja teeż nie mam zbytnio przekonadnia do Traore...

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:56

bez rudego rooneya (nienawidze go !!!) muły traca 75 wartosci druzyna tak jak wczesniej bez krystyny. Ogladalem mecz z wolves to mieli wielkiego frata zreszta tak jak zwykle zezdobyli 3 ptk

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:54

manu bez Rooneya gra wyraznie slabiej, teraz gra tego zawodnika wplywa tak na zespol jak sezon temu czy daw gra C. Ronaldo

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:54

acolt jakos nie mam przekonania do tego Eastmonda. Mysle ze narazie czeka go wypożyczenie , no chyba ze sie myle i nagle eksploduje jego talent.

rage6 komentarzy: 54109.03.2010, 23:53

Cyt." Dzisiejszego wieczoru na stadionie Kanonierów miało miejsce najciekawsze spotkanie tej kolejki Ligi Mistrzów z perspektywy sympatyka londyńskiej ekipy."

Chyba kazde takie jest z tej perspektywy.

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:53

ostatnio zarabiscie podoba mi sie gra eboue!!!

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 609.03.2010, 23:52

Eastmond na rezerwe za songa.Wkoncu trzeba grac mlodymi ;p

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:51

Nasri w pomocy z fabregasem i songiem. na zmiane diaby i rosa. przydalby sie jeszcze defpomocnik gdzyby odpukacsong mial jakis uraz

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 23:51

Oczywiście Roni=Ronaldinho żeby ktoś po moim komentarzu nie zinterprertował że Roni=Rooney:DD

Theo44 komentarzy: 424009.03.2010, 23:50

do gona bohaterow zaliczylbym bym rowniez Manu....Cambelowi byl dal 8....wnosi wiecej spokoju niz Gallas. Piekny mecz. Kompletnie bez nerwow ogladany. Wystarczy,ze przeciwnik zostawi nam troche wolnego miejsca a gramy jak z nut. Juz sie nie moge doczekac az sciagne sobie meczyk i jeszcze raz obejze. Poza tym trzeba podkreslic katastrofalna postawe obroncow Porto. Zostawiali sporo miejsca i czesto stali jak wryci...Bramka Samira a zwlaszcz kolejy jego kapitalny mecz zapowiada przeinteresujaca gre w srodku pola razem z Cescem w srodku i Arrhsa po lewej i Theo po prawej....wszyscy wydaj sie byc w naprawde wielkim gazie...no i Bene...wiele cierpkich slow napisalem na jego temat, ale musze przyznac, ze pilka go...szuka na polu karnym no i coraz lepsza jego gra tylem do bramki....Juz sie nie moge doczekac potyczki z Hull...oj bedzie sie dzialo

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:49

w sumie vela moglby isc jeszcze na wypożyczenie tak jak fabian zeby sie nie zmarnowali siedzac na lawie

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 609.03.2010, 23:49

hoelm78 - a Nasri? moze w pomocy z cesciem;d ale co wtedy z abou xD

kanonierMalri komentarzy: 26609.03.2010, 23:49

No no jeszcze Walcott zostaje =]

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:49

Acolt-> ta trojka/czworka co napisales na wazne mecze, reszta do mniej waznych meczowi do ogrywania przy kontuzjach(oby ich nie bylo) podstawowych napastnikow. Ja bym to tak widzial

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 23:48

Jutro widzę niekłe szanse Milanu , no bo panowie nie oszukujmy się ale Manchester na OT to wiemy jak gram.Natomiast liczę na Roniego:) Ale i Rooney podobno jutro nie zagraa... Jestem bardzo ciekawy gry Man bez niego...

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:48

i walcott skleroza!!!

Arsene_ komentarzy: 29209.03.2010, 23:48

cytując scenariusz Machulskiego z Killerów Dwóch 'moim zdaniem według mnie kilka niedociągnięć jest' ale wynik bardzo zadowalający. Czekamy na resztę i gwóźdź programu w postaci losowania które już niebawem.

pozdro !

mysle z arshavin Chamakh RVP a na zmiany vela Bendtner eduardo

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 609.03.2010, 23:46

Henry1855 -> no wlasnie vela , JET xDD Kogo byscie obstawili do pierwszej 11 na atak w nastepnym sezonie?;d

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:44

Acolt jest jescze Vela. No i od przybytku glowa nie boli;)

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:44

Taki napastnik jest nam konieczny zebyzdobywac trofea, wysoki silny twardy ktory powalczy z obroncami. Jezeli to prawda z Chamakiem to bedziemy wieli 2 zaj.... stych srodkowych napastnikow do taego na bokach RVP lub wallcott arshavin i az starch pomyslec co bedziw w przyzlym swezonie!!!

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 23:44

Noo trafmy na Barce i wyeliminujmy tych kataloniarzy :)

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 609.03.2010, 23:42

UHUH, to teraz powiedzcie mi jaki bedzie atak w nastepnym sezonie jezeli Chamakh mialby do nas przejsc? haha xD Trudno, bardzo trudno.
VPR,Bendtner,Eduardo,Arshavin,Nasri,Jay Simpson,Walcott,Chamakh. xD Ulozcie mi 3 napastnikow ktorzy by grali w podstawowej 11 z tych wszystkich xD

paszasz_AFC komentarzy: 26209.03.2010, 23:42

Gunner_995

No jakby takich bramek nie strzelił to nie wiem.. nie były one trudne :) ale mimo wszystko ładniej grał:) nie w jego stylu:P heh oby tak dalej.. ale jeden taki występ nie wymaże mi z pamięci jego drewnianych zagrywek i niewykorzystanych sytuacji.. chciałbym zmienić o nim zdanie i mowic o nim > napastnik światowej klasy:) ale jeszcze nie teraz niech pracuje na swą reputacje taka grą to napewno wielu będzie o nim tak mówiło

opolanin komentarzy: 62309.03.2010, 23:42

BRAWO AFC:) losujmy teraz kolejnego przeciwnika do ogrania:)

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 23:41

hoelm78-->Ja też :) i jeszcze Erzet chybaa :)

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:41

Hoelm78--> ja chyba tez juz go zaczne bronic bez wzgledu na okolicznosci;D w koncu Boss cos w nim widzi skoro daje mu tyle szans

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:40

trzeba obejrzec!!!!

Chcialem wszytkim przypomniec zebylem jednym z niwielu ktorzy zawsze bronili Niclasa.

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:39

Bendtner strzelal gole w stylu Inzaghiego ale mi to zupelnie nie przeszkadza;)

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 609.03.2010, 23:39

EJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ , o 0:20 powtórka meczu Arsenal vs Porto (TV 4).!!!! Jeszcze raz sobie obejze , takie mecze mozna ogladac i sie tylko rozkoszowac gra najlepszego klubu z anglii :)

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:39

Acolt - nasri jest swietny, troche przypomina cesca :)

hoelm78 komentarzy: 10309.03.2010, 23:38

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2010, 23:38

A nikt nie zkrytykuje Nicka?? że strzelił farciarskie bramki czy coś w tym stylu?

Henry1855 komentarzy: 74709.03.2010, 23:37