Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich

Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich 08.12.2012, 16:50, Łukasz Kęczkowski 2306 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

Dwa rzuty karne i dwa gole. Tak w skrócie wyglądał mecz Arsenalu z West Bromwich Albion. Kanonierom udało się w końcu odnieść wygraną po ostatniej słabej passie. Równo o 16:00 czasu polskiego sędzia, pan Mike Jones rozpoczął spotkanie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Wilshere, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Giroud.

WBA: Myhill; Reid, McAuley, Olsson, Ridgewell; Morrison, Mulumbu; Odemwingie, Gera, Brunt; Long.

W 7. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Liam Ridgewell. W jego miejsce Steve Clarke wpuścił Gorana Popova.

W 11. minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał z dystansu Cazorli był bardzo niecelny.

W 17. minucie ładnie prawym skrzydłem przedarł się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak jego dośrodkowanie było zbyt wysokie dla Oliviera Girouda. Do piłki udało się dopaść Santiemu Cazorli, jednak jego strzał z woleja nie trafił w światło bramki.

21. minuta przyniosła kolejny atak podopiecznych Wengera. Do prostopadłego podania od Cazorli doszedł Chamberlain, wyłożył piłkę Giroudowi, jednak Francuz został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę WBA. Jeżeli doszedłby jednak do tej piłki, ewentualna bramka nie zostałaby uznana, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował wcześniej spalonego u Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Dwie minuty później do bezpańskiej piłki w okolicy pola karnego Kanonierów doszedł Chris Brunt i zdecydował się na oddanie technicznego strzału po długim rogu bramki Szczęsnego. Na szczęście dla londyńczyków futbolówka poszybowała nad spojeniem ich bramki.

25. minuta i rzut karny dla Arsenalu! W polu karnym WBA faulowany przez Reida został Santi Cazorla, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Powtórki wykazały, że nie było kontaktu między zawodnikami i Mike Jones nie powinien podyktować rzutu karnego w tej sytuacji. Do futbolówki podszedł Mikel Arteta i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Myhilla. 1-0 dla Kanonierów!

W 36. minucie ładny strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Olsson, jednak sędzia odgwizdał spalonego, a polski bramkarz złapał piłkę.

Już dwie minuty później zagrożenie pod bramką Myhilla stworzyli Kanonierzy. Gervinho wstrzelił piłkę spod linii końcowej, a Wilshere atakował ją wślizgiem, jednak jego uderzenie nie trafiło do bramki.

W 40. minucie dośrodkowanie jednego z graczy WBA trafiło w rękę Pera Mertesackera. Gdy podopiecznie Clarke'a domagali się rzutu karnego sędzia zdecydował, że niemiecki defensor był faulowany i podyktował rzut wolny dla Arsenalu.

Chwilę później strzał jednego z graczy Arsenalu przejął Gervinho i sam zdecydował się na uderzenie na bramkę Myhilla, jednak ten z największym trudem odbił futbolówkę do boku.

W 45. minucie na strzał przewrotką zdecydował się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak uderzenie Anglika było zdecydowanie mniej efektywne niż efektowne.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia zakończył pierwszą połowę i zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

Po piętnastu minutach obie drużyny wróciły na plac gry w niezmienionych składach.

W 55. minucie żółte kartki obejrzeli Olsson i Giroud. Po jednym ze starć obaj panowie mieli sobie coś do powiedzenia, a sędzia zdecydował się utemperować ich zachowanie. Trzy minuty później za dyskusje z arbitrem żółty kartonik otrzymał Chris Brunt.

W 60. minucie w dogodnej sytuacji oko w oko z Myhillem znalazł się Gervinho, jednak był naciskany przez obrońcę i jego strzał trafił wprost w bramkarza West Bromu.

W 62. minucie na drugą zmianę zdecydował się Steve Clarke. W miejsce bezbarwnego dzisiaj Odemwingiego pojawił się Lukaku.

Minutę później po indywidualnym rajdzie Oxlade-Chamberlaina sędzia podyktował drugi rzut karny dla Arsenalu! Młody Anglik został sfaulowany przez McAuley'a. Do piłki ponownie podszedł Mikel Arteta, kolejny raz uderzył w środek bramki i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu! 2:0 dla Kanonierów!

W 67. minucie nagrodzony żółtym kartonikiem został Per Mertesacker.

W 76. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Steve Clarke. Rosenberg zastąpił Gerę. Minutę później na pierwszą roszadę zdecydował się Arsene Wenger. Coquelin wszedł na boisko w miejsce Oxlade-Chamberlaina.

W 78. minucie żółtą kartę za faul na Gervinho obejrzał Reid. Rzut wolny wykonywał Mikel Arteta, jednak piłka po strzale Hiszpana pofrunęła obok słupka bramki Myhilla.

W 79. minucie obrona Arsenalu odrobinę przysnęła, jednak ostatecznie strzał Rosenberga udało się zablokować Mertesackerowi. Jeszcze w tej samej minucie drugą zmianę przeprowadził Wenger. Na boisku zameldował się Rosicky, a ku ławce rezerwowych skierował się Gervinho.

W 86. minucie ładny strzał z dystansu oddał jeden z graczy West Bromu, jednak Szczęsny nie miał większych problemów z obroną tego uderzenia.

W 88. minucie Wenger przeprowadził ostatnią już zmianę, zdjął z boiska Cazorlę, wprowadził Podolskiego.

W 90. minucie w idealnej pozycji znalazł się Lukas Podolski. Jego strzał musiał trafić co najmniej w światło bramki, lecz tak się nie stało i uderzenie Niemca poleciało ponad bramką.

Po czterech minutach doliczonego czasu gry sędzia dał znak zawodnikom, że pora zakończyć spotkanie. 2:0 dla Arsenalu.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
kubanski komentarzy: 2392 newsów: 210.12.2012, 13:58

@berc1k
Nie. Wenger go nie sprowadzi. Gwarantuje ci to.

berc1k komentarzy: 465 newsów: 110.12.2012, 13:21

Demba Ba byłby idealnym rozwiązaniem. Jeśli naprawdę można go wyciągnąć za 7,5mln i dać mu tygodniówkę 60-70k to Wenger go sprowadzi.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 110.12.2012, 12:55

Też coś czuję, że mecz z Bradford będzie przełomowy w karierze dla Eisfelda. Chłopak ma talent, ale Wenger nie może go tak z marszu wystawiać w meczach EPL, Eisfeld musi sobie na to zapracować właśnie takimi meczami kategorii B, żeby zawodnicy z większym stażem nie czuli się pokrzywdzeni.

Cele trasnferowe Papcia:
Huntelaar, Holtby, Gustavo, Yanga-Mbiwa - nie mogliby grać w LM

Diame 12 tygodni out ( u nas pewnie dłużej)- czyli pewnie nie zagrałby w 1/16.

No nowe nabytki raczej nam nie pomogą zdobyć LM ;D

Nieulegly komentarzy: 310.12.2012, 12:37

ok, więc czekam z niecierpliwością, hehe :)

janek_4 komentarzy: 123510.12.2012, 12:34

Nieulegly, odezwę się wieczorem, bo w pracy nie mam gadu.

berc1k komentarzy: 465 newsów: 110.12.2012, 12:33

JA TEŻ CHCE, JA TEŻ CHCE
wybierz mnie, wybierz mnie :

Nieulegly komentarzy: 310.12.2012, 12:31

janek możesz sie odezwac na gadu?

Kredens komentarzy: 366510.12.2012, 12:30

Spoko, dam jutro znać, chociaż widzę, że chyba już się chętny znalazł :( , ale w sumie ja się pierwszy zgłosiłem ;)

Jeszcze będziesz mogła sobie casting zrobić ;D

janek_4 komentarzy: 123510.12.2012, 12:23

Kredens, spoko, jak coś to pisz na priv. :)

Nieulegly komentarzy: 310.12.2012, 12:22

JAnek odczytaj email

triumphst666 komentarzy: 257410.12.2012, 12:21

Środek sie zgrywa i robi sie coraz lepszy, Trzeba teraz zrobic cos z atakiem. Jak na skrzydle grał Nasri to byłem jakis spokojniejszy, o ile mniej strat bylo... Nie to co teraz z Gervazymi itp. Szpica i skrzydlo kuleje jak nic. Bramki mozemy tracic, jesli juz musimy, ale w takim razie niech znajdą sie zawodnicy umiejący je odrabiac i wygrywac mecze.

mallen komentarzy: 2123810.12.2012, 12:16

@pronik

Stary cytat.

pronik komentarzy: 517310.12.2012, 12:11

Hulk: Mogę odejść już w styczniu

mallen komentarzy: 2123810.12.2012, 12:01

Lukas Podolski: "If you come from a small city, then you have to fight for something. My mother was also a fighter and I follow her".

Kaczaza komentarzy: 719210.12.2012, 11:52

wybrałbym się :)

KuBaJo komentarzy: 217410.12.2012, 11:50

triumphst666;
Zgadzam się z Tobą w 100%, liczę że Eisfeld zagra,oczaruje Wengera swoją grą we wtorek ,a wtedy zacznie grać u nas o wiele częściej

mallen komentarzy: 2123810.12.2012, 11:48

To ciekawe czy się zdecyduje opuścić Shalke w tym okienku skoro u nich może grać w 1/8.

Magus komentarzy: 17110.12.2012, 11:46

mallen.. nie moze.

mallen komentarzy: 2123810.12.2012, 11:41

Jakby Huntelaar dolączył do nas w zimowym okienku to może grać dla nas w 1/8 LM?

mallen komentarzy: 2123810.12.2012, 11:40

@triumphst666

Eisfeld to taki drugi - młodszy o rok - Goetze.

triumphst666 komentarzy: 257410.12.2012, 11:36

mallen@
Właśnie co do Eisfelda zgadzam sie najbardziej. Szczerze mówiąc, to spośród młodych w rezerwach właśnie na niego Wenger powinien stawiać najczesciej. Ofensywny, kreatywny pomocnik, który strzela tyle bramek co napastnik. Nabierze troche doswiadczenia i ogrania a stanie sie kiedys kims w stylu Fabsa jak nic. Powinien tylko troche wiecej szans dostawac. Wyobarazacie sobie ze nawet w tych rezerwach Ramsey strzelalby tyle co on..?;)

Kredens komentarzy: 366510.12.2012, 11:26

@ JAnek

ja jestem chętny na 80%, ale dopiero jutro mogę ci dać odpowiedź z rana.

AFC1208 komentarzy: 137010.12.2012, 11:25

Jak juz rozmawiacie o biletach, to kupowal moze ktos za posrednictwem tej strony ?

janek_4 komentarzy: 123510.12.2012, 11:11

ArseneAl, raczej nie. Bylam trzy razy do tej pory, rok temu na City w pucharach, i teraz w listopadzie na Spurs i na Montpellier. Ten wyjazd listopadowy nas mocno zrujnował finansowo, bo siedzieliśmy długo w Londynie, więc sporo wydaliśmy. Generalnie powinnam na razie odpuścić - bo po świętach z kasą wiadomo jak będzie, do tego nie wiem jak z wolnym w pracy, ale jak widzę taką okazję, że na jeden dzień tylko na mecz jechać to nie mogę się oprzeć. :P

janek_4 komentarzy: 123510.12.2012, 11:09

Warszawa Modlin, ale warto popatrzeć na Ryanairze, bo może z innych miast jest podobnie. Widzę, ze z Poznania jest niewiele drożej. Jak coś to mam kartę MasterCard Prepaid, więc cena widoczna na stronie jest ceną końcową - nie ma żadnych opłat.

ArseneAl komentarzy: 2341710.12.2012, 11:09

@janek
To faktycznie :P bo ty to chyba często jeździsz na mecze co? :)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 110.12.2012, 11:04

@janek
a z jakiego miasta wylot ?

janek_4 komentarzy: 123510.12.2012, 11:02

ArseneAl, taki, który wydaje 900 zł na coś co go kompletnie nie interesuje - czyli na mecz. Tak więc i tak się dla mnie poświęcał, nie dziwię się, że nie chce mu się wydać 500 zł w jeden dzień by zobaczyć Kanonierów, którzy są dla niego, tak naprawdę, niczym ważnym.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 110.12.2012, 10:56

może szkoda mu kasy, bo to jednak suma się uzbiera ;)

ArseneAl komentarzy: 2341710.12.2012, 10:52

"Facet nie chce ze mną jechać"
To co to za facet jak nie chce z dziewczyną jechać na mecz o_O

janek_4 komentarzy: 123510.12.2012, 10:41

Jedzie ktoś na mecz z Liverpoolem? Facet nie chce ze mną jechać :( a jest idealne połączenie lotnicze, przylatuje się 30 stycznia (dzień meczu), a wracam o 6:45 następnego dnia. I to groszowe pieniądze, bo za 47 zł w jedną stronę. Ktoś chętny? Mogę podratować red membershipem. ;)

Kredens komentarzy: 366510.12.2012, 10:36

o transmisję powinniśmy być raczej spokojni.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 110.12.2012, 10:36

nie rozumiem po co rok temu przedłużono kontrakt dla DJ, skoro i tak od tamtej pory nic nie gra

GKS_AFC komentarzy: 871510.12.2012, 10:32

meczenazywo.pl/t/34521/transmisja-na-zywo-Bradford%20City%20-%20Arsenal%20Londyn/

Powinna się pojawić jakas transmisja myślę

ArseneAl komentarzy: 2341710.12.2012, 10:31

@mallen
Eisfeld jest ŚPO, który może grać na skrzydle.
I możecie być pewni, że jutro nie zagra Arsha od pierwszej minuty.
Kosa jest na 100% kontuzjowany, Gnabry chyba też.
A DJ to ma raczej "kontuzję".

Micklbn komentarzy: 210710.12.2012, 10:27

A wiecie czy mecz będzie gdzieś na necie?juz chyba na tym etapie rozgrywek powinien być tylkoże gramy na wyjezdzie to nei jestem pewien;/

mallen komentarzy: 2123810.12.2012, 10:26