Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham

Kanonierzy znów w grze, Arsenal 3-1 West Ham 15.04.2014, 21:47, Marcin Stefaniak 2435 komentarzy

Zgodnie z zapowiedziami, półfinałowe zwycięstwo Kanonierów na Wembley pchnęło nowe nadzieje w serca zawodników i w dzisiejszym spotkaniu z West Hamem nie trudno było ujrzeć tego efekty na boisku. Choć wielu obawiało się, że podopieczni Wengera nie poradzą sobie kondycyjnie i odczują trudy dwugodzinnego boju z Wigan, stało się inaczej i mimo drobnych komplikacji gospodarze pewnie zwyciężyli 3-1.

Podopieczni Wenger zagrali dobrze jako drużyna, ale nie brakowało również udanych występów indywidualnych. Na pierwszy plan wysunął się przede wszystkim zdobywca dwóch bramek - Lukas Podolski. Na pochwały zasługuje na pewno Santi Cazorla. Hiszpański magik wreszcie przypomniał o swoim potencjale i odegrał ważną rolę w dzisiejszym zwycięstwie.

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Rosicky, Kallstrom, Cazorla, Podolski, Giroud

West Ham United: Adrian, Demel, Reid, Tomkins, Armero, Noble, Nocerino, Diame, Downing, Jarvis, Carroll

Choć wydawać się mogło, że to Arsenal jako pierwszy ruszy do ataków, od pierwszych minut lepsze wrażenie sprawiała drużyna gości. W 7. minucie dobrym podaniem w poprzek pola karnego popisał się Momo Diame, do piłki dopadł Antonio Nocerino, jednak jego strzał został zablokowany przez Thomasa Vermaelena.

Kanonierzy wyraźnie nie mogli odnaleźć swoje rytmu gry i większość akcji w ich wykonaniu kończyła się niecelnymi podaniami. W 14. minucie po raz pierwszy zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Adriana. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Lukas Podolski, jednak Olivier Giroud nie trafił w futbolówkę i nie umieścił jej w bramce z najbliższej odległości.

4 minuty później podopieczni Allardyce'a znów dali o sobie znać. Po raz kolejny świetnie interweniował jednak Thomas Vermaelen, "ściągając" piłkę z głowy Andy'ego Carrolla.

W 30. minucie kolejną świetną okazję do strzelenia bramki miał Giroud. Po błędzie defensywy Młotów Francuz otrzymał podanie z głębi pola od Santiego Cazorli, zwiódł dwóch obrońców, jednak w sytuacji sam na sam z Adrianem postanowił pokazać próbkę swych umiejętności. Nie wyszło to najlepiej i podcięty strzał lewą nogą został pewnie wybroniony przez hiszpańskiego golkipera.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na prowadzenie wyszła drużyna gości. Nocerino wpadł w pole karne i oddał strzał po krótkim słupku. Jego próba została jeszcze obroniona przez Wojciecha Szczęsnego, jednak futbolówka powędrowała przed bramkę, a tam dopadł do niej Matt Jarvis i strzałem głową otworzył wynik spotkania.

Podobnie jak w półfinale Pucharu Anglii, tak i tym razem Kanonierzy obudzili się dopiero po zadanym ciosie. W 43. minucie groźny strzał oddał Källström, ale na miejscu był Adrian.

Podopieczni Allardyce nie zdołali na dobre oddalić zagrożenia od własnej bramki. Z rogu boiska piłkę wybijał Tomkins, ta powędrowała prosto pod nogi Cazorli. Hiszpan po raz kolejny w tym spotkaniu zabłysnął i znalazł w szesnastce Lukasa Podolskiego. Skrzydłowy w swoim stylu opanował piłkę i pewnym strzałem wyrównał stan spotkania.

Kilka minut później arbiter Kevin Friend zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak pierwsza część spotkania, tak i druga rozpoczęła się dosyć leniwie. Obie drużyny nie przejawiały wielkich chęci do uderzenia w pierwszych minutach.

Jako pierwsi przebudzili się Kanonierzy i zrobili to w wielkim stylu. W 55. minucie na dośrodkowanie ze środka pola zdecydował się Thomas Vermaelen. Wydawało się, że podanie Belga nie ma prawa dotrzeć do adresata, jednak w szesnastce rywala fenomenalnie odnalazł się Olivier Giroud. Francuz ze stoickim spokojem opanował piłkę i płaskim strzałem prawą nogą wyprowadził gospodarzy na prowadzenie!

W 62. minucie z rzutu wolnego próbował Lukas Podolski, jednak na posterunku znalazł się Adrian.

Dwie minuty później po raz kolejny świetną dyspozycję dnia potwierdził Santi Cazorla. Hiszpan złamał akcję z prawego skrzydła i po wdarciu się przed szesnastkę rywali oddał soczysty strzał lewą nogą, ale futbolówka tylko musnęła słupek bramki bronionej przez Adriana.

Przez następne kilkanaście minut podopieczni Wengera postanowili odsapnąć i na chwilę spuścili z tonu. Inicjatywę przejęły Młoty, jednak większość ich ataków kończyła się nieudanymi dośrodkowaniami, z którymi dobrze radzili sobie defensorzy Arsenalu. W międzyczasie na boisku pojawił się Aaron Ramsey.

Zaraz po wejściu Walijczyk oddał groźny strzał, ale z jeszcze lepszej strony pokazał się w 77. minucie. Na lewym skrzydle z piłką znalazł się Olivier Giroud. Francuz zagrał na szesnasty metr właśnie do Ramseya. 23-latek nie zdecydował się na przyjęcie piłki i od razu odegrał ją do Podolskiego, który nie miał żadnych problemów, by po raz drugi tego dnia wpisać się na listę strzelców.

Do końca spotkania podopieczni Wengera umiejętnie panowali nad wydarzeniami na boisku i większość czasu futbolówka wędrowała w okolicach środka boiska. Kanonierzy wreszcie rozegrali dobre zawody i wrócili na zwycięską ścieżkę.

Lukas PodolskiRaport pomeczowySanti Cazorla autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Bolek komentarzy: 423218.04.2014, 12:50

@CesK
Griezmann - tańszy, bardziej dynamiczny i powinien lepiej sprawdzać się na skrzydle.

Alonso komentarzy: 1282418.04.2014, 12:49

Griezmanna bo potrzebujemy skrzydłowego

CesK komentarzy: 210718.04.2014, 12:48

Kogo byście woleli Draxlera czy Griezmanna?

Hans_Zimmer komentarzy: 594518.04.2014, 12:48

Jak Aurier spisuje się w defensywie? Bo wiadomo, że w ataku statystyki ma spoko.

Bolek komentarzy: 423218.04.2014, 12:47

_Dennis_Bergkamp_
Dobre wiadomości. Aurier z pewnością najbardziej perspektywiczna i prawdopodobnie najlepsza opcja, jako zastępstwo Sagny. Oby coś z tego wyszło.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997318.04.2014, 12:38

Wenger met Koscielny's agent Courbis in London y'day. Close to agreeing extension. Also enquired about another client: Serge Aurier (FF)

b. wiarygodne zrodlo...

Catalonczyk komentarzy: 519818.04.2014, 12:33

Sokolafc

łohoho wysokie wymagania i transfery na 100 baniek albo i więcej :)

damianARSENAL komentarzy: 851718.04.2014, 12:27

Dzisiaj urodziny mają Wojtek i Fabian. Najlepszego!!!

SoKoLAFC komentarzy: 26618.04.2014, 12:26

PO musi byc dynamiczny a smalling do takich nie nalezy .... :/

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50318.04.2014, 12:24

Wg goal.com Arsenaj jest zainteresowany... Smallingiem.

SoKoLAFC komentarzy: 26618.04.2014, 12:22

Nwm jak wy ale ja tam chce Remy'ego , Auriera/Colemana , Verrattiego/Bendera , Reusa/Draxler/Griezmann i Mangale na ŚO :D

turysta komentarzy: 608918.04.2014, 12:07

Dancer

z Chelsea zagra

kaziu874 komentarzy: 673018.04.2014, 12:06

To prawda że Fabian ostatnio fejsa założył? Jak tak to da ktoś link bo nie wiem który jest oficjalny.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40018.04.2014, 12:01

Turysta

Co jest ze Sturridgem? Jakas powazniejsza kontuzja, czy moze juz grac ;)

songoku95 komentarzy: 2348618.04.2014, 11:58

haxball.com/?roomid=~2b64c3fef7666d82b87c71c7c76b9dbb9af82f3f3380b048045be9de75ae4387c

afckonrad9101 komentarzy: 783418.04.2014, 11:45

Arteta zanotowal ostry zjazd w dol, gra teraz dosc archaiczny futbol poprzez przywiazanie do swojej pozycji, pierwszy sezon swietny sporo bramek potrafil podlaczyc i uderzyc z dystansu, poprzedni dobry mniej ofensywnych wejsc ale i pewnosc w rozegraniu mala ilosc strat, a ten sezon? Bardzo slaby, w ataku gracz od rozrzucania pilek ale nie podlaczajacy do przodu, do tego duzo strat i nienajlepszy odbior

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.04.2014, 11:42

Lecę. Jeszcze ploteczka, którą ciężko mi sobie wyobrazić:

Corriere dello Sport's front page claims ex-Milan coach Allegri will be new #THFC mgr. That would be unexpected

Hans_Zimmer komentarzy: 594518.04.2014, 11:42

Jeśli Liverpool będzie przeprowadzał transfery tak jak ostatnio to będzie dobrze jeśli jednego zawodnika kupią... hyhy

turysta komentarzy: 608918.04.2014, 11:40

bacary

chętnie :)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1118.04.2014, 11:39

@turysta
W tych 5, bądź więcej transferach, chodziło mi oto, że to się skończy bardzo źle. Tottenham w tym sezonie, Arsenal z szalonym okienkiem. Tego nie da się tak szybko zgrać i ogarnąć.

Napisałbym więcej, ale muszę spadać. Wybacz, może wrócimy do tej rozmowy wieczorem. Siemanko.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.04.2014, 11:38

Coutinho potrafi odbierać piłkę i grać pressingiem. Gdy grał przeciwko nam na Anfield aż byłem zdziwiony.

Alonso komentarzy: 1282418.04.2014, 11:36

znów k.com zmieniło się w lfc.com :>

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.04.2014, 11:36

Śmieszne to Cardiff, próbują sobie zapewnić utrzymanie za zielonym stolikiem? Nic z tego nie wyjdzie.

Skoro Solskajaer wiedział o przecieku to kto mu bronił zmienić skład?

turysta komentarzy: 608918.04.2014, 11:35

bacary

"Coutinho do defensywnych graczy nie należy"

5 odbiorów z City, najwięcej na boisku i ogólnie wysoka średnia na mecz, wysoko oceniany za pracę w defensywie i umiejętność "tacklowania" przez whoscored

5 transferów jest bardzo możliwe, mówi się że mamy do wydania 60-70m

jeśli uda się wygrać ligę to myślę, że będzie to bardzo możliwe (Henry wie jak to jest wygrywać mistrzostwa seryjnie, w innym sporcie co prawda i że należy iść za ciosem)

LoveTheGunners komentarzy: 914018.04.2014, 11:35

haxball.com/?roomid=~2bf5a932d65f67914794b5b53b31b269a94eccef5cb29b3344398a23b47b02392

polagujem troszkę

kaziu874 komentarzy: 673018.04.2014, 11:34

Liverpool ma dobry skład, tylko na ławce nie wygląda to już tak dobrze.

-------------------Mignolet-----------------
--Johnson--Skrtel--Agger--Cole--
--------NOWY DP------Gerrard-------
-----------------Coutinho-------------------
---Suarez---Sturridge---Sterling---

Na rezerwie Sakho, Cissokho, Lucas, Henderson, Allen + nowy skrzydłowy i jakiś napastnik. Źle to nie wygląda, ale czy wytrzymają grę w lidze i lidze mistrzów?

- Coutinho

Gerrard coraz młodszy się nie robi, a mając 35 lat nie da się grać na wysokim poziomie co 3 dni, przykład: Xavi.

Z Allen'em świata się nie zwojuje, a Coutinho do defensywnych graczy nie należy, czyli zostaje Henderson i Leiva. Do tego kontuzje, które zawsze wypadają bardzo nie w porę. Transfer 2 pomocników minimum.

W obronie niby wszystko spoko. Johnson, Toure, Skrtel, Agger, Sakho, Enrique. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, to tutaj także nie ma szału. Przydałby się jakiś kocur w środku.

I teraz zależałoby to od taktyki, ale tak, czy siak cały sezon atakiem Sterling - Suarez - Sturridge? Niemożliwe. Także przynajmniej jeden transfer.

Okaże się, że LFC potrzebuje 5 transferów na już, a nie wiadomo, czy na Suarez'a nie zwali się pół Europy z Realem na czele.

Z całym szacunkiem, ale przyszły sezon dla LFC może się okazać fiaskiem.

Sewer komentarzy: 157018.04.2014, 11:28

Cardiff wysłało list do FA o odebranie punktów Crystal Palace...

''Tony Pulis odmówił dziennikarzom BBC komentarza. Rzecznik Cardiff ograniczył się do oświadczenia, w którym można przeczytać, że złożono formalną skargę na poważne złamanie reguł Premier League. Nieoficjalnie angielskie media podają, że dyrektor sportowy Crystal Palace miał działać pod naciskiem menedżera. Sprawa wyszła na światło dzienne, bo Moody dzień przed meczem przez pomyłkę wysłał sms-a ze składem Cardiff nie tylko do Pulisa, ale również do trenera Boltonu Dougiego Freedmana, który miał poinformować o sprawie szkoleniowca Walijczyków Ole Gunnara Solskjaera. Norweg faktycznie wystawił w Londynie jedenastkę przewidzianą przez Moody'ego''

turysta komentarzy: 608918.04.2014, 11:28

FIFA agent Francis Gallardo told 'La Sexta' that José Mourinho is willing to sacrifice Oscar in a player + cash deal to land Modrić.

Pinguite komentarzy: 1502018.04.2014, 11:26

VermaAlan, i dopiero niedawno ten stadion spłacili? Gdzie są trofea? A jedno przybędzie 17 maja. A Everton? Gdzie ma trofea? Gdzie ma stadion? Gdzie ma LM? No nima :( Ale wg Ciebie AFC = Everton. Pozdrawiam serdecznie.

Bolek komentarzy: 423218.04.2014, 11:25

Remy to przeciętniak? Nie jest to może napastnik z najwyższej półki, ale z jego szybkością i techniką na ataku Ozil miałby ze dwa razy więcej asyst.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.04.2014, 11:25

To cytaty Simeone

afckonrad9101 komentarzy: 783418.04.2014, 11:25

Pinguite
No to pozostaje Messi..

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.04.2014, 11:24

IMO już jest jedną nogą w Chelsea. Jeżeli gdzieś odejdzie to właśnie do nich.

songoku95 komentarzy: 2348618.04.2014, 11:24

ale bardzo prawdopodobne.
Mnie Costa jakoś nie przekonuje. Troche może być jak Michu. Niech Madryt się go pozbywa póki mogą wziąć za niego duży hajs.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.04.2014, 11:23

“[Chelsea] are very powerful,” he said. “They have [Samuel] Eto'o, a great player, but they will think about alternatives and Costa could be one of them. He knows that on one side he could earn more money, but here he is going to compete. It would surprise me if the best teams in the world did not also come looking for Miranda, [Diego] Godin...

“If Costa decides to go, it will be OK with me. Our philosophy is to make players better -- for us, that is something fundamental. When Falcao left for Monaco, you could not say no to him. He gave us life.”

VermAlan komentarzy: 86818.04.2014, 11:23

Musisz byc naprawdę wielkim optymistą pisząc to co piszesz, w takim razie gdzie są trofea? a Emirates Stadium oddadno do użytku w roku 2006, także to było 8 lat temu :D

Pinguite komentarzy: 1502018.04.2014, 11:22

Nie no co Ty... żartuję sobie.

afckonrad9101 komentarzy: 783418.04.2014, 11:21

Pinguite
To pewne?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.04.2014, 11:21

turysta, zdecydowanie przesadzasz, Remy nigdy ie przekroczył 15 goli w lidze (nawet cienkiej francuskiej), a co dopiero 20 goli.

LoveTheGunners komentarzy: 914018.04.2014, 11:21

ping

i co z tego? nie mówię o tt w tym momencie. A jeżeli już na tt złożyli obu to na fb wypadałoby również, a nie jednemu...

turysta komentarzy: 608918.04.2014, 11:20

Chelsea już raz wydała 50m na napastnika, który kiedyś grał w Atletico

mam przeczucie, że skończy podobnie

irracjonalne na tę chwilę patrząc na jego formę, wiem

Pinguite komentarzy: 1502018.04.2014, 11:20

Diego Costa proszę Pana to w przyszłym sezonie będzie hasał w Chelsea.

afckonrad9101 komentarzy: 783418.04.2014, 11:19

Nie wiem ile kosztowalby nas Diego Costa jezeli do 50 mln funtow to uwazam ze warto rozbic dla niego bank..

songoku95 komentarzy: 2348618.04.2014, 11:18

afc
owszem, ale wystarczy nam zmiennik dla niego i jest w stanie strzelić o wiele wiecej bramek. Ja bym go mimo wszystko nie skreślał.
Remy'ego powinniśmy brać wcześniej, teraz niezbyt go chce i chyba AW też, inaczej już dawno złożyłby mu oferte.