Kanonierzy za burtą Ligi Mistrzów, Barcelona 3-1 Arsenal

Kanonierzy za burtą Ligi Mistrzów, Barcelona 3-1 Arsenal 08.03.2011, 21:52, Rafal Mazur 2129 komentarzy

Niesamowite emocje, wielkie oczekiwania i ogromna wrzawa zarówno ze strony kibiców londyńskiego Arsenalu, jak i FC Barcelony. Ta fantastyczna aura otaczająca Camp Nou towarzyszył zawodnikom obu drużyn, którzy stoczyli dość jednostronny bój o awans do 1/4 finału Champions League. Nieco ospali londyńczycy ulegli przeciwnikowi 3-1, odpadając tym samym z walki o puchar.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Przypomnijmy, że pierwsza potyczka na Emirates Stadium zakończyła się sukcesem Kanonierów, gdyż po znakomitej końcówce spotkania pokonali oni przeciwnika 2-1, głównie dzięki kapitalnym bramkom Robina van Persie i Andrieja Arszawina

Tuż przed spotkaniem Arsene Wenger podał wyjściową jedenastkę, która miała stawić czoła Dumie Katalonii. Francuski szkoleniowiec desygnował najmocniejszy skład, w którym znaleźli się Cesc Fabregas, Robin van Persie i Jack Wilshere.

Dokładnie o godzinie 20:45 sędzia główny - Massimo Bussacca - rozpoczął dzisiejsze zawody.

Pierwsze minuty spotkania niczym nie przypominały tych sprzed trzech tygodni. Drużyny raczej zdecydowały się badać swoje możliwości, niż rozpocząć pojedynek z wysokiego 'C'. Londyńczycy wydawali się być lepiej zorganizowani w obronie, mocno odpierając ataki Barcy.

Niestety, w 18. minucie po strzale Daniego Alvesa z rzutu wolnego Wojciech Szczęsny doznał kontuzji palca, przez co musiał zostać zmieniony przez Manuela Almunię.

Z biegiem czasu kształtowała się dość spora przewaga Barcelony. To po ich stronie były wszystkie statystyki, jednak nadal Arsenal świetnie prezentował się w obronie. W 35. minucie gry szarżujący na lewej stronie Villa zgrał do nadbiegającego Pedro, który uderzył w słupek.

Mimo że ekipa Blaugrany miała znaczną przewagę, to nie potrafili oni udowodnić tego w liczbie strzelonych bramek. Natomiast sama końcówka pierwszej część gry obfitowała w bardzo ostre i brutalne starcia. Raz na ziemi leżał Wilshere, chwilę później to Dani Alves zwijał się z bólu, co bardzo nie spodobało się Robinowi van Persie, który zareagował nad wyraz gorączkowo.

W 48. minucie to Barca wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Po fatalnym w skutkach błędzie Ceska Fabregasa, piłkę przejął Anders Iniesta. Hiszpan przedryblował Koscielnego i Djourou, po czym zgrał futbolówkę do Messiego. Ten, w sytuacji sam na sam z Almunią nie mógł się pomylić. Argentyńczyk podbił jeszcze piłkę nad interweniującym hiszpańskim golkiperem i wykończył akcję. 1-0

Po chwili Massimo Bussacca zakończył pierwsze 45 minut.

W 54. minucie Kanonierzy doprowadzili do upragnionego remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Nasriego do piłki wyskoczył Abou Diaby, jednak pierwszy futbolówki dotknął Sergio Busquets i to on z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. 1-1!

Niestety, kilka chwil później Robin van Persie został ukarany drugą żółtą kartką, którą otrzymał za dość infantylne zachowanie. Holender, po gwizdku arbitra sygnalizującego pozycję spaloną, zdecydował się jeszcze oddać strzał. Massimo Bussacca nie miał wątpliwości co do wyciągnięcia czerwonego kartonika, wysyłając Robina do szatni.

W 68. minucie Kanonierzy stracili drugiego gola. Po znakomitej akcji Iniesty, piłka trafiła pod nogi Xaviego, który zaczarował trzech defensorów Arsenalu i z najbliższej odległości pokonał Almunię.

2 minuty później Laurent Koscielny w nieprzepisowy sposób zatrzymał w polu karnym Sergio, który padł na murawę jak kłoda. Bussacca po raz kolejny pewnie wskazał na 'jedenastkę'. Do futbolówki podszedł Leo Messi, zupełnie myląc Almunię. 3-1

Wcześniej na murawę wybiegł Andriej Arszawin, który wszedł za Rosicky'ego. W 75. minucie na boisku pojawił się Nicklas Bendtner, zastępując na boisku Ceska Fabregasa.

Po stracie trzech goli i utracie Robina van Persie wszystko się załamało. Przeważała niefrasobliwość ofensywy, brak sił i zupełny brak walki, co niestety zaowocowało szturmem na bramkę Almuni. Mimo to, trzeba przyznać, że hiszpański golkiper spisywał się wyśmienicie, broniąc mnóstwo strzałów i sytuacji jeden na jeden.

W 86. minucie Nicklas Bendtner miał okazję, która mogła zupełnie odmienić losy tego dwumeczu. Po świetnym podaniu Wilshere'a, Duńczyk znalazł się w sytuacji jeden na jeden, lecz piłka wplątała mu się w nogi. Obrońcy Barcy szybko wykorzystali błąd Nicklasa, oddalając zagrożenie.

Po doliczeniu czterech minut do regulaminowego czasu gry, sędzia zakończył dzisiejsze spotkanie. Niestety, Kanonierom znów nie udało się wyeliminować Barcelony, na co musimy popatrzeć jednak realistycznie. Po czerwonej kartce Van Persiego szansa londyńczyków na przejęcie kontroli nad grą spadła prawie do zera. Innymi słowy, podopieczni Wengera, grając w 10, byli bezsilni w starciu z napierającą Barceloną. Niemniej jednak, wielkie słowa uznania należą się Manuelowi Almuni. Hiszpan pokazał, że jest nadal w świetnej formie i to on został bezapelacyjnie piłkarzem meczu w ekipie The Gunners. Oczywiście, wiele pomyłek popełnił też Massimo Bussacca, który miał ogromny wpływ na wynik. Między innymi przez jego decyzję to Barca zagra w 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Na koniec nie pozostaje nam nic, jak tylko wierzyć, iż ta porażka nie zdeprymuje Arsenalu, by nadal odnosić zwycięstwa w Premier League i FA Cup, mając przy tym w głowach przyśpiewkę 'I'm Arsenal till I die...'.

Czy to na pewno RvP zasłużył na czerwień?

BarcelonaLiga Mistrzów autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Ajrron komentarzy: 10414.03.2011, 21:56

Barca kupiła ten mecz przynajmniej tak to wyglądało chociaz gra Arsenalu naprawdę była słaba. gnner po co wchodzi na tą strone aby pisac jaka barca jest fajna (żałosny jesteś)

gnner komentarzy: 713.03.2011, 17:37

henry1996 - hahah arsenal najlepszy na świecie? chyba w fife na twoim zapisie. Nie dosrastacie Barcelonie do pięt. Jesteśmy kilka poziomów przed wami. Już MU i Real M są lepsze od was

henry1996 komentarzy: 131713.03.2011, 17:08

inista84 - po co tu wc hodisz napinaczu? mylisz ze na camp nou wśód ogłuszającego dopingu 100 tysiecy ludzi robin słyszał gwizdek, to muisz byc alba bardzo nawiny albo bardzo głupi. nie potrzebnie robisz wjne miedzy barca a rsenalem , bo te 2 kluby w sumie sie lubią i powinny sie szanowac jako 2 najlepsze kluby swiata.
(oczywiście arsenal 1,ale barca tuz za nim;);)

Iniesta84 komentarzy: 36511.03.2011, 12:52

Poza tym, Wenger mógłby podziękować sędziemu za tą wątpliwą drugą żółtą kartkę dla Van Persiego.(mimo, że słyszał on gwizdek na 99%, to kartkę sędzia mógł sobie darować)

Dzięki temu Arsene próbuje chociaż na kogoś zwalić porażkę, a nie bezradność swojego zespołu.
Jakiś winny być musiał. Sędzia, a jakże.

Szkoda, że w dwumeczu sędziowie mylili się w obie strony. Tego AW już nie potrafił dostrzec.

Iniesta84 komentarzy: 36511.03.2011, 12:32

@Toxa78 I co, lepiej ci?
jeszcze napisz: go go Gunners
;)
@Shaqal pisząc komenta w Twoim stylu, Szczęsny wolał zejść z boiska, widząc co się dzieje po 16min. Bał si kompromitacji i wpuścił Almunie. Ten jak na złość zagrał mecz życia i nie skończyło się na 6-1 :D
Lepiej?

Toxa78 komentarzy: 911.03.2011, 00:28

What do we think of Barca? SHIT. What do we think of Shit? Barca. Arsenal Arsenal Arsenal!!!

fenoloftaleina komentarzy: 5709.03.2011, 20:33

Co powiedzieć o meczu... Myślałam że będzie to najpiękniejszy dzień kobiet w moim życiu... Ale okazał się nie taki jak myślałam... Kontuzja Szczęsnego, później czerwona karta dla Van Persiego... i na ten temat muszę coś powiedzieć... Ale jak przy szumie 100 tysięcy osób, pełnym skupieniu na oddaniu strzału i rzucającego się do obrony bramkarz można powiedzieć że jest to "niesportowe zachowanie" to przeżywałam przez resztę meczu... Fakt nie był on najlepszą gra Kanonierów. Jestem również nie pocieszona wystawionym składem AW... Ale nie można płakać nad rozlanym Mlekiem. Mam nadzieje że mecz z Manchesterem pójdzie znacznie lepiej, i teraz na tym trzeba się skupić.

Shaqal komentarzy: 51709.03.2011, 20:25

Przecież Barcelonie tak zależało na piłce, że nawet przy rożnym nie chcieli nam jej oddawać tylko woleli strzelić samobója, byle tylko mieć piłkę :D Taka filozofia gry :) A gdyby Sergiusz nie strzelił, to któryś z naszych by strzelił i byśmy mieli strzał przynajmniej ;)

em_creater komentarzy: 73209.03.2011, 20:21

c13
ja nie wiem czy w tamtej druzynie wowczas na lewej nie grał jezcze evra a w srodku obrony nasz SS ;p

henry147 komentarzy: 136609.03.2011, 20:19

Brescia-Inter 2
Hoffenheim-Borussia 2
jak myślicie wejdzie

damian199656 komentarzy: 762609.03.2011, 20:16

na masz rację amadeo, wszystko przez fazę grupową i takie mecze jak z Szachtarem czy Bragą na wyjeździe. teraz powinni dostać nauczkę

em_creater komentarzy: 73209.03.2011, 20:15

samier87
jasne ze pamietam, kibicowalem nawet w tym meczu monaco, tyle ze tam szybko posypali sie faworyci. choc kto wie jak bedzie w tej edycji jeszcze...ech a mialem takie marzenia, final na wembley i pojechac tam na 1 dzien i w jakims barze z anglikami kibicowac the guners...

amadeo komentarzy: 514909.03.2011, 20:13

Jakby w fazie grupowej bardziej dołożyli się do meczy, to wyszlibyśmy z pierwszego miejsca i łatwiej by było...a tak sami sobie kłodę pod nogi podłożyliśmy. Teraz jednak nie ma co gdybać, musimy dołożyć się do Premier League i FA Cup.

em_creater komentarzy: 73209.03.2011, 20:13

beny nie rob tego! tylko nie N-ka ;d

Christo22 komentarzy: 11509.03.2011, 20:13

to wtakim razie niech ktos wytlumaczy brak strzalow przez pierwsze 90 min. nie do przyjecia na tym poziomie i jestem oto zly,a ty beny zmien imię

concrete13 komentarzy: 869809.03.2011, 20:12

samir87 - > te ten w którym w ekipie z Monaco grał np. Jerome Rothen ?

beny komentarzy: 103909.03.2011, 20:10

dobra panowie ja lece studio lm ogladac na n-ce christo trzym sie i prosze nie bierz tego co wziales dzisiaj xd

samir87 komentarzy: 259309.03.2011, 20:09

@em_creater

Wszystko możliwe. Pamiętasz finał Porto-Monaco?

samir87 komentarzy: 259309.03.2011, 20:08

@Christo

To nie możesz tak od razu?:P

Śmiesznie teraz brzmią słowa Nasriego;"Jedziemy po awans"

0 strzałów...:P

em_creater komentarzy: 73209.03.2011, 20:08

beny
oj tylko nie bayern ;p shaktar owszem, jeszcze valencie bym dołozyl najchetniej ale to raczej malo realne.

popekns komentarzy: 742009.03.2011, 20:07

Christo
Kończ Waść, wstydu oszczędź!

beny komentarzy: 103909.03.2011, 20:07

christo problem w tym ze ty z kolezkami nawet od chinoli dostalibyscie 20-0 w 90 minut no sorry stary jesli zartujesz to fajny zarcik ale jesli mowisz to powaznie to radze isc do psychiatry

Christo22 komentarzy: 11509.03.2011, 20:06

chodzi oto ze Arsenal jeszcze przed meczem sie poddal ,moze nie wszyscy ale wieksziosc zawodnikow

beny komentarzy: 103909.03.2011, 20:06

em_creater
no w sumie jak tottenham da im rade to mam nadzieje ze odpadna w 1/4 w sumie nie mialbym nic przeciwko zeby szachtar wygral lm ;P albo bayern

samir87 komentarzy: 259309.03.2011, 20:04

Weź Christo, nie fantazjuj:)

Christo22 komentarzy: 11509.03.2011, 20:04

przyklad 2002 rok MŚ Brazylia -Chiny prawie 80% posiadania pilki miala Brazylia a i tak Chiny oddawaly strzal

popekns komentarzy: 742009.03.2011, 20:03

@Christo
Nie wiem czy Arsenal dał ciała we wczorajszym meczu.

beny komentarzy: 103909.03.2011, 20:03

christo22
jezeli 3 druzyna premier league nie oddala strzalu na ich bramke to ty ze swoja groźna bandą tym bardziej byscie nie oddali zadnego strzalu

concrete13 komentarzy: 869809.03.2011, 20:02

Christo - > no widzisz..a niedobrzy gracze Arsenalu nie chcieli oddać piłki za darmo posyłając ją do bramkarza..

Christo22 komentarzy: 11509.03.2011, 20:02

ale nie pamietam meczu w ktorym jedna z druzyn nie oddala strzalu

Gunner_995 komentarzy: 655009.03.2011, 20:02

Hahaha

em_creater komentarzy: 73209.03.2011, 20:02

beny
kojarze ostatnio artykuł o nienawisci do kogutow, takze wiem ze nie jest z nimi tak tragicznie jesli chodzi o awersje do nich, a co do meczu hmm niech bedzie grad goli, wiele ostrych fauli, zadziorne akcje no i niech ygra lepszy, byle by pozniej zadna z tych 2 druzyn nie wygrała LM ;p

samir87 komentarzy: 259309.03.2011, 20:01

@Christo

Co 10 sek wyciągalibyście piłkę z bramki...

@Christo
Przed meczem, to by puściły Ci zwieracze.

samir87 komentarzy: 259309.03.2011, 19:59

@beny

Ja jakoś też. To KFC nie czuję ani sympatii ani antypatii. Obojętni mi są zazwyczaj

samir87
tez bylem w szoku. ale kadra powolana liczy sobie 27 zawodnikow takze kilku jeszcze wypadnie. oby obyło sie bez konty robina...

beny komentarzy: 103909.03.2011, 19:56

em_creator
ja tam trzymam za nimi bo nie lubie milanu ibra ostatnio powiedzial ze jest najlepszy na swiecie i wogole tacy przemądrzali są i pewni siebie strasznie chociaz plakac nie bede jak tottenham odpadnie ale mimo wszystko tottenham>milan
oczywiscie nie bede ogladal tego meczu z takimi emocjami jak wczorajszy i nie bede darl ryja z radosci jak wczoraj przy stanie 1-1;/nie wiem jak wy ale ja jakos bardziej lubie koguty od man utd i city

Christo22 komentarzy: 11509.03.2011, 19:55

czemu null w strzalach,zaloze sie ze ja z chlopakami w 6 jak bysmy grali to chociaz ten jeden strzal bysmy oddali

samir87 komentarzy: 259309.03.2011, 19:53

@em_creater

Coooo? Ja to myślałem, że on nie żyje...:)
Tak serio to myślałem, że zakończył występy w reprezentacji.

em_creater komentarzy: 73209.03.2011, 19:53

beny
cos w tym jest, aczkolwiek jesli chodzi o koguty to sprawa nie jest taka prosta. jakby to był liverpool czy nawet stoke to owszem. ale trzymac za kogutami...nie wiem czy potrafie ;d

Christo22 komentarzy: 11509.03.2011, 19:53

Jak sie gra z barcelona to wiadomo ze cos cuchnie od ich strony

beny komentarzy: 103909.03.2011, 19:52

michal
ja tak nie uwazam gdyz w dwumeczu z barca przegralismy tylko 3-4 wiec nie jest to upokorzenie chociaz w sumie mogli oddac z 5 strzalow na bramke i sie postarac cos w ofensywie

samir87 komentarzy: 259309.03.2011, 19:51

Niech Tottenham wygra! Rok temu kluby angielskie nie nabiły za dużo pkt naszej lidze. Nie można dopuścić, żeby hiszpańska była lepsza

michal3 komentarzy: 25909.03.2011, 19:51

mam pytanie: czy kogoś oburza to, że pomimo iż jestem kibicem Arsenalu uważam wczorajszy mecz za "lekko" upokarzający (ZERO strzałów na bramkę Barcy)?
Rozumiem, że mimo to udało się strzelić gola, a gdyby nie czerwona kartka mecz potoczyłby się inaczej (niekoniecznie na naszą korzyść), ale jeżeli chcemy coś osiągnąć w Europie musimy walczyć jak równy z równym przez 180 minut, a nie tylko przez 90.