Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée

Kolejne pewne zwycięstwo Kanonierów na tournée 15.07.2017, 14:29, Patryk Bielski 1151 komentarzy

Kanonierzy pewnie wygrali swój drugi mecz na tournée w Australii. Podopieczni Arsene'a Wengera pokonali na ANZ Stadium Western Sydney Wanderers 3-1, prezentując widowiskowy i efektywny futbol.

Arsenal rozpoczął mecz w następującym składzie: Ospina - Koscielny, Elneny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Xhaka, Maitland-Niles - Iwobi, Lacazette - Giroud.

The Gunners grali jak na faworyta przystało i już po pierwszej części spotkania nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. Choć w pierwszych minutach Arsenal aktywnie atakował bramkę rywali, to nie mógł stworzyć sobie dogodnej okazji do oddania strzału. Rywale dobrze bronili, nie pozwalając na wiele we własnym polu karnym.

Przełamanie nadeszło w 33. minucie meczu. Nacho Monreal dobrze rozegrał piłkę na lewej flance z Lacazettem, po czym Hiszpan wyłożył ją w pole karne do Girouda, a ten świetnie dołożył nogę i umieścił piłkę pod samą poprzeczką przy bliższym słupku bramki.

Zaledwie cztery minuty później było już 2-0. Ponownie głównym architektem akcji był Monreal, który niczym rasowy playmaker zagrał piłkę przez pół boiska do Aarona Ramseya, a Walijczyk - widząc wysuniętego bramkarza rywali - przelobował nad nim piłkę.

Tuż przed przerwą na 3-0 podwyższył Mohamed Elneny. Egipcjanin uderzył z dystansu, a piłka odbiła się jeszcze od nóg Hamilla i wpadła do bramki Janjetovica.

Druga połowa była również emocjonująca, lecz nie ujrzeliśmy w niej już bramek Arsenalu. W przerwie Davida Ospinę zmienił Emiliano Martinez.

To właśnie argentyński bramkarz był winowajcą bramki, która padła w 57. minucie dla zespołu Western Sydney Wanderers. Po sporym zamieszaniu w polu karnym Ramsey wycofał futbolówkę do Martineza, który zamiast wybić w pole, złapał ją w ręce. Sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z okolic piątki, który na bramkę zamienili rywale. Pierwszy strzał Lustica został zablokowany, jednak przy dobitce Australijczyk się już nie pomylił.

W 66. minucie na boisku zaszły spore roszady personalne. Murawę opuścili Elneny, Monreal, Koscielny, Maitland-Niles, Ramsey, Xhaka, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Iwobi oraz Lacazette, a w ich miejscu zameldowali się Welbeck, Nelson, Nketiah, Willock, Kolasinac, Coquelin, Bielik, Mertesacker, Özil oraz Walcott.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie mimo kilku groźnych sytuacji Arsenalu. Brakowało szczęścia, gdyż zdarzało się, że piłka obijała poprzeczkę i słupek bramki rywala. Na szczególną uwagę zasługuje świetny występ Monreala, ale także wzorowa współpraca Lacazette'a z Giroudem. Kiedy wszyscy sądzili, że na murawie może grać tylko jeden z dwójki Francuzów, Arsene Wenger może szykować dla nas zgoła odmienny scenariusz. Dobrze zaprezentowali się także Aaron Ramsey oraz Oxlade-Chamberlain.

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.07.2017, 11:49

Widzę, że z Lemarem robi się z dnia na dzień mniej ciekawie.Ciekawe czy Wenger ma jakiś inny pomysł na lewonożnego piłkarza, czy zrobi nam psikusa i interesy zakończy na jednym wzmocnieniu.

maniekuw komentarzy: 263117.07.2017, 11:49

@SoulStorm: niewazne czy to prawda czy nie bo z lemarem tez nie wiemy ale, skoro twierdzisz ze monaco powinno puscic lemara i nie robic problemu to arsenal powinnien robic to samo mimo waznych kontraktow

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 317.07.2017, 11:48

@SoulStorm

To na kogo powołują się dziennikarze tej strony? The Sun?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.07.2017, 11:47

Gibbs ponoć ma iść do Watford albo Newcastle.

songoku95 komentarzy: 2348617.07.2017, 11:46

mówi się o Ncaste. Dobry ruch IMO mają cienkiego Dumeta i Lazara.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.07.2017, 11:45

Nie mam dzisiaj szczęścia, cały czas ktoś wrzuca minutę przede mną ;D

SoulStorm komentarzy: 743017.07.2017, 11:44

@maniekuw: Bellerin naciskał na transfer ? Przecież to były ploty a on sam to zdementował.Co do Sancheza to trzeba poczekać na ostateczną decyzję.

@Wojakus: Przeczytaj dalszą treść artykułu.On opiera się na innych źródłach.

Giulianelli potwierdza transfer Lemara.
Śmiechłem trochę,że gość taki pewny w to co napisał.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 117.07.2017, 11:44

Gdzie niby Gibbs odchodzi?

songoku95 komentarzy: 2348617.07.2017, 11:44

@Redzik:
jeśli to faktycznie tyle uzyskamy to nie wnikać i dorzucić do Lemara i nie wnikać.

maniekuw komentarzy: 263117.07.2017, 11:44

@Dominik11: ciekawe co na to finansowe fair play :)

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.07.2017, 11:43

The sales of Szczesny, Gibbs and Chambers this summer will raise ?45m. [@jimwhite on @talkSPORT live]

Nie najgorzej, ale cieszę się tylko ze sprzedaży Gibbsa. Dlaczego pozbywamy się Chambersa? Przecież to obrońca na lata. Można wypożyczyć a za rok zajmie miejsce Pera.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52417.07.2017, 11:42

Chciałbym Lemara w Arsenalu, ale totalnie nie podoba mi się to stwierdzenie, że Francuz żąda transferu do Anglii. Zacznie strajkować, gdy sprawa będzie dalej się przeciągać?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.07.2017, 11:42

The sales of Wojciech Szczesny, Calum Chambers and Kieran Gibbs this summer are expected to raise 45m funtów [@JimWhite]

#BusySummer

Gunner915 komentarzy: 281217.07.2017, 11:42

@Cesc_AFC

moze dlatego ze Martinez lapie pilke w lapy po podaniu od kolegi z druzyny?

Dominik11 komentarzy: 2013117.07.2017, 11:41

Oni szaleją.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 617.07.2017, 11:40

Dan Crowley has completed his move to Willem II. [@jeorgebird]

Miał być taki wielki talent, a kończy w średniaku ligi holenderskiej.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 317.07.2017, 11:40

@SoulStorm

sportowefakty takie wiarygodne... po co w ogóle się opierać na takich źródłach i coś tam czytać?

maniekuw komentarzy: 263117.07.2017, 11:39

@SoulStorm: to jak bellerin naciskał na transfer i sanchez to tez powinnismy ich puscic?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.07.2017, 11:39

Szczęsny jest taki fatalny, baboli na okrągło a chciała go Roma, Napoli i teraz Juventus. To jak to w końcu jest?

Dominik11 komentarzy: 2013117.07.2017, 11:39

OFICJALNIE: Kolejny młody zawodnik opuszcza Arsenal! Dan Crowley został zawodnikiem holenderskiego Willem II, podpisał 3-letnią umowę.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 317.07.2017, 11:38

@Cesc_AFC

Przypomina mi się jego mecz z Reading ????

SoulStorm komentarzy: 743017.07.2017, 11:37

"Thomas Lemar żąda transferu do Arsenalu
Thomas Lemar uzgodnił warunki kontraktu indywidualnego z Arsenalem. 21-letni zawodnik ma nadzieję, że AS Monaco nie będzie mu robić przeszkód i zgodzi się na transfer."

Taki nagłówek widnieje na sportowychfaktach :P

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 117.07.2017, 11:37

z Mustafim mu wyszło bo z tego co wiem jako pierwszy o nim pisałxd

Cesc_AFC komentarzy: 99 newsów: 117.07.2017, 11:36

A czemu nikt nie wierzy w Martineza?
Przypominam, że przychodził do nas jako największy Argentyński talent na tej pozycji.
W tamtym sezonie w pucharach czy pod nieobecność Cecha i Ospiny pokazał się z dobrej strony, czemu więc nie dać mu szansy takiej jak Wojtek dostał?

SoulStorm komentarzy: 743017.07.2017, 11:35

Emanuele Giulianelli... mam mieszane uczucia co do wiarygodności plotek od tego Pana.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 317.07.2017, 11:35

Spełniło mu się cokolwiek? Bo jakoś wiele transferów ogłaszal a później lipa byla

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 317.07.2017, 11:34

Ooo Żulianelli. Dawno go tu nie było. Jemu coś się w ogóle spełniło

SoulStorm komentarzy: 743017.07.2017, 11:34

Skoro Lemar naciska na ten transfer (oczywiście jeśli to prawda),to Monaco nie powinno robić mu przeszkód w przenosinach.Największym mankamentem,utarg pomiędzy obiema stronami.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 117.07.2017, 11:33

To niech Monaco się śpieszy ze znalezieniem zmiennika za Lemara

Dominik11 komentarzy: 2013117.07.2017, 11:32

There have been conflicting reports surrounding the status of Arsenal?s battle to sign Thomas Lemar.

As previously reported, BBC reporter David Ornstein says Arsenal are losing optimism - but Italian journalist Emanuele Giulianelli thinks there?s actually been a breakthrough.

He claims Arsenal have been in negotiations with the Ligue 1 champions for some time, and have finally agreed to pay ?48m, plus bonuses, to make him their third summer signing.

Monaco have reportedly asked the north London outfit to delay the announcement until they find a suitable replacement.

tomek_13 komentarzy: 243217.07.2017, 11:31

@_Dennis_Bergkamp_:
niech zostanie na ten sezon, a w trakcie sezonu zawsze może podpisać kontrakt (oczywiście przy dobrej pozycji w lidze)

SoulStorm komentarzy: 743017.07.2017, 11:29

@Marcinafc93: Okey dzięki

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 117.07.2017, 11:28

@SoulStorm

TalkSport

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997317.07.2017, 11:28

@tomek_13: to imho do 07.08 bedziemy wiedziec czy Alexis zostaje czy bedzie Mahrez, i caly czas na Alexisa czeka 275k p/w to 400k p/w to mit Crossa

SoulStorm komentarzy: 743017.07.2017, 11:27

@Marcinafc93: Skąd info ?

tomek_13 komentarzy: 243217.07.2017, 11:25

bodajże 30 lipca

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 117.07.2017, 11:24

Monaco ace Thomas Lemar ?demands to be sold after agreeing personal terms with Arsenal'

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997317.07.2017, 11:23

@Lucas6Z: no przykro mi...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997317.07.2017, 11:21

btw jest wyznaczona data powrotu Sancheza do klubu?

Lucas6Z komentarzy: 182217.07.2017, 11:20

no weź...

SoulStorm komentarzy: 743017.07.2017, 11:18

Juve jest dogadane z Arsenalem co do bonusów na fajki dla Szczęsnego także kwota zakupu będzie większa.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997317.07.2017, 11:17

moge Was zapewnic, ze zaden van Dijk...:)

Lucas6Z komentarzy: 182217.07.2017, 11:16

Plotki plotkami i nazwiska nazwiskami ale prawda jest taka że Wenger musi ściągnąć jeszcze dwóch bardzo dobrych piłkarzy jeśli odejdzie Sanchez, nieważne jaki będa mieć napis z tyłu koszulki.

Van Dijk idealny do ustawienia z trójką z tyłu.
Mustafi - Kościelny - Van Dijk - miód, najlepszy defence w lidze...

Dominik11 komentarzy: 2013117.07.2017, 11:15

@Cesku: U Cecha znajdzie się więcej.

maniekuw komentarzy: 263117.07.2017, 11:13

Śmieszne, że Lech sprzedaje takiego Bednarka za 6 mln, a Arsenal bramkarza z takim doświadczeniem za 8-10 mlm. To tylko uywierdza, że jeżeli idzie o sprzedaż piłkarzy to jesteśmy europejskim ogórkiem.

Dominik11 komentarzy: 2013117.07.2017, 11:12

Ale były by jaja, jak by Alexis poszedł do City , oni by odpadli po fazie grupowej LM i byli za nami w lidze na koniec sezonu np 5 pozycja to marzenia Alexisa poszły by w las.

lordoftheboard komentarzy: 822617.07.2017, 11:12

@Slaviola: przecież powiedział że chce grać w lidze mistrzów (u pepa zapewne)

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52417.07.2017, 11:11

Ciekawe ile z tych wszystkich plotek jest prawdziwych, bo najpierw newsy, że Arsenal podobno się interesuje tyloma piłkarzami, a potem pretensje kibiców do Bossa, że ten taki nieudolny i nikogo nie sprowadził.