Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée

Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée 15.07.2017, 14:29, Patryk Bielski 1151 komentarzy

Kanonierzy pewnie wygrali swój drugi mecz na tournée w Australii. Podopieczni Arsene'a Wengera pokonali na ANZ Stadium Western Sydney Wanderers 3-1, prezentując widowiskowy i efektywny futbol.

Arsenal rozpoczął mecz w następującym składzie: Ospina - Koscielny, Elneny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Lacazette - Giroud.

The Gunners grali jak na faworyta przystało i już po pierwszej części spotkania nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. Choć w pierwszych minutach Arsenal aktywnie atakował bramkę rywali, to nie mógł stworzyć sobie dogodnej okazji do oddania strzału. Rywale dobrze bronili, nie pozwalając na wiele we własnym polu karnym.

Przełamanie nadeszło w 33. minucie meczu. Nacho Monreal dobrze rozegrał piłkę na lewej flance z Lacazettem, po czym Hiszpan wyłożył ją w pole karne do Girouda, a ten świetnie dołożył nogę i umieścił piłkę pod samą poprzeczką przy bliższym słupku bramki.

Zaledwie cztery minuty później było już 2-0. Ponownie głównym architektem akcji był Monreal, który niczym rasowy playmaker zagrał piłkę przez pół boiska do Aarona Ramseya, a Walijczyk - widząc wysuniętego bramkarza rywali - przelobował nad nim piłkę.

Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Mohamed Elneny. Egipcjanin uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od nóg Hamilla i wpadła do bramki Janjetovica.

Druga połowa była również emocjonująca, lecz nie ujrzeliśmy w niej już bramek Arsenalu. W przerwie Davida Ospinę zmienił Emiliano Martinez.

To właśnie argentyński bramkarz był winowajcą bramki, która padła w 57. minucie dla zespołu Western Sydney Wanderers. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Ramsey wycofał futbolówkę do Martineza, który zamiast wybić w pole, złapał ją w ręce. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z okolic piątki, który na bramkę zamienili rywale. Pierwszy strzał Lustica został zablokowany, jednak przy dobitce Australijczyk się już nie pomylił.

W 66. minucie na boisku zaszły spore roszady personalne. Murawę opuścili Elneny, Monreal, Koscielny, Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Iwobi oraz Lacazette, a w ich miejscu zameldowali się Welbeck, Nelson, Nketiah, Willock, Kolasinac, Coquelin, Bielik, Mertesacker, Özil oraz Walcott.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku groźnych sytuacji Arsenalu. Brakowało szczęścia, gdyż zdarzało się, że piłka obijała poprzeczkę i słupek bramki rywala. Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Monreala, ale także wzorowa współpraca Lacazette'a z Giroudem. Kiedy wszyscy sądzili, że na murawie może grać tylko jeden z dwójki Francuzów, Arsene Wenger może szykować dla nas zgoła odmienny scenariusz. Dobrze zaprezentowali się także Aaron Ramsey oraz Oxlade-Chamberlain.

Skrót spotkania: Sydney Wanderers 1-3 Arsenal

Sydney 2017 autor: Patryk Bielski źrodło: własne
MatczaK komentarzy: 62217.07.2017, 20:01

Dzięki Pany za odpowiedzi, bo się uśmiałem, ale zostawiłem to:
Ty wieczorem zakładasz koszulkę Neymara z nadzieją, że zanurkujesz.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020417.07.2017, 20:00

Oglądał ktoś z was Umysł w ogniu ? dobry ?

Gofer999 komentarzy: 1466217.07.2017, 19:54

@mistiqueAFC Black Sails to chyba jedyny seria który z sezonu na sezonu jest coraz lepszy i nie ma słabego momentu. Absolutnie jeden z moich ulubionych seriali ever.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.07.2017, 19:54

Chyba jednak obejdzie się bez odszczekiwania :P

AFC1208 komentarzy: 137017.07.2017, 19:46

@pumeks: Jest inteligentny, zna angielski, nie wchodzi na krzesło jak poprzedni Prezydent, więc nie mają się już czego doczepiać.

kibicarsenalu123 komentarzy: 88417.07.2017, 19:32

@pumeks
Stosunki z Anglią dawno nie były na tak dobrym poziomie ;)

pumeks komentarzy: 2080817.07.2017, 19:30

Co ten Duda? :) polecam komentarze pod twittem

kibicarsenalu123 komentarzy: 88417.07.2017, 19:30

kamilo_oo
To nie Zlatan nie obronił karnego. To karny nie trafił w Zlatana.

macc komentarzy: 472817.07.2017, 19:21

No Simple, 40000 komentarz, a Ty tylko o seksie;)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.07.2017, 19:18

@MatczaK
"Podczas seksu? Masturbacja to nie seks."

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.07.2017, 19:17

Black Sails świetny serial.Rozkręca się z sezonu na sezon.GoT i BS u mnie na fw ocenione są na 9, ale piratów lepiej wspominam.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.07.2017, 19:17

Modyfikacja:

Jak chciałem nauczyć mojego psa komendy "Turlaj się!" to zapisałem go do szkółki FC Barcelony.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.07.2017, 19:15

@MatczaK:

"Ciesz się, że w ogóle go uprawiasz. W koszulce Barcelony nic byś nie zaliczył."

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 117.07.2017, 19:14

Z Black Sails to pamiętam czarnobrodego. :)

kibicarsenalu123 komentarzy: 88417.07.2017, 19:13

E tam. Napisz, że wybrałbyś się na komedie i wstaw Kamp Noł. Zapytaj czy idzie z tobą. Pozdrawiam cieplutko.

pumeks komentarzy: 2080817.07.2017, 19:12

@lays:

Wytrzymałem do 3 sezonu.
Lepsze jest Black Sails

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.07.2017, 19:10

@MatczaK: Możesz coś pokombinować z plakatem z filmu "Wywiad z wampirem".Twarz Suareza można tylko wkleić i gotowe :D

pumeks komentarzy: 2080817.07.2017, 19:10

Tak na wyciszenie.....

Traitor komentarzy: 10298 newsów: 2417.07.2017, 19:09

@Simpllemann
Wszyscy robią z OG12 tego złego.. a może to Lacazette jest gejem i Olivier mu sie spodobał bez odwzajemnienia? :D

macc komentarzy: 472817.07.2017, 19:07

MatczaK

Napisz mu żeby tego nie robił bo skończy na 4
minucie...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.07.2017, 19:07

RMC are now reporting that Nice have opted to sign Christophe Jallet instead of Debuchy in the eleventh hour.

a było tak blisko...

sebastix11 komentarzy: 599217.07.2017, 19:07

no to żegnamy się z najlepszym bramkarzem Arsenalu poprzedniego sezonu ;//////

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.07.2017, 19:06

Chris Wheatley

"Szczesny due in Turin tomorrow where he'll sign his ?3.5m-a-year contract with Juve."

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.07.2017, 19:06

@MatczaK: FC Farseolna to kopalnia beki. Od symulantów, przez Uefalonę po hordy gimbosezonowców. Można godzinami wymyślać żarty na ich temat.

macc komentarzy: 472817.07.2017, 19:03

@Simpllemann:

dajesz Simplle, jeszcze 1

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.07.2017, 19:02

@MatczaK: łatwe.

Jak ostatnio poszedłem do teatru to się zagapiłem i zamiast ubrać się w garnitur to ubrałem strój FC Barcelony, a to przecież nie ci aktorzy i nie to przedstawienie.

albo

Jak chciałem nauczyć mojego psa komendy "Padnij!" to zapisałem go do szkółki FC Barcelony.

sebastix11 komentarzy: 599217.07.2017, 18:56

Chicharito blisko WHU wg Sky Sports kwota około 13 mln .

Alonso komentarzy: 1282417.07.2017, 18:54

@lays: Serial jest ok, jak masz dużo czasu i lubisz te klimaty to rób maraton.

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 18:49

Sky Sports News HQ? @SkySportsNewsHQ 6 min
BREAKING NEWS: Crystal Palace interested in signing Arsenal defender Calum Chambers, according to Sky sources. #SSN

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 18:47

Podobno Nicea wycofała się z transferu Debuchy'ego bo wybrała Jalleta.........................................

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 18:46

Polecacie Gre o tron? Nie oglądałem, a kusi mnie by usiąść, ale z tego co widziałem to ominęło mnie kupę sezonów XD

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.07.2017, 18:46

Giroud znów zignorował Lacazette'a:

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.07.2017, 18:46

Korona bardzo ładnie w ofensywie i bardzo słabo w obronie.
Zagłębie średnio z przodu i tak samo z tylu.

Remisik zasłużony po 45 minutach, ale szkoda, że dalej nie ma bramek.Powinno kilka już dawno wpaść

sebastix11 komentarzy: 599217.07.2017, 18:36

ktos chce link do nowego odcinka Gry o Tron ? w 1080p ?

MatczaK komentarzy: 62217.07.2017, 18:35

Jak zripostować kibica Barcelony, który wrzucił mi to na tablice?!?!
kwejk.pl/zobacz/3000087/arsenal.html

PrzeArs komentarzy: 278417.07.2017, 18:33

No korona z zagłębiem mega mecz jak narazie. Korona na wielki plus, myślałem że będzie padaka a tu takie akcje aż miło oglądać

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.07.2017, 18:29

Co się w tym meczu wyprawia.Tutaj to już 3:2 powinno być :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.07.2017, 18:21

@enrique:

Gibbs na dniach ma przejść do West Bromu.

ziomek1245 komentarzy: 106717.07.2017, 18:20

@macc: Tylko pytanie, czy Szczęsny kiedy dowiedział się o zainteresowaniu Juventusu byłby skłonny wysłuchać propozycji Romy. Moim zdaniem to wątpliwe.

@pierre_afc: Szczerze mówiąc nie wiem jak wygląda aktualna sytuacja finansowa Milanu, ale PSG i MC złamały FFP i tak naprawdę nie dostali żadnej kary. To znaczy dostali, ale była ona śmieszna.

enrique komentarzy: 1909917.07.2017, 18:19

Trzeba jeszcze zmówić zdrowaśki żeby ktoś złożył oferty za Gibbsa i Walcotta.

pierre_afc komentarzy: 1207117.07.2017, 18:14

A to FFP działa? Milan już wydał prawie 200 mln, a właśnie przeczytałem wypowiedź Massimiliano Mirabelli (dyrektor sportowy Milanu), który otwarcie przyznał, że Rossoneri szukają jeszcze jednego napastnika, jeśli sięgną po Renato Sanchesa to na pewnych warunkach i, że być może pojawi się jeszcze w Milanie nowy skrzydłowy. I co ważne stwierdził, że Milan ma się liczyć za 2-3 lata czyli Montella nie będzie mieć noża na gardle przy przeciętnych wynikach w nadchodzącym sezonie.

Kowal96 komentarzy: 1758917.07.2017, 18:08

Ponawiam pytanko. Ma ktoś konto na efortuna? :P

macc komentarzy: 472817.07.2017, 18:04

11-12 mln euro za Szczęsnego
Śmiech na sali...

Przypominam, ze Roma w ramach wypożyczenia miała prawo pierwokupu w wysokosci 16mln.
Szczęsny rozegrał sezon życia i dość, że nie wzmocnił bramki Arsenalu, to oddano go w promocji...

darros komentarzy: 83917.07.2017, 18:03