Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée

Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée 15.07.2017, 14:29, Patryk Bielski 1151 komentarzy Kanonierzy pewnie wygrali swój drugi mecz na tournée w Australii. Podopieczni Arsene'a Wengera pokonali na ANZ Stadium Western Sydney Wanderers 3-1, prezentując widowiskowy i efektywny futbol.

Arsenal rozpoczął mecz w następującym składzie: Ospina - Koscielny, Elneny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Lacazette - Giroud.

The Gunners grali jak na faworyta przystało i już po pierwszej części spotkania nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. Choć w pierwszych minutach Arsenal aktywnie atakował bramkę rywali, to nie mógł stworzyć sobie dogodnej okazji do oddania strzału. Rywale dobrze bronili, nie pozwalając na wiele we własnym polu karnym.

Przełamanie nadeszło w 33. minucie meczu. Nacho Monreal dobrze rozegrał piłkę na lewej flance z Lacazettem, po czym Hiszpan wyłożył ją w pole karne do Girouda, a ten świetnie dołożył nogę i umieścił piłkę pod samą poprzeczką przy bliższym słupku bramki.

Zaledwie cztery minuty później było już 2-0. Ponownie głównym architektem akcji był Monreal, który niczym rasowy playmaker zagrał piłkę przez pół boiska do Aarona Ramseya, a Walijczyk - widząc wysuniętego bramkarza rywali - przelobował nad nim piłkę.

Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Mohamed Elneny. Egipcjanin uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od nóg Hamilla i wpadła do bramki Janjetovica.

Druga połowa była również emocjonująca, lecz nie ujrzeliśmy w niej już bramek Arsenalu. W przerwie Davida Ospinę zmienił Emiliano Martinez.

To właśnie argentyński bramkarz był winowajcą bramki, która padła w 57. minucie dla zespołu Western Sydney Wanderers. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Ramsey wycofał futbolówkę do Martineza, który zamiast wybić w pole, złapał ją w ręce. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z okolic piątki, który na bramkę zamienili rywale. Pierwszy strzał Lustica został zablokowany, jednak przy dobitce Australijczyk się już nie pomylił.

W 66. minucie na boisku zaszły spore roszady personalne. Murawę opuścili Elneny, Monreal, Koscielny, Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Iwobi oraz Lacazette, a w ich miejscu zameldowali się Welbeck, Nelson, Nketiah, Willock, Kolasinac, Coquelin, Bielik, Mertesacker, Özil oraz Walcott.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku groźnych sytuacji Arsenalu. Brakowało szczęścia, gdyż zdarzało się, że piłka obijała poprzeczkę i słupek bramki rywala. Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Monreala, ale także wzorowa współpraca Lacazette'a z Giroudem. Kiedy wszyscy sądzili, że na murawie może grać tylko jeden z dwójki Francuzów, Arsene Wenger może szykować dla nas zgoła odmienny scenariusz. Dobrze zaprezentowali się także Aaron Ramsey oraz Oxlade-Chamberlain.

Skrót spotkania: Sydney Wanderers 1-3 Arsenal

Sydney 2017Pamiątki kibica Arsenalu autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
PrzeArs komentarzy: 488 17.07.2017, 18:33

No korona z zagłębiem mega mecz jak narazie. Korona na wielki plus, myślałem że będzie padaka a tu takie akcje aż miło oglądać

mistiqueAFC komentarzy: 18634 17.07.2017, 18:29

Co się w tym meczu wyprawia.Tutaj to już 3:2 powinno być :D

Argudo komentarzy: 3293 newsów: 2 17.07.2017, 18:21

@enrique:

Gibbs na dniach ma przejść do West Bromu.

ziomek1245 komentarzy: 929 17.07.2017, 18:20

@macc: Tylko pytanie, czy Szczęsny kiedy dowiedział się o zainteresowaniu Juventusu byłby skłonny wysłuchać propozycji Romy. Moim zdaniem to wątpliwe.

@pierre_afc: Szczerze mówiąc nie wiem jak wygląda aktualna sytuacja finansowa Milanu, ale PSG i MC złamały FFP i tak naprawdę nie dostali żadnej kary. To znaczy dostali, ale była ona śmieszna.

enrique komentarzy: 2071 17.07.2017, 18:19

Trzeba jeszcze zmówić zdrowaśki żeby ktoś złożył oferty za Gibbsa i Walcotta.

pierre_afc komentarzy: 8095 17.07.2017, 18:14

A to FFP działa? Milan już wydał prawie 200 mln, a właśnie przeczytałem wypowiedź Massimiliano Mirabelli (dyrektor sportowy Milanu), który otwarcie przyznał, że Rossoneri szukają jeszcze jednego napastnika, jeśli sięgną po Renato Sanchesa to na pewnych warunkach i, że być może pojawi się jeszcze w Milanie nowy skrzydłowy. I co ważne stwierdził, że Milan ma się liczyć za 2-3 lata czyli Montella nie będzie mieć noża na gardle przy przeciętnych wynikach w nadchodzącym sezonie.

Kowal96 komentarzy: 7405 17.07.2017, 18:08

Ponawiam pytanko. Ma ktoś konto na efortuna? :P

macc komentarzy: 1799 17.07.2017, 18:04

11-12 mln euro za Szczęsnego
Śmiech na sali...

Przypominam, ze Roma w ramach wypożyczenia miała prawo pierwokupu w wysokosci 16mln.
Szczęsny rozegrał sezon życia i dość, że nie wzmocnił bramki Arsenalu, to oddano go w promocji...

darros komentarzy: 152 17.07.2017, 18:03

Ogląda ktoś kieleckie Cuda letteriego?

pierre_afc komentarzy: 8095 17.07.2017, 18:01

@Gorrann: Było zejść trochę niżej i byś wiedział, że ludzie tutaj o tym gadali i to sporo.

Gorrann komentarzy: 1104 17.07.2017, 17:59

Szczesny podobno done deal

mistiqueAFC komentarzy: 18634 17.07.2017, 17:50

@kamilo_oo: Ze Zlatanem!

kamilo_oo komentarzy: 12732 17.07.2017, 17:49

@Adrian12543:

Wczoraj powiedział, w Lidze + Extra, że był blisko przejęcia Korony z jakimś tam gościem

mistiqueAFC komentarzy: 18634 17.07.2017, 17:45

@Simpllemann: Wczoraj pisałeś, że by trzeba było poszukać klubu który tak poszalał na rynku jak Milan.Korona się nada

pierre_afc komentarzy: 8095 17.07.2017, 17:45

@Adrian12543: Słowa Probierza:

"- Nigdy nie zadeklarowałem wprost, że na pewno wyjądę z Polski. Owszem, rozmawiałem z Bursasporem, wydawało się, że wyjdzie, ale ostatecznie wzięli zamiast mnie Paula Le Guena. Rozegrali słaby sezon, więc dla uspokojenia kibiców potrzebowali kogoś z nazwiskiem.

- O tym akurat media się nie rozpisywały, ale opcję pierwszą była Korona. Mieliśmy już ustalone warunki jej przejęcia, ale miasto ostatecznie oddało go Niemcom. Podobnie potoczyło się wszystko we Wrocławiu, gdzie miałem być jednym z udziałowców i jednocześnie pełnić rolę menadżera w typowo angielskim stylu."

Adrian12543 komentarzy: 13461 newsów: 2 17.07.2017, 17:43

@pierre_afc:
Chętnie bym Probierza przygarnął, ale on by nie chciał. Nie wygląda mi na kogoś, kto by dał sobie wciskać synka właściciela do składu.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 40183 newsów: 227 17.07.2017, 17:42

@Adrian12543
Zajmujemy Koroną, bo nasze rozgrywki jeszcze nie wystartowały.
I szczerze mówiąc, to interesowałby mnie każdy klub, w którym miałyby miejsce takie rzeczy jak w Kielcach.

mistiqueAFC komentarzy: 18634 17.07.2017, 17:42

@pierre_afc: Dzisiaj koło 20 :D

pierre_afc komentarzy: 8095 17.07.2017, 17:41

Ciekawe kiedy zaczną w Kielcach żałować, że jednak Probierz nie został tam trenerem :D

sebastix11 komentarzy: 4609 17.07.2017, 17:39

@Gunner012: ja byłem na Spider Man'ie, całkiem spoko, inny całkiem od poprzednich wersji

Argudo komentarzy: 3293 newsów: 2 17.07.2017, 17:39

Arsene Wenger stał się dziś najdłużej pracującym menadżerem w historii Premier League, wyprzedzając Sir Alexa Fergusona. Na stanowisku pracuje już 7583 dni.

Adrian12543 komentarzy: 13461 newsów: 2 17.07.2017, 17:37

@mistiqueAFC:
Jestem w drodze :)

mistiqueAFC komentarzy: 18634 17.07.2017, 17:37

@lays: Czyli to jednak nie jest fejk :D

@Adrian12544: Ty nie na stadionie?Wstyd przegapić debiut Zlatana

n0thing komentarzy: 2493 newsów: 353 17.07.2017, 17:34

My wolimy ściągać młodych 20 latków niż gotowe produkty jak James czy Aguero. A cena jest podobna, tyle lat kibicujecie temu klubowi i nie zdajecie sobie sprawy o takich rzeczach :D

Adrian12543 komentarzy: 13461 newsów: 2 17.07.2017, 17:32

@Simpllemann:
Wy tam w Widzewie to się zajmijcie awansem z 3 ligi zamiast Koroną, bo widzę, że macie z tym spory problem :).

Oczywiście z dystansem bro ;)

Dewry komentarzy: 4622 newsów: 2 17.07.2017, 17:31

@Simpllemann: Nono, kolesiostwo na wyższym poziomie.

lays komentarzy: 28267 17.07.2017, 17:30

dna.fr/actualite/2017/07/17/il-perd-un-pari-et-se-fait-tatouer-lacazette-sur-la-fesse

Lacazette napisal na twitterze, ze chce spotkac tego goscia i dac mu swoja koszulke AFC :D

lays komentarzy: 28267 17.07.2017, 17:29

Arsenal to frajerzy transferowi. Tylu zawodnikow zostawic na rok kontraktu, a teraz beda odchodzic za friko, albo za totalne grosze jak Szczesny.

Adrian12543 komentarzy: 13461 newsów: 2 17.07.2017, 17:29

Mówiąc hotem, za ponad 2 godziny będziecie odszczekiwać. :)
KTO WYGRA MECZ?!

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 40183 newsów: 227 17.07.2017, 17:29

@Dewry
Dieter Burdenski w kwietniu został właścicielem Korony i niedawno ściągnął do Kielc swojego syna Fabiana. Zawodnika, który w 4 sezony zaliczył 19 spotkań. I to nie ze względu na kontuzje.
I w ciągu tych 4 sezonów, jeden spędził w Ekstraklasie - w Wiśle (9 meczów, 149 minut). Również w ten transfer miał być zamieszany ojciec Burdenskiego, dobry kolega Smudy, który wtedy prowadził Białą Gwiazdę.
Ale i tak syn pewnie powie, że to nie dzięki tacie znów dostanie szansę gry w Polsce.

@mistiqueAFC
Blisko 11 miesięcy bez klubu i od razu podstawowy skład. Magia imienia zrobiła swoje.

lays komentarzy: 28267 17.07.2017, 17:28

CALUM CHAMBERS OF INTEREST TO CRYSTAL PALACE BUT NOT AT REPORTED PRICE-TAG

news.arseblog.com/2017/07/calum-chambers-of-interest-to-crystal-palace-but-not-at-reported-price-tag/?utm_campaign=autotwitter&utm_medium=twitter&utm_source=twitter

Tak czułem, że 20 mln funtow moze nie przejsc xd

pierre_afc komentarzy: 8095 17.07.2017, 17:27

Ja się nie zdziwię jak Ospina zostanie, ale zobaczymy.

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 38364 newsów: 1 17.07.2017, 17:26

11-12 mln euro z bonusami, hehe.

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 38364 newsów: 1 17.07.2017, 17:26

Fabrizio Romano?Verified account @FabrizioRomano

Done deal! Szczesny from Arsenal to Juventus, ?11/12M to Gunners for the GK. He'll arrive in Italy soon to sign. ???????? #transfers #AFC

lays komentarzy: 28267 17.07.2017, 17:22

Szkoda Wojtka i Caluma na wyp. by można, ale trudno:

Wojtek,Chambers,Debuchy i Gibbs to pewnie jakieś 50 mln funtów.

Do tego Jenkie, Campbell(kontuzja, pewnie za rok odejdzie za free), Ospina(?) no i bym chcial Jacka i Theo...

mistiqueAFC komentarzy: 18634 17.07.2017, 17:21

@Simpllemann: Czyli warto, bo synalek na 100% wejdzie na boisko jako pierwszy, ale oczy skierowane będą na Zlatana oczywiście

Dewry komentarzy: 4622 newsów: 2 17.07.2017, 17:13

O co chodzi z tym synem właściciela? Kolejny raz to widzę.

Dominik11 komentarzy: 9207 17.07.2017, 17:11

Debuchy will join Nice within the next two days. [RMC]

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 40183 newsów: 227 17.07.2017, 17:10

@mistiqueAFC
Jest w podstawowym składzie.

Ale niewielu piłkarzy z zaciągu dziś - wspomniany Zlatan, Jukic oraz Argyris (ławka). No i na rezerwie jest także syn właściciela.

emelkan99 komentarzy: 762 newsów: 28 17.07.2017, 17:10

@mistiqueAFC: W pierwszym składzie niestety tylko dwóch nowych o ile się nie mylę. A też miałem ochotę szrot obejrzeć

mistiqueAFC komentarzy: 18634 17.07.2017, 17:06

Wiecie czy dzisiaj w meczu Korony zagra Zlatan?Mam chęć odpalić ten mecz i pooglądać szrot w akcji :D

mistiqueAFC komentarzy: 18634 17.07.2017, 16:38

@pierre_afc: McAuley już wiekowy więc zastępstwo szuka :D do tego jeszcze nasz Gibbs na boku.On rewolucje w obronie chyba chce jakąś przeprowadzić :D

JanikK komentarzy: 5729 17.07.2017, 16:37

oglądam sobie pgl majora z krakowa na live a tam wenger out :D

pierre_afc komentarzy: 8095 17.07.2017, 16:30

O boże, Pulis wziął jakiegoś Ahmeda Hegaziego (środkowego obrońcę) do WBA :D

Lucas6Z komentarzy: 1629 17.07.2017, 16:27

Wilshere niech lepiej zostanie, kilka spotkań pokopie jak mu Bóg trochę zdrowia da drugi sezon z rzędu bo Wenger jak widać nie zamierza wzmacniać środka pola a wiadomo jak to u nas w grudniu/styczniu zacznie wyglądać.

JanikK komentarzy: 5729 17.07.2017, 16:26

flamini robi perpetum mobile

mistiqueAFC komentarzy: 18634 17.07.2017, 16:25

Kolasinac to z Granitem szybko się dogadali z tego co widać.Nie za dużo tej bałkańskiej krwi w jedenastce? :D

Gunner012 komentarzy: 1423 17.07.2017, 16:18

On siedzi w biopaliwach czy coś takiego, co nie?

Gunner012 komentarzy: 1423 17.07.2017, 16:17

Flamini to niedługo wykupi Arsenal.

Dewry komentarzy: 4622 newsów: 2 17.07.2017, 16:10

Ktoś kiedyś pisał, że Ozil zostanie jeśli kupi się mu kogoś na miejsce Flaminiego. Czyżby był to właśnie Sead? xD

Ostatni mecz
Następny mecz