Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 21:40

Dlaczego nie dostaniemy się na dziennikarstwo ?

Kysio2607 komentarzy: 1336013.11.2012, 21:40

Shinev

Jak weźmiesz same polonistyczne przedmioty [np. Polski, Historia, Wos] to w drugiej klasie nie masz już tych ścisłych, tylko ogólna Przyroda :)

obama1996 komentarzy: 20213.11.2012, 21:40

ja mam chęc wybrać sie do woja

AtheneWins komentarzy: 6441 newsów: 213.11.2012, 21:39

Czemu się niby mamy nie dostać ;)?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.11.2012, 21:39

@Kysio

Jestem w klasie psychologicznej, więc teoretycznie biologia + wos. Ale z biologii rezygnuję na 100%. A tak w ogóle to słyszałem że można w ogóle zrezygnować z chemii, fizyki, geografii, biologii i mieć jeden przedmiot - przyrodę. Tylko nie wiem jak mam mieć te ~30 godzin tygodniowo na 6 przedmiotach xD

Na dziennikarstwo się nie dostaniecie ;]

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 21:38

Ja chciałbym zostać pilotem samolotów pasażerskich ^^

Kysio2607 komentarzy: 1336013.11.2012, 21:37

vimeo.com/52883729

Naprawdę genialną robotę mają. Iść do pracy po to, by skomentować mecz. Wiem, że pewnie w realu i szczegółach to nie jest takie różowe, ale sam fakt, że pracuje się w takiej dziedzinie jest świetny.

AtheneWins komentarzy: 6441 newsów: 213.11.2012, 21:36

Ja się wybieram na dziennikarstwo właśnie.
Zobaczymy jak to się skończy :p

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 213.11.2012, 21:36

*Verminator97 sorki;)

Kysio2607 komentarzy: 1336013.11.2012, 21:35

Mieć taką robotę jak taki Pełka czy Rudzki to marzenie. Ile bym dał za to.. Dziennikarstwo, a do tego Polski. A ja z Polskim nie po drodze :(

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 213.11.2012, 21:35

Vermianto97
Bardzo fajny pomysł;) O marzenia trzeba walczyć! Mi się marzy za to praca na planie filmowym, ale dostanie się do łódzkiej filmówki to też niezłe wyzwanie.

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11713.11.2012, 21:35

Verminator---> Kiedyś też miałem takie marzenia. Usiąść w studiu Canal+ i komentować Ligę Angielską i na dodatek brać za to duże pieniądze.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 21:34

W tym kraju nie da się zrobić kariery piłkarskiej.

Kysio2607 komentarzy: 1336013.11.2012, 21:34

Shinev

Z tego co wiem w marcu będą rozdawać karteczki, i będziemy zakreślać jakie przedmioty chcemy realizować rozszerzone od drugiego roku. U mnie w szkole z 12 bodajże można wybrać od 2 do 4. Ty jak składałeś papiery do sql zakreślałeś przedmioty które wstępnie chciałbyś brać na rozszerzenie czy nie?

obama1996 komentarzy: 20213.11.2012, 21:34

szkoda czasu na marzenia

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 213.11.2012, 21:33

Wszyscy tu o liceum i studiach, a nikt nie myśli o karierze piłkarskiej? ;P

Verminator97 komentarzy: 1490013.11.2012, 21:33

Ja chciałbym zostać komentatorem sportowym lub dziennikarzem sportowym , ale to chyba tylko marzenia o takiej pracy :)

tomekafc95 komentarzy: 413613.11.2012, 21:32

jak mowicie o szkole w uk w collegu mam lajcik jak nie wiem co :)

obama1996 komentarzy: 20213.11.2012, 21:32

na szczęście mnie narazie to nie czeka, jeszcze troche ale później sie zacznie

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.11.2012, 21:32

@Kysio

A wiesz coś konkretnego o tych rozszerzeniach? Bo u mnie nic nie mówią, ponoć "sami nie wiedzą". A tu trzeba się powoli zastanawiać... ^^

Kysio2607 komentarzy: 1336013.11.2012, 21:31

Athene hahahha :P

Ja dopiero pierwszy rok w liceum :( Ale niedługo przedmioty rozszerzone będzie trzeba wybrać. Zazdroszczę tym, co już na studiach ;]

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 213.11.2012, 21:28

obama1996
Powiem tak, na imprezę czas się znajdzie, ale całe te studia to znowu nie taka sielanka jak się wszystkim wydaje. Ja myślałam, że na 3 roku to już będzie luz, a tu g*wno prawda. Masa informacji, prezentacje +praca lic. itp, egzaminy wcale też nie są proste, ale wszystko jest do zrobienia;)

obama1996 komentarzy: 20213.11.2012, 21:28

no to ma życie

AtheneWins komentarzy: 6441 newsów: 213.11.2012, 21:26

Mój kolega poszedł na archeologie i ma impreze z poniedziałku na piątek.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.11.2012, 21:25

oczywiście można mieć jedno i drugie jak się ma bogatego wujka w swojej profesji :p

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 21:25

Nie da się tego i tego ?
;/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.11.2012, 21:24

Drogie gimbusy musicie sobie zadać jedno trudne pytanie: albo strata młodości w książkach albo pewna robota na życie

obama1996 komentarzy: 20213.11.2012, 21:23

chica10 to pewnie cały czas impreza goni impreze na tych twoich studiach czy musisz wkuwać niemiłosiernie

Shinev
Gadałem kiedyś z ojcem. Od jakiś 12 lat w zawodzie :). Zapytałem czy nie boi się że zabije kogoś, albo czy nie przeżywa tego w sobie. Odpowiedział żegdyby wszystko brał do siebie to już dawno odwiedzałbym cmentarz :). Także lekarz to profesjonalista :P

Wielo komentarzy: 147413.11.2012, 21:19

Ale wy wszyscy macie dobrze...
A mi dzień w dzień trują o jednym, że w maju pisze maturę i do tego czasu muszę wkuwać :(

ja
też mam kose z matmy ale nie jestem zbyt dobry z matmy ale jakoś daje sobie rade

MarcinMotyl komentarzy: 163713.11.2012, 21:16

Panowie orientuje się ktoś z Was kiedy do łask wróci totomix ?

Kysio2607 komentarzy: 1336013.11.2012, 21:16

chica

Ooo ! To moje drugie wyjście. Planuję właśnie wybrać rozszerzoną Geografię, która idzie mi dobrze, lubię się jej uczyć. Myślałem właśnie o turystyce.. Który rok ? ;] 1 ?

Flisu komentarzy: 160213.11.2012, 21:16

obama1996
zalezy gdzie i na kogo trafisz. Jestem w 2 klasie, ale poza matmą i programowaniem jest lajt. Z matmy jest kosa nauczycielka, ale jakos zdac trzeba ;d Z programowania jest dosyć trudno bo dużo matematyki a ja akurat z tego przedmiotu dobry nie jestem. Przynajmniej na innych lekcjach komputerowych mozna w cs'a pograc :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.11.2012, 21:16

Nie uważacie zawodów medycznych za zbyt odpowiedzialne? To uczucie gdy popełnisz błąd i kogoś zabijesz...

Co innego jak przesolę komuś frytki po moich studiach psychologicznych, wtedy będę miał mniejsze wyrzuty sumienia niż Wy...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.11.2012, 21:16