Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée

Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée 15.07.2017, 14:29, Patryk Bielski 1151 komentarzy Kanonierzy pewnie wygrali swój drugi mecz na tournée w Australii. Podopieczni Arsene'a Wengera pokonali na ANZ Stadium Western Sydney Wanderers 3-1, prezentując widowiskowy i efektywny futbol.

Arsenal rozpoczął mecz w następującym składzie: Ospina - Koscielny, Elneny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Lacazette - Giroud.

The Gunners grali jak na faworyta przystało i już po pierwszej części spotkania nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. Choć w pierwszych minutach Arsenal aktywnie atakował bramkę rywali, to nie mógł stworzyć sobie dogodnej okazji do oddania strzału. Rywale dobrze bronili, nie pozwalając na wiele we własnym polu karnym.

Przełamanie nadeszło w 33. minucie meczu. Nacho Monreal dobrze rozegrał piłkę na lewej flance z Lacazettem, po czym Hiszpan wyłożył ją w pole karne do Girouda, a ten świetnie dołożył nogę i umieścił piłkę pod samą poprzeczką przy bliższym słupku bramki.

Zaledwie cztery minuty później było już 2-0. Ponownie głównym architektem akcji był Monreal, który niczym rasowy playmaker zagrał piłkę przez pół boiska do Aarona Ramseya, a Walijczyk - widząc wysuniętego bramkarza rywali - przelobował nad nim piłkę.

Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Mohamed Elneny. Egipcjanin uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od nóg Hamilla i wpadła do bramki Janjetovica.

Druga połowa była również emocjonująca, lecz nie ujrzeliśmy w niej już bramek Arsenalu. W przerwie Davida Ospinę zmienił Emiliano Martinez.

To właśnie argentyński bramkarz był winowajcą bramki, która padła w 57. minucie dla zespołu Western Sydney Wanderers. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Ramsey wycofał futbolówkę do Martineza, który zamiast wybić w pole, złapał ją w ręce. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z okolic piątki, który na bramkę zamienili rywale. Pierwszy strzał Lustica został zablokowany, jednak przy dobitce Australijczyk się już nie pomylił.

W 66. minucie na boisku zaszły spore roszady personalne. Murawę opuścili Elneny, Monreal, Koscielny, Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Iwobi oraz Lacazette, a w ich miejscu zameldowali się Welbeck, Nelson, Nketiah, Willock, Kolasinac, Coquelin, Bielik, Mertesacker, Özil oraz Walcott.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku groźnych sytuacji Arsenalu. Brakowało szczęścia, gdyż zdarzało się, że piłka obijała poprzeczkę i słupek bramki rywala. Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Monreala, ale także wzorowa współpraca Lacazette'a z Giroudem. Kiedy wszyscy sądzili, że na murawie może grać tylko jeden z dwójki Francuzów, Arsene Wenger może szykować dla nas zgoła odmienny scenariusz. Dobrze zaprezentowali się także Aaron Ramsey oraz Oxlade-Chamberlain.

Skrót spotkania: Sydney Wanderers 1-3 Arsenal

Sydney 2017Pamiątki kibica Arsenalu autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
Kyrtap komentarzy: 3504 newsów: 1 18.07.2017, 16:23

@Kysio2607:

Jeden z trzech sensownych piłkarzy grających w Interze, świetny ostatni sezon w Serie A i bardzo dobre Euro 2016.

Kysio2607 komentarzy: 6674 18.07.2017, 11:53

No to oby więcej takich pilkarzy w United za taką kasę, co maja popracować w defensywie i cos tam pokrecic z przodu!

maciekbe komentarzy: 11725 18.07.2017, 10:00

aha i do tego transfery dokonane przez Mourinho:

1.95-1.90 - 3 zawodników
1.90-1.85 - 2 zawodników
1.85-1.80 - 0 zawodników
1.80-1.75 - 1 zawodników
1.75 i mniej - 0 zawodników

Perisic podbije kategorię 1.90-1.85 o jedno oczko (mierzy 187cm)

maciekbe komentarzy: 11725 18.07.2017, 09:57

no nie uda mi się :D

1.95-1.90 - 6 zawodników
1.90-1.85 - 9 zawodników
1.85-1.80 - 7 zawodników
1.80-1.75 - 4 zawodników
1.75 i mniej - 3 zawodników

Long Ball United

fizjo_afc komentarzy: 611 18.07.2017, 09:56

@Kysio2607: może i nie zrobił nic dobrego, ale idealnie pasuje do taktyki Mourinho, ponieważ Chorwat dużo cofa się do defensywy a Jose uwielbia taki typ zawodników. A i w ofensywie coś tam pokręci.

maciekbe komentarzy: 11725 18.07.2017, 09:54

1.90 -

maciekbe komentarzy: 11725 18.07.2017, 09:53

@Redzik początek zeszłego sezonu, mecz o ogórkowe trofeum - Tarczę wspólnoty. Grają MU i Chelsea.

Mourinho wpuszcza Matę w 63 minucie przy wyniku 1-1. W 83 minucie Zlatan strzela na 2:1 i co? Mourinho zdejmuje Matę, wchodzi Mhiktaryan. Poproszony o skomentowanie tej akcji po meczu powiedział:
"I needed to take off the smallest player because we were expecting a lot of long balls"

Tak to wygląda na obecną chwilę w ManU

1.90 -

fizjo_afc komentarzy: 611 18.07.2017, 09:53

Jeśli PSG naprawdę jest zainteresowane usługami Alexisa to nie ma co się zastanawiać, tylko go sprzedać, nawet o kilka mln mniej niż do ligowego rywala.

Kysio2607 komentarzy: 6674 18.07.2017, 09:46

Ten Perisic to zrobił coś dobrego w powaznym futbolu? Pytam powaznie bo gosc ma 28 lat i z niczym mi się nie kojarzy. Jakas przygoda w Borussu gdzie byl za slaby, nic więcej..

kamilo_oo komentarzy: 12731 18.07.2017, 09:43

Jak Sanchez ma odwalać takie sceny, jak w poprzednim sezonie, to lepiej chyba będzie jak teraz odejdzie.

michalal komentarzy: 5591 18.07.2017, 09:40

Ja w sumie zmieniłem zdanie, jeżeli Sanchez chce odejść to należy go sprzedać i kupić następcę. Oczywiście najlepiej za granicę. Koleś strasznie gwiazdorzy, miesza itp.

kamilo_oo komentarzy: 12731 18.07.2017, 09:40

Pisałem, że Depay, to będzie niewypał i z Perisiciem będzie to samo.

Redzik komentarzy: 8700 newsów: 4 18.07.2017, 09:28

United i tak będą grać kaszankę. Nawet jakby kupili Messiego. Ten zespół bez Fergusona nie istnieje.

Gofer999 komentarzy: 6653 18.07.2017, 09:26

@mistiqueAFC: A HG to dobry klasyk, ale np mi się bardziej podoba seria Fatal Frame.xD

Piotrek95 komentarzy: 2139 18.07.2017, 09:24

Perisic w United, nie wiem czy sie sprawdzi u Mourinho

Gofer999 komentarzy: 6653 18.07.2017, 09:23

@mistiqueAFC: Ja z kolei jestem fanem gier jRPG i action-adventure. Trochę mnie dziwi że lubisz japońskie gry a grasz na Xbox, bo jest tam akurat kiepska biblioteka gier z tego kraju.

TurboGrosik komentarzy: 431 18.07.2017, 09:16

Bedziemy sie frajerzyc z Wengerem kolejne 2 lata.

TurboGrosik komentarzy: 431 18.07.2017, 09:15

@Frytek:
Czego sie tu dziwic? Wenger podpisal to karuzela musi trwac dalej.

Ziebka komentarzy: 1673 18.07.2017, 09:13

Ogólnie jak szczesny pójdzie serio do Juve za dyszke to trochę frajernia... po co wtedy były te wypożyczenia do Romy... myślałem ze na czas jak cech jest tutaj będą ogrywać Wojtka. On się ogarnął nabrał pokory a my go sprzedajemy za bezcen... myśle ze problemem jest prawdopodobnie jego ogromna tygodniówka ...

Dewry komentarzy: 4605 newsów: 2 18.07.2017, 09:12

@_Dennis_Bergkamp_: Butland 10 mln?

dudekns komentarzy: 4030 18.07.2017, 09:01

Skysports.com
BREAKING NEWS

Manchester United are close to agreeing a fee with Inter Milan for winger Ivan Perisic, according to Sky sources.

Muly nie proznuja.

maciekbe komentarzy: 11725 18.07.2017, 08:55

co się stało z transferem Debuchy'ego do Nicei? Wszystko było niby dopięte, ale wygląda na to, że kupili Jalleta z OL :D

filo94 komentarzy: 602 18.07.2017, 08:54

Może to dziwne, ale News o Alexisie w PSG mnie jakoś ucieszył. Lepsze to niż City..

Ziebka komentarzy: 1673 18.07.2017, 08:45

Nie ! Koniec ! Nie ma sprzedaży najlepszych zawodników... chce to niech odchodzi za darmo za rok. Wystarczająco się a patrzyliśmy jak opuszczają nas najlepsi. Brawo Wenger !!! Zaporowa cena 80mlnF i klasa. Niech wiedza ze tamte czasy minęły. Teraz twarda polityka transferowa. Chociaż ja myśle ze Sanchez walczy o tygodniówkę i pod koniec sierpnia machnie parafkę.

Frytek komentarzy: 2818 18.07.2017, 08:39

Przykład Szczęsnego potwierdza, że nie potrafimy robić interesów. Za grosz.

kubex komentarzy: 4045 18.07.2017, 08:18

@lays - ja bym Sancheza puścił ale jaką mamy pewność, że ktoś solidny do nas dojdzie zamiast niego? Żadną... tym bardziej że Lemar jest co raz mniej realny a na pewno Papcio nie kupi razem Lemara + Mahreza.
Wolałbym zostawić Sancheza a sprzedać Theo tylko że jego to nawet nie wiem czy ktoś by chciał za sensowne pieniądze a u nas gra zawsze pierwsze skrzypce....

maciekbe komentarzy: 11725 18.07.2017, 08:02

@_Dennis_Bergkamp_: Cześć. Zadowolony? :D

Dobrze, że powoli pozbywamy się nadmiarowych zawodników. Mam jednak mieszane uczucia co do transferu Gibbsa. Z jednej strony rozumiem - klub chce być fair wobec zawodnika, sprawa jest jasna i Kieran wie, że za dużo nie pogra. Z drugiej strony Gibbs to na standardy AFC weteran - w seniorach od 2007 (wcześniej AFC U-18 od 2004).
Szkoda, że musi odejść

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 40151 newsów: 227 18.07.2017, 07:55

Plan to zatrzymać Sancheza, ale jeśli się nie powiedzie, lepiej sprzedać go już dziś do PSG (jeśli i sam zainteresowany się zgodzi), niż wzmacniać rywala za rok. Na dodatek za darmo.

michalal komentarzy: 5591 18.07.2017, 07:52

Ja bym został z Cechem i Ospina. Ew. Jeżeli ten drugi będzie chciał odejść to bierzemy Lafonta który za 3 lata mógłby zostać naszym podstawowym bramkarzem na lata.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 8681 18.07.2017, 07:45

@Dewry: no czyli od 6-10 mln ojro, tyle jest warty Jack

Dewry komentarzy: 4605 newsów: 2 18.07.2017, 07:41

Jak Szczęsny odchodzi to ja bym już teraz brał Butlanda. Jest po kontuzji a za rok jego wartość jeszcze wzrośnie + kto wie czy nie zmieni klubu w tym okienku. Jack dla mnie jest wart prawie każdej ceny.

Piotrek95 komentarzy: 2139 18.07.2017, 07:26

@lays: Bramkarzem nie ma się co przejmowac na razie. Cech to nie jest gość, który wyskoczył z kapelusza powiedzmy w tamtym sezonie, obrona karnych leży u niego, ale poza tym to bramkarz z najwyższej półki, za rok lub dwa może trafi się ktoś na jego miejsce,

Środek obrony w Arsenalu też mi się podoba, czwórka: Holding, Bielik, Chambers ( jeśli nie odejdzie ) i Bellerin inkasuje stosunkowo niskie pensje a jestem przekonany, że chociaż jeden lub dwóch wskoczy na najwyższy światowy poziom.
.

lays komentarzy: 28192 18.07.2017, 07:25

Jeżeli w tym okienku jest szansa na Alexisa w PSG to chcecie tego?

Zawsze nie pojdzie do ligowego rywala, a za te 40-50 mln funtow ze sprzedazy mozna kupic Lemara i Mahreza(hajs ze sprzedazy + to co mamy i ze sprzedazy innych graczy).

lays komentarzy: 28192 18.07.2017, 07:22

Le Parisien | PSG are still interested in Alexis despite his huge salary demands.

Get French Football? @GFFN 7 godz.
PSG are back in for Alexis Sanchez, according to tomorrow's L'Équipe.

Mirror | Lemar is #AFC no.1 target, Monaco ask for ?80m but AW believes a deal can be done [?????:@johncrossmirror]

Mail | #AFC set to offload fringe players to fund an improved bid for Lemar [?????:@Matt_Barlow_DM]

Piotrek95 komentarzy: 2139 18.07.2017, 07:19

Znowu dyskusja o szrocie u nas,
Na pewno ktoś odejdzie, nawet Wenger nie będzie trzymał tylu bezużytecznych piłkarzy, mam nadzieję, że ten Everton lub West Ham się zepną i wezmą Theo,
Co do tych miionów, które wyliczyliście to i bez nich stać nas na kupno każdego piłkarza, którego sobie zażyczy Wenger, w każdym roku nasza sytuacja finansowa się poprawia, a długi są już minimalne.

Mnie najbardziej irytuje nie Welbeck czy Walcott w klubie, przyszli za jakieś pieniądze i po prostu słabo grają. Bardziej wkurza sytuacja Pereza - gość ma pod trzydziestke, przychodzi za 20 mln i Wenger traktuje go jak jakiegoś zawodnika z u-21. Każdy mecz, który grał był dobry w jego wykonaniu, a i tak potem ława. Po co on w ogóle był kupowany ?

lays komentarzy: 28192 18.07.2017, 07:18

Kupić tego Lafonta z Francji, czy jakoś tak i ogrywać powoli, a potem wskoczy za Cecha :D

DeWu komentarzy: 167 18.07.2017, 02:09

mam pytanko, chce ze znajomymi obejrzeć la la land,ale na wszystkich steronach poblokowano, alltube, cda itd... ktos ma cos?

Ranczomen komentarzy: 449 18.07.2017, 01:32

Nie wiem jakim masochistą trzeba być, żeby wierzy, że Martinez bedzie *****... Koleś ma juz 25 albo 26 lat, jakby mial coś bronić to już by to robił, tymczasem nawet na wypożyczeniu ostatnim nie mógł sobie w Championship wywalczyc miejsca w 1 skladzie. Wierzyć w niego to tak jakby wierzyć, że Walcott zostanie królem strzelców, chociaż to już jest bardziej prawdopodobne.

notopyk komentarzy: 721 18.07.2017, 01:26

facebook.com/pg/LondonsRed/videos/

2 filmik - "I am so sad Szczesny is leaving ????????????" . . .Me:

wiekszosc angoli jakos nie placze z powodu wojtka, wmawiaja sobie, ze cech kozak a martinez za 2 sezony tez bedzie *****isty :) zobaczymy, ale prawda jest, ze My jako polacy wiadomo, ze zyczymy wojtkowi jak najlepiej i chcielibysmy aby zostal w londynie, ale trzeba tez patrzec na to wszystko obiektywnie, no i nie ma co porownywac ligi wloskiej do angielskiej..

mistiqueAFC komentarzy: 18622 18.07.2017, 00:31

Z japońskich gier to horrory wymiatają.Do dzisiaj mam pleja dwójkę tylko po to, żeby czasem pograć w Hounting Ground.Epicka giera

mistiqueAFC komentarzy: 18622 18.07.2017, 00:28

@Gofer999: w XV nie grałem właśnie, a aktualnie nie mam iksa, bo sprzedałem i czekam na tego nowego więc jeszcze trochę mi zejdzie :P

Gofer999 komentarzy: 6653 18.07.2017, 00:22

@mistiqueAFC: Mi się raczej większość podoba gier z tej serii, bo oferują one zawsze coś innego. Na przykład lubię bardziej FFXII od X, XV mi się podobało, a moją ulubioną częścią jest VIII (najsłabsze to chyba XIII i III). Każdy ma też jakieś swoje preferencje. Ja ta lubię oba kraje, choć historia między nimi skomplikowana. No i obecnie rozpocząłem naukę języka Koreańskiego. ;)

mistiqueAFC komentarzy: 18622 18.07.2017, 00:17

@kibicarsenalu123: Najbardziej honorowy naród świata IMO

mistiqueAFC komentarzy: 18622 18.07.2017, 00:17

@Gofer999: Ojca ojca.Prawa do serii mają więc te stare adoptowane poniekąd części też nalezą do nich :P FF uwielbiam, ale te starsze.W dziesiątke, siódemkę i X-2 mógłbym grać i grać.Nie grałem NIGDY w dziewiątkę ;/

Azja, a zwłaszcza ten rejon skośnookich to temat rzeka.Mógłbym gadać i wykłócać się nad wyższością Japonii nad resztą, a zwłaszcza Koreą pół dnia i pół nocy, i nie znudzi mi się nigdy chyba

kibicarsenalu123 komentarzy: 883 18.07.2017, 00:13

W Korei jest po prostu komunizm, a Japończycy pielęgnują swoją kulturę od wieków, są jej wierni a nie jakimś trendom chwilowym. Szanuję mocno Japończyków.

hot995 komentarzy: 2528 18.07.2017, 00:12

Po prostu brakuje osoby, która złapie wszystkich za mordy. Powie wprost - Ty nie odchodzisz, a Ty wylatujesz i masz dwa tygodnie na znalezienie klubu. Przydałby się właśnie ktoś taki jak Rangnick, z charakterem, kto ustawia resztę do pionu. Wenger nie jest w stanie wszystkiego robić.

Gofer999 komentarzy: 6653 18.07.2017, 00:11

Well, ojca nowych odsłon DE i TR jak już. ;). A FF to moja ulubiona seria gier ever. ;)

kibicarsenalu123 komentarzy: 883 18.07.2017, 00:10

@lays
Byłbym w stanie moją fujarkę postawić na to, że Wilshere na Arsenal się nie wypnie. Jak już to Arsenal go by wydymał.

Gunner012 komentarzy: 1393 18.07.2017, 00:10

Co do Korei i Japonii to chyba Japończycy są bardziej zamknięci i nacjonalistyczni.

mistiqueAFC komentarzy: 18622 18.07.2017, 00:07

@Gofer999: Jak już pojadę to bankowo i do Square zajadę.Ojca Deus Ex, Tomb Raidera i oczywiście FF (uwielbiam dziesiątkę) wypada odwiedzić

poprzednia123456następna
Ostatni mecz
Następny mecz