Kanonierzy w reprezentacjach

Kanonierzy w reprezentacjach 12.09.2018, 17:22, Michał Liszkowski 367 komentarzy

Wrześniowa przerwa reprezentacyjna właśnie dobiegła końca. Sprawdźmy więc, jak na międzynarodowych arenach radzili sobie piłkarze Arsenalu.

Mohamed Elneny

W sobotę Elneny rozegrał pełne spotkanie przeciwko reprezentacji Nigru w ramach kwalifikacji do Pucharu Narodów Afryki. Egipcjanie zwyciężyli 6:0, a Elneny w doliczonym czasie gry zdobył gola strzałem z dystansu. Prawdziwy emocjonalny rollercoaster przeżył tego dnia Mohamed Salah. Piłkarz Liverpoolu zdobył dwie bramki, dwukrotnie asystował swoim kolegom i... zmarnował dwa rzuty karne.

Sokratis Papastathopoulos

Grek rozegrał dwa pełne spotkania w ramach Ligi Narodów. W sobotę przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa nad Estonią 1:0. We wtorek Grecy musieli jednak uznać wyższość Węgrów i ulegli 1:2.

Henrich Mchitarian

Kapitan reprezentacji Armenii, podobnie jak Sokratis, rozegrał dwa pełne spotkania w ramach Ligi Narodów. W pierwszym z nich Mchitarian wywalczył rzut karny, którego nie zdołał jednak zamienić na bramkę. Mimo to jego reprezentacja pokonała Lichtenstein 2:1. W drugim meczu Ormianie przegrali z Macedonią 0:2.

Aaron Ramsey

W czwartek Ramsey zdobył gola i pomógł Walii pokonać Irlandię 4:1. Niestety pomocnik Arsenalu miał też spory udział przy bramce dla rywali - Ramsey w głupi sposób stracił piłkę na rzecz Shauna Williamsa, który ze spokojem przelobował Wayne'a Hennesseya. W niedzielę podopieczni Ryana Giggsa musieli uznać wyższość Danii, która dzięki dwóm golom Christiana Eriksena zwyciężyła 2:0. W obu meczach w ramach Ligi Narodów Ramsey przebywał na murawie przez pełne 90 minut.

Lucas Torreira

Torreira wyszedł w podstawowym składzie reprezentacji Urugwaju w towarzyskim spotkaniu z Meksykiem. Ze względu na problem z łydką rozegrał tylko pierwsze 45 minut. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że nie był to poważny uraz i będzie do dyspozycji Unaia Emery'ego na sobotnie spotkanie przeciwko Newcastle. Urugwajczycy wygrali 4:1, a show skradł Luis Suarez, który strzelił bramkę z rzutu wolnego, wykorzystał karnego a'la Panenka i asystował raboną przy golu Gastona Pereiro.

Granit Xhaka

Granit Xhaka był kapitanem reprezentacji Szwajcarii w spotkaniu w ramach Ligi Narodów, w którym rozbiła ona Islandię 6:0. Pomocnik rozegrał też pełne 90 minut w towarzyskim meczu z Anglią, w którym Helweci przegrali 0:1. Xhaka za swój występ zebrał jednak pozytywne recenzje.

Stephan Lichtsteiner

Lichtsteiner rozegrał cały mecz przeciwko Anglikom. Doświadczony obrońca był kapitanem swojego zespołu.

Danny Welbeck

Welbeck w meczu z Hiszpanią pojawił się na boisku dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Mimo to zdołał umieścić piłkę w siatce. Gol nie został jednak uznany, gdyż sędzia wcześniej dopatrzył się faulu na Davidzie de Gei. Anglicy ostatecznie przegrali 1:2. We wtorek wychowanek Manchesteru United spędził na boisku 60 minut w wygranym spotkaniu ze Szwajcarią.

Pierre-Emerick Aubameyang

Gabończyk był kapitanem swojego zespołu i zdobył gola w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Burundi. Bramkę dla rywali strzelił dobrze znany z angielskich boisk Saido Berahino, dla którego był to debiut w "nowej" reprezentacji (na szczeblu młodzieżowym Berahino grał w barwach Anglii).

David Ospina

Wypożyczony do Napoli bramkarz rozegrał dwa towarzyskie spotkania w pełnym wymiarze czasowym. W pierwszym z nich Kolumbijczycy pokonali Wenezuelę 2:1, a w drugim bezbramkowo zremisowali z Argentyną.

Takuma Asano

Japończyk rozegrał 23 minuty i zaliczył asystę w wygranym 3:0 towarzyskim spotkaniu z Kostaryką.

Kelechi Nwakali

Nigeryjczyk, który jest wypożyczony do FC Porto, znalazł się w 24-osobowej kadrze na spotkanie przeciwko Seszelom w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki. Pomocnik nie pojawił się jednak na murawie, a jego reprezentacja zwyciężyła 3:0.

Reprezentacje autor: Michał Liszkowski źrodło: własne