Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Mati3524 komentarzy: 1613.11.2012, 21:11

hej podobno Wilshere złapał kontuzje na reprezentacji !!!

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 21:11

zawsze można robić to w życiu co się lubi xd

youtube.com/watch?v=f5RsG2Oiw6k

wystarczy tylko odpowiedzieć sobie na jedno .....

Theo10 komentarzy: 826113.11.2012, 21:10

Gdański Uniwersytet Medyczny.
Biola : 85%
Chemia : 93%

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 113.11.2012, 21:10

Ktoś chce iść na medycynę? Połowa nie wytrzyma psychicznie sekcji zwłok na pierwszym roku ;D

Kysio2607 komentarzy: 1336013.11.2012, 21:10

Dobrze, Robert. Wielu ludzi stąd pamiętam po nickach i kojarzę, więc nie powinno być problemu :D

Ja Lekarz niezupełnie. Jakoś nie czuję się mocny w Chemii. Może fizjoterapia.. Nie wiem, naprawdę nie wiem.

@I tak i nie

Za Twoich czasów było inaczej. Teraz te chore reformy...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.11.2012, 21:06

Kysio
Mój tatuś jest lekarzem i chyba pójdę w jego ślady :).
Wystarczy Robert a nick musiałem zmyslić to głupi wyszedł :D

obama1996 komentarzy: 20213.11.2012, 21:06

Flisu w jakim technikum jesteś?

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 213.11.2012, 21:06

No na medycynie nie można przycinać.
Jeden z takich bardziej poważnych kierunków, że tak powiem.

Kysio2607 komentarzy: 1336013.11.2012, 21:04

Oo widzę, że temat nauki :D

Theo na medycynie? Dołączam się do pytania Robizga, bo mnie też interesuje ten kierunek.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.11.2012, 21:03

Theo
Na jakiej uczelni i na ile % matury ;p?

Flisu komentarzy: 160213.11.2012, 21:02

Oczywiście w Technikum ;d

Kysio2607 komentarzy: 1336013.11.2012, 21:02

Omg to się rozgadałem z Canal+ na ich facebook'u :D Chcę przekonać ich do swoich racji, ale ciężko to idzie :P

Jestem na informatyku i jedyne co mnie wnerwia to programowanie. Wnerwiają mnie te schematy blokowe, pseudokody itp. Niby łatwe a nie mogę skumać :D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.11.2012, 21:01

I_TAK
Tak tylko wychowawczyni zaprosiła moją mamę na kawę żeby sobie o mnie pogadać... Dzwoniła z zastrzeżonego bo się boi że jej uczniowe będą na tel dzwonić -.-. I w dodatku polskiego uczy .

Theo10 komentarzy: 826113.11.2012, 21:01

Tak, mówię o medycynie. Obecnie mam "przyjemność" bycia na jej pierwszym roku.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 20:59

poryte łby to ty dopiero na studiach zobaczysz, uwierz xd

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3413.11.2012, 20:58

Dokładnie, język polski to tragedia w liceum ;p Szczególnie te interpretacje wierszy z czasów antyku lub ksiąg z Biblii ;d

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.11.2012, 20:58

LTG
Sam jestem w 1 LO medyczna się klasa zwie :D. I też mam ten syf :D w dodatku babka od polaka poryty beret 14/17 pktów dostałem 3 bo tak :D

mallen komentarzy: 2123913.11.2012, 20:55

Albo np. pedagogika, a potem zostać grafikiem komputerowym. (z autopsji)

Me3mber komentarzy: 256113.11.2012, 20:55

U mnie w technikum na logistyce (3 klasa) dopiero weszła biologia. Przyrodę miałem od klasy 4-6 podstawówka i 1-3 gimn.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 213.11.2012, 20:54

Theo10
O czym Ty mówisz? mój brat jest na Automatyce i Robotyce i ma looz.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 20:54

Dlatego najlepiej iść na wszystko związane z informatyką. Najlepsza robota i największe wynagrodzenie. Polecam takie kierunki jak właśnie informatyka, mechatronika, automatyka i robotyka czy elektrotechnika :)

Klama komentarzy: 3971 newsów: 213.11.2012, 20:53

promed - tzn?

mallen komentarzy: 2123913.11.2012, 20:51

@I_Tak_I_Nie

Na prawie mają tyle do czytania, że hohoho!

mallen komentarzy: 2123913.11.2012, 20:50

Za moich czasów przyroda była w klasach 1-3, a w 4-8 biologia ;P

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 20:50

Theo10
to o jakim kierunku tutaj mówisz? Chyba medycyna bo na każdym innym nie ma aż tyle :)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10313.11.2012, 20:50

@pauleta

Nadal tak jest ;-)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 113.11.2012, 20:49

To w gimnazjum jest przyroda? ;o jak dobrze pamiętam za moich czasów przyroda była w podstawówce, a biologia w gimnazjum.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 20:48

Shinev
bez przesady, aż tak źle nie było :D Ja wspominam wspaniale ten czas :D

Theo10 komentarzy: 826113.11.2012, 20:47

Ramsi : Ten minus jest niestety jeszcze większy niż się to może wydawać. Termin "życie studenckie" można praktycznie wywalić ze słownika, przynajmniej na pierwsze 2-3 lata. Non-stop siedzenie w książkach.

Ramsi komentarzy: 312913.11.2012, 20:46

Klama ---> na polski nie chcę iść więc się nie martw.