Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée

Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée 15.07.2017, 14:29, Patryk Bielski 1151 komentarzy Kanonierzy pewnie wygrali swój drugi mecz na tournée w Australii. Podopieczni Arsene'a Wengera pokonali na ANZ Stadium Western Sydney Wanderers 3-1, prezentując widowiskowy i efektywny futbol.

Arsenal rozpoczął mecz w następującym składzie: Ospina - Koscielny, Elneny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Lacazette - Giroud.

The Gunners grali jak na faworyta przystało i już po pierwszej części spotkania nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. Choć w pierwszych minutach Arsenal aktywnie atakował bramkę rywali, to nie mógł stworzyć sobie dogodnej okazji do oddania strzału. Rywale dobrze bronili, nie pozwalając na wiele we własnym polu karnym.

Przełamanie nadeszło w 33. minucie meczu. Nacho Monreal dobrze rozegrał piłkę na lewej flance z Lacazettem, po czym Hiszpan wyłożył ją w pole karne do Girouda, a ten świetnie dołożył nogę i umieścił piłkę pod samą poprzeczką przy bliższym słupku bramki.

Zaledwie cztery minuty później było już 2-0. Ponownie głównym architektem akcji był Monreal, który niczym rasowy playmaker zagrał piłkę przez pół boiska do Aarona Ramseya, a Walijczyk - widząc wysuniętego bramkarza rywali - przelobował nad nim piłkę.

Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Mohamed Elneny. Egipcjanin uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od nóg Hamilla i wpadła do bramki Janjetovica.

Druga połowa była również emocjonująca, lecz nie ujrzeliśmy w niej już bramek Arsenalu. W przerwie Davida Ospinę zmienił Emiliano Martinez.

To właśnie argentyński bramkarz był winowajcą bramki, która padła w 57. minucie dla zespołu Western Sydney Wanderers. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Ramsey wycofał futbolówkę do Martineza, który zamiast wybić w pole, złapał ją w ręce. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z okolic piątki, który na bramkę zamienili rywale. Pierwszy strzał Lustica został zablokowany, jednak przy dobitce Australijczyk się już nie pomylił.

W 66. minucie na boisku zaszły spore roszady personalne. Murawę opuścili Elneny, Monreal, Koscielny, Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Iwobi oraz Lacazette, a w ich miejscu zameldowali się Welbeck, Nelson, Nketiah, Willock, Kolasinac, Coquelin, Bielik, Mertesacker, Özil oraz Walcott.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku groźnych sytuacji Arsenalu. Brakowało szczęścia, gdyż zdarzało się, że piłka obijała poprzeczkę i słupek bramki rywala. Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Monreala, ale także wzorowa współpraca Lacazette'a z Giroudem. Kiedy wszyscy sądzili, że na murawie może grać tylko jeden z dwójki Francuzów, Arsene Wenger może szykować dla nas zgoła odmienny scenariusz. Dobrze zaprezentowali się także Aaron Ramsey oraz Oxlade-Chamberlain.

mistiqueAFC komentarzy: 20949 17.07.2017, 20:14

@Adrian12543: Nawet nie pamiętam.Korona w obronie patologia straszna.Zero pozytywów

mistiqueAFC komentarzy: 20949 17.07.2017, 20:12

@AlexSong2321: Daj linka bo nic nie widzę

Dewry komentarzy: 5443 newsów: 2 17.07.2017, 20:06

@AlexSong2321: Nie widziałem. O co chodzi konkretniej?

AlexSong2321 komentarzy: 731 17.07.2017, 20:04

Widzieliscie jak Conte pojechał z Fabregasem na Insta? Buractwo jak zwykle, ale spina na lini z całym klubem widze. Chyba nie ma opcji, żeby pozostał w Chelsea :)

MatczaK komentarzy: 333 17.07.2017, 20:01

Dzięki Pany za odpowiedzi, bo się uśmiałem, ale zostawiłem to:
Ty wieczorem zakładasz koszulkę Neymara z nadzieją, że zanurkujesz.

polishbrigadesx komentarzy: 6653 17.07.2017, 20:00

Oglądał ktoś z was Umysł w ogniu ? dobry ?

Adrian12543 komentarzy: 13751 newsów: 2 17.07.2017, 19:58

No i wuj, nieudacznictwo się mści.
Do tych co oglądali w telewizji: który to tak "przyjął" piłkę pod koniec po podaniu Żubrowskiego?

Gofer999 komentarzy: 7495 17.07.2017, 19:54

@mistiqueAFC Black Sails to chyba jedyny seria który z sezonu na sezonu jest coraz lepszy i nie ma słabego momentu. Absolutnie jeden z moich ulubionych seriali ever.

mistiqueAFC komentarzy: 20949 17.07.2017, 19:54

Chyba jednak obejdzie się bez odszczekiwania :P

AFC1208 komentarzy: 1266 17.07.2017, 19:46

@pumeks: Jest inteligentny, zna angielski, nie wchodzi na krzesło jak poprzedni Prezydent, więc nie mają się już czego doczepiać.

kibicarsenalu123 komentarzy: 884 17.07.2017, 19:32

@pumeks
Stosunki z Anglią dawno nie były na tak dobrym poziomie ;)

pumeks komentarzy: 14868 17.07.2017, 19:30

Co ten Duda? :) polecam komentarze pod twittem

kibicarsenalu123 komentarzy: 884 17.07.2017, 19:30

kamilo_oo
To nie Zlatan nie obronił karnego. To karny nie trafił w Zlatana.

macc komentarzy: 2032 17.07.2017, 19:21

No Simple, 40000 komentarz, a Ty tylko o seksie;)

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 41776 newsów: 234 17.07.2017, 19:18

@MatczaK
"Podczas seksu? Masturbacja to nie seks."

mistiqueAFC komentarzy: 20949 17.07.2017, 19:17

Black Sails świetny serial.Rozkręca się z sezonu na sezon.GoT i BS u mnie na fw ocenione są na 9, ale piratów lepiej wspominam.

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39107 newsów: 1 17.07.2017, 19:17

Modyfikacja:

Jak chciałem nauczyć mojego psa komendy "Turlaj się!" to zapisałem go do szkółki FC Barcelony.

Argudo komentarzy: 4225 newsów: 3 17.07.2017, 19:15

@MatczaK:

"Ciesz się, że w ogóle go uprawiasz. W koszulce Barcelony nic byś nie zaliczył."

polandblood komentarzy: 8680 newsów: 1 17.07.2017, 19:14

Z Black Sails to pamiętam czarnobrodego. :)

kibicarsenalu123 komentarzy: 884 17.07.2017, 19:13

E tam. Napisz, że wybrałbyś się na komedie i wstaw Kamp Noł. Zapytaj czy idzie z tobą. Pozdrawiam cieplutko.

pumeks komentarzy: 14868 17.07.2017, 19:12

@lays:

Wytrzymałem do 3 sezonu.
Lepsze jest Black Sails

mistiqueAFC komentarzy: 20949 17.07.2017, 19:10

@MatczaK: Możesz coś pokombinować z plakatem z filmu "Wywiad z wampirem".Twarz Suareza można tylko wkleić i gotowe :D

pumeks komentarzy: 14868 17.07.2017, 19:10

Tak na wyciszenie.....

fizjo_afc komentarzy: 736 17.07.2017, 19:09

cda.pl/video/28620b4 - aktorzy z Fc Farselony.

Traitor komentarzy: 3987 newsów: 8 17.07.2017, 19:09

@Simpllemann
Wszyscy robią z OG12 tego złego.. a może to Lacazette jest gejem i Olivier mu sie spodobał bez odwzajemnienia? :D

macc komentarzy: 2032 17.07.2017, 19:07

MatczaK

Napisz mu żeby tego nie robił bo skończy na 4
minucie...

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39107 newsów: 1 17.07.2017, 19:07

RMC are now reporting that Nice have opted to sign Christophe Jallet instead of Debuchy in the eleventh hour.

a było tak blisko...

sebastix11 komentarzy: 4820 17.07.2017, 19:07

no to żegnamy się z najlepszym bramkarzem Arsenalu poprzedniego sezonu ;//////

Redzik komentarzy: 9513 newsów: 14 17.07.2017, 19:06

Chris Wheatley

"Szczesny due in Turin tomorrow where he'll sign his ?3.5m-a-year contract with Juve."

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39107 newsów: 1 17.07.2017, 19:06

@MatczaK: FC Farseolna to kopalnia beki. Od symulantów, przez Uefalonę po hordy gimbosezonowców. Można godzinami wymyślać żarty na ich temat.

macc komentarzy: 2032 17.07.2017, 19:03

@Simpllemann:

dajesz Simplle, jeszcze 1

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 39107 newsów: 1 17.07.2017, 19:02

@MatczaK: łatwe.

Jak ostatnio poszedłem do teatru to się zagapiłem i zamiast ubrać się w garnitur to ubrałem strój FC Barcelony, a to przecież nie ci aktorzy i nie to przedstawienie.

albo

Jak chciałem nauczyć mojego psa komendy "Padnij!" to zapisałem go do szkółki FC Barcelony.

sebastix11 komentarzy: 4820 17.07.2017, 18:56

Chicharito blisko WHU wg Sky Sports kwota około 13 mln .

Alonso komentarzy: 7377 17.07.2017, 18:54

@lays: Serial jest ok, jak masz dużo czasu i lubisz te klimaty to rób maraton.

lays komentarzy: 30003 17.07.2017, 18:49

Sky Sports News HQ? @SkySportsNewsHQ 6 min
BREAKING NEWS: Crystal Palace interested in signing Arsenal defender Calum Chambers, according to Sky sources. #SSN

Adrian12543 komentarzy: 13751 newsów: 2 17.07.2017, 18:47

@pierre_afc:
O cholera, nie słyszałem tej wypowiedzi.

lays komentarzy: 30003 17.07.2017, 18:47

Podobno Nicea wycofała się z transferu Debuchy'ego bo wybrała Jalleta.........................................

lays komentarzy: 30003 17.07.2017, 18:46

Polecacie Gre o tron? Nie oglądałem, a kusi mnie by usiąść, ale z tego co widziałem to ominęło mnie kupę sezonów XD

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 41776 newsów: 234 17.07.2017, 18:46

Giroud znów zignorował Lacazette'a:

mistiqueAFC komentarzy: 20949 17.07.2017, 18:46

Korona bardzo ładnie w ofensywie i bardzo słabo w obronie.
Zagłębie średnio z przodu i tak samo z tylu.

Remisik zasłużony po 45 minutach, ale szkoda, że dalej nie ma bramek.Powinno kilka już dawno wpaść

kdm (zawieszony) komentarzy: 712 17.07.2017, 18:40

@MatczaK: Napisz np.: mam rozumieć, że odpadasz w 1/8? ;p