Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée

Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée 15.07.2017, 14:29, Patryk Bielski 1151 komentarzy

Kanonierzy pewnie wygrali swój drugi mecz na tournée w Australii. Podopieczni Arsene'a Wengera pokonali na ANZ Stadium Western Sydney Wanderers 3-1, prezentując widowiskowy i efektywny futbol.

Arsenal rozpoczął mecz w następującym składzie: Ospina - Koscielny, Elneny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Lacazette - Giroud.

The Gunners grali jak na faworyta przystało i już po pierwszej części spotkania nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. Choć w pierwszych minutach Arsenal aktywnie atakował bramkę rywali, to nie mógł stworzyć sobie dogodnej okazji do oddania strzału. Rywale dobrze bronili, nie pozwalając na wiele we własnym polu karnym.

Przełamanie nadeszło w 33. minucie meczu. Nacho Monreal dobrze rozegrał piłkę na lewej flance z Lacazettem, po czym Hiszpan wyłożył ją w pole karne do Girouda, a ten świetnie dołożył nogę i umieścił piłkę pod samą poprzeczką przy bliższym słupku bramki.

Zaledwie cztery minuty później było już 2-0. Ponownie głównym architektem akcji był Monreal, który niczym rasowy playmaker zagrał piłkę przez pół boiska do Aarona Ramseya, a Walijczyk - widząc wysuniętego bramkarza rywali - przelobował nad nim piłkę.

Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Mohamed Elneny. Egipcjanin uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od nóg Hamilla i wpadła do bramki Janjetovica.

Druga połowa była również emocjonująca, lecz nie ujrzeliśmy w niej już bramek Arsenalu. W przerwie Davida Ospinę zmienił Emiliano Martinez.

To właśnie argentyński bramkarz był winowajcą bramki, która padła w 57. minucie dla zespołu Western Sydney Wanderers. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Ramsey wycofał futbolówkę do Martineza, który zamiast wybić w pole, złapał ją w ręce. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z okolic piątki, który na bramkę zamienili rywale. Pierwszy strzał Lustica został zablokowany, jednak przy dobitce Australijczyk się już nie pomylił.

W 66. minucie na boisku zaszły spore roszady personalne. Murawę opuścili Elneny, Monreal, Koscielny, Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Iwobi oraz Lacazette, a w ich miejscu zameldowali się Welbeck, Nelson, Nketiah, Willock, Kolasinac, Coquelin, Bielik, Mertesacker, Özil oraz Walcott.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku groźnych sytuacji Arsenalu. Brakowało szczęścia, gdyż zdarzało się, że piłka obijała poprzeczkę i słupek bramki rywala. Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Monreala, ale także wzorowa współpraca Lacazette'a z Giroudem. Kiedy wszyscy sądzili, że na murawie może grać tylko jeden z dwójki Francuzów, Arsene Wenger może szykować dla nas zgoła odmienny scenariusz. Dobrze zaprezentowali się także Aaron Ramsey oraz Oxlade-Chamberlain.

Skrót spotkania: Sydney Wanderers 1-3 Arsenal

Sydney 2017 autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Ranczomen komentarzy: 1232117.07.2017, 14:27

Dembele, z Celticu, za Sancheza, chyba kogoś po e lo. To zupełnie nie ten typ zawodnika. Ten gość jakby miał przyjść(czego bardzo bym chcial) to bardziej w przypadku odejścia Giroud.

Dominik11 komentarzy: 2016317.07.2017, 14:26

rsenal will offer Alexis a new contract worth ?275,000-a-week. [The Sun]

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 117.07.2017, 14:25

Osobiście uważam, że Holding jest lepszy od Chambersa i jego kariera się dużo lepiej potoczy

Womanizer komentarzy: 990617.07.2017, 14:23

Chambersa bym nie sprzedawał, nadal młody zawodnik który może wypalić, podobno na mistrzostwach u-21 zebrał dobre noty.

Per out po sezoie, Kosa pogra jeszcze ze 2 lata a Gabriel to sie nadaje do tarcia chrzanu.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.07.2017, 14:21

Macie newsy!

Wojciech Szczesny is set to sign for Juventus in a 12m (funtów) deal. [@JimWhite on @talkSPORTLive]

Calum Chambers is set to join Crystal Palace in a 20m (funtów) deal. [@JimWhite on @talkSPORTLive]

Kieran Gibbs is set to join West Brom in a ?12 (funtów) deal. [@JimWhite on @talkSPORTLive]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Razem 44 milionów funtów. Nie jest tak źle.

Guardian | Wojciech Szczesny has agreed to join Juve, Arsenal are now finalising the deal, fee around 10m pounds and 70kpw pounds in wages.

Womanizer komentarzy: 990617.07.2017, 14:18

Teraz Wenger powinien wyłożyć odpowiednią kwote dla Monaco a jak nie to brać tego Mahreza. Bo w sierpniu sie okaże że na skrzydle w 1 składzie dalej będzie śmigał Thiyad Wahrez.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 517.07.2017, 14:18

Uersfeld (niemiecki korespondent ESPN) potwierdza wcześniejsze doniesienia kickera. Ponadto informuje, że klub z Lipska jest świadomy, że Liverpool dalej będzie naciskał na transfer i przez to może dojść do spięć na linii agent Kiety - Rangnick. RB mimo wszystko nie ma zamiaru sprzedawać swojego zawodnika i odrzucą wszystkie oferty nie zaważając na kwoty.

tomek_13 komentarzy: 243217.07.2017, 14:18

Szczęsny -> Juve 12m
Gibbs -> WBA 12m
Chambers -> Crystal Palace 20m

songoku95 komentarzy: 2348617.07.2017, 14:08

jak przyjdzie lemar to mamy mnóstwo opcji w ataku z Sanchezem na prawej, lewej. Będzie w czym wybieać.

patryksz komentarzy: 364817.07.2017, 14:06

Trzeba czekać aż turnee się skończy. Jak nie będzie Lemara to trudno, gorzej Sancheza będzie zastąpić.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10317.07.2017, 14:03

@lays: Ornstein przecież się dzisiaj wypowiedział:

Arsenal growing less optimistic of signing Lemar. Still trying but other Monaco exits reduce chances. Intention remains to keep Sanchez #AFC

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 14:01

Ragnick sie nie bawi z Keita, zostaje i elo.

U nas cisza, jak byly infornacje o improveeld offer for Lemar, tak teraz nic.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 517.07.2017, 13:58

Cierpliwości. Monaco to nie Lipsk, a Rybołowlew to nie Rangnick.

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 13:58

Sky Sports podaje, ze Chelsea seriooo chce Aguero.

Sanchez do City, Aguero do CFC, a my ssiemy xd

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10317.07.2017, 13:56

TVP1 pokazuje nasz mecz z Bayernem w środę.

lays komentarzy: 3987117.07.2017, 13:55

Wenger dal dupy, bo gdyby ruszyl po Lemara w czerwcu to moflibysmy juz zamykac okno, Laca po banie Atleti byl niezagrozoby, a Lemara bylo btac przed Bakayoko.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.07.2017, 13:50

Co do Lemara:

trochę śmieszne i trochę smutne.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 117.07.2017, 13:47

@pierre_afc: "Zastanawia mnie jaki jest sens rozpisywania co się stanie w odcinku przez Ciebie."

Dwa zdania dotyczyły tego co się stało w odcinku i były wstępem do wyrażenia opinii.

songoku95 komentarzy: 2348617.07.2017, 13:38

@tomek_13:
myślę o nich, bo mają stadion i w Polskiej wersji językowej mają dodatkowo sponsorów na koszulce. Niby takie pierdoły ale lubie grać takimi zespołami.

Dominik11 komentarzy: 2016317.07.2017, 13:38

W tym tygodniu powinna wyjaśnić się sprawa Sancheza. Wenger musi wiedzieć na czym stoi. Logika podpowiada, że sprzeda go, jeżeli ten nie podpisze nowej umowy. W dalszym ciągu można na nim sporo zarobić, a kasę z transferu dobrze zainwestować. (TalkSport)
Moussa Dembele z Celtiku to gość, którego Francuz widziałby w swojej drużynie zamiast Chilijczyka. (Telegraph

AlexVanPersie komentarzy: 806417.07.2017, 13:29

Włączcie reflektory, rozwińcie dywan i przygotujcie kwiaty.

Komuś tu za chwilę stuknie 40tys komentarzy.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 517.07.2017, 13:25

@songoku95
No jest to jakaś wada ale ja gdy grałem dużo sezonów to kupowałem młodych z potencjałem i czekałem aż się rozwiną do 75+ a żeby mieć skład na już to grałem zawodnikami z wypożyczeń. Jak ktoś lubi mieć pod górkę tak jak ja to się można tak bawić.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10317.07.2017, 13:23

@songoku95:

To pozostała tylko Arka Gdynia w takim wypadku.

songoku95 komentarzy: 2348617.07.2017, 13:22

@ares765:
też gram Ncastle, lubie ich tak samo jak CP. Ale ileż można tymi samymi klubami :)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52417.07.2017, 13:21

Michu w wieku 31 lat zakończył karierę. Pamiętam jak wielu tutaj chciało go w Arsenalu.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10317.07.2017, 13:20

@songoku95:

Ja w FMie na przykład pykam Newcastle. Polecam.

songoku95 komentarzy: 2348617.07.2017, 13:19

@ares765:
nie aż takie duże kluby to nie interento mnie
@AntonioThe: wkurza mnie to, że zdobywam mistrza z leeds i chce wzmocnić skład i dostaje 5 baniek na transfery...

DontCry komentarzy: 760817.07.2017, 13:19

@pierre_afc: Zdaje sobie z tego sprawę, nie oczekiwałem cudów, więc i rozczarowany nie jestem. Dalej może być tylko lepiej.

pierre_afc komentarzy: 1207117.07.2017, 13:18

@DontCry: Rzadko kiedy pierwszy odcinek w GoT jest ciekawy. Zwykle ten pierwszy odcinek służy do rozmieszczenia bohaterów, co u nich itd.

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 517.07.2017, 13:17

@songoku95
Jeżeli zamierzasz dłużej pograć to weź sobie drużynę z 4 klasy rozgrywkowej w Anglii i awansuj z nimi z Premier League. Ja tak zrobiłem z Dagenham & Redbridge i grałem z nimi w Lidze Mistrzów. Super sprawa :)

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10317.07.2017, 13:16

@XwilshereX:

Myślę, że nie. Everton ma na początku bardzo trudny terminarz. Już lepiej kupić jakiegoś Gabbiadiniego, czy Defoe.

mercol7 komentarzy: 270417.07.2017, 13:15

Moje FPL

GK : Pickford , Courtois
Def: Walker, Bellerin ,Hunemeier , Cedric, Lowton
Mid: Pedro, De Bruyne , Zaha , Snodgrass, Sterling
For: Gayle , Rooney , Lacazette

ktoś coś ma przeciwko takiemu teamowi ??

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10317.07.2017, 13:14

@songoku95:

Monaco, albo BVB.

XwilshereX komentarzy: 59417.07.2017, 13:11

Panowie jak myslicie kupno Rooneya w FPL bedzie dobrym posunięciem?

songoku95 komentarzy: 2348617.07.2017, 13:11

@DontCry:
łeee jakąś fajniejszą ktoś ma?

DontCry komentarzy: 760817.07.2017, 13:11

@songoku95: Arsenal.

poda ktoś jakąś fajną drużyne do kariery w fife?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10317.07.2017, 13:10

Gdyby City zaproponowało ~65 milionów za Alexisa, to z pocałowaniem ręki bym go oddał. Jak już ma do nich odejść, to lepiej teraz za dobre pieniądze, niż za rok za darmo. Bo nie oszukujmy się, mistrza to i tak nie zdobędziemy w tym sezonie.

Chociaż wiadomo, że takie PSG byłoby dla Arsenalu znacznie lepszym kierunkiem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.07.2017, 13:09

@michalal: Snodgrass będzie grał IMO, a z Anglikiem może być różnie dlatego o nim pisałem.On jest pierwszy do wytransferowania i tutaj bym np Lemara widział, bo nie jestem przekonany do Bernardo Silvy

Dominik11 komentarzy: 2016317.07.2017, 13:09