Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham!

Kanonierzy wciąż bez zwycięstwa, wysoki remis z Fulham! 10.11.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 3729 komentarzy

Małe derby Londynu mogły okazać się pasjonujące dla każdego neutralnego kibica. Sześć bramek, dwa rzuty karne, w tym jeden nietrafiony, ładne i składne akcje oraz podział punktów - to wszystko działo się dzisiejszego popołudnia na Emirates Stadium. Rozczarowani mogą być jedynie sympatycy londyńskiego Arsenalu, który znowu nie potrafił wygrać meczu, nawet mając do dyspozycji rzut karny w 95. minucie meczu! The Gunners kolejny raz muszą zadowolić się podziałem punktów, za co sami są sobie winni.

Arsenal: Mannone - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Coquelin (56. Ramsey)- Walcott (84. Arszawin), Cazorla, Podolski (76. Oxlade-Chamberlain) - Giroud

Fulham: Schwarzer - Riether, Hangeland, Hughes, Riise - Baird, Sidwell - Dejagah (85. Dejagah), Ruiz, Richardson (23. Kacaniklić) - Berbatow

Obie drużyny bardzo ostrożnie rozpoczęły pierwsze minuty meczu. Nikt nie chciał się narazić na groźną kontrę ze strony rywali, przez co początkowe dziesięć minut nie przyniosły nam żadnych odważnych ataków.

Sytuacja zmieniła się w 11. minucie meczu, kiedy to dośrodkowanie Theo Walcotta z rzutu rożnego głową na gola zamienił Olivier Giroud. Futbolówkę próbował jeszcze trącić Mark Schwarzer, ale nie zdołał uratować zespołu przed stratą bramki. 1-0 dla Arsenalu!

Po zdobytej bramce przez Arsenal, Fulham spróbowało nieco groźniej zaatakować, by odrobić straty. Podopieczni Martina Jola nie potrafili jednak wypracować sobie żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola.

W 23. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie rywala wykorzystał Mikel Arteta, który dopadł do bezpańskiej futbolówki i wyłożył już tuż pod bramkę Schwarzera, gdzie wbiegał już Lukas Podolski. Reprezentant Niemiec ubiegł interweniującego defensora i umieścił piłkę w bramce, 2-0 dla Arsenalu!

Chwilę później boisko opuścił wcześniej kontuzjowany Kieran Richardson. W jego miejsce wszedł Kacaniklić.

W 29. minucie The Cottagers w końcu złapali kontakt. Z rzutu rożnego dośrodkował Bryan Ruiz, a Dimitar Berbatow głową pokonał Vito Mannone. 2-1.

Po bramce kontaktowej tempo spotkania nieco się uspokoiło, ale to wciąż Fulham częściej dochodziło do głosu.

Wysiłek gości opłacił się w 40. minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Berbatowa Kacaniklić pokonał głową fatalnie ustawionego Vito Mannone, który taki strzał powinien był obronić z zamkniętymi oczami. 2-2!

Tuż przed przerwą gracze Fulham mogli zdobyć jeszcze gola do szatni. Z dogodnej pozycji strzelał Berbatow, ale pomylił się.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zeszły do szatni z wynikiem 2-2.

Druga połowa zaczęła się zdecydowanie żywiej od pierwszej. W 49. minucie Giroud otrzymał dośrodkowanie w pole karne, ale okazało się dla niego minimalnie za wysokie. Dwie minuty później dobrą akcję przeprowadzili goście. Prawym skrzydłem przeszarżował Dejagah, a następnie wyłożył futbolówkę do Ruiza, który oddał mocny strzał z dystansu, ale jednak obok bramki.

W 55. minucie Olivier Giroud wymienił się podaniami z Theo Walcottem, a ten drugi przeprowadził szybki rajd prawym skrzydłem, stopniowo przechodząc do środka ataku. Kiedy Anglik znalazł się w dogodnej pozycji, oddał mocny strzał, który minimalnie minął się z bramką Schwarzera.

Minutę później boisko opuścił Coquelin, a w jego miejsce wszedł Aaron Ramsey.

W 60. minucie meczu Phil Dowd podjął bardzo dziwną i mocno kontrowersyjną decyzję. Po faulu Sidwella na Cazorli, arbiter postanowił ukarać faulującego żółtym kartonikiem. Kiedy jednak doszedł do wniosku, że Sidwell został już wcześniej ukarany kartką, ten wręczył ją Aaronowi Ramseyowi. Nikt nie wie za co, pewnie nawet sam Dowd.

W 66. minucie Phil Dowd podyktował jedenastkę przeciwko Arsenalowi. W polu karnym Kanonierów znalazł się Bryan Ruiz, jednak został nieprzepisowo powstrzymany przez Artetę.

Jedenastkę na gola minutę później zamienił Berbatow, który strzelił w prawy róg bramki Mannone. Włoski golkiper nawet nie ruszył się z miejsca, 3-2 dla Fulham

Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. W 69. minucie w sytuacji sam na sam wyszedł Giroud, ale w stuprocentowej okazji trafił w słupek. Do bezpańskiej futbolówki dopadł jeszcze Walcott, który natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie... znów czekał Giroud. Francuz tym razem się nie pomylił i głową pokonał australijskiego bramkarza!

W 76. minucie w miejsce Podolskiego wszedł Oxlade-Chamberlain.

Kanonierzy zdecydowanie zaatakowali po wyrównującej bramce i stwarzali sobie coraz więcej sytuacji. W 80. minucie samodzielny rajd przeprowadził Giroud, który przedarł się między obrońcami i z dystansu uderzył na bramkę Schwarzera. Australijski golkiper stanął jednak na wysokości zadania i odbił futbolówkę na rzut rożny.

W 84. minucie Arsene Wenger przeprowadził ostatnią zmianę. Arszawin zastąpił na placu gry Walcotta.

Ostatnia akcja w ostatnich sekundach meczu przyniosła Kanonierom jedenastkę! Dośrodkowanie Arszawina z lewej strony boiska ręką zatrzymał Chris Baird, a Phil Dowd nie zawahał się ani chwili i wskazał na wapno!

Do wykonania jedenastki podszedł Mikel Arteta, który... zmarnował ostatnią szansę na zwycięstwo. Rzut karny pięknie zatrzymał Mark Schwarzer i nie dopuścił do wyrównania!

Tuż po rzucie karnym, Phil Dowd zakończył spotkanie, w którym Kanonierzy kolejny raz nie potrafili zdobyć trzech punktów.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Theo10 komentarzy: 826013.11.2012, 20:27

I_Tak_I_Nie : Bez przesady z tym "wystarczy jedynie zdać mature i jesteś gdzie chcesz.". Są takie studia i kierunki gdzie trzeba się trochę postarać żeby zostać przyjętym ;p

Ramsi komentarzy: 312913.11.2012, 20:26

I tak i nie ----> chyba że idziesz na medycynę...

Ramsi komentarzy: 312913.11.2012, 20:25

azteco_valiente ---> Jest mam 1 pkt. :D:D:D

A rozprawka była łatwa - u nas w szkole nauczycielka tak nas wyuczyla rozprawki, że nawet najgorsi w klasie będą mieli po 6 pkt. :D (Jest mam 6 pkt :D:D)

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 20:24

całe życie może nie koniecznie... ale te egzaminy to jest masakra. Jest taki niż studentów, że wystarczy jedynie zdać mature i jesteś gdzie chcesz. A mature zdaje każdy.... Jeśli ja bez totalnie żadnego przygotowania do polskiego zdałem praktycznie bez problemu, no to proszę Was xd

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.11.2012, 20:23

Kiedy będą odpowiedzi tego testu w internecie?

Ramsi komentarzy: 312913.11.2012, 20:23

piti16 ---> kurde nie myslalem nad tym...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.11.2012, 20:21

Dużo gimbów :D. Sam pisalem swoje rok temu :). I się poniżej 90% nie splamiłem :O

Theo10 komentarzy: 826013.11.2012, 20:20

AtheneWins : A matura jest śmiechu warta w porównaniu z ogromem materiału na studiach... koła, egzaminy itp.

Ars3n komentarzy: 1235413.11.2012, 20:18

I tak i nie
Cale zycie to sciema :p

piti16 komentarzy: 209913.11.2012, 20:17

odnośnie egzaminu nurtuje mnie jedno pytanie co było pierwsze wynalezione pług czy kompas?

Ja zaznaczyłem że kompas...

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 20:16

ooo matura... kolejna ściema na maksa :P

Klama komentarzy: 3971 newsów: 213.11.2012, 20:15

madderns29
ja pisałem rok temu te testy. to próbnych byłem na totalnym luzie i mi super poszło.
już egzamin, to stresik i tylko historię oraz angielski super napisałem.
WIĘC POLECAM TYPOWY LUZ .

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 20:15

matma w gimnazjum i liceum to jest największa ściema jaka może być. Przez 3 lata w gim. wałkuje się twierdzenie pitagorasa a w liceum równanie kwadratowe. Kosmiczny ogrom materiału jest dopiero na studiach. Jakby w liceum mieli przerabiać to wszystko to by im zajęło ze 30 lat.... a na studiach 3 miesiące i finito.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141413.11.2012, 20:09

a to egzaminy próbne są takie same wszędzie? Ja jak pisałem to każda szkoła sama sobie próbne układała.

witek1667 komentarzy: 7413.11.2012, 19:59

Ja w rozprawce o bajkach cuś napisałem że ekranizacje robią itp . :D

szymoniq97 komentarzy: 166813.11.2012, 19:56

Ramsi
Trochę mnie zaskoczyli rozprawką , ale wydaje mi się , że wybrnąłem , a ogólnie to nie był najgorszy.

Ramsi komentarzy: 312913.11.2012, 19:50

Jest tu jakiś gimbus z 3 klasy, który pisał próbny egzamin?

mallen komentarzy: 2123913.11.2012, 19:42

Oby wszyscy wrócili cali ze zgrupowań, bo nie wiem czy mamy jakies wolne łóżka w naszym szpitalu :O

pronik komentarzy: 517913.11.2012, 19:16

2 mecze pokazuja wiec glosujemy canalplus.pl/sport/liga-angielska

szymoniq97 komentarzy: 166813.11.2012, 19:08

Flisu
A ja jestem tego pewny tak jak jutrzejszego próbnego egzaminu! :D

Pepko komentarzy: 4113.11.2012, 19:05

@Ramsi - nie jestem fanem Arsenalu od wczoraj bo oglądając mecz widziałem, że jednak utykał a jak utykał to puls mi skoczył troszkę.

maciej598598 komentarzy: 184513.11.2012, 19:01

na moje to o jacku to bujda.

obama1996 komentarzy: 20213.11.2012, 19:00

tak wychodzi sprzedawanie czołowych zawodnik, najlepiej sprzedać a później grać czyms nie podobnym do Arsenalu

Ramsi komentarzy: 312913.11.2012, 18:58

Pepko ---> widać że jesteś nowy...
To chwyt marketingowy wenger, żeby nasz najlepszy skrzydłowy zagrał z Totkami w jak najlepsze formie...

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50313.11.2012, 18:58

@Marchwik: Czytając ten tekst trochę zrobiło mi się szkoda Mikela, niewątpliwie zasługuje na to żeby spełnić to jego największe marzenie.

Pepko komentarzy: 4113.11.2012, 18:35

Witam wszystkich użytkowników :) Czy coś wiadomo jak wygląda sprawa urazu mięśnia Theo i czy zagra z Tottenhamem ?

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10813.11.2012, 18:33

Bardzo dobry artykuł o Mikelu Artecie i braku powołań naszego pomocnika do reprezentacji Hiszpanii :)

podpressingiem.wordpress.com/2012/11/13/czekajac-na-telefon/

pronik komentarzy: 517913.11.2012, 18:25

Tottenham sciemnia ze maja kontuzje.wymyslili zeby nie jechac na kadre i odpoczac przed Arsenalem

AFC1208 komentarzy: 137013.11.2012, 18:10

Flisu

Przeciez to zagrywka Boasa. Cała trójka pewnie bedzie gotowa na derby.

TW_Szczepan komentarzy: 188413.11.2012, 18:09

Tottenham na szczęście ma, na ten moment, większe problemy kadrowe od nas. To idealny moment, żeby z nimi wygrać, coś wiadomo konkretnego o Gibbsie ?

Flisu komentarzy: 160213.11.2012, 18:07