Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée

Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée 15.07.2017, 14:29, Patryk Bielski 1151 komentarzy

Kanonierzy pewnie wygrali swój drugi mecz na tournée w Australii. Podopieczni Arsene'a Wengera pokonali na ANZ Stadium Western Sydney Wanderers 3-1, prezentując widowiskowy i efektywny futbol.

Arsenal rozpoczął mecz w następującym składzie: Ospina - Koscielny, Elneny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Lacazette - Giroud.

The Gunners grali jak na faworyta przystało i już po pierwszej części spotkania nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. Choć w pierwszych minutach Arsenal aktywnie atakował bramkę rywali, to nie mógł stworzyć sobie dogodnej okazji do oddania strzału. Rywale dobrze bronili, nie pozwalając na wiele we własnym polu karnym.

Przełamanie nadeszło w 33. minucie meczu. Nacho Monreal dobrze rozegrał piłkę na lewej flance z Lacazettem, po czym Hiszpan wyłożył ją w pole karne do Girouda, a ten świetnie dołożył nogę i umieścił piłkę pod samą poprzeczką przy bliższym słupku bramki.

Zaledwie cztery minuty później było już 2-0. Ponownie głównym architektem akcji był Monreal, który niczym rasowy playmaker zagrał piłkę przez pół boiska do Aarona Ramseya, a Walijczyk - widząc wysuniętego bramkarza rywali - przelobował nad nim piłkę.

Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Mohamed Elneny. Egipcjanin uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od nóg Hamilla i wpadła do bramki Janjetovica.

Druga połowa była również emocjonująca, lecz nie ujrzeliśmy w niej już bramek Arsenalu. W przerwie Davida Ospinę zmienił Emiliano Martinez.

To właśnie argentyński bramkarz był winowajcą bramki, która padła w 57. minucie dla zespołu Western Sydney Wanderers. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Ramsey wycofał futbolówkę do Martineza, który zamiast wybić w pole, złapał ją w ręce. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z okolic piątki, który na bramkę zamienili rywale. Pierwszy strzał Lustica został zablokowany, jednak przy dobitce Australijczyk się już nie pomylił.

W 66. minucie na boisku zaszły spore roszady personalne. Murawę opuścili Elneny, Monreal, Koscielny, Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Iwobi oraz Lacazette, a w ich miejscu zameldowali się Welbeck, Nelson, Nketiah, Willock, Kolasinac, Coquelin, Bielik, Mertesacker, Özil oraz Walcott.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku groźnych sytuacji Arsenalu. Brakowało szczęścia, gdyż zdarzało się, że piłka obijała poprzeczkę i słupek bramki rywala. Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Monreala, ale także wzorowa współpraca Lacazette'a z Giroudem. Kiedy wszyscy sądzili, że na murawie może grać tylko jeden z dwójki Francuzów, Arsene Wenger może szykować dla nas zgoła odmienny scenariusz. Dobrze zaprezentowali się także Aaron Ramsey oraz Oxlade-Chamberlain.

Skrót spotkania: Sydney Wanderers 1-3 Arsenal

Sydney 2017 autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Dewry komentarzy: 8101 newsów: 217.07.2017, 09:13

@lays: Wengera nie znasz? On zawsze ma jakieś zapasowe opcje, a zawodników uniwersalnych jak Lemar jest kilku na rynku.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52417.07.2017, 09:10

Ale gdzie upchnąć Aguero i Lacazette'a? Wystawienie jednego na szpicy będzie marnotrawieniem drugiego.

Lucas6Z komentarzy: 182217.07.2017, 09:06

Ja tam bym brał Aguero za marudzącego Sancheza.
Za gotówkę, ktora dostalibyśmy za chilijczyka i tak lepszego piłkarza nie kupimy.
Pomysł trzymania Alexisa przez rok wiedząc ze nie przedłuży umowy - mówcie co chcecie, ze i tak się bedzie starał i gryzł trawę bo ma to wrodzone itp. ale moim zdaniem dramat i zajeżdzanie psychiki i poczucia wartości całej drużyny.

Więcej
Arsenal growing less optimistic of signing Lemar. Still trying but other Monaco exits reduce chances. Intention remains to keep Sanchez #AFC

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52417.07.2017, 08:49

Na tej stronie może zabraknąć wielu rzeczy, ale fantazji użytkownikom odebrać nie można.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 117.07.2017, 08:30

Arsene Wenger is ready to make a swoop for Virgil van Dijk and Moussa Dembele this summer. (Daily Express)

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 217.07.2017, 08:15

Sprzedajmy i Giroud i Walcotta i Pereza a później narzekajmy, bo Lacazette (odpukać) kontuzja a Welbeck nie trafia w piłkę przy każdej próbie strzału i gubi piłkę pod nogami stojąc w miejscu.
Ci trzej wymienieni na początku jako rezerwowi gwarantują 10-15 bramek z osobna i conajmniej jeden z nich MUSI zostać.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 117.07.2017, 08:15

No ewentualnie jakby Real chciał Alexisa za Isco to też można iść na taki deal ;d

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 117.07.2017, 08:12

Alexis odejdzie, ale za rok, w tym jedynie wchodzi wymiana za Aguero. Inaczej niech zostanie

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041317.07.2017, 08:09

@GKS_AFC:

Polecam mocną kawę z rana, bo chyba jeszcze śpisz.

GKS_AFC komentarzy: 871717.07.2017, 08:06

Jesli Alexis odejdzie to rozbilbym bank na Mbappe na miejscu Wengera.
I przeszedl na formacje 442.
Dokupil to tego Mahreza/Lemara i sprzedal Theo i jak Giroud sie nie zgodzi na lawke to jego tez.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041317.07.2017, 08:02

@Xanthi:

Ja też sobie w pracy odpalę dodatkowy monitor :)

Xanthi komentarzy: 98417.07.2017, 07:50

A ja sobie zobacze ten meczyk. Jestem ciekawy jak wypadniemy.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041317.07.2017, 07:40

@pauleta19:

Denerys ratuje to że jest ładna... I ma zgrabny tyłek :)

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 07:25

Ten mecz to pewnie mało osob zobaczy, ja rowniez nie obejrzę :D Szkoda, że nie zrobili tego meczu o 18-20 XD

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 07:24

''Nie możemy być szczęśliwi jedynie ściągnięciem Lukaku i Lindelofa, potrzebujemy więcej.''

Powinnismy miec taka ambicje rowniez na okienko.

mitmichael komentarzy: 4924317.07.2017, 07:03

Spokojnie ja tez nie zobacze ;)

matikanonier komentarzy: 205817.07.2017, 07:00

No nie wierzę. W środę transmitują nasz mecz na TVP1. Ale przez tą głupią godzinę i tak nie obejrzę. Ehh...

Ondek komentarzy: 2717.07.2017, 06:30

ARIA ZABIJA LICZĄCYCH SIĘ FREJOW, BRAN DOCIERA DO MURU, SAMUEL WKRADA SIĘ DO ZASTRZEZONEJ BIBILOTWKI I DOWIADUJE SIĘ ŻE W SMOCZEJ GÓRZE ZAKOPANE SĄ SMOCZE OSTRZA. DENERIS DOCIERA DO SMOCZEJ GÓRY, MARMONT LECZY SIĘ W CYTADELI. Dziękuję za uwagę :D

pierre_afc komentarzy: 1207117.07.2017, 06:20

@pauleta19: Zastanawia mnie jaki jest sens rozpisywania co się stanie w odcinku przez Ciebie. Co do liczby odcinków to małą rekompensatą jest ich długość, dwa pierwsze odcinki trwają 59 minut, trzeci 63 minuty, potem najkrótszy odcinek (czwarty) ma 50 minut, piąty 59 minut, a potem na koniec dwa długie odcinki 71 minut i 81 minut.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.07.2017, 04:31

W poprzednich sezonach ciężko było upchnąć wszystko w 10 odcinkach, a teraz będzie tylko 7. Leniwi ci scenarzyści GoT, jak im George R.R. Martin nie wetknął pod nos gotowca to ciężko samemu coś stworzyć.

SPOILER mimo że w sumie nie ma czego zaspoilerować.
1.Danka już nawet nie musi walczyć, żeby zdobywać kolejne twierdze. Teraz po prostu weszła przez otwarte drzwi i posadziła swój zgrabny tyłek na tronie w nowym zamku w prawdopodobnie najbardziej strategicznym miejscu do końca trwania serialu. Od kilku sezonów jej wątek jest strasznie nudny i przewidywalny niczym bajki Disneya. Inni umierają, zostają okaleczeni, tracą bliskich, a ta przechodzi przez wszystkie trudności suchą stopą.
2. Arya jedzie na koniu, a ja myślę sobie kto tak ładnie śpiewa, a tu... Ed Sheeran siedzi z kompanią i nucą piosenki. To chyba był najbardziej zaskakujący moment 1. odcinka. Odcinek takie 6/10 na zachętę.

pierre_afc komentarzy: 1207117.07.2017, 03:58

@pLYTEK: Pierwsza zasada: nie wchodź na fb i inne strony na których możesz zobaczyć spojler z odcinka, którego nie widziałeś.

pLYTEK komentarzy: 411817.07.2017, 03:04

Prośba do osób, które oglądają GOT - bez spojlerów na tej stronie proszę :D Myślałem, że po robocie będę miał siłę obejrzeć dziś o 3 ale bez sensu się męczyć i na spokojnie przekładam to na jutro.

XandeR komentarzy: 965317.07.2017, 01:39

Znakomity Opening Baby Driver. Jak ktoś nie widział to polecam, póki co najlepsza kinowa premiera roku.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10317.07.2017, 01:31

3

XandeR komentarzy: 965317.07.2017, 01:27

O której strumienie z GoTa są? 3 czy 4?

XandeR komentarzy: 965317.07.2017, 00:55

Theo nie odejdzie dopóki nie znajdzie się piłkarz godny noszenia nr 14 na plecach, Walcott robi za wieszak, 140k p/w bo koszulka z takim numerem swoje waży.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.07.2017, 00:39

@lays: No jak go teraz nie ściągnie to za rok bedzie mógł już go wrzucić do kolekcji "Mogłem mieć"

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 00:33

Ja liczę, że Wenger klepnie tego Lemara, to będzie gwiazda, może nie teraz, ale rok-dwa i się rozkręci, nawet rzucac i te 55-60 mln funtow, zwroci się.

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 00:30

Transfer Mahreza jest bez sensu.

Walcott zostaje, a w tej formacji 3-4-3 i Mahrez na wahadle by nie pogral i Walcott nie pogra.

Oczywiscie mowie tutaj z punktu widzenia Wengera XD BO ja tam chetnie bym i tak przywital :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.07.2017, 00:26

Po co ten Mahrez, dla mnie to 1season wonder :P Wolalbym nawet , aby Papcio rzucil z 70 baniek na Lemara i odpuscil sobie ALgierczyka.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.07.2017, 00:24

@lays: Wywalić Theo, Perez pewnie tez odejdzie i za tą dwójkę ściągnąć Lemara i Mahreza, i z mordą uśmiechniętą by można było czekać na start sezonu...

#marzenia

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.07.2017, 00:24

@lays:
Mnie sie podoba bramka z Tottenhamem chyba, jak RVP odwrocil sie przed polem karnym i sieknal nie do wyjecia. To byl napadzior, a nie jakies walcotty drewana.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 217.07.2017, 00:19

Pomysł z oddawaniem dwóch bramkostrzelnych zawodników a zostawianiu Welbecka w klubie to strzał w stopę xD

marcingus1 komentarzy: 117817.07.2017, 00:17

@lays
I pomyśleć, że 5 lat temu za kompletnego napastnika United zapłaciło niecałe 30 mln, a teraz za Sancheza, który jest w tym samym wieku co Robin kiedy odchodził, a moim zdaniem jest gorszym zawodnikiem na tym samym etapie kariery, klub żąda podobno 80. CIekawe jakie ceny beda za kolejne 5 lat

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 00:15

Giroud i Walcotta do WHU, a w zamian Mahreza i Lemara :O

Chociaz Oliego bym zostawił, aczkolwiek no na ławeczkę, do podstawy go nie widzę narazie, a jako taki jokerek na zespoły jak WBA, czy pucharki od poczatku, fajna sprawa.

FanekAFC komentarzy: 511217.07.2017, 00:13

Ja bym go chętnie zobaczył w nowym klubie :)

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 00:12

Wgl się zdziwiłem, ale nawet Wright napisał na twitterze, że ma ogromny szacunek do Theo, ale jeżeli ta oferta 30 mln funtów to prawda to nic tylko ją przyjąć :D

WIdzę, że tego tweeta już usunął :D

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 217.07.2017, 00:11

Mówcie co chcecie, gorzej być nie może, a ja chętnie bym zobaczył go w nowej roli :DD

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.07.2017, 00:09

On jest jakiś niepoważny.Theo z czym do ludzi.Miej litość i odejdź jak już sam widzisz, że dla ciebie tutaj aktualnie nie ma zwyczajnie miejsca.Wymyślił sobie zmianę roli, bo co innego mu zostało?Tylko rezygnacja ze 140k i inny klub, a mu to najwidoczniej na rękę nie jest.
Theo na wahadle - tego w kinach nie grali i mam nadzieję, że nie zagrają, bo takiego komediodramatu ten świat jeszcze nie widział, i zobaczyć nie chce.

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 00:07

Walcott to może sobie być jak sobie w Ultimate team zmieni pozycję i doda sobie przy okazji +6 umiejetnosci do wszystkiego.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 217.07.2017, 00:04

Walcott chce być wahadłowym? Dobrze przeczytałem? :D

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 00:00

@hot995

Jaki ten świat przewrotny. Pamiętam gdy to Walcott stawiał warunki w celu rpzedluzenia kontraktu, a my wtedy bylismy w sporym dołku po odejsciu Fabsa, Nasriego i Wenger robil wszystko by go zatrzymac. Teraz role sie odwrocily i po prostu zepsol zoastal wzmocniony, a Walcott jest po prostu zbyt ograniczonym technicznie pilkarzem by reprezetnowac ten klub, jest tu bo a) ANGLIK, b) uważany za niby LEGENDE AFC, bo gra tutaj od dawna.

Ja to mam nadzieję, że Wenger sobie nie przypomni prędko o formacji 4-2-3-1 i będziemy grać w tej formacji, bo nasi boczni obroncy sa w niej fenomenalni... Kolasinac i Monreal miodzio, a po drugiej stronie OX i Bellerin rowniez gitareczka.

Slaviola komentarzy: 1237617.07.2017, 00:00

Właśnie... szkoda że te mecze przygotowawcze są i takich porach, kiedy to człowiek nie ma czasu oglądać :/

lays komentarzy: 3987116.07.2017, 23:58

Obejrzałem sobie bramki Robina z sezonu 2011/12 u nas i 2012/13 w United... to był napastnik, kogoś takiego nam brakuje, mega bramki.