Kolejne zwycięstwo. Arsenal - Fiorentina 3-0

Kolejne zwycięstwo. Arsenal - Fiorentina 3-0 21.07.2019, 03:35, Kamil Garczorz 1379 komentarzy

Arsenal wygrał swoje kolejne przedsezonowe spotkanie. Tym razem rozprawili się z włoską Fiorentiną 3-0, a jednym z bohaterów okazał się znów Eddie Nketiah, strzelec dwóch bramek.

W meczu z Bayernem Emery desygnował do gry swoich najlepszych piłkarzy, którzy jednak tym razem odpoczywali, a na boisku mieli okazję wykazać się ich młodsi koledzy. I tak od pierwszej minuty mogliśmy oglądać Olayinkę, Burtona czy Sakę.

Arsenal: Martinez, Jenkinson, Chambers, Mustafi, Monreal, Kolasinac, Burton, Olayinka, Saka, Nelson, Nketiah

Pierwsza połowa była prowadzona w rytmie kołysanki, do tego mecz rozgrywany o późnej porze, więc warunki do oglądania spotkania były niesprzyjające. Do podbramkowych okazji dochodziło głównie po błędach. Bartłomiej Drągowski w bramce Fiorentiny nie miał za dużo pracy, zdecydowanie większe pole do popisu miał Emiliano Martinez po drugiej stronie boiska. Pierwszą dogodną okazję na zdobycie bramki mieli Włosi w 15 minucie. Vlahović popędził w stronę bramki Martineza, ale Argentyńczyk sparował jego uderzenie. Z prawej strony bramki na piłkę czekał Sottil, ale uprzedził go Kolasinac. Chwilę później dwójkową akcję z lewej strony przeprowadzili Saka z Kolasinacem, Bośniak zagrał piłkę w pole karne, która znalazła Nketiaha, ten przełożył jednego z obrońców Violi i pewnym uderzeniem zdobył bramkę. Kilak minut przed końcem pierwszej części, swoje umiejętności znów zademonstrował Emiliano Martinez, którego przetestował Vlahovic.

W przerwie Emery dokonał dwóch zmian, Leno wszedł w miejsce Martineza, a Lacazette zmienił Kolasinaca. W Fiorentinie boisko opuścił Drągowski, ale na placu gry pojawił się Szymon Żurkowski, więc liczba Polaków na murawie się zgadzała. Już kilka minut po wejściu na boisku, Leno został przetestowany. Spore chęci na zdobycie gola w tym meczu miał Vlahovic, ale tym razem jego uderzenie zatrzymał niemiecki bramkarz. Po upływie godziny gry, Unai Emery przeprowadził kilka kolejnych zmian. Z boiska zeszli Chambers, Olayinka oraz Saka, a pojawili się na nim Mchitarian, Sokratis i Willock. Kilka minut później na tablicy wyników było już 2-0, a na listę strzelców znów wpisał się Nketiah. Prawą stroną boiska Mchitarian przeprowadził indywidualną akcję, pomógł mu Carl Jenkinson, który zasłoną rodem z NBA powstrzymał dwóch graczy Fiorentiny, dzięki czemu Mchitarian miał dużo miejsca na znalezienie optymalnego rozwiązania. Podał piłkę w pole karne do Lacazette'a, ten przedłużył podanie na Nketiaha, a młodemu Amglikowi nie pozostało nic innego, niż umieścić futbolówkę w bramce. Wynik zamknął tuż przed końcem meczu Willock, który będąc sam na sam z bramkarzem, posłał piłkę w górny róg bramki.

Początek spotkania nie zapowiadał takie rezultatu, ale młodzi Kanonierzy poradzili sobie z presją. Eddie Nketiah zdobył dwie bramki, a w sumie strzelił już trzy, w dwóch meczach. Kolejną okazję będzie miał w czwartek w meczu z Realem.

FiorentinaRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
bartek2815 komentarzy: 84423.07.2019, 21:17

I co z tymi naszymi oficialkami dziś, będą?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.07.2019, 20:27

Top 5 piłkarzy z ilością razy , którzy byli uznawani oficjalnie za piłkarza meczu od sezonu 2009/2010

@grzegorz1211
Ty wspominasz o bilansie transferowym, ja jedynie o wydatkach na nowych piłkarzy. Miałem nadzieję, że napisałem czytelnie, ale jeśli się oburzyłeś, to chyba tak nie było.

kamil47 komentarzy: 268523.07.2019, 20:14

@Marioht: a mnie cieszy. Saliba może okazać się kozakiem a Cebula może pomóc nam awansowac do top4 czy też ugrać coś w pucharach.

kamil47 komentarzy: 268523.07.2019, 20:12

@stahustaszku: szacun że Ci się chciało te wypociny zamieszczać:)

Achhh te wasze drzewka :)

pelek komentarzy: 214623.07.2019, 20:12

@grzegorz1211: czyli jak zarobisz 2000 ze sprzedaży konfitur domowej roboty i kupisz nintendo switch za 1400 to nie wydałeś nic?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.07.2019, 20:08

@pierre_afc: można niby okres próbny na 14 dni za free

ZielonyLisc komentarzy: 2020223.07.2019, 20:08

@thide: siema Kizo

tom8203 komentarzy: 149523.07.2019, 20:08

Wtorek już mija !! Gdzie te transfery ?? Znowu piany nabili !!

PtoOk komentarzy: 220023.07.2019, 20:03

@Marioht: miejmy nadzieję, że się to uda.

Marioht komentarzy: 611423.07.2019, 20:03

@PtoOk: Oby. Oby wreszcie odszedł od tego grania trójką środkowych obrońców.

pierre_afc komentarzy: 1207123.07.2019, 20:02

@RIVALDO700: Lipa żeby płacić 20 zł za jeden mecz..

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.07.2019, 20:00

@pierre_afc: Ipla

grzegorz1211 komentarzy: 1026923.07.2019, 19:59

@Simpllemann: Głupoty piszesz. Np. Atletico kupiło zawodników za 243,5 mln euro, a sprzedało za 311,1 mln euro. Zarobili 67,6 mln. To gdzie ty tu widzisz wydanie ponad 100 mln ???

helzing komentarzy: 327323.07.2019, 19:55

@pierre_afc: nie wiem czy na ipli mozna?

pierre_afc komentarzy: 1207123.07.2019, 19:54

Polsat ma jakąś opcje obejrzenia przez neta?

@filo94
Będzie w nocy, Ceballos w 1 składzie Realu, a na druga polowe cyk w koszulce Arsenalu.

lays komentarzy: 3987123.07.2019, 19:48

@thide:

tylko kanonierzy.com te same

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.07.2019, 19:47

nowy tydzień, nowe plotki, nowe drzewka.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.07.2019, 19:46

O 20 oficjalka :D

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 823.07.2019, 19:42

Przypomniał mi się pewien klub, który wydał pewnego słonecznego lata ponad 100 mln euro. Spadli do Championship.

PtoOk komentarzy: 220023.07.2019, 19:40

@Elastico07: Emery mówił, że jego docelowym ustawieniem ma być 4-3-3. W sumie środek Ceballos Xhaka Torreira, a atak Auba Laca Zaha i byłoby zacnie.

DeWu komentarzy: 85423.07.2019, 19:37

Spokojnie Zaha jak wróci z urlopu to zrobi CP z pupy wiatrak. Zacznie się jak Auba, Griezmann, Neymar i inne gwiazdki. Wtedy CP bedzie musiało go sprzedać. Tylko teraz im blizej konca do drozej czy taniej?
Jesli drozej to dlatego ze jest wartosciowy i zeby zbic jak najwiecej kasy.
Tanszy, gdyz im blizej tym mniejsze szanse na sprzedaz a meczyc sie z zawodnikiem który nie chce grac to katorga. przykład Sancziz
takze nie wiem jak to sie rozwiąże

Catalonczyk komentarzy: 519623.07.2019, 19:35

Oficjalnie: Joelinton przechodzi za 44 mln z Hoffenheim do Newcastle.

Cartman_KG komentarzy: 362823.07.2019, 19:31

@czarnykruk: nie chyba a na pewno. Za 24 mielony podpisał kontakt do 2024. Trochę szkoda gość gra ponoc niezle.

aguero10 komentarzy: 852323.07.2019, 19:30

Tak nadal nie ma CB i RW .
Zaha to jest za droga opcja .
Everton lepsza propozycja na skrzydło choć może się zwinąć po dwóch latach przy szybkim rozwoju .
Obrońca pewnie wypozyczenie bo nie starczy kasy .

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52423.07.2019, 19:27

Drużyny, które wydały co najmniej 100 milionów w trwającym oknie transferowym: Aston Villa, Atletico, Barcelona, Bayern, Juventus, Real, Sevilla.

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 523.07.2019, 19:24

W sumie w tym okienku wydaliśmy 15 mln.

Elastico07 komentarzy: 1243723.07.2019, 19:22

@Marioht: Mnie Saliba też bo potrzeba kogoś na teraz.Ceballos to dobry ruch bo może to wykupimy za rok,a teraz przynajmniej budzetu nie obciazamy.

Elastico07 komentarzy: 1243723.07.2019, 19:18

@Damianfc napisał: "Zero info o ŚO CHYBA ZOSTANIEMY Z sokratisem holdingiem i chambersem"

Elastico07 komentarzy: 1243723.07.2019, 19:14

@Reamoner: Oby nie.Licze na powrót do 4-2-3-1 z Auba i Evertonem/Zaha na skrzydłach.

Reamoner komentarzy: 462223.07.2019, 19:13

Ja jestem ciekaw czy Unaj będzie grał 3 środkowymi obrońcami ... jak tak to dla mnie zupełna porażka

Reamoner komentarzy: 462223.07.2019, 19:11

@Kiepomen: Prędzej będzie dwójka Dani-Granit ...

Elastico07 komentarzy: 1243723.07.2019, 19:10

@NineBiteWolf: @NineBiteWolf napisał: "Ciekawy z Ciebie fan futbolu jeśli postawa Griezmanna w Barsie w ogóle Cię nie interesuje."
Na razie najbardziej interesuje mnie tematyka Arsenalu i rynku transferowego i jestem skupiony przede wszystkim na tym.Postawe Griezmana będę można ocenić po pierwszych meczach o stawkę,a nie w meczach sparingowych i wtedy się tym zainteresuje.Bez odbioru.

Kiepomen komentarzy: 422923.07.2019, 19:08

Największym hamulcowym*

czarnykruk komentarzy: 69923.07.2019, 19:08

@stahustaszku:
Andersen już chyba przeszedł do Lyon

Kiepomen komentarzy: 422923.07.2019, 19:07

@FabsFAN: Dlaczego? On jest pierwszym największym tej drużyny, zobaczylibyscie jak bardzo obraz gry zmieniłby się po zastąpieniu go 1:1 ceballosem.

Marioht komentarzy: 611423.07.2019, 19:06

Kurczę, jakoś mnie nie cieszy hipotetycznie ani Saliba i Ceballos.
Jeden dołączy dopiero za rok, drugi po roku od nas odejdzie...

stahustaszku komentarzy: 66523.07.2019, 19:05

W oczekiwaniu na oficjalke Ceballosa i Saliby. Czytam wszystkie wiadomości dotyczące transferów w Arsenalu, Twittera i komentarze na k.com i postanowiłem zabawić się w "listę życzeń" i stworzyć kadrę marzeń na nadchodzący sezon ;)

Bramkarze
Leno; Martinez; Macey
Obrońcy
Bellerin, Alves (czy ktokolwiek inny do rywalizacji z Hectorem), Sokratis, Holding, Andersen/Kimpembe, Monreal,Kolasinac, Tierney, Mavropanos, Maitland-Niles