Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée

Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée 15.07.2017, 14:29, Patryk Bielski 1151 komentarzy Kanonierzy pewnie wygrali swój drugi mecz na tournée w Australii. Podopieczni Arsene'a Wengera pokonali na ANZ Stadium Western Sydney Wanderers 3-1, prezentując widowiskowy i efektywny futbol.

Arsenal rozpoczął mecz w następującym składzie: Ospina - Koscielny, Elneny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Lacazette - Giroud.

The Gunners grali jak na faworyta przystało i już po pierwszej części spotkania nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. Choć w pierwszych minutach Arsenal aktywnie atakował bramkę rywali, to nie mógł stworzyć sobie dogodnej okazji do oddania strzału. Rywale dobrze bronili, nie pozwalając na wiele we własnym polu karnym.

Przełamanie nadeszło w 33. minucie meczu. Nacho Monreal dobrze rozegrał piłkę na lewej flance z Lacazettem, po czym Hiszpan wyłożył ją w pole karne do Girouda, a ten świetnie dołożył nogę i umieścił piłkę pod samą poprzeczką przy bliższym słupku bramki.

Zaledwie cztery minuty później było już 2-0. Ponownie głównym architektem akcji był Monreal, który niczym rasowy playmaker zagrał piłkę przez pół boiska do Aarona Ramseya, a Walijczyk - widząc wysuniętego bramkarza rywali - przelobował nad nim piłkę.

Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Mohamed Elneny. Egipcjanin uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od nóg Hamilla i wpadła do bramki Janjetovica.

Druga połowa była również emocjonująca, lecz nie ujrzeliśmy w niej już bramek Arsenalu. W przerwie Davida Ospinę zmienił Emiliano Martinez.

To właśnie argentyński bramkarz był winowajcą bramki, która padła w 57. minucie dla zespołu Western Sydney Wanderers. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Ramsey wycofał futbolówkę do Martineza, który zamiast wybić w pole, złapał ją w ręce. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z okolic piątki, który na bramkę zamienili rywale. Pierwszy strzał Lustica został zablokowany, jednak przy dobitce Australijczyk się już nie pomylił.

W 66. minucie na boisku zaszły spore roszady personalne. Murawę opuścili Elneny, Monreal, Koscielny, Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Iwobi oraz Lacazette, a w ich miejscu zameldowali się Welbeck, Nelson, Nketiah, Willock, Kolasinac, Coquelin, Bielik, Mertesacker, Özil oraz Walcott.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku groźnych sytuacji Arsenalu. Brakowało szczęścia, gdyż zdarzało się, że piłka obijała poprzeczkę i słupek bramki rywala. Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Monreala, ale także wzorowa współpraca Lacazette'a z Giroudem. Kiedy wszyscy sądzili, że na murawie może grać tylko jeden z dwójki Francuzów, Arsene Wenger może szykować dla nas zgoła odmienny scenariusz. Dobrze zaprezentowali się także Aaron Ramsey oraz Oxlade-Chamberlain.

Skrót spotkania: Sydney Wanderers 1-3 Arsenal

Sydney 2017Pamiątki kibica Arsenalu autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Adrian12543 komentarzy: 13936 newsów: 2 17.07.2017, 22:34

@Piotrek95:
Korona gra całkiem ok, dzisiaj brakło trochę szczęścia i kogoś ogarniętego na szpicy, bo Górski to porażka. Czekam na Kaczarawe, ponoć dobry.

Co do zakładziku: zbiórka k.com się skończyła. Co w takim razie robimy? Mam wpłacić teraz na jakiś cel czy poczekać na następną zbiórkę?

3rdpitch komentarzy: 2377 17.07.2017, 22:30

Ten śmieszny typ co tak morde drze na AFTV pisał na tt, że Lemar deal done i się chyba przejchał

royal komentarzy: 403 17.07.2017, 22:30

@mistiqueAFC: zgadzam się Shutter jest chyba najlepszym azjatyckim horrorem :D Natomiast japoński Ring w ogóle mnie nie urzeka..
Koreańskie horrory niestety częściej śmieszą niż straszą, ale znajdzie się kilka perełek, i "Opowieść.." jest jedną z nich. Oglądałam ten film kilka lat temu i niewiele pamiętam, ale jest to jeden z tych opierających się na klimacie, a nie tylko wyskakujących strasznych mordach xD

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42494 newsów: 243 17.07.2017, 22:30

Ale przecież są transfery do pierwszego składu - Lacazette, Kolasinac. I prace nad kolejnym/i.
Wiadomo, że ten młody zawodnik nie jest ściągany na już. Jednak warto sprowadzać kogoś, kto za jakiś czas może wskoczyć do meczowej "18".

notopyk komentarzy: 976 17.07.2017, 22:29

ich od cholery*
bylo**

notopyk komentarzy: 976 17.07.2017, 22:28

za to kiedys robilismy i odcholery, potem wenger obiecywal, ze w 3 seozny zrobi mistrza, potem, ze w 2 kolejne to juz na pewno.. co z tego byl, kazdy doskonale wie

lays komentarzy: 30323 17.07.2017, 22:27

@notopyk

To nie jest zawodnik do 1 składu, takich transferow ostatnio zbyt wiele nie robimy, a takie Monaco z tego żyje.

mistiqueAFC komentarzy: 22268 17.07.2017, 22:26

@royal: U mnie nr.1 wśród horrorów z Azji to zajmuje Shutter, ale ja ten rynek odkrywam od dwóch lat mniej więcej, więc może jakaś perełka się znajdzie.
Ogólnie filmy chińskie/koreańskie/tajlandzkie mają swój klimat, którego Hollywood w życiu nie przeniesie do swoich wersji.Ring i Shutter wlaśnie pierwsze przykłady z brzegu

notopyk komentarzy: 976 17.07.2017, 22:25

@lays: takie transfery to wenger zawsze robil, wiadomo, mlody, tani itp

ale my potrzebujemy wzmocnien a nie lebka ktory bedzie sie szkolil kila lat a jak juz cos z niego bedzie to nie przedluzy kontraktu i odejdzie ;p

Dominik11 komentarzy: 10259 17.07.2017, 22:23

Transfer news:
Theo Walcott is free to leave Arsenal if an acceptable bid comes in.
Carl Jenkinson and Mathieu Debuchy are also free to leave.
Talks between Jack Wilshere and Arsenal have broken down. However, Wenger still wants him to stay at the team.
(Source: pablo)

royal komentarzy: 403 17.07.2017, 22:21

@mistiqueAFC
Na tyle na ile go pamiętam to jeden z niewielu dobrych koreańskich horrorów :D

mistiqueAFC komentarzy: 22268 17.07.2017, 22:19

@Kyrtap: Ty się lepiej farmaceutyką zajmij, bo gustu nie masz w ogóle panie kolego! :D

Oglądał ktoś azjatycki film "A tale of two sisters"?Czytam w necie, że dobry horror.Zdziwiony jestem, że tego filmu nie widziałem

michalal komentarzy: 6333 17.07.2017, 22:19

Sprzedać Theo a zostawić Welbecka... co za głupota.

Kyrtap komentarzy: 3853 newsów: 1 17.07.2017, 22:16

@mistiqueAFC:

Zeszłoroczna wyjazdówka, to jeden z najbrzydszych kompletów w historii Arsenalu. Okropne, wypłowiałe kolory i ten debilny dekolt - ani to 'V', ani kołnierzyk.

Ranczomen komentarzy: 1308 17.07.2017, 22:09

https://d3j2s6hdd6a7rg.cloudfront.net/v2/uploads/media/my-context/0001/45/4ea657b7742de727ae81fc65573f739a468860fe.jpeg

Dobra, zwracam honor, Puma to najlepszy projektant strojów na świecie.

Już niedługo na polskich drogach, ludzie wchodzący w skład robót drogowych zamiast pomarańczowych kamizelek będą nosić stroje LFC xD

lays komentarzy: 30323 17.07.2017, 22:08

''@mistiqueAFC:

No i? Gosciu jest młody i bedzie do wyciagniecia pewnie za grosze, takie transfery zawsze na TAK.''

To było do @notopyk

lays komentarzy: 30323 17.07.2017, 22:07

Powinniśmy sypnac ofertę 50 mln funtow za Lemara i jak się nie uda to odpuscic i skupic sie na kims innym, bo City ma problem z finalizacja Mendy'ego, wiec jest szasna na wyciagniecie Lemara, kolejne odejscie zawodnika z 1 składu to będzie juz prawdopodobnie dla nas koniec w walce o Thomasa.

lays komentarzy: 30323 17.07.2017, 22:04

@mistiqueAFC:

No i? Gosciu jest młody i bedzie do wyciagniecia pewnie za grosze, takie transfery zawsze na TAK.

Ranczomen komentarzy: 1308 17.07.2017, 22:04

Szczerze? Jak widzę wyjazdowy komplet strojów to mimo, że jestem kompletnym beztalenciem artystycznym to jestem w stanie stworzyć lepszy. A do tego nie trzeba dużo.

http://www.comparestoreprices.co.uk/images/ni/nike-04-05-arsenal-away-shirt.gif

Wystarczy taka barwa, te pumowe paski na ramionach (które osobiście cholernie mi się podobają zawsze) i strój jest 100 razy lepszy od tego czegoś co zaprojektowali.

Slaviola komentarzy: 1681 17.07.2017, 21:58

Mnie również 3 strój się mega podoba!
Jest po prostu genialny, a zdjęcia nie oddają jego piękna, bo w rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej!
Drugi strój taki sobie, a pierwszy również mi się podoba, jednak nie różni się wiele od tego z poprzedniego sezonu, którego posiadam, więc zamówiłem 3rd i kompletnie tego nie żałuję, jest fantastyczny! :D

notopyk komentarzy: 976 17.07.2017, 21:57

Jak podaje Sky Sports, Arsenal jest zainteresowany sprowadzeniem Domingosa Quiny z West Hamu.

-,-

mistiqueAFC komentarzy: 22268 17.07.2017, 21:56

@lays: Wyjazdówka z ostatniego sezonu jest śliczna i dwie sztuki nawet mam :D jedna bez nazwiska, a druga #GX29 :D

Dewry komentarzy: 5682 newsów: 2 17.07.2017, 21:56

Jak dla mnie poprzednie domówki Pumy nie mają startu do obecnej -> prostota, nieco ciemniejszy odcień czerwonego i ładny wzór na getrach. Miodzio.

Piotrek95 komentarzy: 2421 17.07.2017, 21:53

Mi wyjazdówka się nie podoba, totalnie nieudana,
Domowy strój przyzwoity, a trzeci komplet to majstersztyk :)

lays komentarzy: 30323 17.07.2017, 21:53

@mistiqueAFC

Żartujesz.

Trzeci komplet to cudeńko, zamawiam.

Domówka najsłasza Pumy jaka była, niczym się nie wyróżnai i szału wgl nie robi, fajna była domowka, gdzie getry byly w paski. Wyjazdóka z teg osezonu juz lepsze kolory niż te żółte od Pumy.

Chelsea ma wypasione stroje od Nike, chcialbym by Arsenal mial takie cale czerwone koszulki ibiale spodenki, to by bylo cos, bez paskow i innych dodatkow.

ares765 (redaktor) komentarzy: 6018 newsów: 43 17.07.2017, 21:50

Trzeci komplet > domówka > wyjazdówka

imo

mistiqueAFC komentarzy: 22268 17.07.2017, 21:49

Ogólnie koszulki w nadchodzącym sezonie chyba odpuszczam.Domówka słabizna, trzeci komplet w ogóle dramat, a wyjazdówka szału nie robiła na pokazie.Pewnie w Chinach będą nasi w niebieskich strojach grali to ocenię i zobaczę, ale nie nastawiam się na zakupy :D

ares765 (redaktor) komentarzy: 6018 newsów: 43 17.07.2017, 21:47

Strój sam w sobie przepiękny.

lays komentarzy: 30323 17.07.2017, 21:47

Było?

Pablo? @AFCAMDEN 31 min.
Told Theo Walcott is free to leave Arsenal if an acceptable bid for the him comes in. Chambers & Jenkinson also free to leave. #afc

Proszę, Everton zlozcie ta oferte 30 mln funtow... Mahrez IN

Slaviola komentarzy: 1681 17.07.2017, 21:46

Dzięki chłopaki :)

... a numer chciałem właśnie taki, by było lekko zabawnie ;)

mistiqueAFC komentarzy: 22268 17.07.2017, 21:44

@Slaviola: Ja się nie wypowiadam, bo mi się te stroje kompletnie nie podobają :D

Piotrek95 komentarzy: 2421 17.07.2017, 21:43

@Slaviola: Super wyszła sesja zdjęciowa, ten nasz trzeci strój jest naprawdę genialny,
Przypominasz jakiegoś piłkarza, tylko nie wiem jakiego,
No i ten numer... :)

Dewry komentarzy: 5682 newsów: 2 17.07.2017, 21:41

A ja stawiam po tym info, że Theo odejdzie. W końcu Mundial za rok.

Welbecka na skrzydle przeboleję, bo jednak czasem mu to 1vs1 i jakaś wrzutka wyjdzie ale Giroud musi zostać koniecznie.
Przy odejściu Pereza i Walcotta trochę cienko będzie wyglądać sprawa rezerwowych zawodników do ofensywy. Zostają kontuzjowany Campbell, Iwobi, Welbeck i Giroud. Więcej niż 5 bramek strzeli tylko Francuz.

Slaviola komentarzy: 1681 17.07.2017, 21:35

Pany, to się pochwalę co dzisiaj odebrałem od kuriera... :)

https://zapodaj.net/76bde6d702ae5.jpg.html

https://zapodaj.net/aaf5fec7d3d75.jpg.html

PS: ogólnie nie byłem przygotowany na sesję zdjęciową, więc ja, jako ja słabo wyglądam XD

PS2: Proszę o ocenę ;)

Ranczomen komentarzy: 1308 17.07.2017, 21:33

@sebastix11: Walcott powinien mieć pozwolenie na zabranie pamiątkowej koszulki z szatni i obowiązek odejść w przypadku, kiedy wpłynie odpowiednia oferta. W tej sytuacji nawet jak wpłynie to ten gość i tak tu zostanie xD

kdm (zawieszony) komentarzy: 712 17.07.2017, 21:30

Jakiś ziomuś se wytatuował Lacazetta na dupalu i Laca chce się z nim spotkać i dać mu koszulkę - jeśli dobrze wszystko zrozumiałem. Ja bym na jego to zignorował ;p.
http://www.dna.fr/actualite/2017/07/17/il-perd-un-pari-et-se-fait-tatouer-lacazette-sur-la-fesse

sebastix11 komentarzy: 4847 17.07.2017, 21:30

@Ranczomen: czyli, że mają pozwolenie na odejście

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 42494 newsów: 243 17.07.2017, 21:30

Znalezione w internecie:
"Welbeck has 54 career goals, an avg of 5 goals per season. Yet there's fans who want to keep him & sell Giroud who scores 20 per season."

Dewry komentarzy: 5682 newsów: 2 17.07.2017, 21:26

O jezu serio Walcott i Chambers mogą odejść a Welbeck i Gabriel zostaną tak czy siak? To jest jakiś niesmaczny żart.

Ranczomen komentarzy: 1308 17.07.2017, 21:26

Free to leave rozumiem, jeżeli oczywiście sam też będzie chciał odejść, czyli is sure to stay.

mistiqueAFC komentarzy: 22268 17.07.2017, 21:22

Told Theo Walcott is free to leave Arsenal if an acceptable bid for the him comes in. Chambers & Jenkinson also free to leave. #afc

Pablo na tt

Piotrek95 komentarzy: 2421 17.07.2017, 21:19

@Adrian12543: Byłeś na meczu ?
Nie wiem czy ten trener coś poukłada w Koronie :(

No i zakładzik przegrałeś, :)

AlexSong2321 komentarzy: 739 17.07.2017, 20:37

scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/20228740_10203499454763919_3977491391722329276_n.jpg?oh=0fbe2a402dc166f51f3752c15e0850ee&oe=5A033115

AlexSong2321 komentarzy: 739 17.07.2017, 20:34

Tak, tak chodziło mi o Coste... Jak paradował w koszulce Atletico, Fabregas skomentował to jajajaja, na co Costa: Przytul Conte.

mistiqueAFC komentarzy: 22268 17.07.2017, 20:30

@pierre_afc: To rzeczywiście miła atmosfera tam panuje.Coste w koszulce widziałem, ale tego tekstu nie widziałem.

pierre_afc (zawieszony) komentarzy: 8657 17.07.2017, 20:25

AlexowiSongowi chodziło o Coste, który na insta wrzucił relację na której miał koszulkę Atletico i gdy Fabregas mu napisał "Jajajaja" czyli "Hahahaha" to on mu odpowiedział "Lepiej pobiegnij i przytul Conte"

mistiqueAFC komentarzy: 22268 17.07.2017, 20:22

To Coste czy Fabregasa?Dajcie linka bo ja nic nie wiem, a chcę się pośmiać

Ciawaro komentarzy: 400 17.07.2017, 20:21

https://www.youtube.com/watch?v=5hc1HogyN2k

Widzieliście nową przyśpiewkę" Lacazette zet zet zet put the ball in the net ":D

sebastix11 komentarzy: 4847 17.07.2017, 20:20

@AlexSong2321: jak mogl pojechac na insta skoro on nie ma insta ...

macc komentarzy: 2122 17.07.2017, 20:19

Nie Tevez, Fabregas to idealna opcja dla Nas.

Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 26.11.2017 - godzina 15:00
? : ?